dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie Izolacja stropu poddasza nieużytkowego

    Witam,

    zabieram się za izolację poddasza nieużytkowego. Dach mam dwuspadowy zrobiony z wiązarów.
    Proszę o ocenę czy dobrze sobie wszystko zaplanowałem.
    Patrząc od dołu planuję:
    -sufit podwieszany
    -10cm przerwy na przewody WM kable elektryczne itp
    -folię paroszczelną
    -płytę OSB przybitą do spodu wiązarów
    -izolację (granulat wełny lub celulozy)

    Teraz pytania:
    -czy potrzebuję jeszcze jakąś folię na izolację?
    -mam dostęp do ścinków wełny mineralnej, czy mogę je ułożyć i wymieszać z granulatem wełny lub celulozy?
    -co z wentylacją poddasza? Mam szczelinę w kalenicy i szparę przy rynnie, lecz ta szpara zostanie raczej zasypana izolacją. Starczy szczelina w kalenicy czy robić dodatkowe otwory np w szczytach?
    -szczyty mam drewniane (po dodatkowym wiązarze nad ścianami) i planuję je obić płytą MFP i obłożyć styropianem jak resztę elewacji. Czy muszę coś jeszcze tam zastosować czy sama płyta wystarczy?

    Wiem ze sporo pytań jak na raz, ale bardzo mi zależy żeby niczego nie spartolić

    Pozdrawiam,
    mayek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Proponuję:
    - Nie przykrywać ocieplenia bo przy dachowych wiązarach kratowych jest problem z zachowaniem jej szczelności. Jeżeli chcesz aby zbierający się kurz na poddaszu nie leżał na ociepleniu to można zastosować membranę paroprzepuszczalną.
    - A jakiej wielkości jest "ścinek wełny" ? Lepiej jest je ułożyć w pierwszej kolejności na płycie OSB i nasypać od góry granulat. Oferujemy granulat ze skalnej wełny mineralnej GRANROCK .
    - Otwory wentylacyjne w ścianach szczytowych to bardzo dobry pomysł ale rzadko wykonywany bo "szpecą" elewację. Teoria mówi, że minimalny przekrój wentylacyjny przy okapach to 2 ‰ przynależnej połaci, co najmniej 200 cm2/m.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  3. #3

    Domyślnie

    mayek - jestem wlasnie na etapie zamykania poddasza, wiec jak wsadzisz 4 litery szybko do samochodu i podjedziesz do Ozarowa, to swoje dylematy rozstrzygniesz na żywo ...

    bogatszy o doświadczenia, przed odpowiedzią na Twoje pytania, zadał bym jedno proste pytanie - a jakie oświetlenie planujesz? Bo jak się okazuje oświetlenie w dużej mierze definiuje całą układankę


    Przy racjonalnych kosztach 26 kWh. Obecny etap: SSZ, wykonana elewacja, wylewki, tynki, elektryka, WM, CO (piec odpalony) - pracujemy nad stropem pietra wraz z ociepleniem i pozostałymi GK

    Dziennik budowy:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...85-zlece%C5%84

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mayek

    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    LDZ
    Kod pocztowy
    93-319
    Posty
    311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikolaj5 Zobacz post
    Bo jak się okazuje oświetlenie w dużej mierze definiuje całą układankę
    Dzięki za zaproszenie- mam trochę daleko do Ciebie :/

    Możesz napisać więcej o tym oświetleniu?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony