dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 55 z 55
  1. #41
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radekczu
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Janów Lubelski
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    43

    Domyślnie

    Witaj,o seksie -to tylko gawędziarze erotomani , ciągle gadają,,,,zresztą co o tym gadać
    jak raczej wszystko już zostało powiedziane,,,
    natomiast np.o kaflach,ich mocowaniu itp, raczej nie wszystko,może warto o tym pogadać-zripostować-znaczy się

  2. #42
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radekczu
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Janów Lubelski
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    43

    Domyślnie

    no tak,,, jak nie o seksie, to nikomu nie chce się popitolić

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Skoro nie chcesz o seksie to o kaflach tym bardziej nie czuję potrzeby. Daniel mnie wyręczył . Na Twoje potrzeby wystarczy. Pytaj jak czegoś Ci mało, ale konkretnie, bo do gawędy musi być nastrój.

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radekczu
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Janów Lubelski
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    43

    Domyślnie

    każdy ma taki nastrój na jaki zasłużył, przykro mi że akurat go Nie Masz
    1.ps. informacje uzyskane od Daniela-w zupełności mi wystarczą,
    jest fachowcem,wiec co mówi a co robi widać po jego pracach
    2.ps.wrócę tu za jakiś czasi pokaże jak mi wyszedł mój kaflowy kominek
    nie jest to takie straszne, jak to niekorzy malują

  5. #45
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar danielowysis
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    PISZ
    Kod pocztowy
    12-200
    Posty
    13

    Domyślnie

    powodzenia redakczu

  6. #46
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Pewnie Ci ktoś pomoże, ale wątpię czy w dziale KOMINKI
    Hej Wy minęęęęęęęły 3 miechy a Wy!!!.........znowu gilgacie

  7. #47
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radekczu
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Janów Lubelski
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    43

    Domyślnie

    o -wątek który przez chwile sobie zawłaszczyłem został podbity,,,,nie gilgam bo nadał mało mam do powiedzenia,a nie chce się narzucać,
    zresztą lepiej milczeć i wydawać się głupcem - niż coś powiedzieć i rozwiać wszelkie wątpliwości
    przez te 3 miechy,czytam,czytam,czytam- to i inne fora, moja wiedza jest ciut większa,ale tylko ciut
    piec postawie, jednak mam juz inne wymagania,
    zrezygnowałem z wkładu , na rzecz paleniska zduńskiego,
    niższe koszty, mniejsza szyba-co zapobiegnie przegrzaniu pokoju w którym najczęściej przebywam
    i duuuuuuuża ilość akumulacji, wszystkie zdobycze techniki i elektroniki wewnątrz pieca
    chciałbym żeby mój ,,piec,, był bardzo ekonomiczny i bardzo ładny
    zdaje sobie sprawę że nie ma innego wyjścia, i że musi byc drogi, tzn,dla mnie drogi
    bo nie kwestionuje samej wartości pieca tzn,kosztów matewriałów,robocizny i patentu
    ostatnio rozważam możłiwść ,budowania pieca na dwie tury
    wynajęcie firmy do budowy paleniska i obudowy np.z płyt szamotowych
    z zamontowaniem masy,a jak dozbieram kasy ,obuduje całość kaflami
    -zalety-możłiwość szybszego użytkowania pieca,i wykończenia pokoju w ktorym planuje remont
    -wady-przed rozpoczęciem budowy,musiałbym zdecydować się na rodzaj kafli i podac dokładne wymiary,
    pomyłka byłaby tragedią,
    pozdrawiam

  8. #48
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akumulator
    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-766
    Posty
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekczu Zobacz post
    .............
    ostatnio rozważam możłiwść ,budowania pieca na dwie tury
    wynajęcie firmy do budowy paleniska i obudowy np.z płyt szamotowych
    z zamontowaniem masy,a jak dozbieram kasy ,obuduje całość kaflami
    -zalety-możłiwość szybszego użytkowania pieca,i wykończenia pokoju w ktorym planuje remont
    -wady-przed rozpoczęciem budowy,musiałbym zdecydować się na rodzaj kafli i podac dokładne wymiary,
    pomyłka byłaby tragedią,
    pozdrawiam
    Ja równierz rozważam taką opcję , czyli najlepiej przed rozpoczęciem zabudowy zorientować sie jakie chcemy kafle by móc sie w pełni wymiarach zmieścic hmm znowu problem widzę

  9. #49
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radekczu
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Janów Lubelski
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    43

    Domyślnie

    Skoro mój post został zacytowany,to wypada mi coś odpisać,chociaż zaznaczam że jest to wypowiedz jedynie teoreetyczna,nie mająca żadnego mojego doświadczalnego odzwierciedlenia, a jest możliwe, że jest ona sprzeczna nie tylko z powszechnie panującą praktyką, ale także ze zdrowym rozsądkiem
    wg.moich przemyśleń budowanie kominka ,,od środka,, ,jest możliwe, tak jak jest możliwe wybudowanie domu, a późniejsze jego ocieplenie,
    wymiar kafli-teoretycznie są normy 22x22 , ale rózne kaflarnie produkują kafle o róznych wymiarach, w szczeólnośći gdy chciałbyś zastosować jakies nietypowe, kafle mają wystające elementy na tylnej ściance - a te już bywają róznej wielkośći, wiec dlatego uważam, że decyzja o wyborze kafli musi być przmyślana, i juz na począku stanie się ona ostateczną, kolejną trudnością będzie niewątpiliwie samo łączenie kafli , z uwagi na ograniczony dostęp od ,,tyłu,, i jest b,prawdopodobne że trzeba będzie scalać kafle w moduły, a dopiero potem ich zestawianie,z gotowych elementów do sciany wcześniej obudowanego kominka, pwenie istotnym tez jest że mamy przy jednej budowie dwa razy sajgon w domu -co może spotykać się z calkiem zresztą nieuzasadanionym sprzeciwem naszych Pań

  10. #50
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    To może od razu pozbawię Was złudzeń ...
    To o czym piszecie i na co liczycie jest albo niewykonalne albo skończy się znalezieniem wykonawcy - obiecywacza, który zrobi "wszystko i za wszelką cenę" byle tylko coś zrobić ...
    Kafle piecowe i kominkowe nie są materiałem okładzinowym montowanym na wewnętrznej podbudowie tak jak się to robi w przypadku płytek ściennych czy podłogowych (poza nielicznymi wyjątkami, potwierdzającymi jak to zwykle bywa tylko pewną regułę).
    Zaprojektowanie współczesnego pieca, pieco-kominka czy kominka kaflowego wymaga solidnego projektu oraz wymiarowania projektowego i wykonawczego często na poziomie 0-3 mm, zarówno przy samym posadowieniu paleniska, mas akumulacyjnych, izolacji, jak i elementów konstrukcyjnych samej zabudowy. To wszystko należy jeszcze skonfrontować z samym miejscem posadowienia urządzenia grzewczego.
    No i najważniejsza sprawa - taki piec czy kominek kaflowy działa i pełni swoje funkcje prawidłowo i w całości tylko jak jest kompletny - niezabudowany w całości nie będzie uzyskiwał ani takich osiągów ani takich efektów grzewczych jak w momencie gdy już będzie wykonany do końca. Często też nie jest w ogóle możliwe jego całościowe lub częściowe użytkowanie (np. w przypadku gdy łączymy konstrukcje ogrzewające w sposób radiacyjny z konwekcyjnym).
    Same kafle to nie tylko kafle środkowe, o typowym wymiarze. One są często w zdecydowanej mniejszości. Oprócz nich są narożniki, gzymsy, półki zwykłe i płaskie, profile przyścienne, dolne, górne, filarki, wywiewki, wyczystki, korki i rewizje. Same kafle są produkowane w kilkudziesięciu różnych wymiarach, promieniach (przy kaflach łukowych) oraz kilkuset w sumie wariantach kolorystycznych szkliwa. Każda kaflarnia oprócz kształtów typowych, produkuje także tylko swoje kształty kafli, nie powtarzane w innych kaflarniach. Od tego jak ma wyglądać całość zabudowy pieca czy kominka, uzależnione jest także zastosowanie kafli z tej czy innej kaflarni.
    Ale ... podchodząc do tematu od strony ekonomicznej ... kafle mogą być tylko częścią takiej zabudowy i stanowić jej akcenty ozdobne - reszta może być wykonana z szamotu pokrytego tynkiem, także nie zawsze te koszty muszą być aż tak duże. Można także zrobić taką zabudowę tylko i wyłącznie z tynkowanego szamotu, cegły, kamienia oraz innych materiałów.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar radekczu
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Janów Lubelski
    Kod pocztowy
    23-300
    Posty
    43

    Domyślnie

    no i sprawa się rypła dzięki Forest, pomomo że zgłosiłeś votum separatum - trzeba będzie coś innego kombinować, wiem że może być tylko cześciowo z kafli i wykończony na100 róznych sposobów, cóz z tego - jak mi się marzy właśnie taki cały kafłowy, móze sprzedam nerkę - bardzo zdrowy jestem jakby co coś wymyślę

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar andrew1
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie KAFLE jako obudowa pieca/kominka

    Witam
    Metoda 1-sza jest jak najbardziej trafna. (wiem z doświadczenia)
    Trzeba pamiętać też o jakości kafli, Kafle wykonywane metodą odlewniczą do takiej obudowy praktycznie się nie nadają ponieważ nie mają dużej wytrzymałości cieplnej w stosunku do kafli robionych z mas plastycznych.
    Pozdrawiam

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar andrew1
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witaj
    Nie palcem a młotkiem.
    Namoczenie w wodzie nic nie daje laikowi, dobry zdun przez namoczenie rozpozna czy to dobry czy zły kafel.
    Harys : i tu zaczyna się zabawa. Tak naprawdę harys to najprościej źle dopasowane szkliwo do czerepu kafla, ale są dwa rodzaje szkliw transparentne i tzw. kryjące. na transparentnych nie ma możliwości nie pojawienia się harysu, natomiast na tzw. kryjących jest to tak naprawdę niedopuszczalne.
    Poza tym na jakość szkliwa i jakość samego kafla wpływa bardzo dużo czynników, na które trzeba by się dużo rozpisywać.
    pozdrawiam

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Pisz jak masz ochotę.

  15. #55
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    No i jak tam radekczu? Dalej dumasz, czy już coś zmajstrowałeś?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony