dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 48 z 59
Pokaż wyniki od 941 do 960 z 1178
  1. #941

    Domyślnie

    @berdnard - jeszcze raz dzięki za poświęcony czas i przekazane informacje - jak do soboty piec się ustabilizuje i nie będzie problemów podam na forum parametry ustawienia RT09 .

  2. #942
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    pawelo_pl - ja na szczęście miałem alarm tylko raz od momentu aktualizacji a to już chwila czasu minęła. Co ciekawe pojawił się on nie w ciągu nocy albo dziennej przerwy w grzaniu, ale jakąś godzinkę po porannej strefie grzania.

    Zobaczymy jak pójdą Twoje testy i porównam wtedy swoje ustawienia do Twoich.

    Tylko co będzie, jak na podajnik trafi "nowy" opał z tegorocznej dostawy... na ile te nastawienia będą ok?
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  3. #943
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi465
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Dom wybudowany w okolicach Kalisza
    Posty
    107

    Domyślnie

    Witam Szanownych forumowiczów .Dzisiaj około południa odpaliłem swój kociołek skamp p premium z sterownikiem RT 09.mam problem z ustawieniem parametrów ,eko groszek w palenisku szybko się wypala (zapada),Piec ustawiony na 55 st, dochodzi do 58 . po wychłodzeni załancza się dmuchawa,a podajnik znacznie rzadziej,dodam że eko się żużluje .Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów podpowie mi jak ustawić to cudo
    Ja się na tym nie znam, ale to jest źle!

    Dziennik
    komentarz do dziennika

  4. #944

    Domyślnie

    Zajrzyj tu o 20 spiszę ustawienia i Ci podam .

  5. #945
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    zibi465

    Witam to pochwal sie twoim -typ dmuch
    - palnika
    -twoje ustawienia od nr15-33
    pozdr

  6. #946
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar zibi465
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Dom wybudowany w okolicach Kalisza
    Posty
    107

    Domyślnie

    dmuchawa Konwektor typ went.WBS6aAL
    żeliwny palnik II-ej generacji BRUCER
    ustawienia trochę pozmieniałem ,niewiem czy na dobre,teraz jest
    15 ZAŁ
    20 płynne
    21 25%
    22 20 %
    22a4%
    23 15sek
    30 14sek
    31 40sek
    32 350sek
    32a 500 s
    33 1
    Ja się na tym nie znam, ale to jest źle!

    Dziennik
    komentarz do dziennika

  7. #947

    Domyślnie

    Ustawienie które podpowiedział mi @berdnard ( jeszcze raz dziękuję ) :
    12b -60 min
    14 -48 stopni
    20 - płynnie
    21 - 44%
    22 - 37 %
    22a - 10 %
    23 - 20 s
    30 - 4 s ---------> szok że tak mało - ale daje radę
    31 - 40 s ( tu chyba berdnard proponował mniej ale podniosłem )
    32 - 120 s
    32 a - 400 s
    33 - 2
    41 - 3 min ( berdnard proponuje by było jak najmniej - niestety w domu robi się ciepło mimo że termostat pokojowy mówi stop z skolei jak jest długi czas to zdaje się że są wtedy problemy opisywane przeze mnie wyżej ) .
    Piec temp usatwiona 52 stopnie .
    Na tych ustawieniach jak na razie piec nie alarmuje .

  8. #948
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    zibi465


    Witam masz na tacy od kol pawelo ja mam inne nastawy bo mam inną dmuchawkę duzo słąbszą wpa03 na drugim biegu a to jest kolosalna różnica ja pale miałym-kruszunym z kostki no i palnik burner-s25kv -pieknie ten komplet sie sprawuje--- na dzień dzisiejszy testuje po przeróbkach palnik i inny sterownik no i musze sie pochwalic na 90% dorównuje rt09 pid który w mojej stajni uważany jest jako nr 1 pozdr

  9. #949

    Domyślnie

    PAwelo i Trociu, jak wiecie, Wasze obserwacje przekazałem także odpowiedniej osobie z Tatarka.
    Pawelo dostałeś tą odpowiedź na priva, ale uważam,że innym może się przydać, więc zacytuję odpowiedź:

    "Przeanalizowałem sytuację i przeprowadziłem stosowną symulacje, oto moje wnioski:
    1* następuje długotrwałe przejście na niższą temperaturę (np przez termostat pokojowy)
    2* regulator przechodzi do stanu podtrzymania
    3* odbiór ciepła jest niewielki
    4* temperatura na kotle powoli opada, aż do osiągnięcia obniżonej temperatury
    5* regulator przechodzi ze stanu podtrzymania na moc minimalną
    6* ta moc minimalna może (w zalezności od dynamiki obniżania temperatury) utrzymywać się
    aż temperatura spadnie do TZzadana-4stC
    7* od temperatury TZadana-5stC jest naliczany czas do alarmowego wyłączenia kotła
    "Temperatura nie rośnie"
    8* dla Tzadana-5stC moc kotła nieco wyższa ale nadal bliska minimalnej
    9* jeśli parametry mocy minimalnej nie są wystarczające do wzrostu temperatury, a odbiór
    ciepła przez instalację jest niewielki to taki stan może utrzymywać się, aż do
    zadziałania alarmu.

    Wnioski:
    1* Użytkownik powinien nieco zwiększyć parametry dla mocy minimalnej
    2* Ja ze swojej strony proponuję zmienić granicę do odliczania alarmu z TZ-5stC (w
    pewnych sytuacjach moc kotła może być bliska minimalnej)
    na TZ-8stC (w każdej sytuacji moc bliska maksymalnej)"

    ps. punkt drugi z wniosków dotyczy zmian w oprogramowaniu sterownika na przyszłość i jest sugestią, zobaczymy, czy to będzie zmieniane.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #950
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    PAwelo i Trociu, jak wiecie, Wasze obserwacje przekazałem także odpowiedniej osobie z Tatarka.
    Pawelo dostałeś tą odpowiedź na priva, ale uważam,że innym może się przydać, więc zacytuję odpowiedź:...
    Wygląda właśnie na moją sytuację, mimo że połowy nie zrozumiałem
    Powinni sami dojść do tego, że jeżeli zaczynają oferować coraz więcej możliwości "odcięcia" pracy pieca, to ich algorytm na "temp nie rośnie" może być lewy.

  11. #951
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Wnioski:
    1* Użytkownik powinien nieco zwiększyć parametry dla mocy minimalnej
    czyli??

    p.s.jak ja kocham programistów

  12. #952

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    czyli??

    p.s.jak ja kocham programistów
    czyli skracamy pauzę dla mocy minimalnej na np. 150-200sekund zamiast 350...
    parametr 32
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #953
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    czyli skracamy pauzę dla mocy minimalnej na np. 150-200sekund zamiast 350...
    parametr 32
    no od razu lepiej
    sprawdziłem u siebie - zarówno 32 jak i 32a mam ustawione na 600sek.

    Więc zobaczę - jeżeli jeszcze raz raczy włączyć alarm mimo żaru na retorcie, to zmniejszy się ten parametr początkowo o 100sek, a potem się zobaczy.

    Na szczęście w ostatnich dniach nie ma problemu, mimo że cały czas CO nie chodzi u mnie, bo kominek starcza. Ale zobaczymy jak się sprawdzi w momencie niższej temp. na zewnątrz.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  14. #954

    Domyślnie

    Obniż do 120s - u mnie się sprawdza . Natomiast parametr 41 - na 3 min ten mnie boli bo co 3 min pompa obiegowa się włącza i jest dość ciepło w domu mimo że sterownik pokojowy robi stop dla pieca. Boję się że dłuższe przerwy spowodują jednak duże skoki temp wody w obiegu. Nie wiadomo co jest bardziej ekonomiczne no i czy znowu nie spowoduje alarmu na piecu - pozostaje po-testować w weekend - ech znowu się będę musiał z piecem napić piwa

  15. #955
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Witam od 10.rana chodzi rt podaw 3 najkrutrzo przerwa 50s najdł przerwa 90 s jak nie wierzysz to sobie popatrz na duł pozdr

  16. #956
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl Zobacz post
    Obniż do 120s - u mnie się sprawdza . Natomiast parametr 41 - na 3 min ten mnie boli bo co 3 min pompa obiegowa się włącza i jest dość ciepło w domu mimo że sterownik pokojowy robi stop dla pieca. Boję się że dłuższe przerwy spowodują jednak duże skoki temp wody w obiegu. Nie wiadomo co jest bardziej ekonomiczne no i czy znowu nie spowoduje alarmu na piecu - pozostaje po-testować w weekend - ech znowu się będę musiał z piecem napić piwa
    Do 120 nie mam co schodzić chyba bo za duża różnica. Jeżeli problem będzie się powtarzał, będę próbował powoli schodzić może co 100s.

    Co do parametru 41 - ja mam ustawione na 15 minut a i tak chyba jeszcze to wydłużę, bo wczoraj wieczorem zauważyliśmy, że grzejnik w jednym pokoju był gorący w połowie, mimo że grzanie CO jest odłączone póki co.
    Właśnie miałem tą sprawę poruszyć, bo sobotni zasyp już mi wciągło, czyli w niecałe 4 dni poszedł worek - to za dużo jak na samą wodę bez CO bo normalnie to jakieś 5 dni starczy (znaczy się w momencie gdy CO jest odłączone na stałe czyli zamknięty zawór i odłączone zasilanie od pompki).

    Zobaczymy - zarzuciłem właśnie 3 kolejne worki i poczekam na ile starczy.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  17. #957

    Domyślnie

    Po dwóch tygodniach od wprowadzenia zmian w sterowaniu ( dzięki @Berdnard i @Jarecki79 ) z piecem się nic nie dzieje. Idzie równiutko , małe skoki temperatury no i jak na razie zadowalające spalanie ( w tamtym tygodniu pięć wiaderek czyli około 60 kg ) . Muszę pochwalić programistów z Tatarka że naprawdę zrobili kawal dobrej roboty z PID w sterowniku ( poza tą wpadką z podkręceniem parametrów wygasania pieca) co w moim przypadku przeskok w wersji oprogramowania 5.12 na 5.20 jest jak jazda Polonezem a teraz Volkswagenem .

  18. #958

    Domyślnie

    Wydaje mi się,że dyskusja wyszła na plus.

    Zostanie zatem jeszcze mała korekta softu do następnych wersji, aby ten spadek wykrywać przy TZ-8st.c a nie jak do tej pory przy TZ-5st.C
    To pozwoli na ruszenie z wyższą mocą i zapobiegnie niepotrzebnemu pojawieniu się alarmu.

    Sprawę jeszcze dyskutujemy z programistą, ale pewnie taki to będzie miało finał.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #959
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    A mi wczoraj znowu wywalił alarm. Ale nie przy pracy w podtrzymaniu, tylko przy grzaniu wody.
    U mnie sytuacja jest taka, że do 6 rano mam STOP na grzanie CWU. Więc o 6 włączyło się dogrzanie bojlera. Koło 7 wziąłem kąpiel więc znowu zaczął grzać. Koło 8 rano usłyszałem charakterystyczny pisk z kotłowni.
    Palnik cały czerwony od rozżażonego węgla. Na kotle 59 stopni. CWU na poziomie 51 stopni (dogrzewa do 55).

    I o co kaman??

    Zmniejszyłem więc o 60sek parametr 32 i zobaczymy co z tego wyjdzie. Najgorsze, że te alarmy nie są powtarzalne mimo powtarzalnego cyklu życia.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  20. #960
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    trociu
    a na jakim masz biegu pompę od CWU???
    może przestaw sobie o jeden bieg wyżej- wzrost prędkości przwepływu da lepszą wymiane i szybciej będzie odbierane ciepło z kociołka
    ja tak mam u siebie. sprawdzałem kiedyś nawet i wiem choć nie zapisałem dokładnie ze na 1 biegu sporo dłużej mi sie CWU dogrzewało
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

Strona 48 z 59

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony