dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 19 z 73
Pokaż wyniki od 361 do 380 z 1453
  1. #361
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał karollleeek Zobacz post
    Pompa pracuje caly czas nie wylacza sie. Strzal w kolano? nie rozumiem kupilem najmniejszy kociol jaki jest a mam jeszcze gore ktora moze w przyszlosci bedzie zagospodarowana.
    Najmniejszy ma 7 kW, potem jest 10 kW i sporo różnych 12 kW
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  2. #362
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    no i jeszcze Zębiec robi model 9KW ale z rusztem wodnym i to dość nisko zawieszonym
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  3. #363
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Najmniejszy ma 7 kW, potem jest 10 kW i sporo różnych 12 kW
    LOGITERM duoMAX 8 kW
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #364

    Domyślnie

    Witam na ta chwile pale ekogroszkiem Jaret,kocioł Skam Plus 12kw,Spp,jakie powinienem mieć nastawy,teraz mam 5- pod,24-pauza,dmuchawa-74,wygrzewam nowy dom ,w domu podłogówka wszędzie,spalanie na dobę około 38 kg.

  5. #365
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Nastawione parametry: czas podawania 10 sek, przerwa podawania 50 sek, siła nadmuchu 50, praca podtrzymania 28 sek, , przerwa podtrzymania 15 min, wentylator w podtrzymaniu 25 sek, czas przerwy 7 min. Temperatura nastawiona na kotle to 55 stopni, potrafi podskoczyć do 80, nastawa na cwu to 40 stopni.
    Proponuję podawanie 5s, przerwa 60s, nadmuch zmniejszyć na tyle, żeby nie przesypywał się nie dopalony węgiel.
    Praca podtrzymania 10s, przerwa podtrzymania 30 min [jeśli kocioł nie będzie wygasał wydłużać stopniowo do 60], wentylator w podtrzymaniu 25s, czas przerwy taki sam jak przerwa podtrzymania.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  6. #366

    Domyślnie

    Cytat Napisał truskawek36 Zobacz post
    Witam na ta chwile pale ekogroszkiem Jaret,kocioł Skam Plus 12kw,Spp,jakie powinienem mieć nastawy,teraz mam 5- pod,24-pauza,dmuchawa-74,wygrzewam nowy dom ,w domu podłogówka wszędzie,spalanie na dobę około 38 kg.
    Jaret ma 21,5MJ, to słaby węgiel, dobry na okres, gdy już mieszkasz w domu i jest on finalnie ocieplony oraz umeblowany. Dobry na lato, jesień, wiosnę. Zimą polecałbym go do obiektu o małych stratach ciepła.
    Można go używać do wygrzewania, ale spali się go wówczas duże ilości i często nawet raz dziennie będzie trzeba wyrzucać popiół z popielnika.

    Pomysł z zakupem droższego, ale jednocześnie bardziej kalorycznego węgla jest zatem dobry.
    Może być anmag, może być Jaret-Plus czy ostatecznie Pieklorz z Piekar. Tutaj spalanie powinno spaść względem zwykłego Jareta pewnie nawet o 8-10kg/24h

    Do zwykłego Jareta nastaw 5/24sek nie zmieniaj mocno przy wygrzewaniu, ostatecznie możesz pauzę dać pod 30sekund, ale dalej to może Ci wyrzucić błąd wygaszenia.
    Sterownik jak trzeba, to sobie sam moc zdejmie. Stosunek paliwo-powietrze jest stały, czyli jak będzie schodził z mocą, to "pokroi" sobie odpowiednio czas nadmuchu.

    Przy małej dmuchawie 40W z fabrycznym kondensatorem zakres pracy możesz stosować od ok. 58biegu pod 64 dla Jareta, Retopalu po 68-74 dla Jaret Plusa, Ekoretu, Pieklorza... (z kolei duże dmuchawy z silnikami 75-80W mają charakterystykę przy tym sterowniku tak ustawioną,że mocniej jak 44bieg nie ma już sensu dmuchać)

    Krótko mówiąc dla Jareta zrób sobie tak:
    1. Wciskasz kredkę i nastawę zrób na 50st.C (fabrycznie jest 60st.C)
    2. Wciśnij czerwony guzik i w menu ustaw sobie:
    - podawanie 5sekund, pauza 30sekund
    - nadmuch daj na 64, rozruch 5, tło:WYŁ
    To dla PID-a wystarczy

    i daj znać jutro jak to wygląda
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #367

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem świeżakiem jeśli chodzi o palenie ekogroszkiem. w sierpniu zeszłego roku zakończyłem budowę domu i jest to mój pierwszy sezon grzewczy. Na zimę zakupiłem sobie kilka ton wesołej z bartexu i muszę powiedzieć, że nie mogę sobie poradzić ze spiekami i znaczą ilością sadzy. Spalanie mam wydaje mi się OK (dom 240 m2/ok 25kg na dobę) ale po jednej dobie muszę opróżniać popielnik bo się spieki wysypują. Próbowałem już chyba wszystkiego jeśli chodzi o nastawy: wydłużałem przerwę podawania od 4 min do 5, dmuchawę od 30 do 50 (jest to piec tłokowy Stalmark Duo Boss 19KW więc nie ma możliwości regulacji czasu podawania). Zauważyłem, że przy dmuchawie ok 30 węgiel się nie dopala a jak podniosę do 35-40 to już są spieki. Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić? Nie chciałbym wieszać psów na bartexie jeśli sam coś źle robię. Na zdjęciu można zobaczyć co znajduję w popielniku po 5h palenia.
    PS. Temp zadana CO nie wpływa u mnie na te spieki- jest tak samo międz 55 a 60. Ogrzewam podłogówkę, grzejniki i CWU. Jedyne czego nie próbowałem to zamykanie do połowy komina bo już teraż jest strasznie dużo sadzy.



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150304_230547_resized_1.jpg
Wyświetleń:	297
Rozmiar:	95,8 KB
ID:	307358

  8. #368

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Proponuję podawanie 5s, przerwa 60s, nadmuch zmniejszyć na tyle, żeby nie przesypywał się nie dopalony węgiel.
    Praca podtrzymania 10s, przerwa podtrzymania 30 min [jeśli kocioł nie będzie wygasał wydłużać stopniowo do 60], wentylator w podtrzymaniu 25s, czas przerwy taki sam jak przerwa podtrzymania.
    Dzięki za podpowiedź. Zastosowałem się do wytycznych. Z uwagi na to, że narazie rzadko korzystam z cwu, na sterowniku wybrałem opcję, że ma tylko ogrzewać co. Niestety znacznie wtedy spadła temperatura na kotle, do 33 stopni. Wrociłem do rownoleglej pracy pomp. Jutro zobaczę jak wygląda zużycie i popiół po nowych ustawieniach.

  9. #369

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasiek11 Zobacz post
    Dzięki za podpowiedź. Zastosowałem się do wytycznych. Z uwagi na to, że narazie rzadko korzystam z cwu, na sterowniku wybrałem opcję, że ma tylko ogrzewać co. Niestety znacznie wtedy spadła temperatura na kotle, do 33 stopni. Wrociłem do rownoleglej pracy pomp. Jutro zobaczę jak wygląda zużycie i popiół po nowych ustawieniach.
    Popiołu jest mniej. Mocno spadła temperatura na kotle. Wcześniej nastawione było 55 stopni, w rzeczywistości było 70-80 stopni. Teraz ustawiłem na sterowniku 45 st., a jest ok. 37-40 stopni. Spadła też temp. cwu z wcześniejszej 40 st.do 32 st.

  10. #370
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Skróć przerwę z 60 na 50s i odpowiednio zwiększ moc dmuchawy.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  11. #371

    Domyślnie ekogroszek

    To chętnie zakupie ekogroszek Jaret plus,Anmag lub Anmag Gold,w Łodzi lub okolicy nie kupie ,gdzie mógłbym kupić.

  12. #372
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kolanin
    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Koło
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał truskawek36 Zobacz post
    To chętnie zakupie ekogroszek Jaret plus,Anmag lub Anmag Gold,w Łodzi lub okolicy nie kupie ,gdzie mógłbym kupić.
    O rodzajach węgla,co,gdzie piszemy tu:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...roszek/page414

  13. #373

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Skróć przerwę z 60 na 50s i odpowiednio zwiększ moc dmuchawy.
    Pracowałem jedną dobę na ustawieniach:
    Praca-5/65sek, podtrzymanie-10sek/40min., wentylator w podtrzymaniu 25 sek/40min. Temperaturę zadaną 45 st. osiaga bez problemu, jest 53 st.
    Niestety sporo popiołu, ale to nienajgorsze, czarne niespalone grudki węgla, jest tego dużo, szlaki mało.

  14. #374
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Jeśli przesypuje w pracy wydłuż przerwę między podaniami, jeśli w podtrzymaniu wydłuż je z 40 do 60 minut, jeśli nadal będzie wydłuż czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #375

    Domyślnie

    Witam

    Jestem na etapie uruchomienia pieca STALMARK PID VEGAS 22kW , sterownik TECH ST-730 zPID, podajnik ślimakowy. Dom nieocieplony, beton komórkowy 30cm, okna 3-szybowe. Powierzchnia do ogrzania ok170m2 (parter 90m2) w tym ok100m2 podłogówki, dach ocieplony wełną, bojler 140l.
    Obecnie chce wygrzać dom przed płytkowaniem i malowaniem.
    Uruchomiłem kocioł w piątek i przez 2 dni łyknął 150kg Jaret Plus. Temp ustaliła się na 23st w domu. Spalił tak dużo ponieważ był walnięty sterownik. Po zgłoszeniu sterownik na następny dzień wymienili na nowy i teraz śmiga aż miło.
    Piec jest na automacie PID, temp. zadana CO 50st podłoga 40st.
    Narazie pompe CWU mam wyłączoną - tryb tylko ogrzewanie.
    Teraz 4 doby po wymianie sterownika piec spalił w sumie 50kg, czyli ok 12,5kg na dobę Retopal z Piasta. Opał wypala się na pył.
    RADA dla użytkowników piecy z PID: Czujniki muszą być odpowiednio podpięte!
    Ostatnio edytowane przez danko114 ; 13-03-2015 o 20:24
    Piec: Stalmark PID VEGAS 22kW, TECH ST-730 zPID, podajnik ślimakowy.

  16. #376
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    dom nowy mury zimne to będzie potrzeba dużo energii na grzanie i suszenie, do tego brak izolacji
    nie da się inaczej
    jesli poprawnie spalony wegiel bez niedopałów i nadmiernych spieków to pozostaje czekać na to aż mury złapią temperaturę i wtedy zużycie spadnie.
    piszesz że masz podłogówkę to sugeruję poszukać informacji o jej prawidłowym wygrzaniu żeby nie popękały wylewki.
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  17. #377

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Jeśli przesypuje w pracy wydłuż przerwę między podaniami, jeśli w podtrzymaniu wydłuż je z 40 do 60 minut, jeśli nadal będzie wydłuż czas pracy dmuchawy w podtrzymaniu.
    Jest wyraźnie lepiej, dużo mniej niespalonego, skoksowanego groszku, kocioł pracuje przede wszystkim na podtrzymaniu, wobec czego zwiekszylem przerwę podtrzymania na 80 min. Przerwe podawania zwiększyłem na 80 sek. Wentylator na podtrzymaniu 30sek/20min.
    Dzieki za zainteresowanie i porady Suspencer.

  18. #378

    Domyślnie spp

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Proponuję podawanie 5s, przerwa 60s, nadmuch zmniejszyć na tyle, żeby nie przesypywał się nie dopalony węgiel.
    Praca podtrzymania 10s, przerwa podtrzymania 30 min [jeśli kocioł nie będzie wygasał wydłużać stopniowo do 60], wentylator w podtrzymaniu 25s, czas przerwy taki sam jak przerwa podtrzymania.
    Witam a jak mam ustawić prace w podtrzymaniu,przerwę w podtrzymaniu,jak wentylator w podtrzymaniu i w przerwie,gdzie znajdę w menu,sterownik spp.

  19. #379
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Truskawek Ty dalej walczysz z tym SPP ?
    A podobno był taki automatyczny

  20. #380

    Domyślnie

    ot i cały Karoka, nic nie wie, ale dowalić musi, bo to nie rakieta i jedynie słuszny wyrób
    Byś się odezwał, jakbyś coś wiedział, ale po co....

    a tutaj co mamy;
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6806133
    jak to? 1/3 węgla w popielniku, no ale rada kup lepszy węgiel, jak to zielony w automacie nie dał rady z hiper palnikiem i sterownikiem?
    Dziwne, wręcz niemożliwe.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 19 z 73

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony