dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 249
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 4970
  1. #1861

    Domyślnie

    Hahha Mendras nie przyszło mi faktycznie do głowy,a jeśli chodzi o wyliczenie ile na retortę to chyba nic nadzwyczajnego jeśli się wie ile spala na dobę,wystarczy podzielić,zważyć i już

  2. #1862
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    Hahha Mendras nie przyszło mi faktycznie do głowy,a jeśli chodzi o wyliczenie ile na retortę to chyba nic nadzwyczajnego jeśli się wie ile spala na dobę,wystarczy podzielić,zważyć i już
    Danutka - jesteś wielka

  3. #1863

    Domyślnie ...

    mendras podaje przykłady, jakie słyszę od uzytkowników...

    Spalanie dla 25kW ślimaka w domu ok.180m2 to średnia wartośc 25-28kg/dobę, oczywiście najważniejsza jest technologia budowy domu, jego izolacja, dalej instalacja, dalej jakość węgla, dalej ustawienie sterownika. Uzytkownicy spalają też 35, 40 a rekordziści 80kg/dobe w domach o takiej samej powierzchni.

    Czepiasz się i nie czytasz.

    Chwilowo był tu inny tekst, bo mi się ciśnienie podniosło, przepraszam za to osoby, które zdążyły to przeczytać, w tym mendrasa, którego to dotyczyło.

    Wyraźnie na opakowaniu masz napisane 1kg/tone węgla, jak masz swoje sposoby to tak rób, ale SAM i tylko u SIEBIE. Sadpal ma swój konkretny skład chemiczny i w nadmiarze wybitnie szkodzi stali (powtarzam w nadmiarze, bo ogólnie powinien wpływać pozytywnie)

    Zbyt duża ilość sadpalu jest szkodliwa dla wymiennika kotła i ogólnie elementów stalowych...

    Łyżeczkę sadpalu to możesz nasypać w kocioł tzw.całodobowy o zasypie 80kg miału a nie na wierzch retorty, gdzie spala się minimalna ilość węgla. Chyba,że łyżeczkę dzielisz na ileś porcji na dzień i po kilka ziarenek co kilka godzin w skali doby dosypujesz. Dodając,że tylko na rozgrzany kocioł (ale w podajniku to oczywiste)

    jak sypię na retortę, to nie rdzewieje kosz i ślimak
    GENIALNE , długo nad tym myślałeś?

    ślimak stalowy kosztuje 100-200zł
    kosz zasypowy ok.500zł w detalu

    Wymiennik kotła kosztuje.....

    Gdzie tu zatem oszczędność i logika?

    Sadpal nalezy mieszać z opałem i kropka...

    Dla jasności, dobrany w/g właściwych proporcji i stosowany zgodnie z wymogami nie niszczy stali. Cholera, wkurzyłeś mnie w tym temacie...

    Ogólnie masz rację, tyle,że sposób jej przekazania mnie zdenerwował.
    Wszystko to powinno jednak wyjść z korzyścią dla forumowiczów.

    W kolejnym poście dokładnie opisze działanie sadpalu
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #1864

    Domyślnie

    Jarecki a ty swoje i kropka

  5. #1865

    Domyślnie

    Czym jest sadpal:
    „SADPAL” jest zielonym proszkiem - mieszaniną soli nieorganicznych, które w temperaturze 650 stopni C ulegają rozkładowi na substancje posiadające właściwości katalityczne.
    Służy do dopalania smoły węglowej, drzewnej i substancji organicznych do końcowego produktu - dwutlenku węgla i wody.


    Stosowanie sadpalu eliminuje:
    1. zanieczyszczenia atmosfery sadzą ( czarny dym ),
    2. wyższe węglowodory aromatyczne WWA typu 3,4 benzopirenu,
    3. emisję tlenku węgla do atmosfery,
    4. potrzebę częstego mechanicznego czyszczenia kotłów z sadzy ( złogów ),
    5. przestoje związane z czyszczeniem pieca, kotła z sadzy ( złogów ),
    6. zapalenie się smoły węglowej ( drzewnej ) w kominie.

    Stosowanie sadpalu powoduje obniżenie:
    1. emisji dwutlenku siarki do atmosfery o 12 - 20 % z tytułu oszczędności zużycia węgla ( innego paliwa stałego ),
    2. obniżenie zużycia węgla w zależności od jego kaloryczności o 12 - 20 % ( również innych paliw stałych ),
    3. obniżenie w spalinach zawartości SO2 i NOx o 10 - 20 %,
    4. obniżenie szybkości korozji stalowych i materiałów konstrukcyjnych palenisk rusztowych kotła i instalacji odprowadzających spaliny,
    5. poprawia sprawność cyklonów, multicyklonów i elektrofiltrów.

    „SADPAL” likwiduje smołę węglową, drzewną ( kreozot ) przez ich dopalanie. Nie spalone węglowodory w tym benzopiren, są dopalane wraz z kreozotem. Tlenek węgla utlenia się do dwutlenku węgla. Obniżenie w gazach wylotowych poziomu SO2 o 10 - 20 % i Nox o 5 - 10 % jest efektem ich związania przez składniki „SADPALU”.

    „SADPAL” WYKAZUJE DZIAŁALNOŚĆ W NASTĘPUJĄCYCH GRUPACH:
    - działanie czyszczące powierzchni kotłów,
    - poprawianie procesów spalania - zmniejszenie unosu cząstek stałych i stężenia dwutlenku węgla w spalinach,
    - obniżenie emisji SO2 i NOx,
    - ograniczenie korozji wysoko i niskotemperaturowej,
    - obniżenie zapylenia.


    STOSOWANIE:
    Systematyczne stosowanie „SADPALU” w proporcji 1 - 2 kg na 1 tonę węgla powoduje likwidację osadów - złogów w kotle i w instalacji grzewczej, utrzymując ich wysoką sprawność w okresie grzewczym. Dzięki temu przestoje na czyszczenie kotła są krótkie i wiążą się tylko z oczyszczeniem z popiołów tylnej jego części. Po zastosowaniu „SADPALU” - w wyniku wypalenia lepiszcza, jakim jest sadza - skorupa ( złogi ) zmienia swoją strukturę, rozluźnia się i opada. Nowa powłoka jest wypalana na bieżąco - ścianki kotła ( pieca ) pozostają czyste.
    „SADPAL” nie powoduje glejowania elementów grzejnych - nie zawiera w swoim składzie dolomitu.
    Ze względu na w/w zalety jest szeroko stosowany w eksploatacji kotłów opalanych węglem, miałem, koksem, drewnem, torfem, węglem brunatnym, zarówno w kotłowniach małych, średnich, jak i dużych. W zasadniczy sposób poprawia sprawność kotłów, utrzymując ściany kotła w czystym stanie. Każdy milimetr osadu ( żużlu, złogu ) na ściance pieca zwiększa zużycie paliw stałych o 10 % ( utrudniona wymiana ciepła przez powstanie izolacyjnego narostu ).


    WŁAŚCIWY SPOSÓB UŻYCIA:
    Do kotłów ( pieców ) wprowadza się „SADPAL” razem z paliwem wymieszanym w proporcji 1 - 2 kg preparatu na 1 tonę węgla do 2 kg na 1 tonę miału. W dużych kotłach proszek można wprowadzić za pomocą małego ślimaka, napędzanego silnikiem prądu stałego ( o zmiennej szybkości ), umiejscowionego nad podajnikiem węgla ( paliwa ). Do małych kotłów podaje się proszek poprzez posypywanie węgla ( w taczce, na pryzmie w odpowiedniej proporcji 1 - 2 kg na 1 tonę). Można dodawać również na żar w palenisku gdy jest taka potrzeba lecz po kilkugodzinnym wygrzaniu kotła ( kuchni węglowej )

    Do kotłów miałowych „SADPAL” wprowadza się do przygotowywanego wcześniej miału przed jego nawilżeniem w proporcji do 2 kg na 1 tonę miału, spryskuje się wodą i miesza ze sobą.

    OPŁACALNOŚĆ STOSOWANIA „SADPALU” ( EFEKTY EKOLOGICZNE ):
    - likwidacja smoły węglowej i drzewnej poprzez jej pełne spalanie,
    - likwidacja benzopirenu,
    - obniżenie emisji tlenku węgla, obniżenie całkowitej emisji gazów o 10 - 20 % z tytułu oszczędności na paliwie stałym,
    - obniżenie poziomu emisji SO2 o 10 - 20 % i NOx o 5 - 10 %,
    - obniżenie poziomu wytwarzania żużlu i popiołu wynikające z oszczędności na opale ( przy węglu koksie, miale ),
    - obniżenie emisji pyłów

    OPŁACALNOŚĆ STOSOWANIA „SADPALU” ( EFEKTY EKONOMICZNE ):
    - oszczędność węgla o 10 - 20 % i praktycznie każdego paliwa stałego,
    - utrzymywanie w stałej, wysokiej sprawności pieców, kotłów c.o. ( wielopaliwowych, węglowych, miałowych, na biomasę, spalających drewno, odpady drzewne, trociny, zgazowujących drewno, kotłów na pelety ), kotłów kominkowych, wkładów kominkowych, piecokominków, pieców i kuchni kaflowych, kuchni węglowych poprzez bieżącą likwidację powłok – złogów. Szybkość przekazywania ciepła jest wprost proporcjonalna do przewodności cieplnej powierzchni kotła ( kominka, pieca itp. ), przekazujących ciepło. Obecność smoły węglowej czy drzewnej na powierzchniach wymiany ciepła tworzy izolacyjną powłokę i przyczynia się do znacznego obniżenia prędkości przekazywania ciepła. Gorące spaliny nie przekazując ciepła uchodzą do komina.
    - wydłużenie czasu mechanicznego czyszczenia pieców, kotłów c.o., kominków, kuchni węglowych itp.,
    - eliminacja przestojów związanych z czyszczeniem pieca, kotła c.o. z sadzy - złogów,
    - przedłużenie żywotności konstrukcji stalowych pieca, kotła c.o., kominka i instalacji grzewczej,
    -polepszenie sprawności urządzeń odpylających.


    GENERALNIE TAK NA STOSOWANIE SADPAL-u, ale z głową!! Bez nadmiaru i w/g zaleceń!
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  6. #1866

    Domyślnie

    Jarecki to info z netu,a na moim opakowaniu pisze co innego,a mianowicie absolutnie nie wsypywać do zbiornika czyli nie mieszać z węglem.
    Sypać łyżkę na 2-3 kg żaru.
    Zastanawiam się czy Jarecki chcesz nam powiedzieć ,żeby wogóle nie stosować czy żeby stosować w jakiś inny sposób Tobie znany???
    Teraz doczytałam ,że tak
    Bo jeśli faktycznie Sadpal ma zły wpływ na blachy w momencie bezpośredniego kontaktu /zaleganie w zbiorniku/to raczej nie ma już takowego,gdy sypiemy bezpośrednio na żar ,a więc automatycznie ulega on spalaniu,nie dotykając nawet retory.
    A że z umiarem?Wiadomo.Cóż nawet sex w nadmiarze szkodzi

  7. #1867
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79
    Można dodawać również na żar w palenisku gdy jest taka potrzeba lecz po kilkugodzinnym wygrzaniu kotła ( kuchni węglowej )
    Czyli to o czym my piszemy.

  8. #1868

    Domyślnie ..

    może faktycznie za dużo tych nerwów.....

    Prawidłowo powinno się mieszać z duża ilością węgla.

    Trochę inny sposób jest z sadpalem do kominków, ale to już inna kwestia.

    Dopuszcza się posypywanie, więc jak tak wam wygodniej... to można się bawić bardzo małą ilością na retortę. Z tą łyżeczka naraz to raczej nie, ale ilość łyżeczka podzielona na 2-3razy bardziej.

    Zachować tylko proporcje 1kg na tonę węgla.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  9. #1869

    Domyślnie

    Ja dzielę na dwie części..bo dwa razy dziennie"odwiedzam moją królową nocy w piwniczce

  10. #1870

    Domyślnie ..

    Kobietka to jednak potrafi rozładować atmosferę.

    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  11. #1871

    Domyślnie

    Dobry rocznik 66 jak dobre wino hahah

  12. #1872

    Domyślnie

    Jak sypię łychę na retortę, to w komorze robi się niebiesko jak w Rio na sylwestra. Może rzeczywiście trzeba mniej, a częściej . A łychę kupiłem specjalnie w tym celu długą i... DREWNIANĄ , ale jeszcze się nie spaliła

  13. #1873

    Domyślnie

    jarecki, lubię cię, serio ale też nie będę cię oszczędzał, to dla twojego dobra

    Nie wiem po co te ciężkie wypociny kogoś, kto to napisał gdzies tam, skoro każdy kto sobie kupi Sadpal przeczyta to co na nim producent zaleca a nie wymaga to predyspozycji filozoficznych o czym w uroczy sposób powiedziała ci danutka. Ta informacja na opakowaniu nie jest tekstem naukowym, ale wynika z tej samej wiedzy.

    Trochę szkoda mi czasu na te twoje epistoły, z których nawet niezbyt lubiący lekcje z fizyki czy chemii licealista pewnie by się uśmiał, ale niech będzie jasność:
    1. Zmieszać sadpal z węglem.
    Nawet niech to będą dwa kilogramy z toną węgla. Jak sobie wyobrażasz stworzyć z tego równomierną mieszaninę? No, można użyć betoniarki, powiedzmy. Może są teraz takie z plastiku albo laminatu z włókien węglowych? Problem w tym, że każdy obrót będzie powodował ocieranie ziaren węgla i produkcję miału, czyli bardzo dużo ziaren od 0 - 1, co robi też zwyczajnie ślimak w podajniku kotła. Nasz drogi suszak Sadpal w zgodzie z prawami natury i swoimi właściwościami.. jak myślisz, co zrobi? Skoleguje się z tymi bardziej równymi sobie drobinami miału. Nawet ten, który najpierw czepił się dużych ziaren, przy mieleniu i ocierani pozostanie w komitywie z miałem. Połączy ich dodatkowo woda serdeczna, prezent od mokrego węgla.

    Teraz to wszystko wsypiemy do zasobnika. Mój Boże ile tu fajnej stali, no i ten ślimak i ten tłok, ciasnota, ziarna węgla się rozpychają i miał na boki na ścianki i cap, bo ten jego kompan Sadpal klei się, bo on prócz wilgoci, ma teraz już czynne chemiczne zaplecze do zachłannej konsumpcji stali. Już mu się nie śpieszy do retorty. Niech te frajery, duże ziarna węgla idą sobie same na zatracenie. No, coś tam popchną, bo wielki zawsze może małego popychać.
    To tyle, krótka historia, jak to mały Sadpal wystrychnął na dudka tonę węgla i na zimno zajadał się tanią stalą.

    Teraz dla urozmaicenia dobranocki żart Jareckiego:

    Do kotłów miałowych „SADPAL” wprowadza się do przygotowywanego wcześniej miału przed jego nawilżeniem w proporcji do 2 kg na 1 tonę miału, spryskuje się wodą i miesza ze sobą.
    ( dobry!!.. Żartowniś z ciebie okrutny!! )
    .. a my tu wszyscy suszymy węgiel na potęgę, ale z nas
    .. chyba gupki

    ..no to może upichcimy coś na gorąco?

    JARO MA DREWNIANĄ ŁYCHĘ!! LOGIKA DO BÓLU!! Jesteś genialny!
    tylko w tym RIO nie świeć im za bardzo, by nie pryskało a zdążyło się dobrze rozgrzać! Tak część wyrzucisz do popielnika i szkoda. Nasze danie firmowe ma latać! i to w najdrobniejszej postaci, najlepiej molekularnej! TY MASZ ZA MAŁĄ PATELNIĘ NA OŚWIETLENIE CAŁEGO RIO. Nie musisz też być taki sumienny jak danutka. Każda porcja działa jednorazowo, w krótkim czasie. TAKI, PRZEZ ŻAR ROZDROBNIONY NA MILIONY SPRAGNIONYCH SADPALIKÓW POPIJA W PRZELOCIE I NIE MA CZASU OTWIERAĆ ZASOBÓW CHEMICZNYCH DO KONSUMPCJI STALI. MUSI SIĘ TRZYMAĆ REGUŁ I NIE MOŻE POWIEDZIEĆ, WIDZI MI SIĘ, ALBO, MAM OCHOTĘ , NO I KOMIN!! TU MOŻE SIĘ CZEPIĆ ALE ROBI SIĘ ZA CIĘŻKI I SPADA NA SAME DNO. TAK KOŃCZY KAŻDY PIJAK!

    mała konkluzja - stosuj 1-2kg na tonę - nie oznacza posyp tonę sadpalem
    to proporcja, podana w sposób rzeczowy.. orientacyjny

    JEŚLI KOMUŚ DOBRANOCKA NIE SPODOBAŁA SIĘ TO NASTĘPNYM RAZEM ZROBIĘ SUCHY WYKŁAD Z CHEMII, Z WZORAMI I BĘDĘ STAWIAŁ STOPNIE!!
    RADZĘ WIĘC NIEZADOWOLONYM PRZYGOTOWAĆ SIĘ A NAJLEPIEJ, PRZESTUDIOWAĆ MATERIAŁY AGH W KRAKOWIE, BO WIEDZY Z CHEMII W LICEUM NIE BĘDĘ JUŻ HONOROWAŁ!!

    MOCNY.. chciałem rzec NOCNY BELFER

    tu póki co, ogólnodostępna ściąga na opakowaniu

    "SADPAL" jest zielonym proszkiem - mieszanina soli nieorganicznych, które w temperaturze powyżej 650oC ulegają rozkładowi na substancje posiadające właściwości katalityczne.

    Służy do dopalania sadzy i substancji organicznych do końcowego produktu - dwutlenku węgla i wody.

    Stosowanie "SADPALU" nie niszczy palenisk rusztowych i instalacji odprowadzających spaliny - przeciwnie, przedłuża ich żywotność (ekspertyza AGH Inst. Inżynierii Materiałowej w Krakowie z dnia 1991.02.20). "SADPAL" poprawia żywotność i sprawność cyklonów, multicyklonów i elektrofiltrów.

    Nie jest środkiem palnym ani toksycznym (ocena PZH-24/B-23/91 w Warszawie), nie wybuchowym, nie powodującym zagrożeń z tytułu jego niewłaściwego zastosowania lub przedawkowania. Z powodzeniem jest stosowany od 1991 r. w kilkuset zakładach oraz u tysięcy odbiorców indywidualnych.

  14. #1874

    Domyślnie

    Ostatnio kupiłem Sadpal z gratisem - łyżeczka z towrzywa - gdzieś 20 ml - do posypywania. Właśnie stosuję jedną taką na dobę, bezpośrednio na palenisko. Pytanie: jak często czyścicie kominy?

  15. #1875

    Domyślnie

    Cytat Napisał ktsu
    Pytanie: jak często czyścicie kominy?
    Tak często ,jak przychodzi kominiarz ..u mnie raz w roku przed sezonem grzewczym

  16. #1876

    Domyślnie ...

    mendras, daj już spokój, atmosfera była rozładowana, po co znowu się szarpiesz.

    Z miałem napis jak najbardziej trafny. Do kotłów miałowych stosuje się zwilżone paliwo (co nie znaczy,że ma to być błoto), do kotłów z podajnikiem musi być suche jak pieprz.

    Malutka ilość tego sadpalu, dobrać 1kg do tony każdy potrafi, jak ktoś chce po łyżeczce dziennie na retortę to dobrze tą łyżeczkę podzielić na 2-3porcje.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  17. #1877

    Domyślnie

    " mendras, daj już spokój, atmosfera była rozładowana, po co znowu się szarpiesz.

    Z miałem napis jak najbardziej trafny. Do kotłów miałowych stosuje się zwilżone paliwo (co nie znaczy,że ma to być błoto), do kotłów z podajnikiem musi być suche jak pieprz. "

    Wiesz Jarecki, już ponad ćwierć wieku palę w swoim domu.. mułem, flotem,miałem, weglem wszelkiej maści i też stosowałem tę chłopską filozofię.. dobrego ciasta .. wyrabiałem je do perfekcji niczym zawodowy piekarz, bo miałem kilku konsultantów ze wsi, starych fachurów od realnego życia.. Taki ktoś jak ja, kto zna się tylko na jakichś nieżyciowych sprawach naukowych, musi oprzeć się na prawdziwych autorytetach ! by się nie szarpać oczywiście niepotrzebnie.

    No ale potem jednak ta szarpana, niespokojna dusza moja, kazała mi pomyśleć, że życie ludzkie na Ziemi ma jednak związek z myśleniem.. no bo taki szympans np. Tak mu blisko do nas, a jednak nie ewoluował i nadal skacze po drzewach..
    No a takie pszczoły, najdoskonalsze społeczeństwo a jednak na tym świecie tylko te kwiatki zapylają.

    .. no więc, pomyślałem.. i zastosowałem palenie na sucho z trocinami, bo stolarz po sąsiedzku ucieszył się, że mu sprzątam stolarnię. Z tyłu w narożnikach w piecu postawiłem sztorcem płytki szamotowe, by był dobry ruch powietrzny w interesie i hulaj.. ustawiałem sobie te ciągi, jak chciałem. Całą tabelę sobie stworzyłem, wielkość otwarcia, czas palenia, temperatura zewnętrzna i takie tam, przesiewane frakcje miału itp. i palenie ciągłe, ręczny dozownik osobowy - 24godz na dobę. Miałem nawet godzinowy rozkład jazdy by nie latać niepotrzebnie tam i nazad.

    Konsultanci poklepywali mnie po ramieniu.. nieraz przy piwie gadaliśmy sobie o tej nauce, że to jednak nie takie głupie.. przesiąść się z dymiącej lokomotywy na sprawy żarowe i bezwodne.. no ale, niektórzy lubią parówki.. taki gust


    Jarecki, "nie chce mi się ,(pi pi).. z toba gadać"

    znasz ten cytat? .. wyluzuj, nie mam nic do twoich parówek, Smacznego! Ja wolę suchą krakowską

  18. #1878
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras
    no ale, niektórzy lubią parówki..
    Ej, no weź... Niektórzy jedzą teraz, a w dodatku dziś piątek
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  19. #1879

    Domyślnie

    Ostatnio zauwazylem, ze dostaje sie dym do zasobnika. Probowalem z ustawieniami, ale nadal to samo. Moze doradzi mi ktos co z tym fantem zrobic. Pozdrawiam.
    Nasza Wierzba.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=78&a=177


    Obudziło się we mnie zwierzę....obawiam się jednak że to leniwiec.

  20. #1880
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamil
    Ostatnio zauwazylem, ze dostaje sie dym do zasobnika. Probowalem z ustawieniami, ale nadal to samo. Moze doradzi mi ktos co z tym fantem zrobic. Pozdrawiam.
    nie otwierac klapy zasobnika
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

Strona 94 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony