dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 212 z 237
Pokaż wyniki od 4.221 do 4.240 z 4722
  1. #4221
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Wczoraj z pośpiechu umknęły mi dwa posty .

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    Ewo czy będziesz miala lampy jak na inspiracji czy coś innego wynalazłaś fajnego ??
    Ivy,
    Niestety nie będzie w tym pokoju Tolomeo, ani nawet Tolo . Będą lampy z Ikei .
    Nad biurkiem lekko regulowana Tisdag

    Źró
    Ruchomy jest klosz i trochę cała kolumna lampy.
    Takie daje światło


    Druga lampa to klosz Jara + kabel

    Źró

    Cytat Napisał _Chloe_ Zobacz post
    --
    Ewo, czy z rombami czy bez będzie pięknie - pamiętam wizualizacje gabinetu i powiem Ci że baaardzo trudno będzie Cię dogodnić - jest to jeden z fajniejszych układów jakie widziałam. Trzymam się tego niezmiennie. Nic go to tej pory nie pobiło.
    Dziękuję Anetko Mam nadzieję, że będzie wygodnie

  2. #4222
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Jest tak !

  3. #4223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    A mi troszkę szkoda tych rombów bardzo mi się spodobała wizualizacja po prostu super. Było by bardzo oryginalnie. Tak czy siak pięknie się zapowiada.

  4. #4224
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Casuall
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    535

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź Julianno Starałam się przejrzeć Twój wątek, ale łazienki nie widziałam, pewnie jeszcze nie wstawiałaś zdjęć?
    Dziś udało mi się zakupić cegiełkę, w jednej casto powiedzieli, że wycofana ze sprzedaży , na szczęście były w drugiej w cenie 54 zł ale i tak super, że w ogóle były
    Póki co bardzo się cieszę, że je mam, zobaczymy co z tego wyjdzie.

  5. #4225
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Ewo, pisałam już że inspirujesz pożyczyłam Twoje szafki czarne i wkleiłam do siebie też mam podobną wnękę jak Ty i myślę że wykorzystam Twój pomysł może tylko kolor będzie inny, wiem że się nie pogniewasz ale wolałam Ci napisać

  6. #4226

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Witam. Czy drzwi wewnętrzne są z Korony? Drzwi mają chowane zawiasy? Poza zamkiem magnetycznym to macie jakieś uwagi do wykonania? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez solito3 ; 18-02-2015 o 07:24
    solito3

  7. #4227
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anitka89
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ewuniu, po długiej nieobecności na forum pośpieszyłam nadrobić zaległości na moich ulubionych wątkach.Widzę że wspaniałe zmiany u Ciebie w domku. Kuchnia cudowna, gabinet zapowiada sie fandastycznie i oczywiście schody. Zauwazyłam że w salonie juz stoi piekny stół i wisza lampy.Naprawde jest pieknie, nietuzinkowo i mysle ze to wnetrze długo wam sie nie znudzi. przeglądałam ostatnio cały Twój wątek i tak patrzyłam po datach ile to czasu wymagało przemyslenie tych detali i szczegułów ale naprawdę było warto. Zatem czekam na kolejną porcje nowości.
    Aha chciałam spytac ska te lampy w salonie kupowałas ta nad stolik kawowy i kinkiet czarny? stół masz od Hazelki?

  8. #4228
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Jest tak !
    Dziękuję

    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    A mi troszkę szkoda tych rombów bardzo mi się spodobała wizualizacja po prostu super. Było by bardzo oryginalnie. Tak czy siak pięknie się zapowiada.
    Cieszę się, że i Tobie się podobało . Taki wzór można zrobić na każdej ścianie i w różnych kolorach. Wcale nie jest potrzebna do tego cegła . Zatem możesz i u siebie poczarować .
    Tu przykład

    Źródło


    Cytat Napisał Casuall Zobacz post
    Dziękuję za odpowiedź Julianno Starałam się przejrzeć Twój wątek, ale łazienki nie widziałam, pewnie jeszcze nie wstawiałaś zdjęć?
    Dziś udało mi się zakupić cegiełkę, w jednej casto powiedzieli, że wycofana ze sprzedaży , na szczęście były w drugiej w cenie 54 zł ale i tak super, że w ogóle były
    Póki co bardzo się cieszę, że je mam, zobaczymy co z tego wyjdzie.
    Gratuluję zakupu . Mam nadzieję, że kupiłaś zapas, bo w naszych paczkach kilka było pękniętych. Część wykorzystaliśmy w rogach, ale nie wszystkie się dało.
    Łazienki z tymi płytkami jeszcze nie pokazywałam Nie jest jeszcze gotowa . Tak naprawdę nie wiem czy w ogóle pokażę, bo nie spełnia standardów FM

    Cytat Napisał Juskra Zobacz post
    Ewo, pisałam już że inspirujesz pożyczyłam Twoje szafki czarne i wkleiłam do siebie też mam podobną wnękę jak Ty i myślę że wykorzystam Twój pomysł może tylko kolor będzie inny, wiem że się nie pogniewasz ale wolałam Ci napisać
    Jus
    Pewnie, że się nie gniewam Wprost przeciwnie, to dla mnie radość . Nawet jeśli nie wytrwasz w pomyśle, to cieszę się, że Ci się spodobało . Na górze chcę postawić jakieś grafiki, ale można też zabudować po sufit jeśli wolisz. Nie wiem jaki kolor szafek planujesz - ta wnęka najlepszy efekt daje wtedy gdy szafki stapiają się ze ścianą kolorystycznie.

    Cytat Napisał solito3 Zobacz post
    Witam. Czy drzwi wewnętrzne są z Korony? Drzwi mają chowane zawiasy? Poza zamkiem magnetycznym to macie jakieś uwagi do wykonania? Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam
    Solito
    Tak, to drzwi z Korony. Jestem BARDZO zadowolona. Są bardzo dobrze wykonane i piękne . Nasze mają chowane zawiasy choć można wybrać również drzwi z zawiasami zewnętrznymi, co obniża ich cenę. Zamki magnetyczne też są ok w tych drzwiach. Ja marudziłam generalnie na to, że w porównaniu ze zwykłymi chodzą ciężej (otwierają się), bo wynika to z pracy magnesu. Pisałam ogólnie moją refleksję na temat zamków magnetycznych. Ostatnio spędzałam na budowie więcej czasu i przywykłam już do tych magnesów. Ich plusem jest, że łatwiej się zamykają, bo nie trzeba naciskać klamki . Generalnie drzwi polecam

    Cytat Napisał anitka89 Zobacz post
    Ewuniu, po długiej nieobecności na forum pośpieszyłam nadrobić zaległości na moich ulubionych wątkach.Widzę że wspaniałe zmiany u Ciebie w domku. Kuchnia cudowna, gabinet zapowiada sie fandastycznie i oczywiście schody. Zauwazyłam że w salonie juz stoi piekny stół i wisza lampy.Naprawde jest pieknie, nietuzinkowo i mysle ze to wnetrze długo wam sie nie znudzi. przeglądałam ostatnio cały Twój wątek i tak patrzyłam po datach ile to czasu wymagało przemyslenie tych detali i szczegułów ale naprawdę było warto. Zatem czekam na kolejną porcje nowości.
    Aha chciałam spytac ska te lampy w salonie kupowałas ta nad stolik kawowy i kinkiet czarny? stół masz od Hazelki?
    Anitko
    Cieszę się, że jeszcze zaglądasz na FM. Dziękuję za miłe słowa.
    Muszę przyznać, że choć duuużo tam jeszcze pracy i co chwila niestety wychodzą zonki , to cieszymy się i jesteśmy zadowoleni z tego co się wyłania .

    Aleś Ty spostrzegawcza .
    Lampę nad stół kawowy przy sofach kupiłam na Westwingu. Wygląda jak czarna, ale tak naprawdę jest z taką miedzianą przecierką i dzięki temu nie widać na niej bardzo kurzu . Nie wiem czy tam zostanie, bo boję się czy nie będzie przeszkadzała w oglądaniu TV - zobaczymy. Kinkiet kupiłam w sklepie internetowym, który bardzo lubię i polecam - Belle Maison. Często mają akcje promocyjne. Przesyłka przychodzi na drugi dzień. Świetnie zabezpieczona. Bardzo miły kontakt. Nawet gratisy bywają .
    Natomiast stół, kupiliśmy dwa lata temu (a może 3) w bardzo dobrej cenie w Krakowie i przywieźliśmy na dachu naszego kombi (oczywiście na relingach bagażnika) . Nie znam cen u Hazelki, ale w porównaniu do cen z MD (Manufaktura Drewna), mój kosztował jakieś 30 % tych cen . Jest duży, bo ma 240 x 100, ale mają duży wybór również mniejszych. Daj znać jeśli chciałabyś namiar .

    ================================================== ==============

    Czas biegnie nieubłaganie. Musiałam wrócić do pracy . Na budowie udało nam się zrobić jakieś 70% tego co zakładaliśmy, bo wyłaziły jakieś nieplanowane poprawki i rzeczy do zrobienia. Pomalowaliśmy na gotowo gabinet, kuchnię, jadalnię i korytarz. Dwie ostatnie przestrzenie dostały kolor szary i dzięki temu drzwi są ładniej podkreślone . Cieszę się z białego montażu w łazienkach i podłączenia większości baterii w domu, ale niestety w obu łazienkach wyszły zonki w bateriach prysznicowych. W dolnej deszczownica jest jakieś 30 cm za nisko, a w górnej dla odmiany za wysoko (włazi na lampę). W dodatku z górnej mamy tak duże dziury wykrojone w płytkach, że wyłażą spod maskownicy baterii . Nie mam już siły na kolejne kucie, ale chyba będziemy musieli, bo jak Jasiek wyrośnie to nie zmieści się pod tą dolną deszczownicą
    Facet, który robił nam hydraulikę na początku nie miał pojęcia o bateriach podtynkowych i deszczownicach. Zaufaliśmy mu, bo sami się nie znaliśmy i nie przyszłoby mi do głowy mierzenie. Tymczasem on wymierzył to chyba na oko, a nie wg przyjętych norm . To mnie najbardziej przygnębia / irytuje w fachowcach - nie znają się na SWOJEJ pracy . Ten sam człowiek odpływ do wanny wolnostojącej zrobił nam w ścianie . Dobrze, że sami na czas się zorientowaliśmy - skończyło się na tym, że sami wydłubaliśmy wylewkę pod ten odpływ.


    Często piszecie, że dbam o szczegóły i tak długie wykańczanie pozwoli na dopracowanie wszystkiego. Tymczasem mamy ciągle jakieś "niespodzianki" i problemy o których nawet nie piszę, bo nie mam siły . Mam poczucie, że robimy dwa kroki do przodu i jeden do tyłu . Cieszą postępy, ale w pełni szczęścia przeszkadzają sprawy wynikające z niefachowości fachowców .

    Z dobrych wieści - mamy stację



    ==========================================


    Skoro już jestem przy głosie, to chciałam poprosić o pomoc
    Chodzi o lampy w salonie na belce. Planuję zrobić tam 3 punkty świetlne, które powinny być mało widoczne, jako że reszta lamp w salonie dość charakterna jest

    Dla przypomnienia wizualizacja










    Stan na teraz (przepraszam za bałagan):







    Propozycje:

    1. Petpot Fine Alu (ta jest na wizualizacji)


    Źródło (mogę mieć zniżkę 25%)

    2. ASTO TUBE 1

    Źródło (właśnie widzę, że podrożały, choć i tak są sporo tańsze od pierwszych)

    3. Orion 200 reflektorek PAR16

    Źródło (chyba jednak za bardzo się błyszczy obudowa)

    4.PET FINE

    Źródło (nie ma regulacji, ale jest najmniejszy)

    5. Inna propozycja?
    Może ktoś właśnie studiuje ten temat u siebie i może się podzielić nowościami

  9. #4229
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    wiwik

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-180
    Posty
    605

    Domyślnie

    Z tych,co pokazałaś, 1 lub 2 -fajne,bo proste i nieduże i można je regulować. 2 jest mniejsze,więc ja bym się bardziej ku nim skłaniała (a skoro dużo tańsze,to tym lepiej - dobrze zakładam, że ta złotawość na zdjęciu to z halogenka, a nie samej lampki?
    Fachowcy to długi temat niestety. Nasi np. zapomnieli jeden kinkiet w łazience podłączyć do kabla z włącznika. Odkryliśmy to,jak już ściany i suft byly gotowe, więc machnęliśmy ręką. Ale to mały pikuś w porównaniu z Twoim hydraulikiem, współczuję

  10. #4230
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    super ze udało Wam sie sporo nadrobic w domku, tak to jest ze po drodze wychodzi sporo dodtakowej pracy i poprawek, jednak te kilka w łazienkach to jednak troszkę za dużo. Chyba te wysokości jednak trzeba poprawić bo ja nie teraz to kiedy ??

    Super ze macie stację, będzie Pani zadowolona

    Ewo z tych trzech ruchomych to podobaja mi sie najbardziej pierwsze ale jako oświetlenie dodatkowe to dla mnie cena jest nie bardzo atrakcyjna
    U Ciebie wszystkie trzy rodzaje beda pasować, nie beda sie rzucać w oczy wiec wybrała bym cos budżetowego
    Jeśli natomiast zdecydowałabyś sie na tuby to zobacz prosze TE Cena to jakaś 1/4 pet fine

  11. #4231
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Casuall
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    535

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post


    Gratuluję zakupu . Mam nadzieję, że kupiłaś zapas, bo w naszych paczkach kilka było pękniętych. Część wykorzystaliśmy w rogach, ale nie wszystkie się dało.
    Łazienki z tymi płytkami jeszcze nie pokazywałam Nie jest jeszcze gotowa . Tak naprawdę nie wiem czy w ogóle pokażę, bo nie spełnia standardów FM
    Tak, tak kupiliśmy na zapas, szczególnie, że zastanawiamy się jeszcze nad jedną ścianką do zapłytkowania Tu pokazywałam taki bardzo roboczy orientacyjny projekt http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6755677. Mam nadzieję, że jednak pokażesz łazienki, na pewno przesadzasz sądząc po reszcie domku na pewno będą śliczne

    Co do poprawek to współczuję, wiem jakie to wkurzające kiedy nie można iść dalej To, że fachowiec czegoś nie umie rozumiem, ale nie rozumiem jeśli udaje, że wszystko wie i na wszystkim się zna U nas od razu się przyznał, że baterii podtynkowych nie montował i wzięliśmy innego. Przynajmniej tyle dobrego. Ale żeby deszczownicę 30 cm niżej zamontować to chyba trzeba nie mieć wyobraźni. Od razu pobiegłam zmierzyć swoją

    Aaa i po przeczytaniu opinii tutaj zachorowałam na zmiękczacz wody, kiedyś tylko o nim marzyłam, myślałam, że luksus a teraz jestem przekonana, że to rzecz konieczna. Żal przecież będzie patrzeć jak się nowa łazieneczka szybko zakamienia a skoro można tego uniknąć to czemu nie, szkoda tylko, że nie jest to tańsze

  12. #4232

    Domyślnie

    Ewo, ja też mogłabym książkę napisać pod tytułem "Nie znam się za swoim fachu" Zauważyłam też, niestety, że ta bylejakość jest jakaś powszechna. Umawiasz się - nie przyjeżdża, zamawiasz - nie dostarcza, kupujesz - musisz reklamować, zlecasz - poprawiasz niedoróbki itd. itp. To jakaś plaga obecnych czasów. Szkoda..
    Jeżeli chodzi o lampki w salonie, to ja mogę polecić Cassini One 112. Są naprawdę bardzo ładne, dobrze wykonane i w przyzwoitej cenie TU Białe są trochę droższe i na zamówienie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reflektorek-cassini-one-112-satyna-ece3.800x800.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	305370

  13. #4233
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anitka89
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    981
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dziekuję Ewciu za odp. Co do stołu poprosze o namiar bo bedziemy musiei jakis stół kupic a ceny mnie powalaja np MF. Odnośnie białych reflektorków jestem za 1 i 2. A co do fachowców lepiej poprawiac poki nie mieszkacie.nam brakło kasy i czasu wiec niektóre poprawki olalismy czego żałuje bo teraz tak zostało i nikt nie mysli sie za to wziasc. A z Fachowcami jak juz wiesz ja mam ten sam problem za co bym sie nie wzieła. od stolarzy po tynkarzyaha co do cudnych lamp to kinkietu juz niestety nie widze takiego jak ty masz;(

  14. #4234
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Juskra
    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Kod pocztowy
    41-103
    Posty
    1.916

    Domyślnie

    Ewo, ale Ci współczuję tych perypetii z wykonawcami, jest mi trudno zrozumieć podejście tych ludzi do pracy i klientów. Pracuję w handlu i nie wyobrażam sobie abym mogła klienta wprowadzić w błąd lub wypowiadać na temat produktu którego nie znam. Ufam ludziom, tak po prostu i zawsze mówię, pan się zna na tym lepiej proszę wykonać tą prace jakby pan robił dla siebie... coraz częściej przekonuję się ze to nie jest prawidłowe podejście do wykonawców

  15. #4235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Ewuś
    Przede wszystkim bardzo Ci dziękuję za pomoc u mnie w wątku. Dzięki Tobie nasza budowa nabrała tempa a ja nadziei Naprawdę.
    Wiesz, jesteś niesamowita. Nawet kiedy denerwujesz się na pseudofachowców, a może i łzy wściekłości napływają ci do oczu, jesteś przy tym jednocześnie taka dobra i delikatna. Nikogo nie "przechrzcisz" Masz mega kulturę budowlaną i nie tylko. Ja to rzucam mięsem jak się wnerwię, choć może nie publicznie. Szału jakiegoś dostaję, powiem za dużo (w domu) a potem targają mną wyrzuty sumienia. A jak coś nie tak, to P wysyłam, żeby zwracał uwagę bo mi języka w gębie brakuje
    Ewuś, przytulam Cię mocno w tych trudnych budowlanych chwilach. O, znam te uczucia doskonale. Chyba każdy z nas, forumowiczów budowlanych, nie raz, nie dwa popłakał sobie na budowie. Dokładnie tak, jak piszesz, czasami nie było już sił, ręce opadały. A jak często my sami musieliśmy podpowiadać "fachowcom" jak coś zrobić.
    Ewa, jak będziesz czuła, że trzeba napisać o czymś schrzanionym (bo serce jakoś nagli) to pisz i nic się nie martw. Przybędziemy i poprzytulamy Cię o tak A potem na pewno wszystko się ułoży, bo musi przecież Wiesz, kiedyś w Leśnym domku też coś narozrabiali, byłam taka załamana, że już nie wiedziałam, co zrobić. W końcu napisałam o tym na forum z dodatkiem "Nie zwracajcie na mnie uwagi. Tak tylko przyszłam sobie pomiauczeć" () Na co jeden z forumowiczów odpisał mi wklejając emotikona jak chłopek głaszcze kotka
    Rozśmieszył mnie wtedy bardzo. I na dodatek pomogło

    Ewuś, bardzo ładnie już u Was. Tak, że głębiej trzeba oddychać, kiedy się tutaj zagląda
    Pamiętaj, że nawet jeśli czasami trzeba zrobić dwa kroki do tyłu to i tak jeden robi się do przodu. To widać.

    Co do lamp to ja niestety nie jestem w stanie doradzić, bo kompletnie nie mam rozeznania. Właściwie w niczym ostatnio, co wiąże się z budową
    Ale jestem pewna, że to będzie trafny wybór



    Ps. I jeszcze dziękuję, że tak dużo doradzasz i pomagasz innym na tym forum. To bardzo, bardzo cenne i wspaniałe. To Ci nasłodziłam

    Ostatnio edytowane przez Nelli Sza ; 21-02-2015 o 20:31

  16. #4236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Zwykłe tubki będą OK..
    Są też fajne tubki białe z Philipsa coś koło 100zł .. widziałam je w BRW...
    Ja w kuchni mam te duże zwykłe.. i bardzo je lubię...

  17. #4237
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Przyszłam policzyć głosy
    i pokażę Wam te moje zonkale

    Dziękuję Wam za wszystkie słowa wsparcia Smutne to strasznie, że wszyscy tego doświadczamy. "Fachowcy" nie dbają o poziom, o nasze materiały, o nasz czas i pieniądze, o jakość wykonanej usługi. Nie edukują się, nie próbują szukać lepszych rozwiązań tylko "byle jak, byle trzymało, a jak będzie za 5 lat to mnie już nie obchodzi". Bylejakość ich pracy często wpływa na relacje w związkach osób budujących, bo zamiast cieszyć się z postępów frustrują się niedoróbkami, dodatkowymi kosztami i wzajemnie obwiniają o to, że nie przypilnowali "fachowca". Tylko, że specjalista jest od tego by znał się na swojej pracy, a nie od tego by się nim opiekować . Myślę, że dla nich czytanie prasy fachowej powinno być obowiązkiem . Tymczasem często słyszałam ironiczne: "Naczytała się pani Muratora?" albo "Gdzie to pani widziała? w Muratorze?"
    Wiem, że są też dobrzy fachowcy, ale są niestety w mniejszości.

    Cytat Napisał wiwik Zobacz post
    Z tych,co pokazałaś, 1 lub 2 -fajne,bo proste i nieduże i można je regulować. 2 jest mniejsze,więc ja bym się bardziej ku nim skłaniała (a skoro dużo tańsze,to tym lepiej - dobrze zakładam, że ta złotawość na zdjęciu to z halogenka, a nie samej lampki?
    Dziękuję Wiwik
    1 - 1
    2 - 1 (wydaje mi się, ze to odblask żarówki o ciepłej barwie)


    Cytat Napisał Casuall Zobacz post
    Tak, tak kupiliśmy na zapas, szczególnie, że zastanawiamy się jeszcze nad jedną ścianką do zapłytkowania Tu pokazywałam taki bardzo roboczy orientacyjny projekt http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6755677. Mam nadzieję, że jednak pokażesz łazienki, na pewno przesadzasz sądząc po reszcie domku na pewno będą śliczne
    A myśmy oddali nasze nadwyżki i teraz nie wiem czy wystarczy tego co zostało by zastąpić te, które musimy skuć . Ładną kolorystykę u siebie planujesz . Miałam nawet wizualizację swojej łazienki w podobnych
    Niestety z łazienkami nie przesadzam . Nie emocjonuję się tym mocno, bo nic mi z tego nie przyjdzie. Już po fakcie. Kiedyś może opiszę co przeżywaliśmy. Część z pewnością będzie widoczna na zdjęciach, bo nie dało się już tego poprawić. Na szczęście styl jaki planujemy w domu pozwala na lekkie abnegacje w wykończeniu. Wszak natura też idealną nie jest Będą więc krzywo położone płytki, nierówne fugi, maskownice, niezlicowane kanty, itp.

    Cytat Napisał Casuall Zobacz post
    Aaa i po przeczytaniu opinii tutaj zachorowałam na zmiękczacz wody, kiedyś tylko o nim marzyłam, myślałam, że luksus a teraz jestem przekonana, że to rzecz konieczna. Żal przecież będzie patrzeć jak się nowa łazieneczka szybko zakamienia a skoro można tego uniknąć to czemu nie, szkoda tylko, że nie jest to tańsze
    Cieszę się, że i Ty skorzystałaś . Pamiętaj o dobrym miejscu dla zmiękczacza

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Jeżeli chodzi o lampki w salonie, to ja mogę polecić Cassini One 112. Są naprawdę bardzo ładne, dobrze wykonane i w przyzwoitej cenie TU Białe są trochę droższe i na zamówienie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	reflektorek-cassini-one-112-satyna-ece3.800x800.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	30,3 KB
ID:	305370
    Dziękuję Aniu
    Ładne są i mają świetną cenę
    Daję im numerek 5
    1-1
    2-1
    5-1

    Cytat Napisał anitka89 Zobacz post
    Dziekuję Ewciu za odp. Co do stołu poprosze o namiar bo bedziemy musiei jakis stół kupic a ceny mnie powalaja np MF. Odnośnie białych reflektorków jestem za 1 i 2. A co do fachowców lepiej poprawiac poki nie mieszkacie.nam brakło kasy i czasu wiec niektóre poprawki olalismy czego żałuje bo teraz tak zostało i nikt nie mysli sie za to wziasc. A z Fachowcami jak juz wiesz ja mam ten sam problem za co bym sie nie wzieła. od stolarzy po tynkarzyaha co do cudnych lamp to kinkietu juz niestety nie widze takiego jak ty masz;(
    Anitko wyślę Ci na priv. Jeśli jesteś z okolic to pewnie znasz ten namiar. Świetne jest to, że można asortyment zobaczyć w internecie, ale na żywo (w sumie 3 lokalizacji) mają tego więcej i można dodatkowo negocjować ceny .
    Dziękuję za głos
    1-2
    2-2
    5-1

    Kinkiet kupiłam już dawno, ale jakiś czas temu widziałam je na Westwingu (tylko chyba w wersji chromowanej). Jak gdzieś spotkam to dam Ci znać . Możesz też napisać do Belle Maison i zapytać czy jest szansa na taki kinkiet. Ja chyba właśnie tak zdobyłam mój egzemplarz, bo najpierw obserwowałam. Jak się zorientowałam, że już wykupiony napisałam maila i udało się go sprowadzić. Możesz spróbować .

    Ten jest w podobnym stylu, ale mój był tańszy (z bliska mój wygląda na samoróbkę ).

    Źródło

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    super ze udało Wam sie sporo nadrobic w domku, tak to jest ze po drodze wychodzi sporo dodtakowej pracy i poprawek, jednak te kilka w łazienkach to jednak troszkę za dużo. Chyba te wysokości jednak trzeba poprawić bo ja nie teraz to kiedy ??

    Super ze macie stację, będzie Pani zadowolona

    Ewo z tych trzech ruchomych to podobaja mi sie najbardziej pierwsze ale jako oświetlenie dodatkowe to dla mnie cena jest nie bardzo atrakcyjna
    U Ciebie wszystkie trzy rodzaje beda pasować, nie beda sie rzucać w oczy wiec wybrała bym cos budżetowego
    Jeśli natomiast zdecydowałabyś sie na tuby to zobacz prosze TE Cena to jakaś 1/4 pet fine
    Ivy dziękuję za namiar. Chciałam Cię pytać o te tubeczki, bo kojarzyłam, że masz fajną alternatywę dla philipsów .
    Twoją odpowiedź na lampy interpretuję jako głos na 2
    1-2
    2-3
    5-1

    Dojrzewamy do decyzji o kuciu dolnej łazienki. Upewnimy się tylko co do tego czy mamy płytki na wymianę. Z górną jest gorzej, bo nie mamy dokładnie tego samego odcienia (dokupowałam płytki, ale były w innym odcieniu i może być to widoczne).

    Cytat Napisał Juskra Zobacz post
    Ewo, ale Ci współczuję tych perypetii z wykonawcami, jest mi trudno zrozumieć podejście tych ludzi do pracy i klientów. Pracuję w handlu i nie wyobrażam sobie abym mogła klienta wprowadzić w błąd lub wypowiadać na temat produktu którego nie znam. Ufam ludziom, tak po prostu i zawsze mówię, pan się zna na tym lepiej proszę wykonać tą prace jakby pan robił dla siebie... coraz częściej przekonuję się ze to nie jest prawidłowe podejście do wykonawców
    Jusia,
    Ucz się na naszych błędach i staraj się pilnować tego na czym Ci bardzo zależy (wszystkiego nie zdołasz). Ja często krępowałam się mówić wprost, choć w środku wrzałam. Kilka razy jednak poprosiłam grzecznie o poprawki tam, gdzie absolutnie nie można było zaakceptować tego co widzę i udawało się to poprawić.
    Tutaj przykład:

    Tak miałam wykończoną wnękę na utensylia prysznicowe w górnej łazience


    Tu zbliżenie


    Wykonawca wyraził zdziwienie, że mi się nie podoba. Nie wiedział jak to poprawić, więc sama zaproponowałam, żeby wnękę nieco podnieść. Teraz wygląda tak


    Idealnie nie jest, ale na pewno lepiej niż było (choć przecież zdaniem fachowca było cacy)


    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Ewuś
    Przede wszystkim bardzo Ci dziękuję za pomoc u mnie w wątku. Dzięki Tobie nasza budowa nabrała tempa a ja nadziei Naprawdę.
    Nie masz pojęcia jak się cieszę

    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Wiesz, jesteś niesamowita. Nawet kiedy denerwujesz się na pseudofachowców, a może i łzy wściekłości napływają ci do oczu, jesteś przy tym jednocześnie taka dobra i delikatna. Nikogo nie "przechrzcisz" Masz mega kulturę budowlaną i nie tylko. Ja to rzucam mięsem jak się wnerwię, choć może nie publicznie. Szału jakiegoś dostaję, powiem za dużo (w domu) a potem targają mną wyrzuty sumienia. A jak coś nie tak, to P wysyłam, żeby zwracał uwagę bo mi języka w gębie brakuje
    No i tu mnie masz Na FM nie okazuję tych emocji, bo to w jaki sposób piszemy o innych, świadczy w głównej mierze o nas samych, ale gdy czytam Twój opis, to jakbym o sobie czytała . Złoszczę się (a jakże!) i nierzadko obrywa się przy okazji mojemu Mężowi .


    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Ewuś, przytulam Cię mocno w tych trudnych budowlanych chwilach. O, znam te uczucia doskonale. Chyba każdy z nas, forumowiczów budowlanych, nie raz, nie dwa popłakał sobie na budowie. Dokładnie tak, jak piszesz, czasami nie było już sił, ręce opadały. A jak często my sami musieliśmy podpowiadać "fachowcom" jak coś zrobić.
    Ewa, jak będziesz czuła, że trzeba napisać o czymś schrzanionym (bo serce jakoś nagli) to pisz i nic się nie martw. Przybędziemy i poprzytulamy Cię o tak A potem na pewno wszystko się ułoży, bo musi przecież Wiesz, kiedyś w Leśnym domku też coś narozrabiali, byłam taka załamana, że już nie wiedziałam, co zrobić. W końcu napisałam o tym na forum z dodatkiem "Nie zwracajcie na mnie uwagi. Tak tylko przyszłam sobie pomiauczeć" () Na co jeden z forumowiczów odpisał mi wklejając emotikona jak chłopek głaszcze kotka
    Rozśmieszył mnie wtedy bardzo. I na dodatek pomogło
    Dziękuję Olunia
    Raz rozpłakałam się jak dziecko. Nie dałam już rady, gdy moja wymarzona mozaika w łazience została położona zupełnie bezmyślnie pół cm niżej niż reszta gresu, z którą miała być połączona. Usłyszałam, że mam sobie tę różnicę poziomów połączyć listwą wykończeniową . Wyszłam wtedy przed dom i popłakałam się jak dziecko. Byłam wtedy już w bardzo zaawansowanej ciąży. Myślę, że to pomogło mi wynegocjować skucie tej mozaiki (blisko 10 m) i położenie od nowa... kosteczka po kosteczce..., bo nie mieliśmy minimum 3-5 tysięcy na kupienie innej (z najniższej półki).
    Bywały sytuacje gdy oboje mieliśmy już nerwy na granicy wytrzymałości... Mieliśmy serdecznie dosyć specjalistów, budowy, domu... Nie pisałam wtedy na FM. Byłam tak przybita, że nie potrafiłam o tym pisać. Wiem, że wygadanie się pomaga, że wsparcie innych jest niezwykłe, że czasem pojawia się ktoś, kto ma proste rozwiązanie na mój problem. Dlatego tu (wciąż) jestem

    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Ewuś, bardzo ładnie już u Was. Tak, że głębiej trzeba oddychać, kiedy się tutaj zagląda
    Pamiętaj, że nawet jeśli czasami trzeba zrobić dwa kroki do tyłu to i tak jeden robi się do przodu. To widać.


    Cytat Napisał Nelli Sza Zobacz post
    Ps. I jeszcze dziękuję, że tak dużo doradzasz i pomagasz innym na tym forum. To bardzo, bardzo cenne i wspaniałe. To Ci nasłodziłam
    Sama dużo skorzystałam z porad i pomocy na FM. Jeśli tylko mogę pomóc i komuś przydaje się moje gadanie to dla mnie radość ogromna

    Cytat Napisał Arnika Zobacz post
    Zwykłe tubki będą OK..
    Są też fajne tubki białe z Philipsa coś koło 100zł .. widziałam je w BRW...
    Ja w kuchni mam te duże zwykłe.. i bardzo je lubię...
    Dziękuję Wiolu
    1-2
    2-3
    3-0
    4-1
    5-1

    ==============================
    Wygrywają Asto Tube 1. Też się ku nim skłaniam. Pierwsze są najładniejsze, ale też największe (i najdroższe), a mnie zależy na najmniej rzucających się w oczy. Tubki są najmniejsze, ale z kolei nie są regulowane, więc będą oświetlały tylko "pas" przed kominkiem. Trzecie mają błyszczącą oprawę, co nie bardzo mi się podoba. Dziękuję Wam za pomoc

    ************************************************** ******************
    No i moje łazienkowe zonkale

    1. Łazienka dolna - deszczownica jest na wysokości 195 cm. Otwór w ścianie, z którego wychodzi ramię na 210 cm. Ja mam 160, Mąż 182 cm wzrostu. Dla mnie wysokość jest ok, ale Mężowi już tam ciasno.




    Wg zaleceń dla naszych wzrostów deszczownica powinna być na wysokości 210-220 cm czyli jakieś 15-25 cm wyżej (przesadziłam z tymi 30 )

    2. Łazienka górna - wyjście pod baterię jest zamontowane dość wysoko (zapomniałam zmierzyć na jakiej jest wysokości). Zmierzyłam, że deszczownica jest na wysokości 225 cm. Tutaj więc wystarczyłoby obniżyć o około 10 cm.

    Zacznę od wizualizacji


    Na zdjęciach widać, że ramię deszczownicy koliduje z kablem tubki




    A tutaj widać jak fachowiec od płytek wyciął nam ogromniaste otwory na dopływy . Przy okazji obniżania baterii moglibyśmy to zniwelować i w nowych płytkach wyciąć mniejsze otwory. Problem może być z odcieniami płytek

    Tylko tak dało się to zamaskować.

    I co radzicie? Kuć? Jeśli teraz tego nie zrobimy, to zostanie już na amen. W dolnej będzie chyba łatwiej to poprawić, ale górnej się boję.
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 22-02-2015 o 19:08

  18. #4238
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar ivy17
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.382

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    I co radzicie? Kuć? Jeśli teraz tego nie zrobimy, to zostanie już na amen. W dolnej będzie chyba łatwiej to poprawić, ale górnej się boję.
    A widać to jak się stoi na wprost ?? ja bym ( jesli jest problem z płytkami) zdjęła rozetki , uzupełniła fugą i zostawiła
    Kabelek od oświetlenia mozna pewnie przesunąć Ja bym osobiście tego nie skuwała płytek

    Chyba ze cala bateria jest za wysoko i to Wam bardzo przeszkadza

  19. #4239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar marimag
    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Polska
    Posty
    13.957

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, że faceta mogło zbic z tropu słowo: utensylia.
    Tak sie biedny przestraszył, ze mu krzywo wyszło.
    Sorki, ale trzeba być skończonym idiotą, żeby nie widziec problemu.
    A może bidula miał po 40 dioptrii w prawym oku ????
    No jakies logiczne wytłumaczenie musi się znaleźć bo NIE UWIERZĘ, ze z takimi niedoróbami można przejśc do porzadku dziennego.
    Jakby mi cos takiego strzelił to bym go spuściła po niewylanych jeszcze schodach.

    Wdech, wydech...lufa !

  20. #4240
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał ivy17 Zobacz post
    A widać to jak się stoi na wprost ?? ja bym ( jesli jest problem z płytkami) zdjęła rozetki , uzupełniła fugą i zostawiła
    Kabelek od oświetlenia mozna pewnie przesunąć Ja bym osobiście tego nie skuwała płytek

    Chyba ze cala bateria jest za wysoko i to Wam bardzo przeszkadza
    Bateria jest na wysokości około 125 cm, ale sięgamy .
    Szpary pod rozetami są widoczne tylko z bliska.
    Lampy na górze były rozstawione symetrycznie na całości zabudowy. Nie mam wizualizacji z całością sufitu.


    Zastanawiam się czy nie usunąć tej tubki z prysznica całkiem


    Cytat Napisał marimag Zobacz post
    Tak sobie myślę, że faceta mogło zbic z tropu słowo: utensylia.
    Tak sie biedny przestraszył, ze mu krzywo wyszło.
    Sorki, ale trzeba być skończonym idiotą, żeby nie widziec problemu.
    A może bidula miał po 40 dioptrii w prawym oku ????
    No jakies logiczne wytłumaczenie musi się znaleźć bo NIE UWIERZĘ, ze z takimi niedoróbami można przejśc do porzadku dziennego.
    Jakby mi cos takiego strzelił to bym go spuściła po niewylanych jeszcze schodach.

    Wdech, wydech...lufa !
    HA HA
    Tylko z Wami pozwalam sobie na taki elokwentny język . Z moją ekipą rozmawiałam bo góralsku (Hej!). Najczęściej w naszych rozmowach pojawiał się "dinks". Co zrobimy z tym dinksem? Jak zamontować ten dinks? Skąd się wziął ten dinks? Gdzie jest ten dinks? Po co ten dinks?

    I wiesz co... naprawdę miał problemy ze wzrokiem. POWAŻNIE! Tyle, że nosił soczewki, a o fakcie dowiedzieliśmy się na koniec roboty. To tłumaczyło niejako wszystkie pływające na ścianach płytki, nierówne fugi, poszarpane silikony, ale marna to dla nas pociecha . Żeby dopełnić obrazu... ekipę mieliśmy z polecenia... z FM...
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 22-02-2015 o 19:08

Strona 212 z 237

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony