dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26
  1. #1

    Domyślnie Trudna sypialnia, a w dodatku dziecię w drodze :)

    Witajcie,

    przychodzę do Was po radę jak rozmieścić meble w sypialni o trudnym układzie.
    Rzut załączam niżej, razem z wymiarami.
    Niestety przeróbki z przestawianiem ścian nie wchodzą w grę ponieważ reszta mieszkania jest już urządzona.

    W sypialni na pewno chciałabym zmieścić łóżko z materacem (minimum 140x200), szafę + łóżeczko dla dziecka, które pojawi się z początkiem nowego roku.

    Z góry dziękuję za rady!


  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Posty się edytuje, nie tworzy kilku identycznych....

    Pełna zabudowa na ścianie 200, łóżko na ścianie 260, łóżeczko między oknami lub przy ścianie 206, fotel do karmienia przy zabudowie/oknie.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    a może wetknąć właśnie łóżko na ścianie 200, zrobić taką alkowę, gniazdko, do spania. Podest z szufladami i na podest materac. Akurat wejdzie.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    moim zdaniem wstawanie do dziecka z łóżka które jest obudowane ścianami jest kompletnie niewygodne

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Moim zdaniem wstawanie do dziecka jest kompletnie niewygodne i dlatego nigdy tego nie robiłam.
    A karmić da się przez sen praktycznie. Inaczej żadna matka pierwotna nie przetrwałaby pierwszego okresu po porodzie, zwłaszcza że one nie mają urlopu od roboty.
    Ale jak ktoś się chce umęczać...


    Swoją drogą, zawsze mnie fascynuje ten "fotel do karmienia". Po pierwsze, siedzenie w ogóle przez jakiś czas, różny u różnych jednostek, bywa naprawdę nader kłopotliwe. Moim skromnym zdaniem połóg jest o wiele gorszy od porodu i jakby miała wybierać, to jednak poród razy trzy niż poród i połóg.
    Po drugie - zadek wygojony, ale dla odmiany 5 nad ranem, czwarte karmienie tej nocy, nic tylko w fotelu się kiwać, miodzio.
    Po trzecie - dzieciak je godzinami, można oczywiście siedzieć w fotelu i w uniesieniu wpatrywać się w cud natury, ale może ja jestem upośledzona emocjonalnie i mnie to raczej nudziło, po pierwszej chwili upojenia sytuacją , zupełnie wystarczało mi zerkanie, jak posiłek idzie , a spróbuj w fotelu karmić i czytać książkę. Albo neta przeglądać.

    Podsumowując - zbędny grat w sypialni, ale z jakiś powodów wszędzie, we wszystkich pismach dla mamuś go wciskają.
    Ostatnio edytowane przez enedue ; 09-09-2016 o 16:52

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nigdy nie byłam w ciąży, więc trudno mi powiedzieć czy jest potrzebny.
    Wrysowałam, bo wszyscy rysują
    Zawsze można ustawić zamiennie komodę z przewijakiem.

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    wiem, że wszyscy
    i dlatego tak mnie to dziwi

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ana289
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1.941

    Domyślnie

    Fotel rzeczywiście niepotrzebny, zdecydowanie łatwiej karmi się na leżąco na łóżku
    Zrobiłabym materac szeroki na 200cm i spałabym z dzieckiem

    Spaliśmy w trójkę najpierw na 140 potem na 160 - łóżeczko wykorzystałam w dzień dopiero jak mi dziecię samodzielnie z łóżka wstawało po obudzeniu wcześniej niepotrzebne
    pierwszy i bez błędów-zwariowałam http://forum.muratordom.pl/showthrea...82adam!-%29%29

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Nie mam dziecka, ale fotel w sypialni dzielonej z dzieckiem moim zdaniem przydatny jest. Nie każda matka karmi piersią, do butelki chyba wygodniej usiąść. Kilkutygodniowe czy potem kilkumiesięczne dziecko nie śpi z rodzicami - wstawać trzeba. Do pohuśtania dziecka na nogach wygodniej usiąść w fotelu niż na łóżku. Do bujania kołyski wygodniej usiąść na fotelu.

    Fotel w sypialni fajny jest w ogóle

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar enedue
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    04-090
    Posty
    949

    Domyślnie

    Nie wiem, nie karmiłam butelką, za leniwa jestem .
    Nasze dzieci oczywiście że spały z nami od urodzenia do momentu, gdy mogły same do nas przyjść. Jak zaznaczyłam, jestem leniwa z natury.
    Aha, w niczym śpiące z rodzicami dziecko nie przeszkadza. Moje, jakby co to budziły się w ciągu dnia, gdy spały w łóżeczku ze względu na bezpieczeństwo - w nocy robiliśmy z mężem za barierki. Miały jakiś szósty zmysł

  12. #12

    Domyślnie

    Jako matka dwójki dzieci nie karmionych piersią mogę powiedzieć że łóżeczko powinno się znaleźć najbliżej łóżka rodziców.Sen matki jest czujny,wystarczy że dziecko się odezwie od razu podnosi głowę patrząc czy się obudziło i chce jeść czy po prostu śpi dalej.Nie wyobrażam sobie za każdym jego westchnięciem zrywać się z łóżka.Moje dzieci budziły w nocy sąsiadów i sprawdzał się u nas podgrzewacz bo nie było czasu na robienie mleka.Mąż waży 100kg spanie z dzieckiem w środku było dla mnie za dużym ryzykiem.

    Jak dziecko podrośnie i dostanie swój pokój łóżko przesuwacie na środek tak jak wyrysowała Elfir,szafa zostaje.

    Zazwyczaj dziecko podnosi się prawą ręką podtrzymując główkę,niby drobnostka ale to też ważne w którą stronę jest łóżeczko.
    Ostatnio edytowane przez kinka ; 12-09-2016 o 07:45

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    tylko przy takim łóżku, partner jak ma wyjść w nocy za potrzebą, nie zwalając partnerki z łóżka?

  14. #14

    Domyślnie

    Niech śpi na podłodze,albo wytrzyma do rana z potrzebą

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Partner najlepiej niech w ogóle się wyprowadzi - matka będzie miała więcej miejsca. Niech tylko przysyła pieniądze i nie przeszkadza.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Partner najlepiej niech w ogóle się wyprowadzi - matka będzie miała więcej miejsca. Niech tylko przysyła pieniądze i nie przeszkadza.
    Elfir troche cię chyba posiosło Ja osobiście nie rozumiem partnerów,którzy z chwilą pojawienia się dziecka śpią w drugim pokoju a matka z dzieckiem,na wszystko jest sposób.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana289 Zobacz post

    Spaliśmy w trójkę najpierw na 140 potem na 160 - łóżeczko wykorzystałam w dzień dopiero jak mi dziecię samodzielnie z łóżka wstawało po obudzeniu wcześniej niepotrzebne
    hardcore - spanie z dzieckeim w lozku

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    podobno dziecko w łóżku zabija intymne relacje z partnerem.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    podobno dziecko w łóżku zabija intymne relacje z partnerem.
    Mysle ze na pewno.
    i intymne a i wyspac sie nie mozn porzadnie.
    Diecko od 7-8 mieisecy powinno spac w swoim lozku w swoim pokoju jezeli taki jest.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ana289 by się pewnie z tobą nie zgodziła.
    Ale trzeba też zapytać co sądzi jej partner

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony