dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie Nowe akcja i aukcje na forum - wiosna 2015?

    Bardzo spodobała mi się tegoroczna, przedświąteczna akcja prowadzona na forum na rzecz Dzieci z Ogniska Marymont.
    W cudownej atmosferze udało się zebrać prawie 4000pln - super.

    Natomiast mam propozycję, i bardzo chetnię zaangażuję się w taką akcje na przyszłość. Przy czym proponowałbym tak:

    W roku 2015 sezon budowlany wystartuje po świętach Wielkanocnych, czyli po 5 kwietnia 2015r. Tak jakoś jest, że święta blokują tę branże i to jest dla naszej aukcji OGROMNA szansa.

    Założenia są następujące:
    1. Przygotowania zaczynamy już w lutym
    2. Aukcję prowadzimy w portalu allegro (ułatwi to sam proces licytowania, dokonania zapłaty, obsłużenia przesyłek) - mogę to zorganizować korzystając ze swoich narzędzi, już teraz jestem przyotowany do obsługi powyżej 100 przesyłek dziennie jak Niemiec do wojny. Ponadto istnieje spore prawdopodobieństwo, że aukcję będą wspierać też przypadkowi użytkownicy allegro, a jest ich duuużo Ponadto jesteśmy w stanie określić zasady wysyłki: oczywiście na terenie PL bezpłatna - za granicę... do ustalenia i do ustawienia w allegro.
    3. Redakcja ze swojej strony w lutym i marcu już informuje na łamach "gazetowej" o naszej aukcji - niech się zrobi głośno
    4. Szukamy sponsorów: logo sponsora z informacją, że wspierają ten projekt. I uderzamy z tym do firm producenckich materiałów budowlanych, i to tych dużych: Rockwool, Caparol, Baumit, Termoorganika, Knauf etc.... część z nich przecież jest tu na forum. a dla takich koncernów 2-3-5k na cel charytatywny to promil tego co wydają na reklamę. Pamiętajmy, że takie firmy budżety na marketing reklamę i takie akcje mają na początku roku, na cały rok, więc w lutym - idealnie jest na takie tematy rozmawiać. Poza tym te firmy są tuż przed sezonem - zależy im, żeby pokazać się w wieeeelu miejscach.
    5. Promujemy aukcje na FB, Tweetarach, Naszych Klasach i innych ...
    6. Odpalamy aukcję z logo producentów, którzy wpsierają projekt
    7. Po zakończonej aukcji na łamach gazetowego Muratora - podsumowanie akcji wraz z podziękowaniami dla sponsorów


    Myślę, że jeżeli zrobilibyśmy to w ten sposób - kwota przekazana na cel zawierałaby się spokojnie w kwocie pięciocyfrowej... kto wie, może nawet sześciocyfrowej.
    Ostatnio edytowane przez fighter1983 ; 20-12-2014 o 14:44
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    FIGHTER Brzmi bajkowo wręcz, ale z takim zapałem i zaangażoewanem na pewno uda się. Trzeba tylko dobrze przemyśleć komu w taki sposób pomóc. Czy beneficjent będzie jeden, czy wielu. Wg jakich zasad będą wyłaniani potrzebujący. Czy będą to pojedynczy, konkretni odbiorcy, czy raczej instytucje...


  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Na razie mamy pod opieką kilka osób i Ognisko Marymont. Ognisko - jak wiemy potrzebuje sprzętu nagłaśniającego i na pewno pieniędzy na wyjazdy dla dzieci.
    Z drugiej strony już wielokrotnie były prośby do Redakcji o uruchomienie fundacji Muratora, bo potrzeby są ogromne. Jest kilka dzieci : Stefek, Franek, Emil, bliźniaczki. Nie możemy też zapominać o Tomku. Jest też Ośrodek w Bacikach. Co jakiś czas zdarzają się też akce celowe : a to się komuś dom spali, a to komuś powódź zabierze dorobek całego życia.
    Jest dla kogo zbierać pieniądze dlatego najlepszym rozwiązaniem byłaby Fundacja przy Muratorze (ploty chodziły, że takowa istnieje tylko jest uśpiona. Co prawda miała inne cele, ale rozszerzenie działalności to nie jest jakiś problem). Wtedy cała inicjatywa nabrałaby jakiś ram prawnych.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał anSi Zobacz post
    FIGHTER Brzmi bajkowo wręcz, ale z takim zapałem i zaangażoewanem na pewno uda się. Trzeba tylko dobrze przemyśleć komu w taki sposób pomóc. Czy beneficjent będzie jeden, czy wielu. Wg jakich zasad będą wyłaniani potrzebujący. Czy będą to pojedynczy, konkretni odbiorcy, czy raczej instytucje...
    To nie brzmi bajkowo tylko jest do ogarniecia w dosc prosty sposob przedstawiony powyzej. Pytanie tylko czy redaktor A. Paplinski znany nam tutaj jako "Redakcja" ma na tyle sily przebicia, zeby wrzucic na "gazetowa" wersje info o akcji - bo to jest wabik na sponsorow.
    I na razie malymi kroczkami - w zaproponowanej formie.
    Pozniej trzeba juz myslec o powolaniu instytucji nonprofit - to z kolei powoduje ze aukcje na allegro sa za free, ale... wystepuje sie wtedy jako podmiot w stosunku do Muratora - a wtedy trzeba zaplacic za artykuly i za PP na forum - so sick.
    Bardzo odlegly temat.
    Generalnie na poczatek proponuje wlasnie zrealizowac 1 aukcje przed swietami na zasadach opisanych powyzej. Jezeli osiagniemy over 100k pln za akcje - bedziemy myslec co dalej.
    Potencjal jest, pomysly sa, kontakty sa, chec jest. Mozna zrobic sporo, tyko zeby sie nie zapetlic, bo to tez czas ktory trzeba poswiecic.
    Co na to Redakcja? damy rade?
    Czasu jest niewiele do lutego, Redakcja jak wrzuci to w tryby korporacji to na kazda odp czeka sie ... dlugo, takie minusy S.A.
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar anSi
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    3City
    Posty
    7.745

    Domyślnie

    No dobrze, nie znam się na fundacjach, korporacjach itp., nie wiem też na rzecz kogo w lutym zaczynacie tę wielką akcję pomocy. Pewnie niezbyt uważnie wczytałam się, ale pożyjemy, zobaczymy a tymczasem wracam do pierogów. Świąteczni goście już w drodze...


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony