dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Dom kliników - Aleksandra

    Witam,

    A tutaj możecie dzielić się z nami swoimi opiniami na temat naszych postępów

    Nasz dziennik: Dom kliników - Dziennik
    Ostatnio edytowane przez klinik ; 03-08-2012 o 14:50

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Chyba pierwasz jestem

    Bardzo ciekawy projekt, nowoczesny, przestronny . Życzę powodzenia i czekam na kolejne wpisy

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Moje tempo dodawana wpisów będzie nieco przyspieszone z racji, że muszę nadgonić stan obecny

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Już czekam

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marienka
    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    181

    Domyślnie

    Super projekt, zapowiada sie fajny dziennik, bede zagladac

    PS Fajne zdjecia, pewnie dobry aparat + dobry fotograf

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Aparat dobry był kiedys Fotograf dobry nie był nigdy

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar beatagl
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    okolice Dębicy
    Posty
    1.011
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Witam
    prawdziwą willę budujecie , trzymam kciuki. pozdro

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Z tą willą to spora przesada... Po prostu dwie pełne kondygnacje... Antresola to plan daleko przyszłościowy. A powstała tylko przez to ze kazali nam podnieść dach z 22 stopni na 30 i zrobiła się spora przestrzeń którą kiedyś będzie można zagospodarować.

    Ale fakt faktem im bardziej rośnie domek tym bardziej utwierdzam się w tym, że odrobinkę jest za duży

  9. #9

    Domyślnie

    Super fajny projekt i całkiem spory Podoba mi się drewno na elewacjach czekam na postępy.
    A i co z tym perlitem?

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Perlitem zasypaliśmy pierwszą warstwę pustaków ceramicznych po całym obwodzie domu. Koszt stosunkowo niewielki. Na szczęście mam icmarket niemal pod miejscem swojej pracy i wszelkie izolacje i udziwnienia w tym zakresie załatwiam u nich.

    Drewno na elewacji spędza mi sen z powiek pod kątem kosztów... Dobrze zrobiona elewacja drewniana z dobrych materiałów jest po prostu droga...

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar artix1
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    2.420

    Domyślnie

    Witam, niestety jak inwestor ma miękkie serce to później musi mieć twardą d...ę. Budowlańcy szybko łapią co się dzieje i zaczynają się problemy. Na Twojej budowie ty jesteś szefem, a jak się paprakom nie podoba to wypad. Myślę, że powinieneś już dawno wywalić tą wesołą gromadkę. Marnują Twoje pieniądze i niestety nerwy. Wszystkie "kwiatki" wyjdą przy wykończeniówce. Wymiary, poziomy, piony i wysokości. Ech...szkoda słów. Ja już dawno wyszedłbym z siebie i byłoby nas dwóch czyli wyp.....( poprosiłbym)towarzystwo o opuszczenie działki . Mimo wszystko zapowiada się ładny domek. Będę zaglądał i czekam na drewnianą elewację (w przyszłości), luubię drewienko . Życzę spokojnego dokończenia budowy i mniej budowlanego stresu. Pozdrawiam!
    Dziennik budowy.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...dzieję-tanio-)
    Komentarze
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...4&goto=newpost
    Parter98m2+40m2garaż,ścianyYtong600.24cm,ociepl. ścian zew.20cm grafit 0.32,podłoga 30cm EPS100 0.38,fund.zew15cm,wew.5cm 0.38,poddasze nieużyt,ociepl.stropu wełna40cm 0.35+7cm 0.38 ,okna 3szyby,6kom.ciep.ramki,ciep.montaż,zap.ciep.50,8k Wh/m2/rok

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Podgladam regularnie.
    Wiem, ze wyrzucenie wszystkiego pomaga ale.. pamietaj jak to nieraz bywalo, ze bandzior ktory napadal pozniej pozywal ofiare o odszkodowanie za rzekoma utrate zdrowia przy szarpaninie. Zostaw niektore wpisy dla siebie i spokojnie bierz prawnika. Niech sie rozprawi z ta pseudofiremka. To jest odpowiednia procedura.

    Ogolnie duzo sily i wytrwalosci z sadzeniem i dalsza budowa. Pisz jak najwiecej bo dzieki Twojemu dziennikowi otwieraja sie oczy, ze budowa to nie tylko przyjemnosci i ciezka praca.

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    To co napisalem to i tak tylko urywki z dlugiej historii. Pominalem wiele wele kwestii a wychodzi, ze i tak za duzo napisałem. Moi kolejni wykonawcy przez ową historię będą mieli niewesołe życie...

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar renata2005tychy
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tychy.
    Posty
    750
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam.
    Muszę przyznać że i tak byłeś bardzo spokojny.
    Po wszystkich perypetiach teraz na pewno wszystko będzie szło jak należy.
    No naszej budowie też różnie bywało, teraz zostaliśmy z niedokończoną robotą, ale czytając Twoją historię widzę że nie ma źle.
    Wasz Dom będzie piękny. Będę częstym gościem.
    Życzę powodzenia.
    Pozdrawiam.
    Renata

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Teraz to już musi być z górki. Limit nieszczęść wyczerpany.

    Muszę sprawdzić w dokumentacji archeologicznej czy gdzie tam kiedyś jakiegoś cmentarzyska nie było i w razie czego modły odprawić.
    Przy okazji z każdą tego typu sytuacją mój próg upierdliwości wzrasta i kończąc budowę mogę nie być normlanym, gdyż upierdliwość inwestora względem wykonawców, sprzedawców sprowadzana jest do poziomu "trudnego klienta" , zamiast jak to być powinno do "wymagającego klienta który wie czego chce".

    Dzisiaj się dowiedziałem, że co poniektórzy sprzedawcy u których się zaopatruję i niektórzy wykonawcy obserwują mojego bloga z zaciekawieniem co jeszcze mi ktoś odwali i jaki to problem znów inwestor poczyni wykonawcy swoją upierdliwością.
    Ostatnio edytowane przez klinik ; 08-11-2012 o 16:19

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar TopFinish
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-409
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam, jesteśmy bliscy zakupu projektu OLA-B i czytam forum z zainteresowaniem, część z was już pawie zakończała etap budowy i urządzania - zmienili byście coś? My chcemy większy garaż - ma tak ktoś? Budowaliście z silikatów? Jakaś porada na początek  Pozdrawiam Radosław

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Braliście pod uwagę Nelskampa Nibrę F7 ? U siebie mam tą dachówkę tylko też niestety czarną mój sąsiad ma ją w kolorze brąz migdałowy glazurowany i też bardzo dobrze się prezentuje na prostym dwuspadowym dachu. Gratuluje wyboru okien - też mam te same profile

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    F7 nie braliśmy pod uwagę w ogóle. Nie chcieliśmy mieć klasycznej falistej dachówki i nie mogłem jej sobie wyobrazić u siebie na dachu.
    Tak po prawdzie to ja ze swojej działki dachu nie będę widział w ogóle, więc w sumie niepotrzebnie się przejmuję tym co będzie na dachu

    Co do wyboru okien to Jareko zabił na ćwieka ostatnio. Okazuje się, że na wiosnę ma wyjść nowy HS oparty na bazie SI82 a nie jak do tej pory CT70. Zatem przy mojej wielkości tego szklenie 5m w całości byłoby to zdecydowanie cieplejsze. Nie mamy aspiracji do postawienia pasywnika, gdyż przy tej bryle i konsturkcji jest to raczej niewykonalne, ale ciepełko musi być. Asolt wyliczył nam z zapotrzebowanie na ciepło na poziomie 30,5 kWh/m2/rok, co względem pierwotnych wyliczeń przed zmianami projektu na poziomie 120kWh/m2/rok jest ogromnym sukcesem.

  19. #19

    Domyślnie

    Super dom - bardzo mi się podoba, trzymam kciuki, żeby nie było więcej problemów z wykonawcami.

    Mam pytanie odnośnie stropu Filigran - dość rzadko się go stosuje. Z opnii producenta wynika, że może pozostać w stanie surowym, tzn. bez tynkowania - czy to prawda? No i generalnie czy polecasz taki strop? Trudno znaleźć w sieci coś więcej niż ogólne właściwości tego stropu, praktycznie nie ma opinii użytkowników. Co o nim sądzisz?

    Jeszcze raz pozdrawiam i już na tym etapie gratuluję



  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar klinik
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Posty
    114
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Strop filigran to nie tyle strop co szalunek tracony. Znacząco przyspiesza pracę przy skomplikowanym stropie o dużych rozpiętościach.
    Do filigranu firma wykonująca sporządza od nowa projekt obliczeniowy.

    Przy filigranie wystepuje pewne ryzyko związane z pracą nad domkami w takich firmach jako dorywcze zadanie. Oni zajmują się zwykle dużymi inwestycjami a domki to dla nich praca dorywcza po godzinach. U mnie się to prawie skończyło tragedią i być może zawaleniem budynku jakby kierownik nie wstrzymał prac. Krótko pisząc projektant chciał oprzeć łączenia dwóch dużych na słupku z cegły która nigdy nie miała pełnić roli nośnego i od parteru nie miała podparcia z racji dużej otwartej przestrzeni.

    Każda kondygnacja ogarnięta była mniej więcej w dwie godziny samego układania. Oszczędność czasu spora.

    Niektórzy twierdzą, że filigranu nie trzeba tynkować. Tylko gładź i jazda. To tak jak stwierdzenie, łączenie pióro wpust w ceramice jest szczelne. Bzdura! Stwierdzam, że nie da się tego zrobić idealnie równo. Przy dużych rozpiętościach zawsze coś nawet minimalnie będzie klawiszować i gładź już tego łączenia nie przykryje w sposób niewidoczny.

    Ogólnie jestem z tego rozwiązania zadowolony. Szybko i czysto. Potem tylko zbrojenie górne zgodne z projektem filigranu i zalewanie. Wiadomo wychodzi drożej, ale nie jest to znacząca różnica, a odchodzi sporo problemów.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony