dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 311 z 1022
Pokaż wyniki od 6.201 do 6.220 z 20440
  1. #6201
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.679

    Domyślnie

    Cytat Napisał gpiecyk Zobacz post
    aż się zalogowałem z wrażenia, to kiedy wymiana tej niespranej grzałki?? znając życie ze 3-4 tygodnie, o ile zostanie uznane na gwarncji... byłem prawie zdecydowany na panasa, gdyż masa pozytywnych informacji, na tym forum i innych, a teraz sam nie wiem...
    Zabrzmiało jak trolling.
    Pierwszy przypadek w PL, w czym ty widzisz problem?
    Wymienią i będzie OK.

    Problem to mieli inni, bujając się w sądach kilka lat, nie mając pompy w domu...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  2. #6202

    Domyślnie

    dlaczgo trolling? cały czas się zastanawiam czy pompa ciepła czy pellet i znajomi przestrzegają mniej iż popa może być droższa w naprawie, zwłaszcza po gwarancji. A ponieważ budowa domu to dla mnie, jak i pewnie innych to inwestycja życia, szukam informacji o awariach pomp ciepła, nie tylko konkretnie panasonica ale ogólnie.

    No nic zobaczymy jak rozwinie się sytuacja u kolegi z tą grzałką.

  3. #6203
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał gpiecyk Zobacz post
    dlaczgo trolling? cały czas się zastanawiam czy pompa ciepła czy pellet i znajomi przestrzegają mniej iż popa może być droższa w naprawie, zwłaszcza po gwarancji. A ponieważ budowa domu to dla mnie, jak i pewnie innych to inwestycja życia, szukam informacji o awariach pomp ciepła, nie tylko konkretnie panasonica ale ogólnie.

    No nic zobaczymy jak rozwinie się sytuacja u kolegi z tą grzałką.
    Bierz pelet, tam nic nie ma prawa się zepsuć I jaka wygoda
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  4. #6204
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posky

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    36

    Domyślnie

    tak jak napisałem - pompa działa czyli grzałka wymieniona od ręki po przeprowadzeniu śledztwa "dlaczego się spaliła" czyli pewnie czy w tym nie maczał palców inwestor ? Jako właściciel pompy, w której padło coś "poważniejszego" i to na samym starcie przygody z PC - stwierdzam, że w pelet nie wszedłbym nigdy: nie chciałoby mi się targać worów (młodszy nie będę a siłownię wolę sobie serwować z przyjemności niż z obowiązku), interwencja serwisowa sprawna i skuteczna co jest tylko na plus, a argument kosztów czy serwisu "po gwarancji" jest poza dyskusją bo np. skąd wiesz czy Twój producent kotła na pelet nie zaprzestanie ich produkcji w miesiąc po Twoim zakupie, bo się przebranżowi na pompy ciepła? I zostawi swoich klientów w ogóle bez serwisu i części? Inwestycja życia moim zdaniem to jest w ziemię czy mury - na pewno nie w piec taki czy siaki. Ale to ma się nijak do wątku o PC Panasa
    Ostatnio edytowane przez posky ; 16-01-2018 o 09:10
    Dom 200 mkw typu stodoła; na płycie; 20 styro xps+eps strop plus 10 cm eps + PIR 5 cm ; OZC=6.4KW, zapotrzebowanie na ciepło=9,5MWh/rok, Panasonic SDC-H-9KW 1 faza, ,krzywa: -15/+32/+8/+28. Podłogówka 160 mkw. G12W Ściana Silka 18+20cm 0,031 grafit; Skosy: całość plyta PIR 16 cm nakrokwiowo, Okna "ciepłe" ALU duże przeszklenia 50 mkw ciepły montaż; WM w budowie; Hajduk 14 KW rekreacyjnie

  5. #6205

    Domyślnie

    Panowie potrzebna informacja. Czy ktoś posiada dokumentację dotyczącą parametrów elektrycznych wejść i wyjść płyty głównej? Oraz informacje na temat logiki pracy wyjścia extra pump ? Mam instalację ze sprzęgłem i aktualnie brak dodatkowych sterowników, chciałbym sterować dodatkową pompą obiegową tylko w czasie pracy pompy (praca tylko w T2 ze względu na to, że nie mieszkam). T-CAP wersja H.

  6. #6206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gpiecyk Zobacz post
    dlaczgo trolling? cały czas się zastanawiam czy pompa ciepła czy pellet i znajomi przestrzegają mniej iż popa może być droższa w naprawie, zwłaszcza po gwarancji. A ponieważ budowa domu to dla mnie, jak i pewnie innych to inwestycja życia, szukam informacji o awariach pomp ciepła, nie tylko konkretnie panasonica ale ogólnie.

    No nic zobaczymy jak rozwinie się sytuacja u kolegi z tą grzałką.
    Zwłaszcza że ta grzałka jest tam potrzebna jak umarłemu kadzidło.
    U mnie załączyła się jeden raz przy samym uruchamianiu w podobnych warunkach jak przez ostatnie kilka dni może na 15 min. (22 grudnia 2016), potem została odcięta przez ustawienie na -15 i do tej pory nawet nie drgnęła. A bywało w styczniu ubiegłego roku i -22.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 16-01-2018 o 10:05
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #6207

    Domyślnie

    Wracajac jeszcze raz do tematu regulatorow, czy ktos uzywal/orientuje sie czy jest mozliwa obslugi TCAPA poprzez regulator SALUS iT-500 badz RT310i. Czym one w ogole sie roznia skoro oba sa internetowe?

  8. #6208
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Wyglada na to że oba są do d....y bo mają niezmienną histerezę 1 stopień.
    Ostatnio mocno się reklamuje warmatec tylko pytaj o wersję beznapięciową.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 16-01-2018 o 13:30
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #6209

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Zwłaszcza że ta grzałka jest tam potrzebna jak umarłemu kadzidło.
    U mnie załączyła się jeden raz przy samym uruchamianiu w podobnych warunkach jak przez ostatnie kilka dni może na 15 min. (22 grudnia 2016), potem została odcięta przez ustawienie na -15 i do tej pory nawet nie drgnęła. A bywało w styczniu ubiegłego roku i -22.
    Tak może pisać ten co ma ; całkowitą stratę ciepła 5112 W a pompę o mocy 9 kW przy - 20 C i grubą wylewkę.
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  10. #6210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Częściowo masz rację. Gdybym założył 5 to może z 20 godzin w zeszłym roku bym przejechał z grzałką. Ale II taryfa była by marzeniem. Jest 9 bo właśnie II taryfą byłem zainteresowany.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 16-01-2018 o 14:17
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #6211

    Domyślnie

    to super że się tak skończyło. Jeden w instalatorów oferujący pompy Nibe przekonywał mnie do swojej oferty twierdząc iż u Panasa słabo z serwisem a tu takie zaskoczenie. Buduje dom pod Warszawą i podobnie jak w lubelskim ciężko tu o kumatego instalatora. Nawet kiedyś z paroma rozmawiałem i ich wiedza była mniejsza od mojej, a ja czytałem tylko to forum a jak widać jednak odległość do firmy instalacyjnej też jest ważna - sądząc po szybkości reakcji.

    Odnośnie peletu oczywiście że wolałbym pompę, jednak boje się iż kiedyś w przypadku awarii któryś ze znajomych powie 'a nie mówiłem...'

  12. #6212
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gpiecyk Zobacz post
    to super że się tak skończyło. Jeden w instalatorów oferujący pompy Nibe przekonywał mnie do swojej oferty twierdząc iż u Panasa słabo z serwisem a tu takie zaskoczenie. Buduje dom pod Warszawą i podobnie jak w lubelskim ciężko tu o kumatego instalatora. Nawet kiedyś z paroma rozmawiałem i ich wiedza była mniejsza od mojej, a ja czytałem tylko to forum a jak widać jednak odległość do firmy instalacyjnej też jest ważna - sądząc po szybkości reakcji.

    Odnośnie peletu oczywiście że wolałbym pompę, jednak boje się iż kiedyś w przypadku awarii któryś ze znajomych powie 'a nie mówiłem...'
    Najbardziej na pompach znają się Ci co ich nie mają, ale znajomy znajomego ma i strasznie narzeka. Ja zbudowałem dom jeszcze dalej od Warszawy, a firma instalująca jest z Siedlec i wyobraź sobie że z tym żyję, mieszkam a życie toczy się dalej. Jedyny minus, że moim kryterium wyboru nie była cena a opinie forumowiczów i kompleksowość oferty.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  13. #6213

    Domyślnie

    Siedlce to jeszcze nie tak daleko. Jakiś czas temu znajomemu jakaś firma ze Szczecina zaśpiewała 700 zł za przegląd pogwarancyjny, i to nie wiem czy to nie był koszt samego dojazdu i noclegu dla pracowników + usługa dodatkowo płatna...

    Gdzieś wyczytałem,nie pamiętam czy tu czy w Twoim dzienniku budowy, iż dostałeś dofinansowanie do pompy ciepła. To z gminy? Czy instalator Ci coś z tym pomógł czy samemu wszystko załatwiałeś?? Jeżeli tak poproszę o namiary w wiadomości prywatnej.

  14. #6214

    Domyślnie

    W pow. piaseczyńskim ostatnio CNC montował PC Panasonica. Odezwij się do niego to Ci może namiary na klienta da. Poza tym instalator nie musi być serwisantem.

  15. #6215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał gpiecyk Zobacz post
    Siedlce to jeszcze nie tak daleko. Jakiś czas temu znajomemu jakaś firma ze Szczecina zaśpiewała 700 zł za przegląd pogwarancyjny, i to nie wiem czy to nie był koszt samego dojazdu i noclegu dla pracowników + usługa dodatkowo płatna...

    Gdzieś wyczytałem,nie pamiętam czy tu czy w Twoim dzienniku budowy, iż dostałeś dofinansowanie do pompy ciepła. To z gminy? Czy instalator Ci coś z tym pomógł czy samemu wszystko załatwiałeś?? Jeżeli tak poproszę o namiary w wiadomości prywatnej.
    Powiedz znajomemu aby Ci pokazał fakturę. A jak jej nie ma to niech nie pieprzy głupot. Przez takie abo znajomy znajomemu coś powiedział rodzą się niesamowite ballady.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #6216
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    posky

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Konstancin-Jeziorna
    Kod pocztowy
    05-520
    Posty
    36

    Domyślnie

    u mnie interweniował instalator z Siedlec.
    Dom 200 mkw typu stodoła; na płycie; 20 styro xps+eps strop plus 10 cm eps + PIR 5 cm ; OZC=6.4KW, zapotrzebowanie na ciepło=9,5MWh/rok, Panasonic SDC-H-9KW 1 faza, ,krzywa: -15/+32/+8/+28. Podłogówka 160 mkw. G12W Ściana Silka 18+20cm 0,031 grafit; Skosy: całość plyta PIR 16 cm nakrokwiowo, Okna "ciepłe" ALU duże przeszklenia 50 mkw ciepły montaż; WM w budowie; Hajduk 14 KW rekreacyjnie

  17. #6217
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Jinikao

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    253

    Domyślnie

    Witam, elektryk pracuje na budowie i zastanawiamy się, jak połączyć pompe T-Cap z jakimś sterownikiem, chce aby to był sterownik przewodowo łączony z jednostką wewnetrzną, i jakie kable mam przygotować, czy panasonic ma jakieś dedykowane, czy lepiej kupić innej firmy, jakieś czujniki ciepła dac? np w podłogówce zalane? pokojowe, czy te sterowniki mają już je wbudowane, Wiem, że chce gotowej odpowiedzi, ale nie wiem jak zacząć szukac tych odpowiedzi w czeluściach internetu, dlatego potrzebuję łopatologicznej odpowiedzi, dla laika. /
    Pozdrawiam
    Dom 200m2 po podłogach. PC Panasonic Aquera 9kW. Zbiornik CWU 200 l. elewacja 25 cm styro 0.031. poddasze jeszcze nieocieplone. Podpiwniczony w 60%, nieogrzewana piwnica. miedzy piwnicą na parerem 13 cm styro 0.030 + 8 cm styro 0.036, między parterem a pietrem 4 cm styro 0.30 + 8 cm 0.036. Reku Zehander Q450.

    Poddasze nieużytkowane na razie, ogrzewanie przystawione na zaworze, oddzielony parter od poddasza termicznie

  18. #6218
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał gpiecyk Zobacz post
    Siedlce to jeszcze nie tak daleko. Jakiś czas temu znajomemu jakaś firma ze Szczecina zaśpiewała 700 zł za przegląd pogwarancyjny, i to nie wiem czy to nie był koszt samego dojazdu i noclegu dla pracowników + usługa dodatkowo płatna...

    Gdzieś wyczytałem,nie pamiętam czy tu czy w Twoim dzienniku budowy, iż dostałeś dofinansowanie do pompy ciepła. To z gminy? Czy instalator Ci coś z tym pomógł czy samemu wszystko załatwiałeś?? Jeżeli tak poproszę o namiary w wiadomości prywatnej.
    U mnie procedura wyboru instalatora wygladała tak :

    - na stronie Panasonic znalazłem autoryzowanych dystrybutorów, i zadzwoniłem do najbliższego, w moim przypadku Otwock, zostawiłem do siebie kontakt
    - zadzwonił do mnie p. Jakub z Ekosed, podałem mu dane potrzebne do wyliczeń, otrzymałem wycenę i wyliczenia ( moja budowa była na etapie płyty fundamentowej )
    - sprawdziłem firmę w internecie, odwiedziłem forumowicza u którego ta firma zainstalowała pompę, wystawił pozytywną opinię
    - zdecydowałem się na współpracę, Ekosed załatwił papiery potrzebne do złożenia wniosku w http://www.wfosigw.pl/, sam złożyłem dokumenty na Ogrodowej 2 dnia naboru.
    Sprawa trwała długo, musiałem wprowadzić poprawki we wniosku, poprawione dokumenty dostałem z Siedlec następnego dnia. Wniosek składałem na początku kwietnia, decyzję chyba we wrześniu a przelew na konto w listopadzie. Firma wykonała u mnie też ogrzewanie podłogowe i wentylację mechaniczną, fotowoltaika moim zdaniem nie miała sensu ekonomicznego w moim przypadku tym bardziej że budowałem bez kredytu i oszczędności się kończyły.
    Mój dziennik budowy

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?244304-Zx100

    Parterówka 175m2, ogrzewanie 135m2 podłogówka + drabinka w łazience, garaż 40m2 nie ogrzewany.
    OZE - 7696 kWh/rok, 57,3 kWh/(m2·rok), Projektowe obciążenie cieplne budynku 4563 W
    Pompa Panasonic Aquarea SDC 7KW + CWU Hewalex HP250, rekuperator AirPack 300
    Płyta fundamentowa - 0,12, ściany - 0, 14 , dach - 0,12

  19. #6219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jinikao Zobacz post
    Witam, elektryk pracuje na budowie i zastanawiamy się, jak połączyć pompe T-Cap z jakimś sterownikiem, chce aby to był sterownik przewodowo łączony z jednostką wewnetrzną, i jakie kable mam przygotować, czy panasonic ma jakieś dedykowane, czy lepiej kupić innej firmy, jakieś czujniki ciepła dac? np w podłogówce zalane? pokojowe, czy te sterowniki mają już je wbudowane, Wiem, że chce gotowej odpowiedzi, ale nie wiem jak zacząć szukac tych odpowiedzi w czeluściach internetu, dlatego potrzebuję łopatologicznej odpowiedzi, dla laika. /
    Pozdrawiam
    Jeśli ma być przeniesiony z pompy panasonica to potrzebny jest przewód minimum 2* 1,5 mm2 linka. Cieńszy może powodować zakłócenia na sterowniku i błędne odczyty. Do innych regulatorów wystarczy 2* 1 mm2.
    Ostatnio edytowane przez plusfoto ; 18-01-2018 o 20:52
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  20. #6220
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Pablo_11

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa, Bramki
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    A skoro o problemach (model SDC09H3E8 ).
    Z racji tego, że budowa nieco się obsunęła i nie bardzo miałem ochotę grzać pustostanu ustawiłem programator na nocne grzanie. Wszystko było OK dopóki nie przyszły mrozy. W tej chwili grzanie podłóg w ogóle nie chciało ruszyć - w przypadku wody temperatura na wyjściu rosła prawie natychmiast.
    Po konsultacji z instalatorem okazało się, że pompa nie będzie pracować jeśli na powrocie będzie mniej niż 15 st.C. Aby to uzyskać zalecił zamknięcie prawie wszystkich pętli. Tak też zrobiłem, trochę podziało, zagrzało ale w pompie zaczął się dziwny proces skutkujący tym, że powrocie temperatura wzrosła do 20-stu paru stopni przy temp. zasilania 10 (w wewnętrznym obiegu pompy). Trochę się wystraszyłem tego i wyłączyłem pompę. Po jej włączeniu temperatura na wyjściu zaczęła rosnąć. Ale pompa zbuntowała się zbyt niskim przepływem. Zrobiłem restart, ale już nie ruszyło. Po długich bojach z otwieraniem 1-2 pętli udało mi się uzyskać 21 wyjście/17 powrót.
    Pytanie - co robić dalej, aby nagrzać dom, bo dwie pętle to raczej za mało.
    Ostatnio edytowane przez Pablo_11 ; 18-01-2018 o 20:13

Strona 311 z 1022

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony