Witam

Cytat Napisał jareko Zobacz post
MMIchał, to chyba BOŚ daje te 50tyś jak wyjdzie Ci dom poniżej 3 litrów - nie buduję nie interesowałem się tym, info mam od klienta z okolic Zielonej Góry
Co do reszty, nie mam pamęci do cyferek, dyrektyw itp, to chyba któraś dyrektywa UE wymusza na nas kolejne etapy oszczędzania energii i tym samym zmiany sposobów montażu - szczerze - nie chce mi się tego szukać i w sumie to nie mój problem
tak zmian przed nami sporo to fakt

jeżeli myślisz o dofinansowaniu z NFOŚiGW (a zapewne tak jest) to banków jest 7, które będę wypłacały dofinansowanie w wysokości 50 tys dla pasywnego 30 dla energooszczędnego i odpowiednio 16 i 11 tys jeżeli mowa o budynkach wielorodzinnych (to ma zmotywować developerkę)

lipiec tu zapewne chodziło Ci o dyrektywę 305 i spore zmiany dla samych producentów stolarki.

Co do wymuszenia oszczędności energii to z kolei dwa kwitki:

-pakiet klimatyczny 3x20 - 3 x mniejsze zużycie energii, 3 x więcej energi "zielonej" 3 x mniej emisji CO2 do 2020r. - podobno już nam (POLSCE) obniżono te wymagania do 15% a i tak nie damy rady ich spełnić

- i dyrektywa EPBD (Energy Performance of Buildings Directive) z 2002 roku oraz jej nowelizacje - to teoretycznie obliguje do budowania budynków zeroenergetycznych od 2020 r.

Tak więc w sumie mowa o wielu różnych papierkach a co chwila pojawiają się nowe - może sam jeszcze coś przeoczyłem.


pozdrawiam