dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 23
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 450
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar carolinka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wroclaw, Poland, Poland
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał bacardi Zobacz post
    carolinka no proszę a za chwilę się jeszcze okaże, że do jednej klasy chodziliśmy ))
    Jak zwykle wychodzi że Wrocek to duża wiocha wszystko możliwe
    Budowanie we Wrocławiu
    Zapraszam do komentowania

  2. #22
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Ka*sia

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    104

    Domyślnie

    Zauważyłam u carolinki, ze zastanawiasz się nad kominami prefabrykowanymi. My braliśmy z kom-wentu. Zastanów się od razu czym chcesz taki komin gotowy wykończyć. Jeśli np. chcesz ceglą połowkową, to trzeba na etapie stawiania komina to przewidzieć.
    U nas pozostało przyklejenie płytek (nie wiem ile wytrzymają, bo podobno lubią odpadać), przez co betonowa czapa nie wyszła zbyt estetycznie. Jak płytki odpadną, będziemy pewnie kombinować z blachą lub struktonitem.

    Pozdrawiam
    Kasia

  3. #23
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar carolinka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wroclaw, Poland, Poland
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ka*sia Zobacz post
    Zauważyłam u carolinki, ze zastanawiasz się nad kominami prefabrykowanymi. My braliśmy z kom-wentu. Zastanów się od razu czym chcesz taki komin gotowy wykończyć. Jeśli np. chcesz ceglą połowkową, to trzeba na etapie stawiania komina to przewidzieć.
    U nas pozostało przyklejenie płytek (nie wiem ile wytrzymają, bo podobno lubią odpadać), przez co betonowa czapa nie wyszła zbyt estetycznie. Jak płytki odpadną, będziemy pewnie kombinować z blachą lub struktonitem.

    Pozdrawiam
    Kasia
    U nas akurat komin będzie prawie niewidoczny, ale to dobre pytanie. Trzeba poczytać o plusach i minusach rożnych rozwiązań. Struktonit wygląda fajnie -
    zdjęcie by hala_k - mam nadzieję, że się nie obrazi za pożyczkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	30_03_2007_3.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	134288
    Budowanie we Wrocławiu
    Zapraszam do komentowania

  4. #24
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar carolinka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wroclaw, Poland, Poland
    Posty
    179

    Domyślnie

    No i jak tam zakup bloczków fundamentowych?
    O ile pamiętam z normalnych hurtowni najlepszą cenę zaproponowało nam czystopole z miękini http://www.czystopole.pl/kontakt.html 3,35 za betardowski bloczek. Czystopole polecił nam kumpel, ale coś się z nimi nie mogliśy dogadać i koniec końców kupiliśmy przez znajomego, który zamawia nam "główniejsze" materiały.
    Budowanie we Wrocławiu
    Zapraszam do komentowania

  5. #25

    Domyślnie

    Ka*sia dzięki za info!

    Jeśli chodzi o wykończenie, to tak naprawdę jeszcze się nie zastanawialiśmy. Do naszego projektu podoba mi się to z wizualizacji wykończone blachą tytan-cynk, jednak tego mi raczej ekipa od SSO nie zrobi... Za to np. obłożenie cegłą klinkierową mam już w cenie. Mamy strop monolit i odpowiednie odstępy w więźbie, więc mam nadzieję że z tym nie byłoby problemu.

    No nic, trzeba dopisać wykończenie komina na listę do rozpoznania... :]

  6. #26

    Domyślnie

    carolinka bloczki zamówiłem w końcu w manexie Termata (B15) po 2,60 netto z dowozem. Termat raczej miał dobre opinie, na grupie wrocławskiej też chyba był polecany. Pewnie bym wytargował jeszcze cenę, ale mamy ich bardzo mało, wykonawca nieco mi podniósł posadowienie, do tego od góry mamy jeszcze lany wieniec, a sam wieniec poszedł nieco w dół ze względu na zwiększone ocieplenie podłogi... tak więc zostało 3 warstwy bloczków...

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar carolinka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wroclaw, Poland, Poland
    Posty
    179

    Domyślnie

    Hej
    no w sumie macie ich malutko u nas było ze dwa razy więcej warstw. I cena przyzwoita w manexie.
    Budowanie we Wrocławiu
    Zapraszam do komentowania

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar carolinka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wroclaw, Poland, Poland
    Posty
    179

    Domyślnie

    Ostatnio zaczytywałam się o tych izolacjach i wydaje mi się, że dysperbit wl do klejenia wystarczy, skoro można na niego kleić, to po co jeszcze płacić za piankę (którą nam też usilnie pan polecał w manexie, tak usilnie, że miałam wrażenie, że chyba im się nie sprzedaje...). W projekcie mamy 10cm styro ekstrudowanego i tak zrobimy, chociaż znajomy twierdził, że to lekka przesada... i 5cm też byłoby ok.
    Budowanie we Wrocławiu
    Zapraszam do komentowania

  9. #29

    Domyślnie

    No właśnie też z tego co czytałem to WL nadaje się i służy m.i właśnie do klejenia. W manexie polecali mi do tego piankę, że niby na sam WL to różnie bywa... ale przecież to będzie za chwilę ziemią obsypane :]
    Ze styro na fundament, to tak mnie zastanawia, jak później będzie wyglądać przejście np. z 10 na 18-20 na elewacji? Chyba że w warstwie nad ziemią się doklei pasek pod opaskę...

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar carolinka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wroclaw, Poland, Poland
    Posty
    179

    Domyślnie

    U nas nie będzie takiej różnicy , żeby się mieścić z wymiarami budynku na działce "po bokach" nie możemy dać więcej niż 15cm. Także nie mamy tego problemu. Doklejenie paska może być ok, chociaż takie "wcięcie" może też dodać trochę lekkości budynkowi - tak mi się przynajmniej wydaje. Poza tym chyba nie ma sensu ze względów wizualnych przepłacać za ten dość drogi styro do fundamentów.
    Budowanie we Wrocławiu
    Zapraszam do komentowania

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Styrodur można chyba kleić na normalny klej do styropianu? powinno wyjśćnajtaniej. z naszego doświadczenia - kleje w piance to jest nieporozumienie.

    Okresowe wahania poziomu wody o 0,5 m to są, że tak powiem "książkowo" wszędzie

  12. #32

    Domyślnie

    carolinka ja mam w projekcie z jednej strony 12cm na garażu i 18cm (liczone z drewnem) z drugiej strony budynku. A do tego 5cm na szerokość działki do manewrów

    Tatarak właśnie czytałem na grupie wrocławskiej Twoją opinię o piance i prawdę mówiąc jestem zdziwiony, bo do tej pory parę osób które same kleiły styropian bardzo mi ją chwaliło... Co do wahań poziomu wody, to mam podobne spostrzeżenia :]

  13. #33
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Bacardi - być może pianka piance nierówna? myśmy wypróbowali chyba Den Bravena i Ceresita. mój A. wyzywał jednakowo na obie

  14. #34
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Suprynki

    Zarejestrowany
    Apr 2012
    Skąd
    Wrocław, okolice
    Kod pocztowy
    52-311
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cześć, gratulujemy rozpoczęcia budowy. My właśnie otrzymaliśmy pozwolenie i czekamy na prawomocnosc a także na kredyt będziemy zaglądać często, super ze podajesz ceny bo daje mi to punkt odniesienia, gdybyś dorzucił info o miejscu zakupów to byłaby bajka pozdrawiamy

  15. #35

    Domyślnie

    Tatarak faktycznie, rozmawiałem przed chwilą z kolegą i mówił że tylko na początku się tak zachłysnął pianką, ale ogólnie strasznie wolno wiąże i jest z nią sporo roboty...

    Suprynki gratuluje pozwolenia I radzę dobrze przypilnować uprawomocnienia, bo u nas zaginęły 2 zwrotki z poczty i zamiast 2tyg czekaliśmy ok 1,5m-ca... jak będę miał dłuższą chwilkę to jeszcze opisze cały proces uzyskiwania PnB we wrocku....

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar carolinka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wroclaw, Poland, Poland
    Posty
    179

    Domyślnie

    Kurcze tak się właśnie zastanawiałam nad tą plastpapą pamiętałam, ze nam też zachwalali tą 1mm, że taka och i ach Jak przeczytałam ,że kupiłeś 5mm to po cichu stwierdziłam ,ze nasza jednak taka super nie była... a tu taka niespodzianka, że to to samo
    Podejrzewam, że z większością firm, z którymi będziemy współpracować w trakcie budowy i wykańczania się tak to będzie wyglądać - handlowcy coś mówią, a okazuje się, że nie bardzo, nie do końca a i tak się na tym da pojechać dalej
    Budowanie we Wrocławiu
    Zapraszam do komentowania

  17. #37

    Domyślnie

    carolinka ta 5mm plastpapa to było pierwsze co chciałem obejrzeć dzisiaj na budowie, dobrze że nikt nie uchwycił mojej miny jak ją zobaczyłem na ławie

  18. #38
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar carolinka
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    Wroclaw, Poland, Poland
    Posty
    179

    Domyślnie

    Musiała być wybuchowa mieszanka zdziwienia i wkurzenia
    Budowanie we Wrocławiu
    Zapraszam do komentowania

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Tatarak
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    na zachód od Wrocka
    Posty
    8.719

    Domyślnie

    Bacardi - czyżbyś robił zakupy w Maneksie?

  20. #40

    Domyślnie

    Tatarak kurcze, czyżby u nich tak zawsze wyglądało? :]

Strona 2 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony