dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 138
  1. #21

    Domyślnie

    Witam pięknie
    Kwaśniak wiesz że jesteś moim sąsiadem
    Dzieli nas z 500m w stronę Tarczyna. Będę podglądać i kibicować i trzymać kciuki za szybką budowę

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał semcio Zobacz post
    No, no idziesz jak burza. Podbudowa wygląda bardzo solidnie! Tylko pamiętaj, żeby dołożyć nieco dookoła budynku, zwłaszcza tam, gdzie podbudowa wystaje nad teren. Siły w takich miejscach rozchodzą się pod kątem 45st. Zamierzasz jeszcze dać opaskę przeciwwysadzinową dookoła? Ten płotek, to ławice do budynku, czy tylko wyznaczają krawędź podbudowy?
    Opaska będzie przed zimą a płotek to ławice, podbudowa jest szerzej na ok 1.20m dookoła budynku.
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanka126 Zobacz post
    Witam pięknie
    Kwaśniak wiesz że jesteś moim sąsiadem
    Dzieli nas z 500m w stronę Tarczyna. Będę podglądać i kibicować i trzymać kciuki za szybką budowę
    Witam i pozdrawiam sąsiadkę
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  4. #24

    Domyślnie

    Kanalizacja zrobiona.


    W niedziele zrobiłem przepusty techniczne i bednarkę, jutro muszę wprowadzić rurę od wody i wyprowadzić jedną na ogród i będzie można układać EPS z którym mam problem miał być dostarczony na piątek później poniedziałek a teraz na czwartek co gorsza dałem zadatek 50%.
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  5. #25
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Ha! miałem podobne przejścia z EPS! Jak już miałem zamawiać u pewnego producenta to okazało się (przypadkiem!), że to niby EPS200, ale atestu nie ma! No i weź włóż to pod budynek! W efekcie musiałem czekać dodatkowy tydzień na transport od innego producenta i budowa w tym czasie stała. Nie mówię już o sporo większym koszcie!

    Co do bednarki - zakopać ją trzeba pod płytą, bo zbrojenie jest odizolowane od gruntu styropianem i przyspawanie jej tam nic nie da. Ja u siebie niestety o tym zapomniałem (tzn. nie dałem wcale) i teraz pozostało wbijanie sond w ziemię. Na szczęście jakoś strasznie drogo nie wychodzi - grunt gliniasty, więc odpowiednie parametry są łatwe do osiągnięcia. Wolałbym jednak załatwić to na takim etapie jak Ty.

    Co do przepustów, to dołóż sobie ze dwa w różnych kierunkach ekstra - zobaczysz, że wykorzystasz, a koszt żaden

    Gratuluję szybkich postępów!
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  6. #26

    Domyślnie

    Dziś wprowadziłem rurę PE 40 do kotłowni a drugą z kotłowni do ogrodu



    zasypałem kanalizację (zdjecia tylko przed bo po nie miałem siły upał mnie wykończył) kielichy będą poniżej wylewanego betonu co powinno ułatwić ściąganie i wygładzanie łatą wibracyjną.


    zrobiłem też napowietrzenie do kominka rura #160


    W czwartek będę przygotowywał podbudowę pod styropian zamierzam górna warstwę zlać wodą, zagęścić małą 70kg zagęszczarką i wyrównać powierzchnię ściągając piach po wypoziomowanych rurkach

    Tak się zastanawiam czy arot #50 nie będzie za mały do przewodu zasilającego dom ?

    Dostałem też informację że EPS 300 będzie w piątek rano na budowie
    A teraz zasłużony browarek i czekam na meczyk


    Taki mały a pakowny 80m rury drenażowej #100 w focusie
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 08-07-2014 o 18:44
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Hehe, nie takie rzeczy do mojego focusa się mieściły Autko zadziwiająco pojemne jest.

    Co do przepustu pod kabel zasilający, to ja mam większe przepusty, ale moim zdaniem 50mm powinien spokojnie wystarczyć.
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    inwestorbb

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    BB
    Posty
    185

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Dostałem też informację że EPS 300 będzie w piątek rano na budowie
    Witaj.

    Od perypetii z zakupem XPS dotarłem do Twojego dziennika budowy. Miałem podobny przypadek (choć kwota nie tak znaczna) grupa naciągniętych osób była znaczna Policja, zeznania itp. nie otrzymałem zamówionego towaru ani zwrotu pieniędzy. Od tamtej pory nie kupuje niczego co wymaga przedpłaty w zakupach czynionych przez internet.

    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez inwestorbb ; 16-07-2014 o 07:10

  9. #29

    Domyślnie

    Dawno nie pisałem ale miałem problem z dostawcą EPS, sprawa po części została rozwiązana zamiast EPS ma mi przywieźć Silkę a styropian został zamówiony u innego sprzedawcy . Towar dotarł na budowę w środę a dziś są już efekty co mnie bardzo cieszy





    A tutaj dylatacja garażu który będzie ogrzewany do temperatury max 10 stopni.


    Styropian to Yetico EPS Aqua 300 i Aqua 120.

    Miało dziś być robione zbrojenie które jest już pocięte ale pogoda spłatała psikusa i sobie padało

    Przyjechała też silka tylko że narazie 10 palet czekam na następne podobno w poniedziałek kolejne 10 .
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 26-07-2014 o 01:17
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar semcio
    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Trzebnica/Świątniki
    Posty
    251

    Domyślnie

    Hej, widzę, że idzie budowa. Z czego jest ta dylatacja między garażem a domem? Wygląda inaczej niż reszta styro.
    U mnie pod płytę poszło EPS200. Różnie ludzie mówią o EPS pod płytą, ale konstruktor kazała się nie przejmować. Podobno się sprawdza. Kiedy zbrojenie i zalewanie?
    Dziennik budowy i komentarze - "Z miasta na wieś, czyli Prosty 1 do celu"
    Start 10.03.2014.Mieszkamy od 03.01.2015 ale do końca daleko
    Stodoła 148m2+garaż 44m2.Płyta 20cm EPS200(0,35).Silikat 24cm+20cm styro(0,31).Dach:wełna 18cm+10cm(0,33),strych 18cm(0,33).Podłogi:10cm styro parter+5cm poddasze(0,039).Okna Veka 7-kom,3 szyby(0,5) U całego okna 0,8.Drzwi zewn Delta Prestige 88(0,64).Ogrzewanie 100% podłogówka.PC Buderus WPS8 K-1,odwierty 2x80m.Reku Aeris LuxeVV 350.Oczyszczalnia biologiczna.

  11. #31

    Domyślnie

    Inny wygląd dylatacji to sprawka światła i chmur przy robieniu zdjęcia, materiał to EPS Yetico aqua 120 (10cm) zresztą izolacja pionowa też tyle że 15cm.
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 26-07-2014 o 01:24

  12. #32

    Domyślnie

    Dziś z żoną i synem układałem podłogówkę która docelowo ma być podwieszona do górnej kraty . Na razie salon ułożony ale robiliśmy od 16 godziny. Rozstaw rurek 10-15cm pętle po 70-85 metrów. Jutro muszę starać się robić pętle do 70m bo rolki mam po 200, dziś zostało mi 60 metrów odpadów ale część wykorzystam na cyrkulację i do drabinek w łazience. Zastanawiam się czy nie zrobić ogrzewania na jednej ścianie w łazience.

    Muszę skończyć do poniedziałku bo na środę mam rezerwację na 8 rana pompy w Budokruszu a jeszcze trzeba zazbroić górną kratę i podnieś do niej te rurki.




    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 01-08-2014 o 21:06
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  13. #33

    Domyślnie

    Ogrzewanie + cwo w płycie prawie skończone, został tylko garaż i jedna łazienka jutro robimy górną kratę a środę zalewamy




    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  14. #34

    Domyślnie ETAP "0" zakończony

    A więc etap zero za mną mam nadzieje że teraz pójdzie szybciej

    Tak jak pisałem ogrzewanie podnieśliśmy do górnego zbrojenia teraz będzie max 5cm pod stopami, podnoszenie zajęło cały dzień i tu podziękowania dla Majstra i jego ekipy którzy bez dopłaty do wykonania płyty pomogli mi przepinać ogrzewanie





    No i przyszedł czas na betonowanie które nie do końca poszło po mojej myśli ale o tym dalej. Beton to B30.



    Żeby nie było że tylko robiłem zdjęcia, brałem czynny udział w betonowaniu i byłem operatorem wibratora




    Ale żeby nie było za bardzo kolorowo po wylaniu 30m3 betonu nastąpiła przerwa w dostawie ponieważ kierowca gruszki pomylił miejscowości i pojechał na tą samą ulicę ale 30 km ode mnie

    Gdy udało mi się go sprowadzić ( swoim samochodem szukałem go po wsiach) okazało się że beton w gruszce już wiąże w dodatku przyłapałem go na dolewaniu wody i musiałem go wygnać. Po wielu telefonach gruszka wreszcie dotarła z opóźnieniem 3 godzin

    Ostatecznie płyta została wylana, betonowanie zakończyliśmy przy lampach samochodu o godzinie 22 jak na razie ma się dobrze po 4 dniach podlewania zero zarysowań.

    W betoniarni złożyłem reklamację, byli już na budowie technolog oraz dyrektor od spraw technologicznych, żądam rekompensaty w wysokości wartości zamówienia oraz badań struktury płyty w miejscu połączenia warstw betonu ponieważ trzy godziny to trochę za dużo jak na przerwę pomiędzy wylewaniem.

    I zdjęcie felernego połączenia betonu na odcinku 3.5 metra przed zacieraniem maszynowym które miało się odbyć w dniu wylewania ale przez to opóźnienie zacieraczka weszła dopiero następnego dnia o 7 rano i okazało się że beton za mocno już związał. Panowie zrobili co mogli trochę ją wyrównali ale nie jest tak jak miało być

    Zdjęcie w dużym zbliżeniu



    Zdjęcie poglądowe na czerwono to felerne miejsce połączenia



    Konstruktor twierdzi że będzie dobrze ale ja wolę dmuchać na zimne.

    Tak wyglądała płyta na drugi dzień już po zacieraniu maszynowym.







    A tu największa nierówność



    Płyta przez pięć dni była przykryta geowłókniną która została po drenażu i fajnie się sprawdziła.

    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 15-08-2014 o 09:33
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwasniak Zobacz post
    Założenia są takie:

    Płyta fundamentowa z ogrzewaniem wodnym, silka 18, ściany 20cm styro , wiązary prefabrykowane, dachówka płaska, ogrzewanie kospel lub jak wystarczy funduszy pompa PW, rekuperator.
    Witam,

    przyglądam się postępom, jak na razie Twoje założenia pokrywają się prawie w 100% z Twoimi.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał PaRa Zobacz post
    Witam,

    przyglądam się postępom, jak na razie Twoje założenia pokrywają się prawie w 100% z Twoimi.
    Postępy na razie słabo ale od pierwszego września mam zamiar przyspieszyć.
    Mam nadzieję że to koniec pecha i wykonam plan jaki miałem od początku przyjęty czyli surowy otwarty do listopada.

    Zamówiłem właśnie wiązary z Łodzi firma WPINWEST
    montaż między 20-30 września a za tydzień mają wrócić majstry co robili płytę.
    Zbieram oferty na dachówkę, wybieram pomiędzy Bogen Reform 11 a Tondach Figaro de lux w rezerwie zostaje Creaton Titania.

  17. #37
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar PaRa
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Góra Kalwaria
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    1.775
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Ja jestem na etapie załatwiania spraw własnościowych ( zniesienie współwłasności działki i przepisanie gruntu ), działka z cegłą ceramiczna i stalą w podarku od teścia, prąd się właśnie robi, bo umowa podpisana i ktoś od czasu do czasu do mnie dzwoni z zakładu energetycznego, licznik od wody mam już na działce, lokalizacja okolice Góry Kalwarii. Mam nadzieje do końca roku załatwić papiery i wiosną 2015 ruszać.

    Zastanawiam się nad płytą fundamentową, ty dałeś instalacje od razu w płytę, ja myślę o XPS 10 cm, na to płyta EPS i na to podłogówka w wylewce. Za takim rozwiązaniem przemawia fakt, że łatwiej poprowadzić instalacje gdyby mi się zmieniła koncepcja ustawienia kominka lub wyspy kuchennej ze zlewozmywakiem. Rozumiem że u ciebie wszystkie instalacje idą w ścianach i z sufitu ?

  18. #38

    Domyślnie

    Instalacja wodno kanalizacyjna już jest w płycie w ścianach tylko elektryka tak jak piszesz wersja z EPS na płycie daje możliwość zmian u mnie już nie można, długo myślałem na rozmieszczeniem urządzeń i mam nadzieję że jest dobrze.
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  19. #39

    Domyślnie

    Znowu jestem nie wiem czy ktoś tu zagląda ale po przerwie technologicznej po wylaniu płyty znowu ruszyliśmy W miedzy czasie Budokrusz zlecił badania na pechowym odcinku łączenia dwóch warstw płyty. Badania typu Impact-echo wykazały że nie stwierdzono nieciągłości dla potwierdzenia zdecydowaliśmy się na trzy odwierty.
    W zaleceniach Instytutu Badawczego Drug i Mostów Zakład Betonu jest nawiercenie płyty na szerokości łączenia co 10cm otwór #15 i wykonanie iniekcji żywicą o dużej zdolności penetrowania w celu uszczelnienia otuliny wokół zbrojenia co będzie wykonane w dniu jutrzejszym.






    A teraz postępy na budowie

    Dzień pierwszy murowania pracowało 6 ludzi z kielniami





    Stan na dziś po 5 dniach )









    Panowie do czwartku maja czas na zalanie wieńca bo 22.09.2014 przyjeżdżają wiązary.

    Dachówka też wybrana jutro podpisuję umowę na materiał + położenie



    Dziś ją widziałem na dachu jest to pierwszy skończony dach tej dachówki w mazowieckim , szkoda że dwuspadowy i nie ułożony na mijankę ale i tak mi się podoba no i cena atrakcyjna 42 zł brutto metr Dostawa dachu połowa października






    A teraz deser, tydzień temu dotarłem na działkę o 8 w godzinę uzbierałem to



    za dwa lata na grzyby z sypialni w kapciach będę chodził
    Ostatnio edytowane przez kwasniak ; 14-09-2014 o 17:18
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

  20. #40

    Domyślnie

    Taka ciekawostka po zmianie pustaka z porotherm 25cm na silke 18cm metraż domu zwiększył się do 122 m2 ze 115. Garaż powiększył się do 23m2 z 21m2 razem mam teraz 145 m2 w projekcie było 136m2.
    Dziennik+komentarze http://forum.muratordom.pl/showthrea...12#post6488212
    Parterówka 120m2+24m2, 33m3 betonu jako bufor ogrzewany piecem Elterm Generał 9kW,
    zasobnik Galmet 300L, okna średnia 0,84, ściany grafit 20cm 031, strop 35 cm granulatu styropianu + 25 wełny
    Rekuperator Kinetic B Vent Axia
    OZC 34,7kWh/(m2·rok)

Strona 2 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony