dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 56
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 1112
  1. #741
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Wiem, że zaniedbuje FM więc pewnie już mało kto tu zagląda skoro nic się nie dzieje. Mała aktualizacja chociaż żeby nie było, że całkiem stąd uciekłam
    Dotarły w końcu wszystkie lampy do holu.
    Jakiś czas temu zrobiłam drugie podejście do oświetlenia w salonie. Kupiłam kolejne 3 kryształowe kule, które niestety błyskawicznie zostały zwrócone kurierowi w dniu dostawy. Nie dość, że zamiast złotych dostałam srebrne to jeszcze łańcuchy miały po 30cm a pomiędzy srebrnymi oczkami przebiegały dwa gustowne kabelki. Jeden żółty a drugi czerwony Masakra trzeba by całą elektrykę wyciągać i przerabiać i oczywiście dokupić jakieś 2,5 metra łańcucha żeby wisiały na odpowiedniej wysokości. Jak można coś takiego ludziom wciskać tego nie rozumiem. Wyleczyłam się tym sposobem z marzenia o kryształowych kulach i zrobiłam trzecie podejście i mam nadzieję, że ostatnie.
    Zakupiłam żyrandole na aukcji ebay od sprzedawcy z USA .Mam nadzieję, że tym razem już to będą te właściwe.
    W związku z tym zakupem trzeba będzie niestety zrobić trochę kucia w suficie. Ponieważ nad stołem miałam zaplanowane 3 lampy a te kupione są bardzo duże zadecydowałam, że zawisną w ilości 2 szt. Trzeba będzie więc środkowy kabel zlikwidować a dwa skrajne przybliżyć po ok 10cm do siebie. Pan mąż nawet dał się jakoś przekonać do tego mojego kolejnego szaleństwa i obiecał mi te wszelkie przeróbki elektryczne wykonać
    Do tych dwóch żyrandoli nad stół zakupiłam jeszcze jeden tylko z 8 świeczkami, który powieszę zamiast kryształowego żyrandola. Nie będzie więc oświetlenie konkurowało ze sobą. Żyrandol kryształowy wyląduje w sypialni gdzie pierwotnie miał wisieć.
    Moje zamorskie zakupy mają wyglądać tak:
    żyrandole nad stół

    i zamiast tego kryształowego nad ławą

  2. #742
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    I oczywiście co najważniejsze zaryzykowałam i zakupiłam sobie drugi raz na Weście słoneczko na zimę. Tym razem ma być identyczne jak na poniższej inspiracji i mam nadzieję, że dotrze w całości.

  3. #743

    Domyślnie

    Hej Tutli, ale będziesz mieć oświetlenie!
    Koniecznie pisz częściej, a już na pewno pokaż zakupy, gdy przyjdą.

  4. #744
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że jak tylko lampy zostaną zamontowane, to wrzucisz fotki? Prawdę mówiac już nie mogę się doczekać, bo te oświetlenie jest dość oryginalne (przynajmniej jak na nasz kraj).
    A słoneczko wygląda świetnie - nie jest specjalnie udziwnione, jak co niektóre. Miejmy nadzieję, że przybędzie całe i przez długie lata będzie cieszyło oko
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #745
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    mam wrażenie, że już kiedyś w innym wątku się witałam, ale z przyjemnością witam się jeszcze raz

    Kochana na początek zapytam o kominek, z czego macie zrobiony portal/ramę ? Jestem na etapie wizualizacji kominka i Twój baaardzo przypadł mi do gustu
    stolarza masz super, co na zdjęciach pojawiają się drzwi, to wzdycham z zachwytem, no i zazdraszczam męża złotej rączki, u mnie prędzej ja zacznę kłaść kafelki niż mój ślubny...
    podoba mi się bardzo płytki w salonie ułożone w jodełkę, nie spodziewałam się, że one aż mają 90 cm długości, teraz sama zaczynam się zastanawiać czy takiej jodełki u siebie nie spróbować, z tym, że jeszcze nie mam ostatecznie wybranych płytek i nie znam wymiarów

    zaraz też lecę obejrzeć arabeski )

    pozdrawiam!

  6. #746
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał **lw** Zobacz post
    Hej Tutli, ale będziesz mieć oświetlenie!
    Koniecznie pisz częściej, a już na pewno pokaż zakupy, gdy przyjdą.
    Lui właśnie odebrałam paczki z dwoma mniejszymi są cudowne, dopracowane w każdym szczególe i mają po 2 metrowe łańcuchy każda. Ale jeszcze chwila zanim zawisna. Trzeci powinien dotrzeć lada dzień.

  7. #747
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Mam nadzieję, że jak tylko lampy zostaną zamontowane, to wrzucisz fotki? Prawdę mówiac już nie mogę się doczekać, bo te oświetlenie jest dość oryginalne (przynajmniej jak na nasz kraj).
    A słoneczko wygląda świetnie - nie jest specjalnie udziwnione, jak co niektóre. Miejmy nadzieję, że przybędzie całe i przez długie lata będzie cieszyło oko
    Moniss jeszcze chwila i będą fotki. Żyrandole sa na żywo jeszcze piękniejsze i dotarły w niecałe dwa tygodnie do Polski bez żadnych perturbacji i perfekcyjnie zapakowane. Ze słoneczkiem mam nadzieję, że już problemów więcejnie będzie i powinno w tym tygodniu się pojawić.

  8. #748
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    mam wrażenie, że już kiedyś w innym wątku się witałam, ale z przyjemnością witam się jeszcze raz

    Kochana na początek zapytam o kominek, z czego macie zrobiony portal/ramę ? Jestem na etapie wizualizacji kominka i Twój baaardzo przypadł mi do gustu
    stolarza masz super, co na zdjęciach pojawiają się drzwi, to wzdycham z zachwytem, no i zazdraszczam męża złotej rączki, u mnie prędzej ja zacznę kłaść kafelki niż mój ślubny...
    podoba mi się bardzo płytki w salonie ułożone w jodełkę, nie spodziewałam się, że one aż mają 90 cm długości, teraz sama zaczynam się zastanawiać czy takiej jodełki u siebie nie spróbować, z tym, że jeszcze nie mam ostatecznie wybranych płytek i nie znam wymiarów

    zaraz też lecę obejrzeć arabeski )

    pozdrawiam!
    Witaj cieplutko kjuta. Być może w moim starym "Dzienniku domu z płaskim dachem" się kiedyś spotkałyśmy?
    Stolarz zdolny ale z dotrzymaniem terminów to już bywało u niego różnie. Na szczęście uroda wyrobów zrekompensowała nam wszystkie nerwy. Natomiast z posiadaniem osobistej złotej rączki wiąże się jeden bardzo istotny szkopuł. Nie dopuszcza innych fachowców do wszelkich robót ale sam nie ma czasu ostatnio na nic. Tak wiec duża łazienka leży odłogiem, małej brakuje sztukaterii na ścianach, w garderobie brakuje drzwi do szaf a o gabinecie nawet nie wspomnę bo stał się odległy jak galaktyka.
    Co do kominka to cały portal jest z białego marmuru. Jak chcesz mogę podesłać namiar gdzie kupowałam, z tym że miejscowość pod Łodzią. Małe sprostowanie odnośnie płytek ułożonych w jodełki - mają nie 90 a 80cm, firma Gardenia Orchidea model Rovere gialo - rewelacyjne i do złudzenia przypominają deskę dębową.
    Arabeski i nie tylko z www.mozaikowe.pl polecam a na przełomie stycznia/lutego szykujemy nowe wzory w tym w końcu obiecane kamienne .
    Ostatnio edytowane przez tutli_putli ; 17-11-2014 o 18:58

  9. #749
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Żyrandole w salonie będą wieszane pewnie w sobotę - a na razie w wersji kartonowo-podłogowej:










  10. #750
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Górne oświetlenie w holu już wisi. Pozostają do zakupienia kinkiety nad lustro i obrazówki na ściany. W związku z tym pytanie jakie wybrać czarne pasujące do ramek wiszących latarni czy w chromie? Nad lustro dawać to samo co na ściany żeby nie wprowadzać zbędnego "misz-maszu" czy może jednak jakieś inne?
    Nad obrazem, który wisi na kablu od kinkietu też ma być obrazówka i tam gdzie widać dyndająca żarówkę na kablu też. Tylko pytanie jakie te kinkiety mają być?
    Nie patrzymy na górną część brązowej toaletki z lustrem bo to jest mebel, który kiedyś stanie w dużej łazience. Zdjęcia robione na szybko telefonem.









    tutaj kable nad lustrem symbolizują przyszłe kinkiety - ale jakie czy coś w stylu kinkiety Picture z Mint Grey


    albo z Ramko


    a może w takim stylu, do kupienia w lampyiświatło?



    z lovelyhome:

    Light&Living Ulster






  11. #751
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Te amerykańskie lampy już na Twoich fotkach wyglądają ładniej niż na tych zdjęcach z internetu, wiec nei dziwię się, że na żywo są jeszcze łądniejsze
    Co do kinkietów, to ja bym szła raczej w kolor latarenek lub klamek u drzwi.
    Chrom...jakiś zbyt nowoczesny.
    Jeśli chodzi o modele kinkietów, to ładnie wygląda Light&Living Ulster i Picture z Mint Grey oraz Ramko.
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  12. #752
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Dzieki moniss. Klamki i lampy są czarne i nie wiem sama czy nie zrobi sie za ponuro jak wszystkie kinkiety dam czarne? Te srebrne kinkiety chciałam dać tylko nad lustro.

  13. #753
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar vesila
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    między Krk a Trn
    Posty
    3.608

    Domyślnie

    jakie lampiszcze ogromne, robi wrażenie
    Tutli,
    w holu te lampy są fantastyczne
    patrze i patrze, i sama nie wiem jakie kinkiety bym tam dała, generalnie to za dużo lamp mi sie podoba i mam problem z wyborem oświetlenia, trzeba by poszukać jakiś inspiracji, niestety w swoich zbiorach nic ciekawego nie znalazłam...
    komentarze, plotki i takie tam...zapraszam...
    dziennik z galerią
    mój Pinterest
    "Właściwie wiemy coś tylko wtedy, kiedy wiemy niewiele; wraz z wiedzą rośnie zwątpienie."

  14. #754
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    No właśnie Vesi mam ten sam problem, że podoba mi się kilkanaście rzeczy na raz. Z tym wyborem oświetlenia to jest masakra jakaś. a żyrandole sa faktycznie duże bo bez łańcucha mają 80cm długości i prawie 50cm w najszerszym miejscu. Ten trzeci na który jeszcze czekam ma jeszcze więcej bo aż 102cm.

  15. #755

    Domyślnie

    Nie wiem czy te srebrne kinkiety nie są za małe. Trudno ocenić... Mogłabyś dać jeszcze trochę zdjęć holu, ale bez zbliżeń na lampy, sufity, lustra, tylko z dużym ujęciem powierzchni, żeby było widać proporcje?
    Jak do tej pory wszystko masz mocno geometryczne: lampy sufitowe (piękne!), szachownica na podłodze, lustra i drzwi to regularne prostokąty. Może dla przełamania dać tu esy floresy? Nawiązywałyby do klamek i do innych elementów w Twoim domu.

  16. #756
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    dziękuję tutli )
    kamieniarza mam bliżej, nawet dobrego, ale muszę z nim porozmawiać jak on to widzi i rzecz najważniejsza za ile. Mój kominek będzie okazjonalnie się rozgrzewał, obawiam się, że kaprys posiadania kominka trochę nas trzepnie po kieszeni. Pamiętasz może wymiary wkładu kominkowego albo same wymiary ramy ? Bardzo podoba mi się Twój portal, w prostocie elegancja i klasa
    czy możesz powiedzieć mi już jak zachowuje się sztukateria nad kominkiem ? faktycznie ciepłe powietrze jej nie szkodzi ?

    pozdrawiam ciepło

    edit.

    jak myślisz czy taka rama dobrze by wyglądała z cegłą ? wkład na około cegła i rama ? coś takiego ?
    Ostatnio edytowane przez kjuta ; 18-11-2014 o 08:10

  17. #757
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał kjuta Zobacz post
    dziękuję tutli )
    kamieniarza mam bliżej, nawet dobrego, ale muszę z nim porozmawiać jak on to widzi i rzecz najważniejsza za ile. Mój kominek będzie okazjonalnie się rozgrzewał, obawiam się, że kaprys posiadania kominka trochę nas trzepnie po kieszeni. Pamiętasz może wymiary wkładu kominkowego albo same wymiary ramy ? Bardzo podoba mi się Twój portal, w prostocie elegancja i klasa
    czy możesz powiedzieć mi już jak zachowuje się sztukateria nad kominkiem ? faktycznie ciepłe powietrze jej nie szkodzi ?

    pozdrawiam ciepło

    edit.

    jak myślisz czy taka rama dobrze by wyglądała z cegłą ? wkład na około cegła i rama ? coś takiego ?
    Przy cegle taki marmur średnio widzę - ta obudowa na zdjęciu jest świetna i drewniana. drewno lepiej się skomponuje z cegłą. Na marmurze masz żyłki i dołożenie go do cegły to moim zdaniem stworzy za dużo faktur. Ja mam wkład z firmy Godin model 3178 17kw
    Rama jest spora, ma szerokość 150cm i wysoka na 132cm.
    Co do sztukaterii nic się z nią jak na razie nie dzieje. W zeszłym sezonie kominek był dosyć często używany. W tym roku korzystaliśmy z niego dopiero jeden raz we wrześniu. w domu jest za ciepło - a nasz kominek daje duuuużo ciepła, więc byśmy się ugotowali przy nim.

  18. #758
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    **Iw** na szybko pstryknęłam zdjęcia telefonem - nie wiem czy oto chodziło?
    Tu gdzie stoi komoda z lustrem planuje zrobić garderobę taka stojąca ze skrzynia i wieszakami w przyszłości. Chociaz w miejscu gdzie ten mebel teraz stoi też jest na ścianie wypuszczony kabel pod kinkiet. Zdjęcia musiały być z włączonym światłem bo jest bez niego za ciemno.












  19. #759

    Domyślnie

    O! Jakie piękne zdjęcia! Jaki piękny holl!
    Już chyba pamiętam, kiedyś była mowa u Ciebie na wątku o tym, że bardzo dużo jest tutaj punktów świetlnych. I faktycznie. Wg mnie kinkiety nie muszą tutaj pełnić roli czysto praktycznej, bo jest dużo światła z góry. Ja bym dała bardzo ozdobne kinkiety, żeby nadać im sens istnienia. Przy lustrze dałabym dwa ozdobne, bardzo ozdobne. Podobnie nad ławką. Nawet coś w stylu Twoich żyrandoli amerykańskich, czyli bogata metaloplastyka o złotym odcieniu, żeby się odcinały. Niech nie będą duże, ale bogate w formie.

  20. #760
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar rozaliafashion
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam������ Zachwycam się lampami w holu, myślałam o podobnych do mojej jadalni(W BBH mają takie tylko z aluminium). Gratuluję ciekawych aranżacji !

Strona 38 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony