dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 165 z 652
Pokaż wyniki od 3.281 do 3.300 z 13036
  1. #3281
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.405
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Greengaz Zobacz post
    1. Złożyliście doniesienie do prokuratury na niedozwolone działania obcego mocarstwa?
    2. Uchwała była podejmowana większością głosów i jeden "trup" nie powinien mieć znaczenia.
    3. Lobby gazowe jest tylko jedno. PGNiG - spółka skarbu państwa.
    4. Czy twierdzisz, że w radzie Krakowa zasiadają sami głupcy /dający się ogłupić/?
    5. Czy nie uważasz, że forsowanie dopuszczenia do użytkowania pieców salonowych na drewno to nic innego jak działanie określonego lobby opłacanego np. przez min. Szyszkę?
    Przeczytaj spokojnie jeszcze raz co napisałem....


    Ps....albo nie czytaj....bez odbioru.....

  2. #3282
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Tak dla kominków z płaszczem i konwekcyjnych - ludzie róbcie kominki w nowych domach.[/B] Pompy ciepła są takie zimne i bezduszne.
    Nie dla kominków i paliw stałych. Ludzie nie róbcie kominków! Nie dość że smrodzą i zanieczyszczają to pewnie bardzo szybko spadną na Was obostrzenia co do ich używania (normy, filtry itp). Wydacie kasę a nie będziecie się mogli się wpatrywać w ogień bez ograniczeń!

  3. #3283

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie dla kominków i paliw stałych. Ludzie nie róbcie kominków! Nie dość że smrodzą i zanieczyszczają to pewnie bardzo szybko spadną na Was obostrzenia co do ich używania (normy, filtry itp). Wydacie kasę a nie będziecie się mogli się wpatrywać w ogień bez ograniczeń!
    Uwierz, nawet gdy dopadną nas obostrzenia co do użytkowania kominków bądź konieczność zainstalowania filtrów to w szybkim tempie rynek zaleją chińskie i nic nie filtrujące nasadki na komin - oczywiście tanie i spełniające wszystkie ostre normy. Papier wszystko przyjmie. Będzie tak, jak ze światłami do jazdy dziennej czyli - byle paseczek diodowy kupiony w markecie, którego totalnie nie widać w dzień ...ale certyfikat ma. I co?
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  4. #3284
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Uwierz, nawet gdy dopadną nas obostrzenia co do użytkowania kominków bądź konieczność zainstalowania filtrów to w szybkim tempie rynek zaleją chińskie i nic nie filtrujące nasadki na komin - oczywiście tanie i spełniające wszystkie ostre normy. Papier wszystko przyjmie. Będzie tak, jak ze światłami do jazdy dziennej czyli - byle paseczek diodowy kupiony w markecie, którego totalnie nie widać w dzień ...ale certyfikat ma. I co?
    Wiem, wiem. Ty pierwszy taki nic nie warty filierek kupisz. Tak jak się deklarowałeś że byś wyciął filtr z diesla.
    Nie musisz na każdym kroku przypominać gdzie masz dbanie o środowisko. Wszyscy dobrze wiedza!

    A to co powyżej napisałeś, jasno pokazuję że polacy bez bata, karania i zakazywania niczego sami nie poprawią. Palą syfem to zainstalują syfiaste filtry.
    Ostatnio edytowane przez Jastrząb ; 19-01-2017 o 13:11

  5. #3285

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Wiem, wiem. Ty pierwszy taki nic nie warty filierek kupisz. Tak jak się deklarowałeś że byś wyciął filtr z diesla.
    Nie musisz na każdym kroku przypominać gdzie masz dbanie o środowisko. Wszyscy dobrze wiedza!
    Kupię dwie sztuki, żeby dwa razy za kuriera nie bulić, hehe. I co, da się być eko w świetle zakazów? Da się.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  6. #3286
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Greengaz
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Żyrardów
    Kod pocztowy
    96-300
    Posty
    4.624

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kupię dwie sztuki, żeby dwa razy za kuriera nie bulić, hehe. I co, da się być eko w świetle zakazów? Da się.
    Ponownie potwierdzasz sposób myślenia Polaka, właściciela kotła w salonie.
    Rzeczywiście dalsza dyskusja nie ma sensu.
    Pozostaje śladem Krakowa tylko całkowity zakaz montażu i użytkowania już istniejących kotłów salonowych.

  7. #3287
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Kupię dwie sztuki, żeby dwa razy za kuriera nie bulić, hehe. I co, da się być eko w świetle zakazów? Da się.
    Piszesz o badziewnym filtrze który z założenia nie będzie działać. Twoje podsumowanie powinno brzmiec:
    "Da się być hipokrytą w świetle zakazów?

  8. #3288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Piszesz o badziewnym filtrze który z założenia nie będzie działać. Twoje podsumowanie powinno brzmiec:
    "Da się być hipokrytą w świetle zakazów?
    Dopóki do Polski będą sprowadzane auta trupy z zachodu i ja będę musiał wąchać syfiaste niebieskie spaliny z silników będących w stanie agonalnym, dopóty będę palił w moim dobrej klasy kominku. Mieszkam w Wielkopolsce, tu idiotycznych zakazów nawet się nie planuje.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #3289
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Przeczytaj spokojnie jeszcze raz co napisałem....


    Ps....albo nie czytaj....bez odbioru.....
    Podpuścił cie jak zwykle.Wybielił .To jest starszy stażem Pan troll .amen.

  10. #3290

    Domyślnie

    Taki jest projekt ustawy antysmogowej dla woj.Śląskiego http://slask.onet.pl/jest-projekt-us...laskim/c5bt2vd

    Czyli montaż tylko kotłów i kominków 5 klasy i systematyczna wymiana kotłów nie spełniających tych wymogów rozłożona w czasie od 4 do 10 lat w zależności od wieku kotła.

    Z tond moje pytanie czy jest jakiś kominek z certyfikatem kat 5 bo nigdzie takiego nie znalazłem a pewnie gdyby był to producent by się chwalił na pierwszej stronie , a nie mam zamiaru za kilka lat wymieniać wkładu, bo nie ma jakiegoś papierka.
    Ostatnio edytowane przez Jaro0106 ; 19-01-2017 o 13:53

  11. #3291

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Pytasz o coś czego nie da się wytłumaczyć. Nie wyobrażam sobie domu bez kominka i bez prawie codziennego palenia w nim. A skoro tak to jest on głównym źródłem ogrzewania i tak jest zrobiona instalacja. Tyle co mnie kosztowała moja instalacja mógłbym mieć niejedną wypasioną pompę ciepła i jeszcze by zostało Dlatego śmieszą mnie twierdzenia, że tylko biedni bądź nie majętni stawiają na ogrzewanie domu drewnem. Ja jak najbardziej rozumiem, że jednym kominek kojarzy się z syfem, obowiązkiem, noszeniem drewna itp. Szanuję to i rozumiem. Ale wkurza mnie, że Ci ludzie sami nie potrafią wyjść poza czubek własnego nosa i zrozumieć, że dla kogoś innego posiadanie kominka to zupełnie inny wymiar, kompletnie nieekonomiczny.
    Chwali się, że palisz w nim głównie dla klimatu (?) i że palisz bez dużego syfu.

    Napisz jeszcze (bez przytyków z mojej strony):
    - ile lat sezonujesz drewno? w jakiej postaci je kupujesz?
    - czy gdy palisz, czuć nosem na zewnątrz ten fakt?
    - czy - odpukać - jeśli np. złamiesz nogę/wyjedziesz na 2 tygodnie, inni mieszkańcy Twojego domu poradzą sobie z ogrzewaniem w siarczyste mrozy?
    - jak wygląda rozkład temperatur w domu? tzn. ile *C jest po pełnym rozpaleniu, a ile rano? ile *C jest w najcieplejszym pomieszczeniu, a ile w najzimniejszym?

  12. #3292

    Domyślnie

    1. Drewno sezonowane 3 lata
    2. Nie widać, że palę. Ja nic nie czuję.
    3. W razie dużych problemów odpalam piec gazowy.
    4. Szyba jest mała, podwójna i nie mam kratek w obudowie. Kominek nie przegrzewa pomieszczenia. Większość energii idzie do bufora, który potem stopniowo wpuszcza ciepło w podłogówkę. Bufor 1000L + akumulacja w podłodze (wszędzie podłogówka) powodują, że nie ma większych skoków temperatury Różnica temperatur to średnio ok 1 stopień w porównaniu do pozostałych pomieszczeń. Wiadomo, że przy samym kominku będzie najcieplej, ale całe pomieszczenie się nie przegrzewa.
    5. Robiłem test na nagrzanie bufora, wyłączyłem pompy od podłogówki i w 4 godziny miałem 1000 litrów o temperaturze 65-70 stopni. Ze dwa kawałki drewna więcej miałbym już po całości 80 stopni.

    EDIT: Do punktu nr 1 dodam, że kupuję drewno połupane, które w takiej postaci leżakuje 3 lata. Dziś mam już prawie 2-letni buk, który w następnym sezonie wyląduje w kominku
    Ostatnio edytowane przez MD. ; 19-01-2017 o 16:07

  13. #3293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    5. Robiłem test na nagrzanie bufora, wyłączyłem pompy od podłogówki i w 4 godziny miałem 1000 litrów o temperaturze 65-70 stopni. Ze dwa kawałki drewna więcej miałbym już po całości 80 stopni.
    To zapytam o 1 aspekt techniczny, WG uznał że jestem niegodny odpowiedzi.
    Woda która krąży przez płaszcz jest poganiana jakąś pompką czy toto grawitacyjnie krąży?

  14. #3294
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.646
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Dobrze powiedziane. Nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Równie dobrze można zadać pytanie tym, którzy wybudowali domy np o powierzchni 100 m2 - dlaczego nie kupili tańszego od budowy domu mieszkania o tej samej powierzchni. Tego też nie da się przepuścić przez pryzmat ekonomiczny.
    Wiesz ile w Rybniku i innych sporych miastach kosztuje 1m2 nowego mieszkania ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #3295

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    To zapytam o 1 aspekt techniczny, WG uznał że jestem niegodny odpowiedzi.
    Woda która krąży przez płaszcz jest poganiana jakąś pompką czy toto grawitacyjnie krąży?
    Bez pompy się nie obejdzie. Uprzedzając następne pytanie: mój kominek z racji tego, że jest wodny i potrzebuje prądu do działania, nie zapewnia mi bezpieczeństwa energetycznego na wypadek wojny czy innych kataklizmów

  16. #3296
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Bez pompy się nie obejdzie. Uprzedzając następne pytanie: mój kominek z racji tego, że jest wodny i potrzebuje prądu do działania, nie zapewnia mi bezpieczeństwa energetycznego na wypadek wojny czy innych kataklizmów
    Nie interesują mnie kataklizmy. Ot czysta ciekawość techniczna. Czyli trza mieć do pompki akumulator, na wypadek gdy kominek rozgrzany, a tu prundu niet? Czy jak.
    Taki worst case scenario. Co jak nie bedzie wody (wodociągowej) i prądu? Woda w płaszczu się gotuje. Coś się może uszkodzić? Czy w takim przypadku grawitacja zapewnia minimalna curkulacje na tyle żeby woda się nie gotowała?

  17. #3297

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    A skoro tak to jest on głównym źródłem ogrzewania i tak jest zrobiona instalacja. Tyle co mnie kosztowała moja instalacja mógłbym mieć niejedną wypasioną pompę ciepła i jeszcze by zostało Dlatego śmieszą mnie twierdzenia, że tylko biedni bądź nie majętni stawiają na ogrzewanie domu drewnem.

    Większość osób, którzy zamiast PC wybierają gaz lub inne drogie źródła ciepła po prostu się PC boją. Boją się m.in. tego, że zaraz po gwarancji zaliczą kosztowną awarię i im się nakład inwestycyjny nie zwróci. Reszta to dobieranie ideologii, która ma na celu ukrycie własnego lęku: dom z PC nie ma duszy, lubię nosić drewno/węgiel, czyszczenie to 5 min. itd.

  18. #3298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jastrząb Zobacz post
    Nie interesują mnie kataklizmy. Ot czysta ciekawość techniczna. Czyli trza mieć do pompki akumulator, na wypadek gdy kominek rozgrzany, a tu prundu niet? Czy jak.
    Taki worst case scenario. Co jak nie bedzie wody (wodociągowej) i prądu? Woda w płaszczu się gotuje. Coś się może uszkodzić? Czy w takim przypadku grawitacja zapewnia minimalna curkulacje na tyle żeby woda się nie gotowała?
    Jest kilka zabezpieczeń, w tym oczywiście UPS, który obsługuje nie tylko kominek ale jeszcze parę innych rzeczy w domu. U mnie jest jeszcze dodatkowe zabezpieczenie: w razie przekroczenia granicznej temperatury wody spaliny przełączone są na wymiennik ceramiczny (nie przechodzą przez wymiennik wodny) dzięki czemu dużo wolniej nagrzewa się woda, choć samego nagrzewania wody nie da się całkowicie uniknąć.

  19. #3299
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał muchenz Zobacz post
    Większość osób, którzy zamiast PC wybierają gaz lub inne drogie źródła ciepła po prostu się PC boją. Boją się m.in. tego, że zaraz po gwarancji zaliczą kosztowną awarię i im się nakład inwestycyjny nie zwróci. Reszta to dobieranie ideologii, która ma na celu ukrycie własnego lęku: dom z PC nie ma duszy, lubię nosić drewno/węgiel, czyszczenie to 5 min. itd.
    A lodówek sie nie boja!
    Najgorsze co się może PC przytrafić to pad sprężarki. To jest kilka tysięcy PLN. Nie czytałem, nie widziałem, żeby ktoś we wątkach o PC wspominał o padniętych wcześnie sprężarkach. One powinny pociągnąć 20-25lat.
    Moj 70-letni ojciec co wiekszy mróż się pyta czy ciepło mamy Po 7 czy 8 latach.
    Wielu ludzi zwyczajnie nie rozumie, jak z ziemi która ma 5C mozna ogrzać dom. Fakt, ze troche nielogiczne na pierwszy rzut oka.
    Niektórym trzeba rysowac. Majster który nam ściany murował z litości odradzał, przecie pozamarzamy tak bez "ognia".

  20. #3300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    Jest kilka zabezpieczeń, w tym oczywiście UPS, który obsługuje nie tylko kominek ale jeszcze parę innych rzeczy w domu. U mnie jest jeszcze dodatkowe zabezpieczenie: w razie przekroczenia granicznej temperatury wody spaliny przełączone są na wymiennik ceramiczny (nie przechodzą przez wymiennik wodny) dzięki czemu dużo wolniej nagrzewa się woda, choć samego nagrzewania wody nie da się całkowicie uniknąć.
    Ok, dzięki za info. Czyli nic nie wybuchnie nawet w najgorszym przypadku

    zdrowia

Strona 165 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony