dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 114 z 274
Pokaż wyniki od 2.261 do 2.280 z 5478
  1. #2261

    Domyślnie

    No i zamówiłem na żernickiej tego pieklorza bytomskiego. Zobaczymy jak to się będzie palić w moim OE+.
    Zbudowałem ,a teraz sie powoli wykańczam
    Ogniwo Eko Plus 16KW

  2. #2262

    Domyślnie

    W zeszłym sezonie u mnie pieklorz bytomski się nie sprawdził. Same spieki i musiałem go mieszać z innym eko.
    Może trafiłem na taką badziewiatą partię, ale w tym sezonie zamówiłem Juliana.
    Domek 425m2, kubatura 1700m3
    http://muratordom.pl/galerie/wnetrza/domek,1949/

    Szukasz psa? Chcesz psa? Nie kupuj, tylko adoptuj!!!
    http://akity.pl/

    http://www.anetasobierysuje.pl/

  3. #2263
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Mój bobrek kupiony luzem w czerwcu 2011 r. w prost na kopalni w Bytomiu - sprawdził się b. dobrze - malutko spieków duża kaloryczność i mam go jeszcze do dzisiaj. Julian z 2010 r. był u mnie gorszy.

  4. #2264
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pablo76k

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Kochanów
    Kod pocztowy
    32-064
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyzolek Zobacz post
    W zeszłym sezonie u mnie pieklorz bytomski się nie sprawdził. Same spieki i musiałem go mieszać z innym eko.
    Może trafiłem na taką badziewiatą partię, ale w tym sezonie zamówiłem Juliana.
    Potwierdzam, miałem to samo.
    Przez całą zimę musiałem chodzić z pogrzebaczem i rozbijać grudy koksu.
    Ile niespalonego węgla było w szufladzie na popiół lepiej nie wspominać.
    W tym roku kupiony Retopal, sporo tańszy i jak na razie bez porównania na plus - czysty popiół, nic się nie klei.

    Pozdrawiam
    Paweł

  5. #2265
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo76k Zobacz post
    Potwierdzam, miałem to samo.
    Przez całą zimę musiałem chodzić z pogrzebaczem i rozbijać grudy koksu.
    Ile niespalonego węgla było w szufladzie na popiół lepiej nie wspominać.
    W tym roku kupiony Retopal, sporo tańszy i jak na razie bez porównania na plus - czysty popiół, nic się nie klei.
    To dlatego, że Retopal ma mniejszą spiekalność a kocioł do spalania Pieklorza musi mieć lepiej dobrane nastawy ilości powietrza i dawkowania węgla.

    Zwykle przy kiepskich nastawach przy węglu o niskiej spiekalności poza tym, że kocioł potrafi wygasać i dużo ciepła ucieka kominem niewiele złego się dzieje, ale przy węglu o wyższej spiekalności jak np. Pieklorz dodatkowym rezultatem i to najbardziej widocznym są spieki.

    Napisz jakie miałeś nastawy przy tym Pieklorzu i jaki masz sterownik.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #2266
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pablo76k

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Kochanów
    Kod pocztowy
    32-064
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    To dlatego, że Retopal ma mniejszą spiekalność a kocioł do spalania Pieklorza musi mieć lepiej dobrane nastawy ilości powietrza i dawkowania węgla.

    Zwykle przy kiepskich nastawach przy węglu o niskiej spiekalności poza tym, że kocioł potrafi wygasać i dużo ciepła ucieka kominem niewiele złego się dzieje, ale przy węglu o wyższej spiekalności jak np. Pieklorz dodatkowym rezultatem i to najbardziej widocznym są spieki.

    Napisz jakie miałeś nastawy przy tym Pieklorzu i jaki masz sterownik.
    Cześć
    Sterownik to był jakiś Electronics dostarczany standardowo z Ogniwo S8WC, potem przeszedłem na Cobrę ale spieki i nie spalony węgiel w szufladzie były podobne. Czas podawania / przerwa to mniej więcej 7/32 - 7/40 na starym sterowniku i 4/40 -4/46 sek na Cobrze, nadmuch 80%

    Pozdrawiam
    Paweł

  7. #2267
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pablo76k Zobacz post
    Cześć
    Sterownik to był jakiś Electronics dostarczany standardowo z Ogniwo S8WC, potem przeszedłem na Cobrę ale spieki i nie spalony węgiel w szufladzie były podobne. Czas podawania / przerwa to mniej więcej 7/32 - 7/40 na starym sterowniku i 4/40 -4/46 sek na Cobrze, nadmuch 80%
    Pozdrawiam
    Paweł
    Cześć,

    Podawanie/przerwa jest ok, ale nadmuch wydaje się zbyt mocny - najlepiej porozmawiaj z tymi co mają Cobry - oni Ci pomogą w ustawieniu - link:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...rownika/page48
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #2268
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    przy stosunku podawanie przerwa dla mocy maksymalnej 1:10 to nadmuch w okolicy 50% nie więcej. sugeruję ustawić jakieś 5:25 i wtedy nadmuch w okolicy 80-90% -tutaj już doswiadczalnie- jak nie będzie dopalał to podnieść a jak kopiec w dół i spieki to obniżyć chociaż raczej tę pierwszą opcję przewiduję.
    i możesz pisać na wątku podanym przez SUSPENSER-a
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  9. #2269
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar stanley79
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    332
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok Zobacz post
    To jakim cudem u mnie 7kW daje radę ogrzać 160m2 po podłogach ? i jeszcze garaż (30m2) do +5 ?
    Pinok
    Sprawność twojej PCI to penie 300-400%, nie porównuj piecy o sprawności 80-95%
    "Kto pyta - mniej błądzi"
    Jeszcze buduje(my)

  10. #2270
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Ponieważ wątek trochę opadł, podnoszę.
    Przy obecnych temperaturach na zewnątrz, w domu 22 st. około 12 kg na dobę.

  11. #2271
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Zgadza się do ostatniego tankowania w domu 23 st C a średnie zużycie dobowe było 11,07 kg ekogroszku Pieklorz z KWK Chwałowice http://czp.pl/cieplnik/

  12. #2272

    Domyślnie

    u mnie zużycie MIAŁU 19 MJ dobowe wychodzi około 12,7 kg (piec szufladowy) ale temp. w domku parter 24-25 góra 22-23....na razie nieźle....na piecu 53st. C (ale osiąga na piecu jakieś 57-58 stC) za mieszaczem 28 st.C na powrocie 27stC (ale przed mieszaczem....) na powrocie do pieca 52.....grzejecały czas od 23.10.2012 (+ CWU cały czas) jak na razie widzę że budynek jest już chyba w optymalnym stanie (wigotność) gdyż są obecnie małe straty.....a jak napisałem grzeję domek wodą która ma 28 st.C (i taka sama obecnie idzie do podłogówki i do grzejników)
    'czp01' widze że twoja optymalizacja spalania przynosi efekty.......no pieknie.....
    ja na razie się cieszę że moje koszty roczne nie wzrastają pomimo iż ceny opału rosną.....więc nie jest źle....
    pozdrawiam wszystkich PALACZY DOMOWYCH

  13. #2273

    Domyślnie

    ale musze przyznać że jestem bardzo zaskoczony temperaturą w piwnicy....gdyż latem osiagneła 22-23 st. C ....a obecnie mam 20 st. C bez grzania jedynie tyle co oddadzą drzwi ciepło , ściany itp. bo grzejniki mam obecnie pozakręcane.....

  14. #2274
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    bigrw no tam powoli do przodu ale pewnie już osiągnąłem jakiś constans - chociaż dociepliłem jeszcze teraz stryszek ( skosy) to taka mała termomodernizacja ale na strychu mam ochotę jeszcze docieplić podłogę z 10 cm watą i zrobić na tym ociepleniu jakąś nową podłogę z płyt ale to już w dalszej przyszłości.

    Co do opału to zostało mi jeszcze dobrego bobrka z ubiegłego roku i ponieważ jestem patriotą to zakupiłem 2 tony ekogroszku z KWK Chwałowice, który po latach nie chluby wraca od nowa do gry. Jestem z tego eko zadowolony a ponieważ do kopalni mam niedaleko to zakup wyszedł mnie taniej niż w ub. roku

  15. #2275

    Domyślnie

    u mnie akurat modernizacja ocieplenia będzie tylko i wyłącznie dotyczyć garażu gdzie pozostał mi jeszcze jedna ściana do ocieplenia.....ale to juz chyba w przyszłym roku.....brak czasu i ochoty....robi swoje....ale myślę że dzięki temu powinienem zejść do jakie 3,3 t miału na rok..... jak dokończe zjazd do garażu (tzn zamontuje dodatkową bramę garażową na zjazd do garażu w piwnicy oraz zmodernizuje swój rekuperator ( poprzez lepsze docieplenie) może uda się osiągnąć te moje wymarzone 3t miału na rok....( gdzie koszt miału obecnie 365 zł /t wraz z transportem) więc koszt by oscylował w granicach 1100 zł na rok(CO i CWU)....a to już by było rewelacyjnie....
    mam jeszcze kilka pomysłów które mnie nie wiele będą kosztować......a powinny przynieść jakieś małe ...ale korzyści w spalaniu.....

  16. #2276
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Tankowałem dzisiaj kocioł i statystycznie zużycie paliwa wzrosło mi do 14,8 kg na dobę. Spalanie jak spalanie ale ten mój ekogroszek z KWK Chwałowice ma jednak znacznie więcej popiołu, który osiada i to znacznie na wymienniku ( dobrze, że leciutko się go czyści i zgarnia)

    Bobrek w ubiegłym roku miał zawartość 18 litrów popiołu na 190 kg ekogroszku
    Chwałowicki eko ma zawartość 34 litrów popiołu na 190 kg ekogroszku

    Prawie dwa razy tyle - no mogłem jeszcze zważyć ten popiół. Spieków jeszcze trochę w tym popiele jest ale powolutku poprawiam w tym zakresie komorę spalania.


  17. #2277

    Domyślnie

    Spalam obecnie 13,3kg/24h
    166m2 z kotłownią, tem. powyżej 23st.
    Dużo ale sporo sadzy jest, czekam na stabilną aktualizację.

  18. #2278
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    180m2, oczywiście strop i dach nie ocieplony ... w domu 23-24 stopnie... eko póki co 13 kg/24h na piecu 53 stopnie
    Pozdrawiam danielromian

  19. #2279
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Reasumując spalania mamy w normie

  20. #2280
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar DanielRomian
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    WTK
    Kod pocztowy
    62-230
    Posty
    448

    Domyślnie

    Oby tak dalej ...to trochę zostanie na Święta hihi
    Pozdrawiam danielromian

Strona 114 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony