dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 199 z 249
Pokaż wyniki od 3.961 do 3.980 z 4970
  1. #3961
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    1. Ja mam ocieplony strych 15 cm wełny - na pewno to trochę dało, bo przynajmniej wyłazem ucieka mniej ciepła (zimą jest tam co najmniej + 8 st przy -25 st na zewnątrz.

    2. Do pompki cyrkulacyjnej CWU podłączyłem programowalny włącznik czasowy z Lidla i nastawiłem na 3 minuty działania co 15 minut gdy jesteśmy w domu (tzn. poza pn-pt od 7 do 16) i poza nocą tzn. od 23 do 6.

    3. To dodatkowe ogniwo mnie interesuje - czy możesz zrobić zdjęcie jak wygląda i napisać gdzie je kupiłeś (a może zbudowałeś sam) ?
    U mnie na czopuch jest skierowany wylot rury spiro którą wlatuje z zewnątrz do kotłowni powietrze - dzięki temu nie wychładza się posadzka (co było nieprzyjemne gdy była tylko Z-ka nad podłogą).

  2. #3962
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Pomysłodawcą tego ogniwa był mój ojciec, a wzięło się to stąd, że po pierwszych paleniach Kielarem jeszcze na budowie, straty ciepła były tak duże, że normalnie na ścianie kominowej popękał mi tynk. Pomysł wdrożyliśmy w życie i domowymi sposobami zrobiliśmy to ogniwo, no do spawania woziliśmy całość do spawacza. Ogniwo jeszcze ociepliliśmy wełną aby samo nie miało strat. Zbudowane jest z blachy 6-tki i 4-ki i ciężkie jak diabli ale nie wiem dokładnie ile waży bo go nie ważyliśmy. Szacunkowo wyliczyliśmy, że ogniwo mieści około 35 litrów wody to tyle co Kielar. Acha czopuchy do ogniwa dokupiliśmy gotowe w jakimś sklepie.

    tu mam zdjęcia tego ogniwa http://www.czp.pl/kociol/
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 08-12-2010 o 21:14

  3. #3963
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Tak teraz patrzę i myślę, że powinniśmy dorobić jeszcze wyżej na ogniwie jakąś boczną wyczystkę aby ogniwo można było czasem przeczyścić z sadzy. Istniejąca wyczystka na dole służy tylko do usuwania sadzy ( co prawda jest ich tam niewiele ).

    Nic straconego - jak ogniwo kiedyś przerdzewieje albo się rozcieknie to będę musiał zrobić drugie ogniwo i wtedy dorobię jeszcze jedną wyczystkę.

    Parę osób prosiło mnie o bliższe wymiary tego ogniwa ( nie mam wartościowych szkiców tego ogniwa) ale postaram się przez święta naszkicować coś po konsultacji z ojcem i wrzucę te dane na swoją stronę. Jeden forumowicz z Rybnika chce sobie dorobić też takie ogniwo to nie widzę w tym żadnego problemu.(można obejrzeć i można sobie zrobić)

  4. #3964
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Pomysłodawcą tego ogniwa był mój ojciec, a wzięło się to stąd, że po pierwszych paleniach Kielarem jeszcze na budowie, straty ciepła były tak duże, że normalnie na ścianie kominowej popękał mi tynk.
    O kurcze - miałem ten sam problem tzn. też popękał mi tynk na kominie gdy piec chodził na ustawieniach fabrycznych.

    Szkoda, że wtedy nikt nie podrzucił mi pomysłu na dodatkowe ogniwo - teraz już nie będę robił rewolucji w kotłowni.

    Na razie zrobiłem prosty nadmuch powietrza z zewnątrz na czopuch i już odzyskuję trochę ciepła z czopucha.

    Teraz będę myślał jak zintensyfikować odbiór ciepła z czopucha ...

  5. #3965
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    SUSPENSER

    No mała rewolucja była bo musiałem przestawić kocioł do tyłu ( o szerokość ogniwa od ściany kominowej) i w związku z tym musieliśmy przerobić całość zasilania kotła i powrotu ale w sumie się opłaciło skoro osiągnęliśmy zamierzony cel.

    Ciekawe ile ciepła to ogniwo odzyskuje ze spalin - chyba zakupie jakieś termometry do tego celu i zmierzę temperaturę spalin na czopuchu z Kielara i na czopuchu z ogniwa czyli wejściu do komina to zobaczę jaka będzie różnica.

    Właśnie jak ktoś czyta moje posty to niech nie myli ogniwa z ogniwem bo to zupełnie coś innego.

  6. #3966
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    matiku

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Kod pocztowy
    42-530
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam!
    Mam prośbę. Właśnie zakupiłem kocioł z podajnikiem SAS GRO ECO 17 kw. Proszę o pomoc tzn. chodzi mi o optymalne ustawienie kotła tzn. począwszy od ustawienia temperatury na piecu, czas pracy podajnika, czas przerwy podajnika, szybkość nadmuchu, histeryza, przerwa w przepalaniu. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  7. #3967
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paweljan

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Posiadam piec ekocentr 15kw drugi sezon. Przestał pracować podajnik silnik buczy, wymiana kondensatora nie pomogła. Silnik wymontowany po podłączeniu do prądu buczy. W ślimaku czysto można obrócić ręcznie. Jak najszybciej usunąć powstały problem?

  8. #3968

    Domyślnie

    Czy wirnik silnika takze mozna obrocic recznie ? jezeli nie to moze lozysko w silniku jest uszkodzone.

  9. #3969
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paweljan

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    tak wirnik się kreci bez problemu (tzn bez napięcia)

  10. #3970
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweljan Zobacz post
    tak wirnik się kreci bez problemu (tzn bez napięcia)
    Może po prostu zużyły Ci się szczotki i nie dostają do wirnika dlatego też silnik tylko buczy. Jeżeli to szczotki to należy zakupić nowe i można samemu wymienić.

    Koszt szczotek nie powinien być większy jak 20 do 30 zł.
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 12-12-2010 o 11:09

  11. #3971
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Może po prostu zużyły Ci się szczotki i nie dostają do wirnika dlatego też silnik tylko buczy. Jeżeli to szczotki to należy zakupić nowe i można samemu wymienić.

    Koszt szczotek nie powinien być większy jak 20 do 30 zł.
    wątpliwa sprawa żeby w tym silniku były szczotki - to silnik asymetryczny
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  12. #3972
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paweljan

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    na tabliczce silnika jest napisane:

    Single phase motor
    Service: S1
    IP55
    I.C.L: F
    Type: YC6324
    CAP: 16uf / 450V
    KW: 0.09
    V: 230
    Hz: 50
    A: 1.25
    RPM: 1400

  13. #3973
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    wszystko wskazuje na to że Twój silniczek powiedział papa, jeśli wymiana kondensatora nic nie dała możesz go podrzucić specowi od przewijania takich urządzeń - może go wskrzesi. Nie wiadomo czy kupno takiego nowego nie będzie tańsze, w końcu to made in china czy się myle?
    http://www.made-in-china.com/showroo...ic-Motors.html
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  14. #3974
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    paweljan

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi, czyli pozostaje spec od silników lub producent kotłów który używa takich silników.

  15. #3975
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Witam.

    Odkryliśmy w domu mały dyskomfort na parterze budynku. Wiadomo kocioł z zasobnikiem znajduje się w kotłowni w przyziemiu budynku. Otóz w późnych godzinach wieczorowych gdy w domu panuje błoga cisza a śnieg za oknem sobie milutko pada to na parterze domu słyszalne staje się delikatne buczenie które pochodzi od pracującego w kotłowni kotła w czasie gdy akurat podajnik ślimakowy pracuje. To buczenie pochodzi od pracy silnika i być może motoreduktora.

    Stąd powstał dylemat czy i jak można to wygłuszyć - a narazie to mam takie pomysły:

    1. podłożyć pod nogę podajnika - odpowiednią podkładkę (gumę) mam na myśli wyciąć podkładke z gumowego pasa transmisyjnego - to może wytłumi to trochę przenoszenie drgań i niskich dźwięków,

    2. wygłuszyć dodatkowo sufit kotłowni ( hmm. ale czym ????) no można sie pokusić i wygłuszyć całą kotłownię.

    Może ktoś uporał się już z takim dylematem - czekam na jakieś opinie i podpowiedzi.

  16. #3976

    Domyślnie ..

    guma, może być pas transmisyjny pod kocioł i stopę podajnika.

    To sa mechanizmy, przenoszą dźwięki... Skręcone metalowe rury z kotłem stojącym na betonie...


    Wieczorem w wielu domach słychać tez pracę lodówek, nie wspomnę już jak ryczy palnik olejowy - to jest dopiero hałas.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #3977
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Czyli najpierw załatwię podkładką z tego pasa stopę podajnika. No kotła narazie nie ruszam bo pewnie należy go na czas operacji odłączyc od zasilania i powrotu CO hmm - to ewentualnie po sezonie grzewczym.


    No wiadomo lodówkę słychać a nawet teściową też jak przyjdzie ale to przejściowe zakłócenia.

  18. #3978

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Czyli najpierw załatwię podkładką z tego pasa stopę podajnika. No kotła narazie nie ruszam bo pewnie należy go na czas operacji odłączyc od zasilania i powrotu CO hmm - to ewentualnie po sezonie grzewczym.


    No wiadomo lodówkę słychać a nawet teściową też jak przyjdzie ale to przejściowe zakłócenia.
    Na fotkach widzę,że masz instalację miedzianą, ona się trochę "poddaje"
    Masz zatem szansę, aby podważyć kociołek breszką a druga osoba wsunie kawałki gumy z danej strony pod kociołek, tak samo postępuj z każdej strony kotła i może się uda....
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  19. #3979

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Witam.

    Odkryliśmy w domu mały dyskomfort na parterze budynku. Wiadomo kocioł z zasobnikiem znajduje się w kotłowni w przyziemiu budynku. Otóz w późnych godzinach wieczorowych gdy w domu panuje błoga cisza a śnieg za oknem sobie milutko pada to na parterze domu słyszalne staje się delikatne buczenie które pochodzi od pracującego w kotłowni kotła w czasie gdy akurat podajnik ślimakowy pracuje. To buczenie pochodzi od pracy silnika i być może motoreduktora.

    Stąd powstał dylemat czy i jak można to wygłuszyć - a narazie to mam takie pomysły:

    1. podłożyć pod nogę podajnika - odpowiednią podkładkę (gumę) mam na myśli wyciąć podkładke z gumowego pasa transmisyjnego - to może wytłumi to trochę przenoszenie drgań i niskich dźwięków,

    2. wygłuszyć dodatkowo sufit kotłowni ( hmm. ale czym ????) no można sie pokusić i wygłuszyć całą kotłownię.

    Może ktoś uporał się już z takim dylematem - czekam na jakieś opinie i podpowiedzi.
    Źródłem buczenia jest stojan silnika. To buczenie przenosi się nie tylko na podłogę ale także po rurach. Jedynym najprostszym rozwiązaniem będzie odseparowanie silnika lub motoreduktora od konstrukcji pieca wstawiając gumowe podkładki. Spróbuj najpierw to zrobić a izolację akustyczną kotłowni zostaw na koniec.
    hobbyści też mają wiedzę

  20. #3980
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Jarecki79

    To fakt instalacja może się trochę poddać ale mój czopuch kotła wchodzi prosto w otwór ogniwa grzewczego i tu może być problem aby to dźwignąć. No zobaczę jak najpierw dopasuje odpowiednią wielkość pasa transmisyjnego.

Strona 199 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony