dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 169
  1. #81
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broncio
    Postanowiłem odświeżyć nieco wątek.

    Przymierzam sie do zakupu piły spalinowej PARTNER 352 1,7KM, waga 4,7 kg i prowadnica 35cm za cenę 480zł. Może ktoś się wypowie?
    Raczej nic tańszego i dobrego nie znajdę.
    Właśnie taką piłę kupiłem w sklepie firmowym Huskvarny.
    Przy samym sklepie jest też punkt serwisowy.
    Na razie popracowała niewiele, ale sprawuje się dobrze.

  2. #82

    Domyślnie

    Partner bodaj 352 ? w cenie do 600 zł bardzo dobry wyrób nie gorszy jak Makita czy Bosch polecam

  3. #83
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar TS147
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.036
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    38

    Domyślnie

    Mam pytanie co radzicie - lepiej kupić najmniejszą Husqvarnę 137 2.2KM za 839zł czy mocniejszego Partnera 372 2.6KM z automatycznym napinaczem łańcucha za 749zł? Obie pilarki nowe.

    Pzdr,
    TS

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał TS147
    Mam pytanie co radzicie - lepiej kupić najmniejszą Husqvarnę 137 2.2KM za 839zł czy mocniejszego Partnera 372 2.6KM z automatycznym napinaczem łańcucha za 749zł? Obie pilarki nowe.
    Pzdr,
    TS
    Wiosną tego roku kupiłem w Partnera 2.2 KM - do najtańszej husqwarny brakowało mi 300 zł, miałem tylko 700. Od tego czasu "poklockowałem" ok 15 mp drewna (głównie dąb). W tym czasie miałem okazję wypróbować starą Husqwarnę (dziewięcioletnią! ~2.5 KM), niestety (dla mnie) sprawowała sie lepiej niż nowy Partner. Patrząc z perspektywy czasu to był zły zakup. Częste problemy z utrzymaniem jednostajnych obrotów - traci moc (serwis nic na to nie może poradzić i nie jest to tylko w moim egzemplarzu), spore zużycie oleju do łańcucha i paliwa. Jeśli planujesz ciąć większe ilości drewna (np na całą zimę do kominka) to kup taką minimum 2.5 KM (Husqwarna, Stihl). Partnera zdecydowanie odradzam!
    Będąc kilkakrotnie w serwisie (autoryzowany sprzedawca Husqwarny) widziałem przygotowane wysyłki, do napraw pseudo "amerykańskie" pilarki "WOOD SHARK" - takie zielone, to też o czymś świadczy.
    nawet najgorszy dzień na rybach jest lepszy od najlepszego dnia w pracy...

  5. #85

    Domyślnie

    STIHL, STIHL, STIHL i nic innego.

    Mój wujek ma STIHL 023 (dzisiejszy odpowiednik to chyba MS 230) już ok 13 lat i żadnej awari (intensywna ekspolatacja)

    Mój brat ma STIHL MS250 3 lata i chula jak złoto.

    Ja jeszce nie mam ale jak bede kupował to STIHL MS260!!!! pilarka profesjonalna.

    Przy prawidłowej obsłudze wystarczy do końca żywota.


    Pozdrawiam
    metrys

  6. #86

    Domyślnie

    Czyli podsumowujac - stihl i husqvarna sa pewniakami jesli chodzi o jakosc i dlugowiecznosc.

    Wiec w moim przypadku chyba padnie na Shindaiwe 446s.
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whitemag
    Czyli podsumowujac - stihl i husqvarna sa pewniakami jesli chodzi o jakosc i dlugowiecznosc. ..........
    To samo powiedział mi drwal, który "wypala" piłą 700 litrów paliwa i kupuje następną.

  8. #88

    Domyślnie

    A ja tak nieśmiało do cięcia drewna do kominka (tzw metrówek o średnicy do 25 cm) przywiezionego pod dom używam ASGATEK-A 1600 W elektrycznego. Jeden warunek, co 30 min odpoczynek. Już na 3 sezon drewno przygotowane i piła sprawdza się doskonale. Kupiona za całe 250 zł w hipermarkecie.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Napisał metrys
    STIHL, STIHL, STIHL i nic innego.

    Mój wujek ma STIHL 023 (dzisiejszy odpowiednik to chyba MS 230) już ok 13 lat i żadnej awari (intensywna ekspolatacja)

    Mój brat ma STIHL MS250 3 lata i chula jak złoto.

    Ja jeszce nie mam ale jak bede kupował to STIHL MS260!!!! pilarka profesjonalna.

    Przy prawidłowej obsłudze wystarczy do końca żywota.


    Pozdrawiam
    też mam STIHL 023 9 lat do tej pory tylko regulacja i wymiana łańcucha , w tym roku niestety serwis i wymiana obydowy sprzęgła , świecy ,łożysk .filtrów
    po remoncie stestowana na dwóch lipach i ....sama tnie

  10. #90

    Domyślnie

    STIHL, STIHL, STIHL...
    metrys

  11. #91

    Domyślnie

    Juz nie przesadzajmy z tym stihlem... szczerze zanim wybiore jakis sprzet to przewalam internet... i wnioski sa takie, ze sprzet amatorsko-polprofesjonalny to niestety ani stihl ani husqvarna.
    Czesto spotykane spostrzezenia to:
    stihl 230/250 to juz nie to co kiedys stihl 023/025 (czyli zasada - dzisiejszy stihl to nie to samo co 5 lat temu)
    husqvarna modele 137, 142, 340, 345 z naciskiem na 345 niepolecane

    Natomiast sprzet polecany to:
    -shindaiwa
    -dolmar
    -makita
    -echo
    -solo (zastrzezenie - ponoc drogi serwis pogwarancyjny)
    Najtwardsi udowodnili, że trzeci dom buduje się dla siebie. Większość inwestorów popełnia samobójstwo w trakcie budowy pierwszego.

  12. #92

    Domyślnie

    No obyście mieli racje - dzisiaj wyjechałem z salonu nowiutkim stihl'em MS 230, hehe.

  13. #93

    Domyślnie

    No to gratulacje.

    Stosuj się do zaleceń instrukcji obsługi a pewne masz że 10 lat bez awarii będzie Ci służył.


    Stosuj dobrej klasy olej do benzyny, takiej klasy jakiej rekomenduje producent.

    To sa silniki wysokoobrotowe wymagające naprawdę dobrego oleju do paliwa.

    pozdrawiam i przyjemnego cięcia...
    metrys

  14. #94

    Domyślnie

    Cytat Napisał metrys
    To sa silniki wysokoobrotowe wymagające naprawdę dobrego oleju do paliwa.

    ...
    Zgadza się, nie oszczedzaj na jakości oleju.
    Osobiście stosuje olej do motocykli motokrossowych, nie moge podać nazwy

  15. #95
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dawidoks

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    1

    Domyślnie

    chcialbym kupic pile najlepiej husqvarnej albo stihla cena od 1500 do 1700
    zastanawiam sie nad husqvarna 350 i stihlem ms250 doradzcie... z gory dzieki za rady

  16. #96

    Domyślnie Jaką piłe łańcuchową kupć oczywiście spalinową ???

    Co ma kupić :
    czy makitę DCS 400, Echo CS-2600ES czy husqwarna 137.
    Która z nich najlepszA ???

  17. #97
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Husqvarna odrtzuciła mnie jakością wykonania. Wiadomo, że piła ma służyć do cięcia, ale żeby nie obrobić krawędzi plastiku po zmontowaniu? Bardziej zdecydowany byłbym na Stihl'a 180. Teraz mają nawet promocję.
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  18. #98
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    Znam 18 pilarzy. Wszyscy pracują Husqvarnami. Lubią brak estetyki?

  19. #99
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Seba7207
    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    416
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Jeden lubi Toyotę inny woli Hondę . Przedstawiłem jedynie swoje odczucia po obejrzeniu produktów u przedstawicieli obu firm. Jesli chodzi o Stihla zaimponowali mi profesjonalnym podejściem do klienta, wytłumaczyli wszystko co i jak. Pracownik firmy Husqvarna pomimo, że ta dłużej działa na tutejszym rynku zbył mnie w kilku słowach. Może mają takie obroty że im nie zależy na klientach? Ich sprawa. Ponadto miałem okazję używać pilarki firm Stihl (230) i jestem mile zaskoczony. Myślę, że HuS 137 i Stihl 180 moga być trochę za słabe do prac wokół domu (jak dla mnie). Pozdro
    NIGDY NIE JEDZ ŻÓŁTEGO ŚNIEGU!!!
    Dziennik Ala i Seba
    Komentarze do Dziennika Ala i Seba

  20. #100

    Domyślnie

    Andreas Stihl ! i tylko on

Strona 5 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony