dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: czy trzymacie swoje psiaki w domu?

Głosujących
248. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • tak

    203 81,85%
  • nie

    45 18,15%
Strona 11 z 14
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 267
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał aha26
    glider....pomysl z buda naprawde super , tylko ja nie wiem czy te ogrzewanie podlogowe dla psa jest takie zdrowe....mysle,ze spokojnie wystarczylaby mu dobrze ocieplona budka.
    Moze dla "zwyklego" psa to faktycznie wystarczylaby buda tylko ocieplona, ale pamietaj ze moj pies mieszkal 6 lat w ogrzewanym mieszkaniu w temperaturze 21 stopni. Watpie, ze bylby teraz sklonny mieszkac w budzie w ktorej panuje temperatura taka jak na dworze. Wiadomo, ze pies sobie ogrzeje bude wlasnym cialem ale nigdy to nie bedzie temperatura taka jaką miał w domu.
    Dla porownania, pies tesciowej mieszka od urodzenia w budzie ocieplanej, nieogrzewanej, i przy temperaturach na dworze - 10 stopni, potrafi sobia ogrzac bude do okolo 8 stopni w plusie.

    PS.
    Oczywiscie pies nie lezy na panelach tylko na miekkim legowisku.

  2. #202

    Domyślnie

    ja tak to ok....tylko pozazdroscic psince,ze ma takie fantastycznego pancia co tak dba o nia
    Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego,że osiągnięcie go wymaga długiego czasu.
    Czas i tak upłynie.
    http://lupedogo.fm.interia.pl/diana.jpg

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    W koncu sie zebralam i zrobilam zdjecia domku-budy





  4. #204

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy ten domek, a wlasciwie schronienie przed deszczem i sniegiem Osobiscie zmienilbym troche wejscie do czesci "mieszkalnej" na mniejsze, tak zeby Leosowi jak najmniej wialo kiedy bedzie chowal sie przed deszczem.

  5. #205
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał glider33
    Bardzo ciekawy ten domek, a wlasciwie schronienie przed deszczem i sniegiem Osobiscie zmienilbym troche wejscie do czesci "mieszkalnej" na mniejsze, tak zeby Leosowi jak najmniej wialo kiedy bedzie chowal sie przed deszczem.
    W dodatku żadna ściółka na dnie budy (zakładam, że jakas będzie) się tam nie utrzyma a poza tym pies będzie miał problemy z ogrzaniem swojego schronienia.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  6. #206
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Ten domek to nie jest jego stale schronienie, zrobilismy go po to zeby mogl sie w nim schowac jak leje deszcz, a meza nie ma akurat na miejscu (zdarza sie, ze dwa razy w tygodniu na kilka godzin musi gdzies jechac). Jesli slabo pada to Leos i tak lezy na deszczu i to w miejscu gdzie najbardziej na glowe leci.Wieczorem Leos i tak wchodzi do domu i spi w nim do 7 rana, wiec nie traktujemy domku jak budy. Gdyby wejscie bylo mniejsze to by nie wszedl do srodka, on zawsze sie tak kladzie, ze jego glowa i lapy musza wystawac zeby mogl obserwowac teren.
    A najlepiej to mu pasuje podest jaki zrobilismy na tarasie, zeby nie lezal na betonie, na podescie ma zmieniana co jakis czas wykladzine w zimie i tam lezy w ciagu dnia. Od kilku dni jest cieplej i zaowazylam, ze kladzie sie juz na betonie obok podestu (zaczyna juz gupic siersc zimowa).

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101
    Gdyby wejscie bylo mniejsze to by nie wszedl do srodka, on zawsze sie tak kladzie, ze jego glowa i lapy musza wystawac zeby mogl obserwowac teren.
    Nie doceniasz go. Praktycznie każdy pies tak się kładzie w budzie. Progi najczęściej nie są w stanie im w tym przeszkodzić. No ale skoro nie ma tam być ściółki i pies śpi i tak w domu to nie ma sprawy.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    A po co psu oświetlenie w budzie?
    Jak to po co?
    Żeby mógł poczytać przed snem
    / nie mogłam się powstrzymać /

  9. #209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    witajcie,
    kilka tygodni temu wzięliśmy z przytuliska młodego psiaka (7 m-cy). Piesek od urodzenia mieszkał na dworze w kojcu. Jest to duży pies podobny do owczarka niemieckiego a nasz domek to narazie 2 pokoje z kuchnią, a tam 4 osoby i kot.
    Mimo wcześniejszych ustaleń (pies na dworze) wpuszczamy go do domu na kilka godzin dziennie. Kiedy pracujemy on biega po działce, na noc też nie chce zostać w domu.

    Niestety jest strasznym szkodnikiem pogryzł dzieciakom zabawki ogrodowe a mój ogród spustoszył
    kopie doły gdzie się da, obgryza kwiaty, krzewy i pnącza .... wiem, że jest młody i pewnie z tego wyrośnie ale do tego czasu ........

  10. #210
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał aziniaki
    kopie doły gdzie się da, obgryza kwiaty, krzewy i pnącza .... wiem, że jest młody i pewnie z tego wyrośnie ale do tego czasu ........
    ...kojec. Inaczej wyrobi sobie brzydkie nawyki i morze się zdarzyć, że nie wyrośnie.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Nasz kopac nie kopie ale jezeli chodzi o zielen to zniszczylby wszystko gdyby mial dostep. W zeszlym roku obzarl 2 m drzewko do korzenia, poszlo na spalenie. Nie bylo rady i musielismy mu oddzielic miesce dla niego, zrobilismy na terenie dzialki ogrodzenie z poprzecznych desek i powstal dla niego wybieg. Moze biegac za domem i gospodarczym i przed gospodarczym czyli ma do dyspozycji jakiec 300 metrow powierzchni. Przed dom i na dalsza czesc dzialki wchodzi ale tylko w naszej obecnosci. Nasz ma 1,5 roku i raczej nie wyrosnie z niszczenia roslin, jest to duzy pies i wszystkie liscie i galezie, ktore odstaja sa wedlug niego do odgryzienia. Jak nie gryzie to kladzie sie wielkim dupskiem na iglakach albo kwiatkach. Z tylu domu tam gdzie biega mamy tak stratowana trawe, ze szkoda gadac .

  12. #212

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Cytat Napisał aziniaki
    kopie doły gdzie się da, obgryza kwiaty, krzewy i pnącza .... wiem, że jest młody i pewnie z tego wyrośnie ale do tego czasu ........
    ...kojec. Inaczej wyrobi sobie brzydkie nawyki i morze się zdarzyć, że nie wyrośnie.
    Taaaak, pewnie zamiast zająć się psem to lepiej zamknąć go w kojcu
    Widać psiak ma potrzebę, żeby sobie trochę popracować... Moja sucz jak nie ma dziennie przynajmniej 2 godzin spaceru i chociaż 2,3 treningów w tygodniu (ćwiczymy sobie posłuszeństwo a od niedawna trochę uczymy się tropienia) to też mi takie różne niespodzianki w ogrodzie robi... ale jak się ją wybiega i zmęczy pracą umysłową to prawie anioł nie pies

  13. #213
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    no właśnie ja też mam wątpliwości co do tego kojca chyba, że taki wybieg o którym pisała magpie101 ale chwilowo nie ma szans na jego urządzenie.

    myślałam o jakimś szkoleniu ale jest chyba jeszcze za młody ...

  14. #214
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    aziniaki jesli pies jest duzy jak piszesz to nawet jak nie bedzie kopal (nasz nie kopie) to zniszczy roslinki swoim ciezarem. Nasz kladzie sie tam gdzie ma ochote nie patrzac czy za nim jest iglak czy kwiatek - kladzie sie i juz.
    Co do kojca to ja jestem przeciwniczka, jesli bym miala miec psa w kojcu i wypuszczalabym go na pol godziny wieczorem to wolalabym nie miec psa wcale, nasz potrzebuje bliskosci czlowieka i zamkniety by zdziczal i wedlug mnie taki pies zamkniety w kojcu jest niebezpieczny, bo nie jest on przyzwyczajony do swojej rodziny i jej zachowan). Kupujac zwierzaki liczylam sie z tym, ze bedzie poniszczone, zeby tego w jakims stopniu uniknac rozdzielilismy dzialke ale mamy duza 2800 metrow i mielismy takie mozliwosci.
    Nie chcialabys zobaczyc mojej dzialki z tylu domu, siedzac na tarasie nie moge patrzec na ladna zielen tylko na zorana trawe ale jak przy moich nogach lezy usmiechnieta morda mojego psa to ten widok az tak bardzo mi nie przeszkadza.

    Kuzynka ma owczarka niemieckiego i u niej jedyne rosliny przy plocie to roze, pies ich nie niszczy, bo go kluja, zasadzila je specjalnie, bo iglaki miala podeptane.

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał aziniaki
    no właśnie ja też mam wątpliwości co do tego kojca chyba, że taki wybieg o którym pisała magpie101 ale chwilowo nie ma szans na jego urządzenie.
    Pisząc kojec nie miałam na myśli karceru 2x2m tylko kawałek terenu na którym pies nie będzie robił szkód. Choć z dwojga złego lepsze jest ograniczenie wolności psu na czas, kiedy zostaje sam niż frustracje z kolejnych poczynionych przez niego szkód, które prędzej czy później ten szkodnik odczuje.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    AT
    Masz racje oczywiscie , zdarzaja sie jednak wyjatki.
    Moi nawet jesli sa wybiegani to kopia . Po treningu obrony to pospia ze 2 godzinki
    Na szczescie nie mam ogrodu i miec nie bede , bo szkoda pozniej nerwow .
    Poza tym moja dzialka calkiem lesna , wiec tulipany nijak nie pasuja ani zadne miastowe rabaty .
    Fakte jest ,ze pies potrzebuje zajecia z czlowiekiem .
    Jak biega wzdluz ogrodzenia to glupieje i obszczekuje co sie rusza albo jak widac kopie i niszczy .

  17. #217

    Domyślnie

    Cytat Napisał aziniaki
    myślałam o jakimś szkoleniu ale jest chyba jeszcze za młody ...
    Psa można z powodzeniem szkolić od pierwszych tygodni życia - im wcześniej tym lepiej tak więc nie ma się co zastanawiać tylko jakiejś fajnej szkółki szukać i z młodym do roboty
    o szkoleniu psów trochę tu http://www.szkoleniepsow.fora.pl/
    Cytat Napisał rrmi
    AT
    Masz racje oczywiscie , zdarzaja sie jednak wyjatki.
    Moi nawet jesli sa wybiegani to kopia . Po treningu obrony to pospia ze 2 godzinki
    hehe nie wiem czy dobrze kojarzę ale Ty dobki chyba masz to sama jesteś sobie ,,winna"

    Mój sąsiad ma akitę - pies duży co by nie mówić i nie wiem jak on to robi ale on ma normalne rabatki, kwiatki w ziemię powsadzane cuda i wianki i naprawdę piękny ogród a pies praktycznie cały dzień po ogrodzie łazi więc na brojenie ma czas jakby chciał a i rozdeptać teoretycznie może... U mnie żadna rabatka nie przeżyje nie dlatego, że mój pies ją rozwali kopaniem (bo ona zazwyczaj tylko w jednym miejscu sobie dłubie jeśli już) tylko na pewno ją kilka razy przeorze bo biegnąc nie zdąży się zatrzymać- skubana ma niezłą prędkość maksymalną ale niestety abs'a jej nie zamontowali dlatego mój trawnik też do najpiękniejszych nie należy
    Ale mówię sobie co tam trawnik i rabatki - grunt, że mam psa najlepszego na świecie

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    Cytat Napisał AT
    Ale mówię sobie co tam trawnik i rabatki - grunt, że mam psa najlepszego na świecie
    To jakas pomylka , moi sa najlepsi
    Tak , dobrze zapamietalas , mam dobermany sztuk 2

    Co do szkolenia tez tradycyjnie zgadzam sie z Toba .
    Z Pablisiem zaczelam za pozno , teraz nadrabiamy , ale idzie nam dobrze , w czescie mam juz troche w glowie ulozone co i jak
    Z Malym zaczelam od pierwszego dnia i duzo sie wlasnie wtedy tak na goraco nauczyl . Pozniej mial MZK , wiec przystopowalam .Dlatego tez zaczelismy obrone niedawno dopiero .
    Jest super , szkolenie bardzo wciaga i daje wielka radosc .
    Polecam zwlaszcza tym ktorych psy sie nudza , kopia ogrodki i inne takie

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aziniaki

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    52

    Domyślnie

    Cytat Napisał magpie101
    ale jak przy moich nogach lezy usmiechnieta morda mojego psa to ten widok az tak bardzo mi nie przeszkadza.
    no i tu trafiłaś w sedno
    chcieliśmy mieć psa, który będzie członkiem rodziny i wciąż myślę, że tak będzie ... mimo tych dołów i poobgryzanych kwiatów
    napisałam na tym forum bo myślałam, że może ktoś ma jakiś złoty patent, np. ktoś mi kiedyś powiedział, że jak zakopiesz w ziemi kupę psa to on w tym miejscu nie będzie już kopał .....

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    rrmi

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    18.501

    Domyślnie

    hehe , tak dobrze nie ma
    Najwazniejsze to nie brac do glowy za bardzo swojego ogrodu .
    Mysle , ze da sie psa nauczyc wszystkiego , pytanie czy sie Tobie bedzie chcialo , stac mu nad glowa .
    Pamietaj , ze ja bedzie w domu to drzwi tarasowe beda porysowane z obu stron , bo jak wydzie bedzie sie dobijla do srodka i odwrotnie

Strona 11 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony