dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 18
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 349
  1. #141
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefmat Zobacz post
    Żaden fachowiec nie robi za pół darmo albo całkiem darmo. A jeżeli już, to takiego (będąc pełen wątpliwości) bym nie chciał.
    Wystarczy popatrzyć na bardziej wyczynowe wkłady kominkowe i ich ceny. Są tego warte - być może.
    Natomiast prosiłbym, żeby przed stawianiem zarzutów najpierw zweryfikować : to o czym mówimy.
    Budowa kominka kosztuje. Ale nie musi być bardzo droga. Cena to jedno, a sprawność urządzenia i jego dopasowanie do miejsca - amortyzować się będą przez wiele lat i ciągle sprawiać przyjemność , że mój kominek został wybudowany specjalnie dla mnie i mojego domu. Rząd wielkości wolałbym , aby opisali praktycy. Ciepło pozdrawiam,
    Nie wiem jaką miarą posługujesz się w doborze "fachowca" i co tak naprawdę od niego oczekujesz.Popatrz ilu jest tu na FM.Nieliczni są dla mniej uposażonych.Tylko chwilowe ściemy takie jak Batury np.i jemu podobnych.Zadzwoń incognito i zaproponuj swą wersję pytając oczywiście o przypuszczalny koszt twej przyszłej inwestycji.Wtedy pogadamy..Aha i jeśli możesz:
    .............wyczynowe wkłady kominkowe..............
    Cóż to za ciało?

    Popatrz odp. i bardzo szybko się wycofał ze swej nieudanej riposty.
    Ostatnio edytowane przez niktspecjalny ; 25-11-2014 o 07:01 Powód: usunięcie przez Baturę posu

  2. #142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał niktspecjalny Zobacz post
    Nie wiem jaką miarą posługujesz się w doborze "fachowca" i co tak naprawdę od niego oczekujesz.Popatrz ilu jest tu na FM.Nieliczni są dla mniej uposażonych.Tylko chwilowe ściemy takie jak Batury np.i jemu podobnych.Zadzwoń incognito i zaproponuj swą wersję pytając oczywiście o przypuszczalny koszt twej przyszłej inwestycji.Wtedy pogadamy..Aha i jeśli możesz:
    Cóż to za ciało?

    Ja nigdy nie ukrywałem, że "psujami" nie handluję i z bele czego nie robię. Natomiast jak ktoś na forum pyta czy można palić we wkładzie za tysiaka, zawsze odpowiem, że tak...

  3. #143
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Ja nigdy nie ukrywałem, że "psujami" nie handluję i z bele czego nie robię. Natomiast jak ktoś na forum pyta czy można palić we wkładzie za tysiaka, zawsze odpowiem, że tak...
    Tylko zauważ w jakim kontekście ważysz swe wypowiedzi.W kozie z namiotu wojskowego także i co z tego ma wynikać???Po co w takim razie usunąłeś post gdy zauważyłem kolejną twą niekompletna przypadłość.Po co???.Jednak trzeba cię cytować wybacz trzeba i to koniecznie.

  4. #144
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    A cytuj do woli. Problem nie w moich korektach, ale w Twojej spiskowej teorii dziejów i ciągłej podejrzliwości. Dla ciebie jestem kutafonem branżystą, nawet wtedy, jak daję coś za darmo. Ale wybacz - bujaj się ze swoim problemem dalej. Ja będę korygował swoje błędne i niechlujne wypowiedzi, jeśli uznam to za stosowne i zdążę przed Twoim cytowaniem. A przypadłości mi nie brakuje.
    .

  5. #145
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    A cytuj do woli. Problem nie w moich korektach, ale w Twojej spiskowej teorii dziejów i ciągłej podejrzliwości. Dla ciebie jestem kutafonem branżystą, nawet wtedy, jak daję coś za darmo. Ale wybacz - bujaj się ze swoim problemem dalej. Ja będę korygował swoje błędne i niechlujne wypowiedzi, jeśli uznam to za stosowne i zdążę przed Twoim cytowaniem. A przypadłości mi nie brakuje. .

    .
    I teraz jest ok.Nie chciałem cie urazić.Staram się dotrzeć do ciebie inna droga ta tańszą nazwę ja lub ta bardziej wyrozumiała.Nie wychodzi mi na razie ale staram się jak widzisz.Woli wyjaśnienia.Nic nie spiskuję to za mocne ale podejrzewam ,że czasami gubisz się i gdy brakuje ci argumentów robisz tak jak zrobiłeś.Cenię przyznanie się do błędu.Nigdy nie użyłem w stosunku do ciebie takiego określenia.
    serdecznie pozdrawiam i czytam cię zawsze pamiętaj o tym.

  6. #146
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    BCS

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Żelazowa Wola
    Posty
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    ... ile kosztuje dobra robota, dzięki której można utrzymać firmę na dobrym poziomie i ... ...
    Pozdrawiam.
    napisałem to w kontekście wcześniejszego wpisu o otwartym kominku i rekreacyjnym paleniu , wkład nawet nienajtańszy, powinien być zawsze tańszy, od otwartego kominka, bo wiedza osoby to robiącej, jest pewnie bezpowrotnie zanikającą branżą i jak na rekreacyjne palenie, to może trochę być kosztowne.

  7. #147

    Domyślnie

    To co zdun musi wiedzieć murując kominek otwarty, nie musi wiedzieć montażysta wkładu, bo to za niego wymyślił projektant kominka u producenta!
    Na pewno mu nie zaszkodzi jak to wie, ale chyba jednak jest w stanie poprawnie zamontować wkład bez tej wiedzy, bez szkody dla bezpieczeństwa instalacji.

  8. #148
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No nie do końca tak jest ...to widać wszem i wobec, a zwłaszcza w wątkach "ratunkowych" na FM ... niestety
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  9. #149

    Domyślnie

    Znajomość zagadnień prawidłowej kontrukcji paleinska nie jest mu potrzebna, on musi umieć poprawnie zabudować wkład, połączyć z instalacją kominowa i ewentualnie z zasilaniem w powietrze. Nie ingeruje przecież w samo palenisko.

  10. #150
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Owszem, ta "znajomość" jest potrzebna, chociażby do tego żeby umieć dobrać odpowiednie palenisko do konkretnego przypadku montażu, zabudowy i ogólnej sytuacji inwestycji kominkowej.
    Wyobrażasz sobie firmę kominkową, która nie umie nic powiedzieć w temacie tego co montuje ? Chciałbyś mieć taką firmę u siebie w domu ?
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zetski Zobacz post
    Znajomość zagadnień prawidłowej kontrukcji paleinska nie jest mu potrzebna, on musi umieć poprawnie zabudować wkład, połączyć z instalacją kominowa i ewentualnie z zasilaniem w powietrze. Nie ingeruje przecież w samo palenisko.
    Mechanik który zakłada silnik, nie musi się znać na jego konstrukcji. Lekarz operujący nerkę, nie musi wiedzieć jak jest zbudowany układ moczowy...Tjaaaa....Pewnie że to możliwe. Czasem niestety realne

  12. #152
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    O Matko!!!
    .....................Lekarz operujący nerkę, nie musi wiedzieć jak jest zbudowany układ moczowy....................
    Batura powiedz szybko ,że to żart.

    bujaj się ze swoim problemem dalej
    bujaj o Matko!!!

  13. #153

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    ... Natomiast jak ktoś na forum pyta czy można palić we wkładzie za tysiaka, zawsze odpowiem, że tak...
    Czyli taki wkład z super promocji, podłączony właściwie, niekoniecznie przez zduna, ale zgodnie z instrukcją obsługi i ładnie obudowany, odpalony raz po montażu- z pozytywnym zadowalającym płomykiem i ciepłem, spełni w 100% zadanie kominka rekreacyjnego, nic w domu z tego powodu się nie stanie, będzie działa raz czy dwa w roku.

  14. #154

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Mechanik który zakłada silnik, nie musi się znać na jego konstrukcji.
    Monter na taśmie produkcyjnej nie musi być mechanikiem samochodowym by prawidłowo zamontować silnik czy dowolny inny podzespół. On MUSI umieć go prawidłowo zamontować. A do tego nie trzeba technikum samochodowego. Wystarczy przyuczenie w fabryce.
    Myślisz, że operator obrabiarek CNC zna się na ich programowaniu? On dostaje od projektanta gotowy program, wie jak go uruchomić, jak zamknąć i tyle.
    Oczywiście, szersza wiedza nie przeszkadza (zazwyczaj) ale nie jest NIEZBĘDNA.

  15. #155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    Owszem, ta "znajomość" jest potrzebna, chociażby do tego żeby umieć dobrać odpowiednie palenisko do konkretnego przypadku montażu, zabudowy i ogólnej sytuacji inwestycji kominkowej.
    Wyobrażasz sobie firmę kominkową, która nie umie nic powiedzieć w temacie tego co montuje ? Chciałbyś mieć taką firmę u siebie w domu ?
    Pozdrawiam.
    Montażysta kominka MUSI umieć dobrać wkład do konkretnych warunków. Nie musi wiedzieć jak przebiega spalanie w tym wkładzie, MUSI wiedzieć jaką ma on charakterystykę, do czego można go użyć, a przede wszystkim, jak go poprawnie i bezpiecznie zamontować.

  16. #156
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Czyli taki wkład z super promocji, podłączony właściwie, niekoniecznie przez zduna, ale zgodnie z instrukcją obsługi i ładnie obudowany, odpalony raz po montażu- z pozytywnym zadowalającym płomykiem i ciepłem, spełni w 100% zadanie kominka rekreacyjnego, nic w domu z tego powodu się nie stanie, będzie działa raz czy dwa w roku.
    Oczywiście, pod warunkiem że w miejsce słowa "ładnie" wstawisz słowa "prawidłowo pod względem technicznym" ...

    Zetski ... nie obraź się, ale rozmowa z Tobą przypomina mi dobre czasy kiedy dzieci woziłem jeszcze do przedszkola i zawsze w szatni przekomarzaliśmy się na wszelkie możliwe tematy ... w pewnym momencie trzeba było zakomunikować z udawaną i jakże poważną miną: "oczywiście masz rację kochanie ... a teraz dyrdaj do sali na śniadanie ..." inaczej taka dyskusja nigdy by się nie skończyła ...
    Ale fajne to było ...
    No ... w kazdym bądź razie ja z tej dyskusji "wysiadam" ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  17. #157

    Domyślnie

    Kominki , to chyba trochę inna branża?!
    Cyt:" Lekarz operujący nerkę, nie musi wiedzieć jak jest zbudowany układ moczowy...Tjaaaa..???
    Niestety, to nie jest możliwe.
    Budowa nerki i dróg moczowych musi być wkuta na blachę na I roku - anatomia i histologia. Na II - fizjologia i biochemia. Czyli powtórka z I i czynności z tych narządów. Na III: patofizjologia tychże nerek i dróg moczowych oraz anatomia patofizjologia tychże. A od IV roku uporządkowanie tego wszystkiego pod postacią poszczególnych chorób i tak do końca studiów.
    Można jakiś szczegół pominąć, ale nie da się tego wszystkiego po prostu zapomnieć . Zwłaszcza jak się w tym ciągle pracuje. Proszę poszukać lepszych przykładów. Ciepło pozdrawiam -
    Ciągle w poprawkach

  18. #158
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Zetski! Twoja chata to nie fabryka, gdzie proces produkcyjny opracowali fachowcy, nadzorują fachowcy i sprawdzają potem też fachowcy. Tym razem popitoliło Ci się rzemiosło z procesem technologicznym w fabryce...W rzemiośle oczywiście też można poczytać instrukcję, ale uwierz mi, tym razem na słowo. Połowa rzemiechów ma "słabość" do czytania...

  19. #159
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefmat Zobacz post
    Kominki , to chyba trochę inna branża?!
    Cyt:" Lekarz operujący nerkę, nie musi wiedzieć jak jest zbudowany układ moczowy...Tjaaaa..???
    Niestety, to nie jest możliwe.
    Budowa nerki i dróg moczowych musi być wkuta na blachę na I roku - anatomia i histologia. Na II - fizjologia i biochemia. Czyli powtórka z I i czynności z tych narządów. Na III: patofizjologia tychże nerek i dróg moczowych oraz anatomia patofizjologia tychże. A od IV roku uporządkowanie tego wszystkiego pod postacią poszczególnych chorób i tak do końca studiów.
    Można jakiś szczegół pominąć, ale nie da się tego wszystkiego po prostu zapomnieć . Zwłaszcza jak się w tym ciągle pracuje. Proszę poszukać lepszych przykładów. Ciepło pozdrawiam -
    Przykład dobry! Tylko ironia jak widać, mało czytelna.

  20. #160
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Zetski! Twoja chata to nie fabryka, gdzie proces produkcyjny opracowali fachowcy, nadzorują fachowcy i sprawdzają potem też fachowcy. Tym razem popitoliło Ci się rzemiosło z procesem technologicznym w fabryce...W rzemiośle oczywiście też można poczytać instrukcję, ale uwierz mi, tym razem na słowo. Połowa rzemiechów ma "słabość" do czytania...
    Oj Baturka Baturka.Z tego braku klientów pomerdało ci się wszystko.Nie zgadzam się jak piszesz te fachowe i to na dodatek swoje epitety.W każdym salonie jak dla mnie ,każdy kominek czy to DGP,koza-wolnostojący,KZPŁW itp jest niestety najważniejszym ogniwem w naszej fabryce-salonie.-całym domu.Produkując energię -ciepło ,musimy być fachowcami nie branżystami co chcesz za każdym razem podkreślać i pamiętaj ,że jeśli w branży kominkowej zapanuje ład w stosunku do klienta będziesz jako branżysta z tego zadowolony a co za tym idzie dalej i twój klient.Sprzedałeś,zamontowałeś,nauczyłeś obsługi ,dałeś szczegółową instrukcję,gwarancję,listę terminów serwisowych nawet tych płatnych,nr. telefonu kontaktowego tylko tego który odbierzesz.Wtedy branżysta kominkowy to jest to a ty jak widać jesteś ściśle powiązany nie mylić związany z punktem pierwszym.Sprzedałeś i finito a dalej to tylko szkolenia ,targi,zjazdy itp.Mylę się???

Strona 8 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony