dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 276
  1. #1

    Domyślnie Homek by Agulla - Pogaduchy

    Serdecznie zapraszam do komentowania poczynań naszej budowy!
    Ostatnio edytowane przez Agulla ; 25-11-2013 o 16:41

  2. #2

    Domyślnie

    Witam!

    Co budujesz? Widzę w avarku chyba jakiś domek z Z500...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    Witam!

    Co budujesz? Widzę w avarku chyba jakiś domek z Z500...

    Witam pierwszego gościa!
    Nasz domek to projekt archonu Dom w miodokwiatach 2

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agulla Zobacz post
    Nasz domek to projekt archonu Dom w miodokwiatach 2
    Uuupssss

    Zaraz go sobie obejrzę.

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar renata2005tychy
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tychy.
    Posty
    750
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witam
    Dom śliczny , bardzo mi się podoba.
    Gratuluję pociech - niech się zdrowo chowają

    Życzę powodzenia i będę podglądać
    Pozdrawiam
    Renata

  6. #6

    Domyślnie

    Domek bardzo ładny i wydaje się być funkcjonalny.

    Ale Wasze Szczęścia - cudności! Gratulacje!!!


  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał olinek okrąglinek Zobacz post
    Domek bardzo ładny i wydaje się być funkcjonalny.

    Ale Wasze Szczęścia - cudności! Gratulacje!!!

    Taką właśnie mam nadzieje, że będzie funkcjonalny ;-D
    Nasze SZCZĘŚCIA rzeczywiście są cudowne, w końcu wymarzone! Zawsze chciałam mieć bliźniaki, byłabym chyba zawiedziona, gdyby na USG pokazał się tylko jeden pęcherzyk

    Olinku nie udaje mi się przeczytać Twojego wątku, nie chce mnie przekierować na Twój blog ;/ Coś robię źle czy jest jakiś błąd?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał renata2005tychy Zobacz post
    Witam
    Dom śliczny , bardzo mi się podoba.
    Gratuluję pociech - niech się zdrowo chowają

    Życzę powodzenia i będę podglądać
    Pozdrawiam
    Renata
    Bardzo dziękuję Na chwilkę zajrzałam na Twój wątek, lepiej się wczytam, gdy maluchy pójdą już spać Strasznie zazdroszczę etapu na którym juz jesteście!

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar renata2005tychy
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tychy.
    Posty
    750
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Oczywiście zapraszam do mnie
    Agulla powiem Ci ,że to tak szybko przeleci, i ani się nie obejrzysz a zamieszkasz.
    Widzę to po sobie, już minęło dwa lata, zostało trochę roboty, ale to tez przeleci
    To że macie już działkę to jest ogromny plus, że tak powiem finansowy, jesteście młodzi i spokojnie dacie radę .
    A ile to już maleństwa mają ? Jakie imiona daliście ?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar amglad1
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    NADMORZE
    Posty
    1.615
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    I ja się witam
    urzekły mnie Maleństwa Dwa
    cudne maluszki, szczerze zazdraszczam, też zawsze marzyłam o podwójnym szczęściu

    śliczny i funkcjonalny domek budujecie, obejrzę sobie matraz na archonie - ja też mam projekt z archonu
    życzę Wam w sprawach budowlanych - samych dobrych decyzji i jak najmniej kompromisów
    a w życiowych - zdrowia dla Was i Maleństw
    powodzenia i dużo radości
    am glad

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    Witaj Agulla
    Bardzo fajny dom budujecie - elegancka skromna bryła i fajny rozkład pomieszczeń w środku. Szczerze zazdroszczę wyjścia na taras przy kuchni
    A dzieciaki - słodkie Zawsze się zastanawiałam jak to jest wychowywać bliżnięta
    Pozdrawiam
    Luka

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał amglad1 Zobacz post
    I ja się witam
    urzekły mnie Maleństwa Dwa
    cudne maluszki, szczerze zazdraszczam, też zawsze marzyłam o podwójnym szczęściu

    śliczny i funkcjonalny domek budujecie, obejrzę sobie matraz na archonie - ja też mam projekt z archonu
    życzę Wam w sprawach budowlanych - samych dobrych decyzji i jak najmniej kompromisów
    a w życiowych - zdrowia dla Was i Maleństw
    powodzenia i dużo radości
    Witam serdecznie amglad1 w moich skromnych progach
    Twój wątek jest mi znany, zaglądałam do niego jak jeszcze tylko podglądałam, a nie prowadziłam własny dziennik. Moim faworytem są Twoje łazienki. Piękne! Podobają mi się również białe wewnętrzne drzwi A Twój ostatni zakup - filiżanki jak najbardziej są w moim guście!

    Zaraz edytuję post o metrażu, faktycznie powinnam to napisać

    Pozdrawiam!

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukarna Zobacz post
    Witaj Agulla
    Bardzo fajny dom budujecie - elegancka skromna bryła i fajny rozkład pomieszczeń w środku. Szczerze zazdroszczę wyjścia na taras przy kuchni
    A dzieciaki - słodkie Zawsze się zastanawiałam jak to jest wychowywać bliżnięta
    Pozdrawiam
    Luka
    Witaj Lukarna!
    Długo szukaliśmy projektu, zależało mi na funkcjonalnym wnętrzu, dużej ilosci pomieszczeń gospodarczych i przede wszystkim spiżarce, ta nie jest zbyt wielka, ale jest Wyjscie na taraz przy kuchni również jest fajnym pomysłem, moi Rodzice mają takie rozwiązanie w domu i u nich bardzo się sprawdza.

    Bardzo zazdroszczę etapu na którym już jesteście A wizualizacje kuchni bardzo fajne Między szafkami cegła, prawda? Ślicznie będzie to wyglądać Ja bym tylko chciała inne krzesła

    Wychowanie naszych maleństw (już 9 miesięcy mają) to spore wyzwanie Dni są bardzo intensywne! Córeczka to żywe srebro, synuś jest ciut mniej żywiołowy. Teraz najtrudniej jest gdy przychodzi moment karmienia - po jedzeniu zupki muszę przebierać jedno i drugie oraz siebie!
    Staram się, żeby zawsze spały w tym samym czasie - to spore ułatwienie dla mnie, mam czas, żeby ogarnąć mieszkanie, zjeść w spokoju i poczytać forum jak teraz ;D

    Lepiej Ty powiedz jak sobie radzisz ze swoją trójką?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał renata2005tychy Zobacz post
    Oczywiście zapraszam do mnie
    Poszło na priv ;D

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar renata2005tychy
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Tychy.
    Posty
    750
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Bardzo mi miło

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Lukarna
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9.469

    Domyślnie

    E tam, moja trójka w rozsądnych odstępach wiekowych (17, 7, 4) więc nie ma problemu. Tzn gorzej z tą najstarszą niż z maluchami

    Kuchnia będzie inna. Z wizualizacji pozostaje tylko kolor frontów (bialy lakier) i układ szafek Reszta będzie inna. Mam nadzieję że za jakieś półtora miesiąca będę mogła się pochwalić efektem końcowym

    A Wy jakie macie plany? Że ruszacie w tym roku doczytałam. A później? Lecicie szybko czy raczej z przestojami i własnymi siłami?

    ps. też zależało mi na schowkach i pomieszczeniach gospodarczych

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukarna Zobacz post
    E tam, moja trójka w rozsądnych odstępach wiekowych (17, 7, 4) więc nie ma problemu. Tzn gorzej z tą najstarszą niż z maluchami

    Kuchnia będzie inna. Z wizualizacji pozostaje tylko kolor frontów (bialy lakier) i układ szafek Reszta będzie inna. Mam nadzieję że za jakieś półtora miesiąca będę mogła się pochwalić efektem końcowym
    Bardzo Ci zazdroszczę zamkniętej kuchni - ja zawsze marzyłam o takiej 20m2 z okrągłym stołem na środku, ale cóż... kompromisy A wiesz już co będzie między szafkami?

    Różnice wiekowe spore U nas są 2 minuty ;P Mój synek jest starszym bratem
    17 lat to dość trudny wiek, ale przynajmniej masz w domu dodatkową pomoc, młodszym rodzeństwem też pewnie się zaopiekuje, gdy jest taka potrzeba.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Dom, jak widzę, bardzo duży.

    Moja propozycja drobnej przeróbki w okolicy kuchni i wiatrołapu:


    To drobne zmiany, bez ingerencji w konstrukcję.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Dom, jak widzę, bardzo duży.

    Moja propozycja drobnej przeróbki w okolicy kuchni i wiatrołapu
    Witam Cię Elfir

    Jest mi strasznie miło, że odwiedziłaś mój dziennik Twój wątek jest mi doskonale znany Czytając Twoje wpisy jestem pod ogromnym wrażeniem wiedzy budowlanej jaką posiadasz. Budując swój dom z pewnością skorzystam z Twoich doświadczeń i kilka wyborów pewnie powtórzę Również planujemy wentylację mechaniczną, ogrzewanie podłogowe po całości oraz odkurzacz centralny.

    Nasz dom ma powierzchnię użytkową 143,73m2 + 24,84 garaż z kotłownią. Dla mnie jest to raczej średni domek. Ma też wysoką ściankę kolankową, bo ma ona 158cm.

    Rozwiązanie jakie proponujesz w okolicach kuchni nie do końca mi odpowiada, ponieważ wolę przejście właśnie przez spiżarnię do kuchni. Jej pierwotny kształt również bardziej mi pasował.

    Natomiast jeśli byłabyś tak miła i spojrzała na górną łazienkę byłabym Ci wdzięczna Jak tam widziałabyś rozłożenie poszczególnych sanitariatów? Mnie marzy sie podwójna umywalka i nie wiem jak to rozplanować. Nie wiem również jak najlepiej urządzić pralnię.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    użytkową ma 140, ale całkowitą koło 200 m2 Dlatego pisałam, że duży. To nie jest wada czy krytyka! Po prostu na takiej powierzchni można się wnętrzarsko rozpędzić
    W tym projekcie nie widze przejścia przez spiżarnię. Widzę tylko dużą szafę w korytarzyku między wiatrołapem a kuchnią. A korytarzyk zostawiłam tak jak jest.

    W Wiatrolapie dla rodziny 2+2 trochę malo miejsca na szafy, stąd przeróbka.

Strona 1 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony