dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 15
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 292
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byry007
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Kolonia Powiercie
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    802
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie Co sądzicie o Z8 z małymi przeróbkami

    Witam co sądzicie o takie przeróbkach z z8
    http://www.z500.pl/projekt/z8,Latwy-...wej-100m2.html
    a dodaje zdjecie moich rozmieszczeń Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Domek Z 8 Żanety i Pawła jpeg.JPG
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	97504

  2. #22

    Domyślnie projekt Z8 pracownia STUDIO Z500

    Witam serdecznie.
    Od początku roku przeglądam forum, ale nie miałem odwagi napisać i zapytać o ten projekt, mianowicie o Z8. przeszukałem forum i nie znalazłem tematu tylko i wyłącznie o Z8 (albo źle szukałem albo są same dzienniki, chyba nawet nie za dużo bo 2). Mamy z dziewczyną plany odnośnie budowy i spodobał nam się ten projekt bo jest prosty, funkcjonalny, ma dobry metraż pokojów,ale... Wszystko byłoby pięknie gdyby nie ale. Oczywiście chodzi o pieniądze na stronie http://www.z500.pl/projekt/z8,Latwy-...#project-costs znalazłem wycenę tego domu na 160 000. Nie znam się ale dla mnie jest to raczej nie osiągalna cena(chodzi o to że za niska). Dlatego chciałbym zapytać czy jest to Waszym zdaniem wycena tylko materiałów czy razem z robocizną? Jeśli chodzi o wiązary to jeśli będę je miał to nie będę miał normalnego sufitu nad głową tylko jakieś deski? Chciałbym mieć też poddasze, ale nieużytkowe, po prostu coś takiego jakby strych z wyciąganymi schodami z góry.
    Przepraszam za być może głupie pytanie ale jestem na etapie nauki i dokształcania w temacie budowy i dlatego proszę Was o pomoc. Wolę żebyście wylali mi teraz kubeł zimnej wody na głowę jeśli chodzi o koszty niż miałbym pozostać z rozpoczętą budową i kredytem. Dlatego proszę o wyrozumiałość i pomoc. Dziękuję

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    cendros

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    4

    Domyślnie

    Wyceny na stronie Z500 sa kwotami netto. W komentarzach na ich stronie do tego projektu mozna znalezc prawdziwe kwoty np: http://www.z500.pl/projekt/z8,Latwy-...arze-item=6761. Jesli chodzi o poddasze, to tez nie jestem eskpertem

    pozdrawiam

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Między 2k a 3k za metr całkowitej - w zależności od użytych materiałów i pracy własnej.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #25

    Domyślnie

    Chciałbym też poznać sugestie osób, które wybudowały ten dom. Co warto zmienić, na czym nie warto oszczędzać i warto dołożyć trochę grosza

  6. #26

    Domyślnie

    Kupiłem ten projekt i właśnie się adaptuje. Planuję rozpoczęcie budowy w tym roku.

    W przypadku zakupu gotowych wiązarów sufit jest do nich podwieszany i wygląda całkiem normalnie Nie masz typowego wylewanego stropu, tylko wiszące na konstrukcji z metalowych profili płyty gipsowo-kartonowe.

    Jest to co chcesz, czyli stryszek, który nigdy nie będzie poddaszem. Jeśli wolisz poddasze, to również jest taki wariant do wyboru. Producent wiązarów może Ci zrobić projekt zastępczy, w którym będzie trochę więcej miejsca pośrodku strychu niż w oryginalnym projekcie.

    Dawno nie było wątku o z8. Będę się tu często pojawiał i postaram się możliwie dużo pisać. Zapraszam innych budujących z8 do dyskusji.
    Jak masz pytania odnośnie projektu, to chętnie odpowiem na miarę wiedzy opartej głównie na internecie
    Zaraz uzupełniam stopkę o link do strony, na której staram się pisać co, jak i za ile.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  7. #27

    Domyślnie

    gorbag dzięki za wyjaśnienie odnośnie tych wiązarów. My dopiero planujemy wszystko także do budowy daleka droga, ale może w przyszłym roku uda się ruszyć dlatego zbieram informację Zapytałem o wiązary bo nie chciałbym mieć nad głową żadnych desek, tylko tak jak teraz w bloku normalny sufit na którym będę mógł powiesić, np. żyrandol. Ja będę czytał wszystkie posty, które napiszesz począwszy od adaptacji, materiałów z których będziesz budował, ocieplenia, innych rozwiązań i oczywiście kosztów jeśli już będziesz po adaptacji napisz proszę ile Cie to wyniosło i czy naniosłeś jakieś zmiany.

  8. #28

    Domyślnie

    Żyrandol możesz śmiało wieszać. Skoro konstrukcja utrzymuje ciężkie płyty, to i żyrandol wytrzyma. W projekcie jest jeszcze "sztywna tarcza" z OSB podbitego od dołu do wiązarów, ale widziałem że nie wszyscy to robią.

    Ceny zmian jeszcze nie znam. Opis planowanych zmian i ciut już nieaktualne zdjęcie u mnie na stronie:
    http://www.budowa-domu.info/formalno...y-w-projekcie/

    O technologii też tam chyba pisałem. Prawdopodobnie będzie to beton komórkowy Solbet 600, 24 cm i dość nietypowe ocieplenie 20cm wełną na drewnianym ruszcie. Nie jestem bardzo przywiązany do tej koncepcji, może ocieplenie jeszcze się zmieni.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  9. #29

    Domyślnie

    A jakie planujesz ogrzewanie? Gazem, prądem? Ekogroszek?

  10. #30

    Domyślnie

    Co do ogrzewania - rozważam jeszcze różne opcje.
    Nie mogę używać węgla, bo w planie zagospodarowania jest zapis że może być gaz, prąd lub olej opałowy. Nazwali to "paliwa ekologiczne".
    Wszystkie media w drodze, chociaż dom z dala od drogi i trzeba będzie ciągnąć 40 metrów. Można by było dążyć do eliminacji gazu, oszczędzić na przyłączu i opłatach stałych. Podobno jednak wychodzi najtaniej. Może jednak prąd?

    Pewny jestem tylko wodnej podłogówki w całym domu. Instalacja jest droższa niż kable w wylewce, ale w razie czego mogę to zasilać i gazem i kotłem elektrycznym i kominkiem z płaszczem, może kiedyś plus PC i solary, jak będą lepsze czasy ku temu. Kable to już ograniczenie tylko na jedno źródło energii.
    Podłogówkę zamiast grzejników chwalą praktycznie wszyscy którzy mają.

    Myślę też o ogrzewaniu awaryjnym i uzupełniającym, czyli kominku. Zawsze lubiłem ogień. W planach było początkowo DGP, ale teraz myślę nad jakimś piecokominkiem z akumulacją, z którego ciepło też się samo rozejdzie po małym domu, a odpada instalacja i problemy związane z rozprowadzeniem powietrza.

    Startujemy bez wentylacji mechanicznej. Jak będzie potrzeba, to może wyciąg w łazience. Nie wykluczam, że kiedyś zdecydujemy się na rekuperację. Przy takim stropie nie będzie dużego problemu z poprowadzeniem instalacji w istniejącym domu. Trochę mi się to jednak kojarzy z respiratorem. Bardziej lubię rozwiązania proste i naturalne niż skomplikowane i techniczne.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  11. #31

    Domyślnie

    A jakiej kwoty planujesz nie przekroczyć na budowę lub w jakiej chciałbyś się zmieścić?

  12. #32

    Domyślnie

    Mam za mało danych, ale zaglądam często do wątku w którym piszą że warto marzyć o domu do 200 tys
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ns-marzy%C4%87
    Nie mamy co prawda tych 200 tys. zł i nam do tego daleko, ale zakładamy kończenie budowy na kredyt, albo sprzedaż mieszkania.

    Nie spieszy nam się, bo mamy gdzie mieszkać. Jeśli budowa ma być wyraźnie tańsza kosztem przeciągnięcia jej na 3-5 lat, to żaden problem.
    Na razie nie ogranicza ani nie goni nas kredyt, bo startujemy z gotówką ze sprzedaży starego mieszkania. Nie mamy też konkretnych planów na ten rok. Może skończy się na stanie zerowym, a może na surowym zamkniętym. Zależy co się uda na spokojnie pozałatwiać i uzbierać.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  13. #33

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu miałem przedostatnie (mam nadzieję) spotkanie z architektem adaptującym projekt.
    Liczę że w ciągu paru dni skończy i będzie można składać wniosek o PnB. Architekt wycenił swoją pracę na 3000 zł.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  14. #34

    Domyślnie

    Jak już skończysz z adaptacją to wstaw projekt ze zmianami, jestem ciekaw jakich dokonałeś.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar makowa_panienka
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Posty
    1.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witam,

    My również budujemy Z8 v 2 lustro. Właśnie założyłam dziennik i tam są wszystkie info o naszej przyszłej budowie. Póki co jesteśmy na etapie kupna projektu.

    Fajnie, że ktoś też buduje z8
    MIESZKAMY OD 28.05.2016 ...będzie trochę po angielsku...

    Z8 dziennik budowy makowej_panienki

    Z8 komentarze do makowej_panienki

  16. #36

    Domyślnie

    Tak mniej więcej wygląda mój projekt po adaptacji.



    Myślimy żeby tymczasem, póki dzieci małe, połączyć pokoje od południowej strony, a rozdzielić je dopiero w przyszłości.
    W łazience prawdopodobnie nie będzie dwóch umywalek, tylko obok siebie ubikacja i bidet.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	adaptacja-projektu-z8.jpg
Wyświetleń:	114
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	109873  
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Witam,

    My budujemy Z8 w wersji z poddaszem użytkowym w technologii szkieletowej. Aktualnie wykańczamy się
    Zapraszam do dziennika
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

  18. #38

    Domyślnie

    Dzięki efka3 za link do dziennika. Szukałem informacji o z8, ale ten dziennik jakoś nie dał się łatwo odkryć.
    35 cm ocieplenia ścian robi wrażenie. Podobają nam się Wasze pojedyncze okna i pewnie też takie zrobimy.
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar efka3
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    108
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    77

    Domyślnie

    Gorbag, podrzucę Ci w takim razie jeszcze jeden Z8 w szkielecie.

    http://forum.muratordom.pl/blog.php?98370-andstach1

    To jest wersja bez poddasza użytkowego połaczona z garażem łącznikiem. Autor zarzucił pisanie jak narazie, ale mam nadzieję, że uzupełni dziennik jak tylko znajdzie chwilę ... Narazie praca praca praca... Domek andstacha mieliśmy okazję obejrzeć zanim zaczeliśmy stawiać nasz. Wiele rozwiązań w naszym domu to jego sprawka
    Miej ty sobie pałace, ja mój domek ciasny.
    Prawda, nie jest wspaniały, szczupły, ale własny.


    Dziennik budowy

  20. #40

    Domyślnie

    Szkoda, że to wszystko szkielety. Chciałbym poczytać taki dziennik, ale odnośnie domu murowanego, bo jednak to ten sam projekt, ale wykonanie, a przede wszystkim materiały zupełnie inne, więc i cenowo różnie to wygląda.

Strona 2 z 15

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony