dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 52 z 104
Pokaż wyniki od 1.021 do 1.040 z 2068
  1. #1021
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    jeszcze tak wracając do odszraniania z instrukcji obsługi innego modelu niż mój ale w mojej instrukcji nie mogłem znaleźć:

    5� Odszranianie sterowane logiką oraz odszranianie programowane czasowo�
    Gdy urządzenie pracuje w trybie ogrzewania lub
    wytwarzania ciepłej wody, przytrzymaj przycisk AUX wciśnięty przez 10 sekund� Urządzenie przejdzie z trybu odszraniania sterowanego logiką (ustawienie domyślne) do trybu odszra- niania programowanego czasowo� Pojawi się
    symbol  � W przypadku odszraniania pro- gramowanego czasowo urządzenie odszraniane jest w stałych odstępach czasu pod warunkiem, że jest to potrzebne�
    Przytrzymaj przycisk AUX wciśnięty przez 10 sekund, aby przejść z trybu odszraniania programowanego
    czasowo do trybu odszraniania sterowanego logiką� Symbol zniknie� W tym trybie urządzenie dopasowuje częstotliwość odszraniania do wcześniejszych procesów odszraniania�
    Jeżeli przełącznik DIP JP4 na płytce drukowanej jednostki zewnętrznej przestawiony jest w pozycję OFF, urządzenie odszraniane jest ze stałą częstotliwością (odszranianie programowane czasowo), a gdy przełącznik JP4 znajduje się w pozycji ON, częstotliwość odszraniania jest dobierana na bieżąco� Ustawi- eniem domyślnym jest odszranianie sterowane logiką (przełącznik JP4 ustawiony w pozycji ON)�
    Kiedy widoczny jest symbol [symbol], to oznacza, że urządzenie działa w trybie odmrażania sterowanego timerem�
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  2. #1022
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał _olo_ Zobacz post
    Jeżeli możesz to zwróć uwagę, czy robi defrosty w równych odstępach czasu czy jakoś mądrzej tym steruje - w zależności od spadku wydajności w wyniku zamknięcia przepływu powietrza przez oszroniony wymiennik.
    no coś jest, można sterować czasowo lub wg. jakiegoś wbudowanego algorytmu
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  3. #1023
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw Zobacz post
    a masz jakieś parametry, którymi można sterować częstotliwością odszraniania ?
    chyba można . podałem info z innej instrukcji ale chyba jest to samo.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  4. #1024
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vld Zobacz post
    Jak grzałki masz za skraplaczem, to prawdopodobnie mógłbyś je wyłączyć całkiem. One ciepła do PC nie dostarczają, jedynie zapobiegają nadmiernemu wychłodzeniu instalacji. Na jakiej mocy pobieranej sprężarki Julka wykonuje defrost?
    grzałki się wzbudzają te w jednostce wewnętrznej. jeśli dobrze rozumiem można je spokojnie wyłączyć? też tak myślę, że one tylko podgrzewają wodę w układzie po defroście.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  5. #1025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    słuszna uwaga, dzięki.
    spróbuję ale nie obiecuję bo nigdy w życiu żadnego wykresu nie robiłem
    polecisz w czym to zrobić?
    Najprościej w Excelu, a potem zrzut ekranu.

  6. #1026
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Zastanawiam się czy ma sens ekonomiczny używanie Julki w II taryfie. Tutaj są historyczne dane pogodowe również w Zielonej Górze:

    http://www.weatheronline.pl/weather/...&ART=MAX&R=150

    Widać na wykresach to, co oczywiste - w nocy jest zimniej. Skoro tak, to w dzień będzie pracowała wydajniej i opędzi więcej % sezonu grzewczego. Jednak te 4-5stopni różnicy to duża różnica.

  7. #1027
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał HenoK Zobacz post
    Najprościej w Excelu, a potem zrzut ekranu.
    już znalazłem dokumenty google, dzięki
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  8. #1028
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek Kardyś Zobacz post
    Zastanawiam się czy ma sens ekonomiczny używanie Julki w II taryfie. Tutaj są historyczne dane pogodowe również w Zielonej Górze:

    http://www.weatheronline.pl/weather/...&ART=MAX&R=150

    Widać na wykresach to, co oczywiste - w nocy jest zimniej. Skoro tak, to w dzień będzie pracowała wydajniej i opędzi więcej % sezonu grzewczego. Jednak te 4-5stopni różnicy to duża różnica.
    też się nad tym zastanawiałem ale w tym wątku już to było rozpatrywane i ewidentnie nie ma takiego zysku na COP jak na 2 taryfie gdzie jest 2 x taniej .
    ale rzeczywiście mniej będzie tyrać PC w dzień niż w nocy.
    trzeba to przeliczyć jak będzie więcej danych.
    może też tak być jak zauważył vld, że jak będzie zimniej będzie mniej defrostów. chyba temperatura w okolicy 0*C jest krytyczna dla wymiennika , jest duża wilgotność i częściej się zaladza.
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  9. #1029
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    podpowiedzcie bo chcę zrobić wykres- gruba rura i cienka rura- co to jest , wiem że temperatura czynnika tylko jak to nazwać fachowo?
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  10. #1030

    Domyślnie

    gruba to na ssaniu, a cienka to na sprężaniu.
    Odnośnie taryf i temperatur, to taryfy dają cop x 2, a temperatura większa o parę stopni tyle chyba nie da.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #1031

    Domyślnie

    qubic, zgodnie z tą isntrukcją jula powinna z czasem się "nauczyć" optymalnie odszraniać, ewentualnie spróbuj czy zgodnie z tą instrukcją można ją przełączyć w tryb odszraniania czasowego skracając czas do poziomu organoleptycznie stwierdzonego oblodzenia parownika do poziomu wymagającego już defrosta - z instr. wynika, że wówczas również defrosty są robione tylko gdy są potrzebne, więc jak sądzę nie powinno być z tego tytułu strat a zysk w sprawności pracy.

  12. #1032
    Lider FORUM (min. 2800)
    Vld

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    warszawa
    Posty
    3.215

    Domyślnie

    Gruba to temperatura przegrzanego gazu, tzn temperatura końca sprężania. Wystarczy ją co jakiś czas skontrolować, by zorientować się, że z PC jest wszystko ok.
    Cienka to temperatura skroplonego ciekłego czynnika. Jest zazwyczaj o kilka K wyższa niż temperatura powrotu CO. Na jej podstawie mmożna się zorientować w ilości czynnika w PC. Tak samo jak grubej wystarczy co jakiś czas sprawdzić. Zamiast nich lepiej podawaj zasilanie/powrót CO.
    R-290 pod strzechy

  13. #1033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Przemek Kardyś
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4.906

    Domyślnie

    Doprawdy aż dwa razy jest tańszy nocny prąd? Mi wychodziło niecałe 40% jak kiedyś liczyłem, ale to nie o tym.

    Testy przy dodatnich temperaturach pokażą, że lepiej używać w nocy. Natomiast w zimie COP dzienny może wyjść jakieś 1,5, a nocnego nie będzie wcale. Ostatecznie nie będzie nawet dziennego i pompkę trzeba będzie zastąpić czymś innym. Zliczając gorszy COP, mniejszą ilość godzin pracy w możliwych dla PC warunkach, większą ilość defrostów i ewentualne odpalenie grzałki nie będzie już tak ładnie i może wyjdzie na to, że praktycznie nie ma zysków z II taryfy.

    Trudno to policzyć, ale jak się zrobi chłodniej, to sam pewnie odpalisz ją w dzień i zobaczymy co jest. Na razie to tylko takie hipotezy.

  14. #1034
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    asaselllo

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warta
    Kod pocztowy
    98-290
    Posty
    298

    Domyślnie

    nocna taryfa jest ponad 2 razy tańsza od dziennej. Moja pc przy -15 stC na zewnątrz osiąga COP 2,5. Żeby osiągnęła COP 5 przy tej samej temp zasilania potrzebuje temperatury zewnętrznej w granicach 10stC. Takie ampitudy w Polsce nie zdarzają się.

  15. #1035
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    ja to jednak mam zajebistych czytelników. [ incognito ] sam szybko obrobił dane z nocy w formie eleganckich wykresów. DZIĘKI !!!

    no to mamy ładnie przedstawiony test PC Jula przy temperaturze zewnętrznej w okolicach 0*C

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qubic_wykres.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	66,0 KB
ID:	286375
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	qubic_26-10-2014.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	97,7 KB
ID:	286370  
    Ostatnio edytowane przez qubic ; 26-10-2014 o 14:04 Powód: zmiana wykreu
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  16. #1036
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    nocna taryfa jest ponad 2 razy tańsza od dziennej. Moja pc przy -15 stC na zewnątrz osiąga COP 2,5. Żeby osiągnęła COP 5 przy tej samej temp zasilania potrzebuje temperatury zewnętrznej w granicach 10stC. Takie ampitudy w Polsce nie zdarzają się.
    o dokładnie . niestety trzeba grzać w nocy , gdyby nie taki mankament to PC Jula byłaby niesamowita
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  17. #1037

    Domyślnie

    Rok temu, kiedy się do nie przymierzałem, doczytałem że można ją samemu zamontować. Przewody są napełnione gazem, tylko poskręcać i odpalać.
    Potwierdzisz to?

    Niestety mój elektryk dał ciała i podłogówkę przesunąłem na przyszły rok.
    Ale ta cena, ciągnie mnie by po nią jechać drugi raz.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  18. #1038
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar qubic
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    2.520

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Rok temu, kiedy się do nie przymierzałem, doczytałem że można ją samemu zamontować. Przewody są napełnione gazem, tylko poskręcać i odpalać.
    Potwierdzisz to?

    Niestety mój elektryk dał ciała i podłogówkę przesunąłem na przyszły rok.
    Ale ta cena, ciągnie mnie by po nią jechać drugi raz.
    no właśnie teraz jest promocja za 4999zł (masakra ! dlaczego nie poczekałem )
    potwierdzam , można na upartego poskładać wszystko samemu. fabrycznie jest do tego przygotowane. a jeśli ktoś ma smykałkę techniczna to w ogóle bajka nie montaż.
    ale wiadomo, że z drugiej strony nie można się znać na wszystkim. mam tu głównie na myśli problem z uruchomieniem pompy obiegowej i ja np. już tu bym poległ i leżał . od tego są fachowcy.
    Ostatnio edytowane przez qubic ; 26-10-2014 o 13:17
    sezon 2014/15 DEVI 1162 kWh PC JULA 2679/7738 kWh(zużycie/produkcja)
    sezon 2015/16 DEVI 2390 kWh PC JULA 2260 kWh

    We wszystkim trzeba zachować umiar.
    Z umiarem włącznie.

  19. #1039

    Domyślnie

    Cytat Napisał asaselllo Zobacz post
    nocna taryfa jest ponad 2 razy tańsza od dziennej. .
    Taryfa g12W u mnie w Tauronie przy cyrografie na rok, to:
    -taryfa dzienna +przesył +jakościowa 0,4079 + 0,1810 + 0,0108 = 0,5997 zł
    -taryfa nocna + przesył + jakościowa 0,2322​ +​ 0,0292 + 0,0108 = 0,2722 zł
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  20. #1040

    Domyślnie

    Cytat Napisał qubic Zobacz post
    no właśnie teraz jest promocja za 4999zł
    A zaczynali od 8kzł, teraz zaczyna to mieć sens.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

Strona 52 z 104

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony