dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 80
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 1600

Temat: Hakuna matata

  1. #221
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Arnika
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    25.783
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    147

    Domyślnie

    Kciuki za Rodziców ...

    Domek rośnie szybciutko.. jeszcze chwilkę i będzie dach...
    Zajrzę za jakiś czas

  2. #222

    Domyślnie

    Trzymam kciuki i ja
    Dopiero teraz odkryłam nowy wątek a domek już za chwilkę będzie miał dach szybciutko się dzieje i fajnie zapowiada
    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  3. #223
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar martaibartek
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Skąd
    Nowa Wieś/Pasłęk
    Posty
    2.231

    Domyślnie

    Nelciu super domek rośnie! skaczę w górę razem z wami
    Codzienny C117 czyli nasze Stańczykowo!!!
    Budujemy CODZIENNEGO dla nas bardzo niezwykłego

  4. #224
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kamila i Marcin
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Jarnołtówek
    Kod pocztowy
    48-267
    Posty
    1.501

    Domyślnie

    Przyłączam się do kibicowania.. pięknie i szybko idziecie do przodu..mocno zaciskam kciuki
    Dom w daliach 4 - Opolskie - komentarze w dzienniku
    mieszkamy od 2.11.2012
    Pow.podłóg grzanych 190m2. Podłogi 10cm styropian λ=0,032, 20cm keramzytu pod chudziakiem. Ściany BK 24 (gęst.400)+20cm styropianu λ=0,032. Dach 30cm Superrock λ=0,035. Rekuperator, brak kominów. PC Sofath 9kW+MI134 (0,7kW) do CWU

  5. #225
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Doooooobra, niech będzie, że Paweł robi ładne zdjęcia

    U nas duże zmiany, a dokładniej wysokie
    Mury przygotowane do zaszałowania pod wieniec. Panowie mają zaszalować w poniedziałek, a beton będzie lany we wtorek. Resztki betonu wykorzystamy do podreperowania ganku, który to ostatecznie zostaje i będzie nam służył na początku za taras w wersji mini
    Mieliśmy trochę kłopotów z załatwieniem więźby. Ostatecznie dziś Paweł złożył zamówienie i jakoś w pierwszym tygodniu sierpnia więźba powinna przykryć hakunowy domek
    Wczoraj wybraliśmy czarną blachę na dach Ruukki Monterrey. Zastanawiamy się jeszcze tylko nad modelem: Standard (połysk), Plus (mat), Premium (najlepsza klasa, taki jakby połyskomat z drobinkami kryształowymi choć to tylko wersja mojej bujnej wyobraźni)

    Byliśmy pewni, że to już wybór ostateczny, aż tu nagle dziś podczas szukania przez Pawła płytek klinkierowych do obłożenia komina (czarne) pan sklepowy (nie ten od blachodachówki) mówi, że poleca nam jednak dachówkę i przygotuje taką ofertę, która pobije blachodachówkę. No nie wiem. Ma to być czarna dachówka Brassa. Muszę dopytać, jaki model. Nasz dach jest przygotowany pod dachówkę, więc może warto to rozważyć. Co myślicie

    Jeżeli tylko pogoda dopisze to może do połowy sierpnia domek będzie przykryty Naprawdę bardzo się cieszę.

    Muszę zrobić jakieś fotki bo już tak ładnie widać układ pomieszczeń na górze. Dobra przesadziłam , układ można sobie WYOBRAZIĆ na podstawie otworów okiennych Kiedy tam wczoraj weszłam to stwierdziłam, że powierzchnia podłóg całej góry jest taka sama jak powierzchnia salonu mojej przyjaciółki. Tam, gdzie ona ma sofę, tv i jakis regalik, ja muszę zmieścić trzy pokoje, łazienkę korytarz i moje biurko do pracy

    Krótko mówiąc: przed nami prawdziwe wyzwanie!
    Ostatnio edytowane przez Nelli Sza ; 20-07-2013 o 14:22

  6. #226
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Witam wszystkich nowych forumowiczów i zapraszam serdecznie do częstych odwiedzin

  7. #227
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Cieszę się oczywiście również z odwiedzin "starych" forumek

  8. #228
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Ps. Mama miała dziś wrócić ze szpitala, ale z powodu złych wyników nie wróciła Tata do wycięcia czerniaka szykuje się na przyszły tydzień. My mamy jechać z Pawłem, ale póki co musimy zostać, bo przy tym wszystkim i ja się rozchorowałam
    Piszę z łóżeczka, łypiąc okiem spod okładu dla zbicia gorączki. No i już nawet nie piszę (choć właśnie to robię) że cały czas chce mi się ryczeć
    Ale głowa do góry, miłość dodaje skrzydeł


  9. #229
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Nelciu będzie dobrze i kciuki trzymam

  10. #230
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar martadela
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    1.352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Nelcia głowa do góry - będzie dobrze!

    Jeżeli pan z hurtowni naprawdę przygotuje Wam atrakcyjną ofertę na dachówkę - to ja bym brała dachówkę.
    Ciszej i ładniej

    Trzymam kciuki za całą Waszą rodzinę!

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wu
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    38.025
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Neluś trzymamy kciuki za zdrowie Rodziców a jak oferta na dachówkę będzie atrakcyjna to ja bym nie wahała się ani minuty i brała dachówkę blacha nawet najlepsza nie wytrzyma porównania w czasie z dachówką

  12. #232
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    RD2011

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wieś
    Posty
    933

    Domyślnie

    Nelciu ! Będzie dobrze - bo tak ma być !!

    Ja też brałabym dachówkę , tym bardziej , że obiecana jest
    dobra oferta !
    Ja mam teraz blacho dachówkę , ale w przyszłym domku ,
    to tylko i wyłącznie dachówka !!

    Trzymam kciuki i ślę dobre fluidy dla CAłej Waszej Rodziny !

  13. #233
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Oczywiście, że dachówkę.
    A ze zdrowiem Rodziców powoli się poprawi, nie bucz, pomódl się i będzie coraz lepiej!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Nelli ja mieszkam pod blachodachówką. Więźba była zrobiona pod dachówkę, ale jak usunęliśmy słup w salonie, trzeba było przerobić i pozostał wybór blacha, albo bitumiczna. Blacha nie jest w użytkowaniu, ale ją słychać podczas deszczu. W salonie mamy potężne ocieplenie i deskowanie na całości, więc jak potężnie leje, to tylko szmerek słychać. Ale na poddaszu nie całe podsufitki jeszcze zrobione i tam by się spać nie dało.
    Poza tym o ile płaszczyzny wyglądają ładnie, to kosze i kalenice pokazują z czego jest dach. Nie ma tej elegancji co dachówka.
    Jak masz dobrą ofertę to bierz dachówkę Brassa.
    A rozważaliście łupek (czarny, tzw. filitowy)? Najlepsze pokrycia dachowe z łupków to 300 lat spokoju. Może warto porównać cenę. Demonkę spytaj, co i jak.
    A nóż widelec...
    Ja bym teraz na głowie stanęła i położyła łupek, nawet gdyby słup miał wrócić na środek salonu

    Jeśli stanie na blasze to bierzcie tę czarną blachę Ruukki Monterrey Premium. Bo jak blacha to najlepszą możliwą.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  15. #235
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Poczekam na tę ofertę i zobaczymy. Łupek to marzenie, ale nawet się nie orientowaliśmy w szczegółach. Nie wiem, czy za ciężki?
    W leśnym domku mieliśmy blachodachówkę i byliśmy zadowoleni. Deszcz mi w ogóle nie przeszkadzał.

    Dzięki za pamięć o rodzicach.

  16. #236
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Beauty
    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Posty
    9.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    Nelly ,trzymam kciuki za rodziców
    Kibicuję baaaardzo nowej budowie ,i ciesze się ,ze już mury stoją ...ja tez optuję za dachówką .

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Demon ma łupek stąd http://www.rathscheck.pl/ O Ile pamiętam klasa II – wytrzymałość ponad 100lat.
    http://lupek-dachowy.pl/%C5%82upek-dachowy.html to jest druga firma od łupków dachowych.
    Myślę, że możecie spokojnie zadać pytanie tu i tu.

    Jeśli chodzi o ciężar, to jest lżejszy od dachówki ceramicznej.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #238
    ELITA FORUM (min. 1000)
    channel8

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    1.191
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nelciu oczywiście ze jak dobrą cenę dają to bierz dachówkę!!! Zdrowiej jak najszybciej! Z Rodzicami będzie dobrze, zobaczysz, już niedługo...
    Mieszkanie zamiast domu - inspiracje, projekty i... realizacje - zapraszam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ast-domu/page6

  19. #239
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mariomili
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    2.640
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    95

    Domyślnie

    Nelus zdrowka wszystkim życzę ! Piękne te Wasze mury!!

  20. #240
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Dziewczyny na jakiej wysokości macie blat kuchenny?
    Coś mi się zdaje, że będę mieć za nisko. Jeżeli teraz mam tam 4 pustaki po 24 cm, czyli 96 cm, to robi się problem bo przecież podłoga podniesie się o jakieś 20 cm i robi się 76 cm A jak mi okno wyjdzie poniżej blatu? Kurde mol, co teraz? Jak podmuruję okno to już nie będzie takie fajne

Strona 12 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony