dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 249
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 4970
  1. #2901
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały_energetyk
    Suspenser, a Vafel napisał tak:

    "Co do retorty, to pytałem ich o tą obrotową, ale powiedzieli, że wycofują się z tych retort obrotowych, bo są awaryjne i zamiast tego wprowadzają właśnie ten prostokątny palnik... Hmm... nie wiem co o tym myśleć..."


    No to jak Ci teraz w buzi???
    Jakbym chciał tu wymienić wszystkich producentów, którzy wycofali się ze świetnych rozwiązań, bo IM się nie opłacało takich stosować to musiałbym dopisywać codziennie dziesiątki nowych postów.

    Już dawno przestałem naiwnie wierzyć producentom dla których liczy się tylko KASA.

    Czy wiesz kolego, że dzisiaj tak projektuje się produkty, żeby co 5-8 lat trzeba było kupić nowy lub wydawać fortunę w serwisie (samochody, sprzęt AGD, a nawet linie produkcyjne), a użyteczność wielu nowości jest mocno dyskusyjna (np. 4 złącza HDMI w telewizorze, czy 12 megapikseli w aparacie cyfrowym z najgorszą, najtańszą optyką) ?

    Jeśli jesteś faktycznie fachowcem podaj konkrety, fakty ...

    Najbardziej wiarygodne są dla mnie opinie użytkowników danego rozwiązania, bo właśnie w praktyce wychodzą wszelkie wady i zalety o których często nawet konstruktor nie ma pojęcia.

  2. #2902
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    re: Bobek & Co.

    Szanowni amatorzy. Nikt wam nie broni uczyć się na błędach. Skoro wolicie uczyć się na swoich, to droga wolna. Wolny kraj, wolni ludzie.
    Ziejecie nienawiścią do tego co już dawno przebadane, ale wam nieznane więc wg was nieodkryte, to proszę bardzo. Lubicie wyważać otwarte drzwi? Prosze bardzo. Wolny kraj. Wolni ludzie.

    Tylko, czemu nie zadaliście sobie trudu by odpowiedzieć na pytanie? Jak to jest, że rocznie na rynek trafia ok. 100 tys. jednostek grzewczych, a na wszystkich do kupy forach wziętych produkuje się pewna część zagubionych, wystraszonych, przerażonych wręcz? (wy jesteście niestety w tej grupie) Skąd mają posiąść wiedzę? Od tak samo zagubionych jak oni?

    Nie dociera do was, że są pewne zasady, prawdy i tego trzeba się trzymać, dopóki na tym łez padole obowiązują prawa fizyki znanej i praktykowanej?

    Co z tego, że macie jakieś doświadczenia z jedną jednostką w określonym miejscu, czasie i warunkach?

    Macie zarejestrowane dane, potraficie je przetworzyć, sprowadzić do warunków porównywalnych, wyciągnąć wnioski?

    Czy na tym - i nie tylko forum mało jest "REWELACJI" typu: u mnie x tyle, y tyle, z tyle a u tyle. Co to może dać drugiemu? jedynie złudną najczęściej nadzieję i stratę - nie tylko czasu.

    Tak się składa, że w dzisiejszych czasach wszystko przekłada się na pieniądze. Nawet po pysku ciężko za darmo dostać.

    Jest jeszcze na tym świecie grupka zapaleńców, którzy chcą i to robią, dzielić się bezinteresownie swoim doświadczeniem i wiedzą z innymi.

    Nieskromnie mniemam, że jestem jednym z nich. Nie oczekuje nawet dziękuję, ponieważ uważam, że sztafeta pokoleń to jedyna słuszna droga do przetrwania gatunków. Ale aby następne pokolenie nie musiało od zera dochodzić do wiedzy, to ich poprzednicy powinni się z nimi swoją wiedzą dzielić. Tak jak niegdyś tzw. starzy fachowcy podzielili się ze mną swoją "wiedzą tajemną", tak i ja chciałem to zrobić dla następców.

    Widzę jednak, że część z was zieje nienawiścią do tego co sprawdzone, udowodnione i woli sama dochodzić tzw. prawd. Przy okazji - z pominięciem podstaw teoretycznych.
    O czymś takim jak wasza niezachwiana wiara oparta na "bo mi się tak wydaje, albo tak słyszałem gdzieś ..." nawet nie wspominam.

    Macie problemy z regulacją kotłów.

    Podałem prosty, sprawdzony przepis. Ważne tylko, by nie iść na skróty. Optymalizacja spalania.

    Jeszcze ani razu nikt nie zakwestionował mojej metody. Nie zgłosił zastrzeżeń.

    Co o tym myśleć panie B.B & co.?

    Ja na tym forum, ani żadnym innym "produkować" się nie muszę. Mam dość roboty i mało czasu.

    Nie chcecie? Wasza sprawa. Wolny kraj, wolni ludzie.

    Wolicie się uczyć na swoich błędach? TO się uczcie.

    Powodzenia w 2010 i następnych.
    mały_energetyk

  3. #2903

  4. #2904

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    mały_energetyk przejrzałem własnie twoje posty i widzę ze to TY kolego ''ZIEJESZ NIENAWIŚCIĄ " kto nie jest z nami ten jest przeciw nam??? skaś to już znamy... twoje odpowiedzi są w wielu miejscach poprostu hamskie... nie przecze że masz może i wiedze, pomogłes wielu uzytkownikom.. ale beszczelnie preferujesz brucera bo i pewnie masz w tym swój jakiś cel... a od siebie mogę dodać że jestes bucem i bufonem....
    Nieskromnie mniemam, że jestem jednym z nich
    jakos nie zauwazyłem żeby kol @ZawiJan miał o sobie takie mniemanie.. i taką niechęc do innych kotłów a jego wiedza jest podparta wykresami, instrukcjami itd własnie dla takich laików jak my...
    Koledzy. Obaj - z równocenną zasługą - zamieniliście partię szachów na partię boksu ulicznego. Po co? Chwalenie się młodością jest tak samo wiele lub mało warte, jak chwalenie się starością. Przestańcie, bo to do niczego nie prowadzi.
    Natomiast praktycy niech nie lekceważą teorii. Napotkałem na innym forum stwierdzenie, że teoria i praktyka nie zawsze idą w parze. Poważam ludzi, którzy mają bogatą praktykę i dzielą się nią z innymi. Natomiast ludzi, którzy namawiają do lekceważenia teorii ...
    To tylko praktyka niektórych tzw. instalatorów, czy innych oświeconych praktyków, nie zawsze idzie w parze z teorią - szczególnie jeśli ta teoria jest dla nich ciemną magią. Praktyka ZAWSZE MUSI iść w parze z teorią, tylko trzeba tę teorię znać (prawdziwą teorię), a nie tworzyć nowe teorie na własne potrzeby, nie znając istniejących - bo wtedy rzeczywiście praktyka i taka teoria nie będą się zgadzać.
    Ukłony dla Redakcji

  5. #2905
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    re: BUBEK

    Skoro napisaleś tak: " ale beszczelnie preferujesz brucera" to może wskażesz jakieś dowody na potwierdzenie swoich słów. Dopóki tego nie zrobisz, to wybacz, ale będę musiał uważać, ze te słowa o bucach itp. to fragment twojej biografii.

    Życzysz sobie może, abym przejrzał twoje wpisy i wykazał ci CZARNO NA BIAŁYM durnotę myślową? Tym bardziej, że przekazujesz ja innym, a oni biorą to za dobrą monetę.

    Nie zamierzam się z tobą spierać, bo dzę, że żadne rzeczowe argumenty do ciebie nie docierają.

    Jest dokładnie tak jak napisałeś: kto nie z nami, ten przeciw nam. Tak! Nie jestem z wami, tzn. z tymi, którzy gardzą nauką, a przy okazji uważają, że jeśli przeprowadzą jakieś doświadczenie jeden raz, nie zweryfikują go i nie wyciągną z niego wniosków, to mimo wszystko już powinni im dać Nobla.

    Jako CHAM, bo pisze się to kolego przez "ch" powiem ci tylko na koniec jedno:

    Nienawidzę trzech rzeczy. Matolstwa, czerwonego barszczu i góralskiej muzyki.


    Bawcie się dalej. W końcu to wasze pieniądze. A tu jest wolny kraj i wolni ludzie.
    mały_energetyk

  6. #2906

    Domyślnie

    Witam,

    pozwólcie, iż przerwę "zagorzałą" dyskusję. I zapodam coś z zupełnie innej beczki. Chodzi mi o współpracę kotła na ekogroszek z kominkiem z płaszczem wodnym. Czy ktoś z tutaj obecnych posiada takie połączenie? Mam kilka pytań - wątpliwości:

    Chodzi o zasilanie CO oraz CWU poprzez eko groszek wraz z kominkiem z płaszczem wodnym.

    1. Czy ciężko spiąć taką inlstalację, aby chodziła bez problemu? ma ktoś jakiś dokładniejszy schemat takiej instalacji?
    2. Jak to działa w praktyce? Jeśli palę na maksa w kominku - bo lubię, bo weekend czy coś - to kocioł na eko groszek się wyłącza zupełnie?
    3. Jak palę tylko wieczorami po powrocie z pracy, oraz trochę rano przed wyjściem z pracy, to kocioł na eko groszek wyłącza się zupełnie 2 razy dziennie, a potem sam automatycznie rozpala? Czy taka"przerywana" praca kotła na eko groszek jest zdrowa dla kotła?
    4. A może w takim układzie taki kocioł na groszek cały czas się "troszkę" pali i i tak zużywa paliwo? Jeśli tak, to jest to znacząca ilość?

    Ktoś posiada jakieś doświadczenia w tym temacie?

  7. #2907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy
    mały_energetyk
    beszczelnie preferujesz brucera bo i pewnie masz w tym swój jakiś cel...
    a jak jestes kolego taki mądry to kup sobie kolego kocioł z retortą prostokątna...kazdy do domu chce kupic wyrób sprawdzony i przetestowany w róznych warunkach... a nie nowosc która niewiadomo jak będzie sie sprawować w rzeczywistosci.”
    Nie wiem, jak m_e, ale ja rzeczywiście preferuję BRUCERA i mam w tym swój cel. Niemniej jednak krytykowanie retort prostokątnych, tylko dlatego, że są prostokątne, nie ma żadnych podstaw. Nie są one także żadną nowością. Retorty prostokątne są znane i eksploatowane od samego początku istnienia kotłów retortowych. Kształt retorty nie ma większego znaczenia - ważne jest poprawne skonstruowanie układu napowietrzenia paliwa.
    Ukłony dla Redakcji

  8. #2908
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan
    Nie wiem, jak m_e, ale ja rzeczywiście preferuję BRUCERA i mam w tym swój cel. Niemniej jednak krytykowanie retort prostokątnych, tylko dlatego, że są prostokątne, nie ma żadnych podstaw. Nie są one także żadną nowością. Retorty prostokątne są znane i eksploatowane od samego początku istnienia kotłów retortowych. Kształt retorty nie ma większego znaczenia - ważne jest poprawne skonstruowanie układu napowietrzenia paliwa.
    A wiesz coś o tych retortach prostokątnych stosowanych w kotłach Żywca? Widziałeś je na żywo? Możesz coś powiedzieć? Czy są OK?

  9. #2909

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Najbardziej wiarygodne są dla mnie opinie użytkowników danego rozwiązania, bo właśnie w praktyce wychodzą wszelkie wady i zalety o których często nawet konstruktor nie ma pojęcia.
    Pod jednym warunkiem - że ten użytkownik zna się na rzeczy.
    Ukłony dla Redakcji

  10. #2910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vafel
    A wiesz coś o tych retortach prostokątnych stosowanych w kotłach Żywca? Widziałeś je na żywo? Możesz coś powiedzieć? Czy są OK?
    Nie wiem. Ten palnik nie był jeszcze u nas w badaniach.
    Ukłony dla Redakcji

  11. #2911

  12. #2912
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    re: BUBEK

    Ja napisałem wcześniej tak

    „Skoro napisałeś tak: " ale beszczelnie preferujesz brucera" to może wskażesz jakieś dowody na potwierdzenie swoich słów.”

    I z utęsknieniem czekam, aż potrafisz udowodnić swoje twierdzenie. Dopóki tego nie uczynisz, to niestety, ale moje górą. Bez względu na to, za kogo mnie uważasz. Bo kłamstwo kłamstwem jest – bez względu na okoliczności.


    Napisałem również tak:

    „Życzysz sobie może, abym przejrzał twoje wpisy i wykazał ci CZARNO NA BIAŁYM durnotę myślową? Tym bardziej, że przekazujesz ja innym, a oni biorą to za dobrą monetę.”

    A ty wyrwałeś kilka wyrazów z kontekstu i dorabiasz swoją ideologię.



    „Nienawidzę trzech rzeczy. Matolstwa, czerwonego barszczu i góralskiej muzyki.”

    To moje stwierdzenie i mam do niego prawo. Czy ci się podoba, czy też nie. Dziwi mnie jedynie, że tak ostro na nie zareagowałeś. Czyżbyś był może bezgranicznym miłośnikiem np. czerwonego barszczu???. Czy może ......

    Dla odmiany napisałeś tak:

    „głupia sprawa.. kurcze , gardzę nauką a niechcący ukończyłem studia......”

    Nie pytam, czy techniczne. Znam takiego, co to nawet niedawno doktorat mu z wielką pompą dali. W (jego) radiu o tym mówili. To i wcześniej jakieś studia pewnie ukończył. Ale w termodynamice i pokrewnych to cienki, oj, cienki. Dowód - geowoda & co.

    Życzysz sobie dalszej „owocnej dyskusji” ???????????? To odwołaj najpierw to o Brucerze albo udowodnij, że ja coś takiego popełniłem.

    Nie sztuką walnąć komuś, że mądry inaczej. Sztuką jest to udowodnić.
    A jak na razie to Waść kłamiesz.

    Kłaniam się nisko
    mały_energetyk

  13. #2913
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    Oj przepraszam

    Z powodu literówki przekręciłem nick Bobka i wyszedł z tego Bubek.
    mały_energetyk

  14. #2914

  15. #2915

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan
    Kształt retorty nie ma większego znaczenia - ważne jest poprawne skonstruowanie układu napowietrzenia paliwa.
    Brucer spodobał mi się ze względu na materiał (żeliwo) i zaawansowany sposób napowietrzania ale ze spiekami radzi sobie raczej średnio.
    Natomiast zwolennicy retort obrotowych twierdzą, że właśnie obrót retorty pozwala na zrywanie powstających spieków a tym samym większą skuteczność w samooczyszczaniu się retorty z popiołu i żużla. Nie wiem jak to do końca jest z tą skutecznością "zrywania" ale brzmi to obiecująco zwłaszcza, że jakość węgla w naszych składach opałowych pozostawia wiele do życzenia a co za tym idzie to "spieków ci u nas dostatek"
    "Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy"
    .................................... Albert Einstein

  16. #2916
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mały_energetyk

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    144

    Domyślnie

    re: Bobek_Budowniczy

    Nie doczekałem się dowodów z twojej strony. To było do przewidzenia, bo takowych nie ma. Po prostu.

    Powołujesz się na pewnego klasyka.

    Zatem i ja ci innym klasykiem odpowiem:

    "Prawdziwego mężczyznę poznaje się nie po tym jak zaczyna, ale jak kończy."

    Nie stać cie na zwykłe: przepraszam - pomyliłem się. Mylić się - ludzka rzecz.

    Zatem kończ Waść! Wstydu sobie oszczędź!

    Pomyślności w 2010
    mały_energetyk

  17. #2917

    Domyślnie

    a ja lubię czerwony barszczyk
    a muzykę góralską to z miłością
    Hej
    M. Lenart

  18. #2918

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrxaoo
    pozwólcie, iż przerwę "zagorzałą" dyskusję. I zapodam coś z zupełnie innej beczki. Chodzi mi o współpracę kotła na ekogroszek z kominkiem z płaszczem wodnym. Czy ktoś z tutaj obecnych posiada takie połączenie? Mam kilka pytań - wątpliwości:

    Chodzi o zasilanie CO oraz CWU poprzez eko groszek wraz z kominkiem z płaszczem wodnym.

    1. Czy ciężko spiąć taką inlstalację, aby chodziła bez problemu? ma ktoś jakiś dokładniejszy schemat takiej instalacji?
    2. Jak to działa w praktyce? Jeśli palę na maksa w kominku - bo lubię, bo weekend czy coś - to kocioł na eko groszek się wyłącza zupełnie?
    3. Jak palę tylko wieczorami po powrocie z pracy, oraz trochę rano przed wyjściem z pracy, to kocioł na eko groszek wyłącza się zupełnie 2 razy dziennie, a potem sam automatycznie rozpala? Czy taka"przerywana" praca kotła na eko groszek jest zdrowa dla kotła?
    4. A może w takim układzie taki kocioł na groszek cały czas się "troszkę" pali i i tak zużywa paliwo? Jeśli tak, to jest to znacząca ilość?

    Ktoś posiada jakieś doświadczenia w tym temacie?
    Zamiast się kłócić - spożytkujcie energię i mi odpowiedzcie na moje pytania

  19. #2919

    Domyślnie

    a ja panowie powiem trochę przewrotnie, kupujcie kotły tam gdzie mieszkacie, nie patrzcie na forum, bo pod przykrywkami rożnich ników, róznych doradców etc.. siedza przewaznie sprzedawcy kotłów,(wyjatkiem kol zawijan-który pisze wprost że jest powiazany z pewną technologią) nowoczesny kocioł kosztuje mase kasy nierzadko ponad 10 tys zł i przekonanie inwestora do zakupu kotła z okresloną technogią to już częsc sukcesu a pozniej delikatne zasugerownie gdzie są tanie kotły....i (prowiza od kociołka 3-5%) wiec gra warta świeczki, równiez reklama okreslonej marki robi swoje... bo wtedy częsciej użytkownicy wybierają konkretną markę... najlepiej poszukac lokalnego wytwórcy kotłów( byle nie takiego co robi kotły 2 lata)- jak niema w pobliżu to i 200km nie jest daleko pojechac porozmawiac ew poszukac kogos kto uzytkuje kocioł, pojechać, zobaczyć , poznać wady i zalety i podjąc decyzje , bo pamietajcie szanowni inwestorzy kocioł to nie szafka którą można dowolnie wymienic , to sie kupuje raz na kikanascie(dziesiąt?) lat

  20. #2920

    Domyślnie

    w pełni się z Tobą zgadzam.
    No i dobrze jest jak się umie odróżnić ziarno od plew.

Strona 146 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony