dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 6
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 120
  1. #81

    Domyślnie

    Dyskusja rozgorzała jak widać na dobre, a ja w międzyczasie poszukałam info o dotacjach na moim przyszłym terenie i niestety gmina nie dotuje w zaden sposob PC. Prosument przez BOŚ owszem ale tylko, gdy w pakiecie bierze się ogrzewanie oraz produkcję energii elektrycznej- tym nie jestem zainteresowana, min z uwagi na usytuowanie domu na działce.
    Jesli chodzi o wariant pc- nie chciałabym zatrudniać stróża do jednostki zewnętrznej, a działka nieco na uboczu, praca w mieście. Miejsce wskazane przez map78 mogłoby być, tyle że to pólnocny zachód a wyczytałam, że optymalna jest ściana południowa.
    Co do kosztów - jestem wdzięczna za wszystkie wyliczenia, po to min. powstał ten wątek. Oczywiscie nadmiaru pieniędzy nie mam, przed nami cała wykonczeniówka jeszcze. Złożyłam zapytanie ofertowe do kilku lokalnych dystrybutorów PC, w tym "autora" podłogówki i reszty instalacji- autoryzowanego przedstawiciela Viessmana. Pierwsza oferta juz wplynęła-z montażem, bez grzejników, po upuście 39tys plus Vat-pompa produkcji norweskiej-pasuję.
    Co do bufora-mąż w życiu się nie zgodzi grzać prądem choćby tylko w taniej taryfie, zresztą ja też nie chcę

    A ekogroszek- spłodziłam taką wersję scian w kotłowni-dałoby radę?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowa kotłownia-1.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	280581

  2. #82
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wivaldi

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Wypuczajewo
    Kod pocztowy
    66-666
    Posty
    1.380

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    Co do bufora-mąż w życiu się nie zgodzi grzać prądem choćby tylko w taniej taryfie,
    Jak będzie obsługiwał piec parę lat to mu "rura" zmięknie.
    Chyba że to Ty będziesz zajmowała się zapewnieniem
    ciepła ognisku domowemu, to wszystkiego dobrego.

  3. #83

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Tyle że ja wyłącznie gruntową jestem zainteresowany - i liczę że z odwiertami będę dobrą markową pompę miał za tych parę lat taniej niż obecnie wycenia się PC PW. .
    no way
    chyba, że ceny PC PW bierzesz teraz na poziomie 35K bo i takie wyceny widziałem, ale i w tych 35K z odwiertem łatwo nie będzie

    zapytaj Panów od odwiertów jak spadały ceny za wiercenie studni do wody ... bo nie spadają szczególnie od wieeelu lat

    no i w taj cenie 35K to nie będzie markowa pompa typu: Szwed czy Niemiec ale raczej made in garage from Bolanda

    odwierty ... bolą kieszeń; to samo z markową PC
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  4. #84
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Tak tylko po tych możliwych do wynegocjowania upustach o których tutaj piszecie oceniając - to przekonany jestem że zysk sprzedawcy PC PW w wypadku nabycie takowej przez klienta po katalogowej cenie wynosi minimum 100% liczone od ceny zakupu przez sprzedawcę. Tym samym ma z czego obniżyć - a rynek i konkurencja może i działa powoli, ale nieubłaganie.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wivaldi Zobacz post
    Jak będzie obsługiwał piec parę lat to mu "rura" zmięknie.
    Chyba że to Ty będziesz zajmowała się zapewnieniem
    ciepła ognisku domowemu, to wszystkiego dobrego.
    a tu byś się zdziwił - zaliczyłam w życiu rok mieszkania w nieocieplonej ponad stuletniej kamienicy z piecem węglowym- i paliłam w nim SAMA- sama tez tachałam na 3 piętro wiadra z węglem i czyściłam popielnik- przy tym obsługa dzisiejszego ekogroszkowego pieca z podajnikiem naprawdę mnie nie przeraża. Ostateczną decyzję podejmę uwzględniając Wasze cenne uwagi i zdobytą tu wied
    Zę oraz rachunek kosztów,zysków i strat każdej z rozważanych metod.
    Pozdrawiam

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    Dyskusja rozgorzała jak widać na dobre, a ja w międzyczasie poszukałam info o dotacjach na moim przyszłym terenie i niestety gmina nie dotuje w zaden sposob PC. Prosument przez BOŚ owszem ale tylko, gdy w pakiecie bierze się ogrzewanie oraz produkcję energii elektrycznej- tym nie jestem zainteresowana, min z uwagi na usytuowanie domu na działce.
    Jesli chodzi o wariant pc- nie chciałabym zatrudniać stróża do jednostki zewnętrznej, a działka nieco na uboczu, praca w mieście. Miejsce wskazane przez map78 mogłoby być, tyle że to pólnocny zachód a wyczytałam, że optymalna jest ściana południowa.
    Co do kosztów - jestem wdzięczna za wszystkie wyliczenia, po to min. powstał ten wątek. Oczywiscie nadmiaru pieniędzy nie mam, przed nami cała wykonczeniówka jeszcze. Złożyłam zapytanie ofertowe do kilku lokalnych dystrybutorów PC, w tym "autora" podłogówki i reszty instalacji- autoryzowanego przedstawiciela Viessmana. Pierwsza oferta juz wplynęła-z montażem, bez grzejników, po upuście 39tys plus Vat-pompa produkcji norweskiej-pasuję.
    Co do bufora-mąż w życiu się nie zgodzi grzać prądem choćby tylko w taniej taryfie, zresztą ja też nie chcę

    A ekogroszek- spłodziłam taką wersję scian w kotłowni-dałoby radę?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowa kotłownia-1.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	280581
    Będąc na twoim miejscu -a mam PC PW- też bym chyba zrobił ekogroszek.
    Nie jest to szczyt marzeń w domu, ale cena jest przystępna.
    Też mnie głowa boli jak miałbym te 48m2 rozbierać aby wsadzić tam podłogówkę.

    Rozwieję tylko kilka "mitów" jakie o PC napisałeś bo ktoś czytając twój wywód może zapamiętać błędne -twoje - wnioski:
    1. przy pompie powietrznej to idzie tyle przez nią powietrze, że nie ma znaczenia praktycznie czy postawisz to od wschodu czy zachodu. Zasysa wokoło wszystko jak leci. Pompa to nie okna, tu kierunki świata mają 3rzedne znaczenie.
    2. Wyceniłaś pompę marek Niemcy, Szwedzi, Norwedzy. Najwyższa półka cenowa a i tak liderzy pomp powietrznych to często firmy spokrewnione z klimatyzacją! Tam się szuka pompy powietrznej. Ta cena z Vissmana mnie nic a nic nie dziwi
    3. Stróż do PC? Dajmy spokój. Ja przed blokiem lata trzymałem auto wartę 7 x więcej niż jednostka zewnętrzna. Może Wam to ciężko wyobrazić, ale auto było nieogrodzone i jakoś do dziś je mam. Jakoś pól Polski w mieście żyje a garaż to luksus lub często przywilej po PRL mniejszości.

    P.S. dobrze, że wydzieliłaś kotłownię od przejścia. Może zabiera to m2 ale lepiej tak niż wchodzić przez kotłownię. Jak masz lekki zapas kasy pomyśl czy w wełny na strop nie dorzucić i mały rekuperator (jeśli nie masz). Zrobić za to 300 zł OZC i pomyśleć o piecu 10 lub 12KW. Zamknąć temat i cieszyć się domkiem. Nie róbmy z ogrzewania domu celu życia.
    P.S.2. widzieliście mapę gdzie w Polsce nie ma łazienki w domu - jaki % jest na wschodzie? XIX wiek tam często jeszcze jest.
    Ostatnio edytowane przez lukasza ; 19-09-2014 o 09:17
    165m2 podłoga, 150m2 użytkowych, 425m3; piętrowa stodoła w lesie. Styro: 18cm posadzka 0,039, 18cm fundament 0,037, 22cm ściana 0,031 (80%) 17cm ściana 0,031 i deski (20%), dach 30 cm wełny 0,035 + 15cm wełny stryszek . Szyby 0,7. 30m2 okien + 5 dachowych. 46kWh/m2/rok dla +20*C. Reku Dospel Optimal 400. CO TCap 9kW 1f.

  7. #87
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    Jesli chodzi o wariant pc- nie chciałabym zatrudniać stróża do jednostki zewnętrznej, a działka nieco na uboczu, praca w mieście. Miejsce wskazane przez map78 mogłoby być, tyle że to pólnocny zachód a wyczytałam, że optymalna jest ściana południowa.
    fafulija nie ulegaj idiotycznym argumentom fanatyków węglowych o kradzieży jednostki PC. łatwiej jest ukraść samochód, czy cokolwiek innego, niż cholernie ciężka przymocowana do ściany jednostkę zewnętrzna będąca w dodatku pod napięciem. Ściana północno-wschodnia i północno-zachodnia jest chyba najbardziej optymalna pod pompę właśnie - ja mam na północno-wschodniej. Ścian południowych się unika, gdyż ze zbytniego nasłonecznienia więcej jest problemów niż korzyści.

    Co do kosztów - jestem wdzięczna za wszystkie wyliczenia, po to min. powstał ten wątek. Oczywiscie nadmiaru pieniędzy nie mam, przed nami cała wykonczeniówka jeszcze. Złożyłam zapytanie ofertowe do kilku lokalnych dystrybutorów PC, w tym "autora" podłogówki i reszty instalacji- autoryzowanego przedstawiciela Viessmana. Pierwsza oferta juz wplynęła-z montażem, bez grzejników, po upuście 39tys plus Vat-pompa produkcji norweskiej-pasuję.
    Jeżeli chodzi o pompy powietrzne to unikaj producentów typu Viessmann, bo na 100% nie będziesz zadowolona. Pompy nie dość, ze drogie to jeszcze strasznie prądożerne i ze słabymi parametrami. tak naprawdę wśród powietrznych na tą chwilę interesuj się jedynie Panasonic, Daikin, Atlantic - z tymże pośród tych trzech Panasonic wyjdzie najtaniej w stosunku do tego co oferuje. Tak jak pisałem wcześniej 28tys. to max co powinnaś zapłacić i to już z wymiana grzejników.

    Co do bufora-mąż w życiu się nie zgodzi grzać prądem choćby tylko w taniej taryfie, zresztą ja też nie chcę

    A ekogroszek- spłodziłam taką wersję scian w kotłowni-dałoby radę?Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nowa kotłownia-1.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	41,0 KB
ID:	280581
    Mężowi się nie dziwię, bo tez bym się bał iść w czysty prąd, ale po moich doświadczeniach z ekogroszkiem jednak wybrałbym ten strach
    Z taka kotłownia będzie troszku lepiej, ale dom przecież już stoi? to współczuje takiego remontu, tyko po to żeby tam śmierdziuszka wstawić Jak pisałem kopciuchem poczynisz nieodwracalne w skutkach straty dla Twojego domu i będą to dodatkowo najgorzej "zaoszczędzone" pieniądze w Twoim życiu;(
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał map78 Zobacz post
    Z taka kotłownia będzie troszku lepiej, ale dom przecież już stoi? to współczuje takiego remontu, tyko po to żeby tam śmierdziuszka wstawić Jak pisałem kopciuchem poczynisz nieodwracalne w skutkach straty dla Twojego domu i będą to dodatkowo najgorzej "zaoszczędzone" pieniądze w Twoim życiu;(
    dom stoi ale akurat ta sciana moze byc wyburzona bez szkod dla konstrukcji, a dostawienie kilku metrow tez nie jest problemem w tym konkretnym miejscu.

    Jakiegos konkretnego dystrybutora wspomnianych przez Ciebie marek mógłbyś polecić? 1

  9. #89

    Domyślnie

    jak zdecydujesz się na groszek 10-12kW, wybrać palnik "dla blondynki", wybrać sterownik
    po montażu opisać swoje doświadczenia.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  10. #90
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał fafulja Zobacz post
    dom stoi ale akurat ta sciana moze byc wyburzona bez szkod dla konstrukcji, a dostawienie kilku metrow tez nie jest problemem w tym konkretnym miejscu.
    Wszystko sie da, tylko czy warto? I czy rzeczywiście w domu nie potrzebujesz ani jednego pomieszczenia gospodarczego? Mając w sumie niemały fajny domek trochę ciulowo jest np trzymać pralkę w łazience. Rezygnując z kopciucha zyskujesz dwa fajne pomieszczenia gospodarcze - dla mnie to tez ma swoja cenę.

    Jakiegos konkretnego dystrybutora wspomnianych przez Ciebie marek mógłbyś polecić? 1
    Powiedz skąd jesteś, to coś ci wyszukam i podpowiem jak zrobić zapytanie ofertowe żeby Cię nie "ostrzyżono"
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  11. #91
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    NieJan

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    172

    Domyślnie

    Jaki jest faktyczny koszt kompletnej kotłowni z pompą ciepła rzędu 6-7kW? Skoro dystrybutorzy tanich chińskich pomp za 5000zł wyceniają kotłownię na około 20tys. to jaki jest koszt "markowej" kotłowni?

  12. #92
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    jak zdecydujesz się na groszek 10-12kW, wybrać palnik "dla blondynki", wybrać sterownik
    po montażu opisać swoje doświadczenia.
    sądzę,że blondynka ma znacznie ciekawsze zajęcia niż opisywanie swoich doświadczeń z przerzucaniem ton węgla czy obserwowaniem czy kocioł się nie wygasl,czy zawleczka nie poszła czy wungiel nie jest mokry czy nie ma spiekow czy żużla itd.
    W dobie solarium lepiej tam się opalać w zimie niż opalać węglem no chyba że mowa o blondynce rodem z PRL-u

  13. #93
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał NieJan Zobacz post
    Jaki jest faktyczny koszt kompletnej kotłowni z pompą ciepła rzędu 6-7kW? Skoro dystrybutorzy tanich chińskich pomp za 5000zł wyceniają kotłownię na około 20tys. to jaki jest koszt "markowej" kotłowni?
    Max. 20tys.zl,dlatego map zaproponował ci pomoc w konkretnym zapytaniu bo inaczej jak nie wiesz o co się pytać będziesz owca do strzyżenia. Z tym,że mówimy o pompie pod wodna podlogowke a nie do systemu mieszanego.

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    sądzę,że blondynka ma znacznie ciekawsze zajęcia niż opisywanie swoich doświadczeń z przerzucaniem ton węgla czy obserwowaniem czy kocioł się nie wygasl,czy zawleczka nie poszła czy wungiel nie jest mokry czy nie ma spiekow czy żużla itd.
    W dobie solarium lepiej tam się opalać w zimie niż opalać węglem no chyba że mowa o blondynce rodem z PRL-u
    kwa, kwa, szkoda dalszej rozmowy, bo się nie znasz na tym o czym próbujesz pisać.
    jakie znowu tony? w jaskini mieszka?
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #95
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    kwa, kwa, szkoda dalszej rozmowy, bo się nie znasz na tym o czym próbujesz pisać.
    jakie znowu tony? w jaskini mieszka?
    Nie znam się ale potrafię czytać jakie inni mają przeboje z ekogroszkiem.
    Zacytować ?
    A co do ton niech ci będzie,lepiej brzmią tysiące kilogramów ? Ok,niech będzie,czy blondynka będzie przerzucala dwa,trzy tysiące kilogramów w sezonie ?

  16. #96

    Domyślnie

    Widzisz, bo jest różnica w tym, jak się napisze 2 czy 2,5tony na sezon czy w stwierdzeniu kilka ton czy tony....
    Powtarzałem też milion razy, że są różnice w konstrukcjach danych urządzeń, prosiłem także, abyś nie gadał bzdur n/t o których nie masz pojęcia.

    Napisz o pompie którą używasz i na tym zakończ, bo o kotle Twoje pojęcie jest jeszcze mniejsze jak przysłowiowej blondynki.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar map78
    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Gościcino
    Kod pocztowy
    84-241
    Posty
    3.031

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Widzisz, bo jest różnica w tym, jak się napisze 2 czy 2,5tony na sezon czy w stwierdzeniu kilka ton czy tony....
    3,5t licząc dla groszku 25-26MJ i sprawności kotła 70%, 3,3t dla sprawności 75% oczywiście już z CWU zakładając całoroczne palenie.
    Bliźniak, 190m2, ogrzewana kubatura 530m3. OZC: 8,6kW, 78kWh (m2/rok) dla -20/22. Parter -podłogówka, piętro -klimakonwektory Purmo Vido, garaż i kotłownia -grzejniki.
    Od 27.09.2013r. - Pompa ciepła Panasonic T-CAP 9kW 400V + Galmet Maxi 300l.
    Od 28.05.2021r. - PV 8,36kW (22xTrinaSolar380 + SolarEdge SE7K)

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    W dobie solarium lepiej tam się opalać w zimie niż opalać węglem no chyba że mowa o blondynce rodem z PRL-u
    Nie mogę sie powstrzymać - nie uznaję solariow, poza tym aktualnie są one po prostu zwyczajnie niemodne... więc w tej konkurencji u mnie wygralaby kotłownia

    A wracając do meritum- jestem z 3miasta. I nie zmienie już rodzaju ogrzewania w sypialniach na podłogowke, za dużo roboty, wiec wycena kotłowni na 20tys niestety nie dla mnie z tego co piszesz

  19. #99
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    bo o kotle Twoje pojęcie jest jeszcze mniejsze jak przysłowiowej blondynki.
    Na wyraźną prośbę jak będę na kompie zapodam parę przykładów problemów z użytkowaniem ekogroszka w kotłach różnych producentów,z problemami dotyczącymi samego ekogroszka,wilgotności itp.
    Może w blondynkach dostrzegamy całkiem inne cechy,ja patrzę oczami faceta a ty ?
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 19-09-2014 o 10:51

  20. #100

    Domyślnie

    3-3,5tony na 155m2 pow.użytkowej? Chyba w pierwszym sezonie.....
    Ocieplony, wygrzany dom, z drzwiami, meblami etc. gotowy do mieszkania przy takiej powierzchni średnio powinien się zmieścić w 2,5tonach na sezon.

    Artur to poszukaj dla równowagi opinii o pompach, także tych chińskich i problemach z nimi.
    Jak chcesz to dla przypomnienia mogę powtórzyć cały tekst z problemami przy pompie d.s i tym jak klient był zbywany i olewany i trwało to bardzo bardzo długo zanim sprawa został po latach! rozwiązana

    Więc ponownie radzę pisz o tym, co używasz a nie o tym o czym nic nie wiesz
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

Strona 5 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony