dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 249
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.980 z 4970
  1. #1961

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Wydaje mi się, że temperatura czopucha około 60 stopni przy nastawionej temperaturze na piecu 55 stopni to bardzo dobry wynik, bo przecież spaliny muszą być cieplejsze od pieca z którego wylatują - inaczej by go wychładzały zamiast rozgrzewać.

    Czy dobrze kombinuję ?
    Masz rację, bo u mnie zadana temperatura jest 50st i rękę na czopuchu mogę trzymać

  2. #1962

    Domyślnie

    A propos temperatury czopucha,kiedyś usłyszałam tu określenie "w piecu masz huragan" czyli za duży nadmuch...wtedy czopuch był baardzo gorący.Kiedy unormowałam nadmuch to spokojnie mogę go dotykać.Co do utraty ciepła przez grzejący komin to hmm..u mnie jest na parterze ciepły,a w zamian za to w tym pomieszczeniu mam kaloryfer zakręcony..więc jaka strata?
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  3. #1963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał danutka66
    A propos temperatury czopucha,kiedyś usłyszałam tu określenie "w piecu masz huragan" czyli za duży nadmuch...wtedy czopuch był baardzo gorący.
    Dokładnie tak miałem na początku.

    Z tego wynika, że wszyscy nowi w temacie przy ustawianiu pieca powinni zwracać uwagę na temp. czopucha ustawiając siłę nawiewu, bo z tego huraganu w piecu wychodzi spalanie po 50 kg na dobę zamiast 25

    Tylko dlaczego serwisant się o tym nie zająknął gdy do niego dzwoniłem i jeszcze kazał nie zmniejszać mocy wentylatora z ustawionych 100% - ech ci kompetentni fachowcy
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #1964

    Domyślnie

    hehe bo oni tak już mają hahahah Ja miałam przesłonę otwartą na 60% i nadmuch... 50 w skali do 100
    "Kochaj kiedy możesz
    Ufaj kiedy możesz
    Kiedy trzeba pokaż kły "
    Illusion/"Kły"

  5. #1965

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał kolorado
    Po drugie izoluje się po to, żeby nie wychładzać spalin, bo wtedy tworzy się kondensat, co korzystne nie jest.
    No niby tak, ale w domu ocieplać nie trzeba, bo kanał otacza naturalne ciepło pomieszczeń. Problem dotyczy górnej części komina (nieocieplony strych i nad dachem). Tak więc delikatne ciepełko z kanału dymowego w domu to dodatkowe kW
    Cytują ponownie:
    Wszystkim planującym ogrzewanie ekogroszkiem taki polecam, bo po pierwsze łatwiej go zakończyć klinkierem na dachu bez obawy, że klinkier jest ciężki, a po drugie nieźle grzeje, bo nie jest izolowany wełną jak systemowy.
    No i jak komin zwykły, bez wkładu, izolować w górnej części? Raczej się nie da.
    Polecanie tego typu rozwiązania jest moim zdaniem wprowadzaniem w błąd. Poza tym lepiej wyregulować piec, żeby to ciepło nie uciekało do komina, niż cieszyć się z tego, że troszkę tego ciepła odzyskuje się przez komin (przy okazji niszcząc go kondensatem).
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  6. #1966
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    No i jak komin zwykły, bez wkładu, izolować w górnej części? Raczej się nie da.
    Polecanie tego typu rozwiązania jest moim zdaniem wprowadzaniem w błąd. Poza tym lepiej wyregulować piec, żeby to ciepło nie uciekało do komina, niż cieszyć się z tego, że troszkę tego ciepła odzyskuje się przez komin (przy okazji niszcząc go kondensatem).
    Ciepło zawsze będzie uciekać przez komin przy najlepiej wyregulowanym piecu, bo spaliny muszą być cieplejsze od pieca (chyba, że odbierzesz im temperaturę po wyjściu z niego, ale wtedy właśnie narażasz się na powstawanie kondensatu).

    Ogrzewanie korytarza i górnej łazienki to dla mnie spore "troszkę" ciepła z komina.

    Na wylocie z komina mam ponad 40 stopni i używam sadpalu - kondensatu nie zauważyłem.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  7. #1967

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Ciepło zawsze będzie uciekać przez komin przy najlepiej wyregulowanym piecu, bo spaliny muszą być cieplejsze od pieca (chyba, że odbierzesz im temperaturę po wyjściu z niego, ale wtedy właśnie narażasz się na powstawanie kondensatu).
    Zgadza się, będzie uciekać, można jedynie regulować w pewnym stopniu jak dużo.
    Dla mnie nieporozumieniem jest ogrzewanie pomieszczeń za pomocą komina. A co jak będzie za zimno w łazience - podkręcisz kocioł na wyższe obroty? A jak latem grzejesz C.W.U. to dodatkowo grzejesz i tak ciepłe latem pomieszczenia.
    Nie widzę zalet.
    Dlatego moim zdaniem izolacja w kominie powinna być.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  8. #1968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado
    Zgadza się, będzie uciekać, można jedynie regulować w pewnym stopniu jak dużo.
    Dla mnie nieporozumieniem jest ogrzewanie pomieszczeń za pomocą komina. A co jak będzie za zimno w łazience - podkręcisz kocioł na wyższe obroty? A jak latem grzejesz C.W.U. to dodatkowo grzejesz i tak ciepłe latem pomieszczenia.
    Nie widzę zalet.
    Dlatego moim zdaniem izolacja w kominie powinna być.
    Przy dobrym ustawieniu pieca nie ma co już regulować.

    Komin tylko wspomaga ogrzewanie pomieszczeń - poza nim w łazience musi być grzejnik lub podłogówka.

    Co do lata to masz rację - jeśli piec ma działać to faktycznie zdecydowanie lepszy komin izolowany.

    Ja jednak widzę zalety zwłaszcza w zimie, a latem pewnie wygodniej i taniej będzie CWU grzać prądem w bojlerze (choć to dopiero sprawdzę w sezonie).

    Podejrzewam, że wyższy koszt wybudowania komina izolowanego + prąd i węgiel pobierany przez piec przewyższy ogrzewanie prądem w lecie samej CWU.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  9. #1969

    Domyślnie

    Gdzie jestescie Wszyscy? nikt juz nie ma zadnych problemów z ustawieniami
    Nigdy nie mów nigdy

  10. #1970

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeanpascale
    Gdzie jestescie Wszyscy? nikt juz nie ma zadnych problemów z ustawieniami
    Wszyscy już zdążyli poznać swoje kociołki i wiedzą, że teraz to już wszystko w ich rękach

  11. #1971

    Domyślnie

    Chyba tak a ja załozyłem zeszycik ( wpisuje dane ) kupiłem stoper załozyłem manometr na piecu i termometr na powrocie i bawie sie dalej
    Nigdy nie mów nigdy

  12. #1972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ja wręczyłam pałeczkę z powrotem małżowi , choć nadal obserwuję kocioł ... wszystkie zmiany konsultujemy teraz wspólnie
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  13. #1973
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mart1976

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Forumowicze chcę kupić kocił na eko groszek 23-25 myślałem o sasie ,defro lub stąporkowie nie wiem co wybrać . Dom 225 m podłogówka 40 m ściana suporek i steropian 12 poddasze dobrze ocieplone. nie znam się na piecach
    ( ale muszę się z tą wiedzą przeprosić). Co za piec wybrać - marka ?
    Marcin

  14. #1974
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaro'71
    Cytat Napisał jeanpascale
    Gdzie jestescie Wszyscy? nikt juz nie ma zadnych problemów z ustawieniami
    Wszyscy już zdążyli poznać swoje kociołki i wiedzą, że teraz to już wszystko w ich rękach
    Zrobiło się cieplej i już piece nie pożerają tylu kilogramów węgla na dzień co wcześniej to i presja dokładnego wyregulowania nastawień zmalała. Wszyscy wrócili do zajęć budowlanych a do kotłowni zaglądają tylko po to, aby dorzucić wegla i wybrać popiół.

  15. #1975
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    No to chyba postanowione - u mnie będzie sobie stał i popalał HEF-ik Eko-Plus U 18kW w układzie czołowym, z powiększonym podajnikiem (na 270kg zasypu), oraz sterowaniem pogodowym

    Tak to wygląda


    Układ jest uwarunkowany kotłownią (wąska kiszka). Mam nadzieję, że spełni oczekiwania mojej rodzinki

    Cena za taki zestaw wyniesie mnie ok. 11 tys. brutto, niestety, ale to głównie dlatego, że nietypowy układ, oraz pogodówka w zestawie (sterownik ma możliwość podpięcia hydraulicznie sterowanego zaworu n-drogowego).

    HEF to chyba jedyna firma podchodząca najbardziej elastycznie do konstrukcji pieca (umiejscowienie podajnika, czopucha, podłączeń wodnych, itp).

    Czy ma ktoś jakieś konstruktywne uwagi co do użytkowania HEF-ów?
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


  16. #1976
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie Piec.

    Hmm sporo sobie za niego liczą.

    W połowie zeszłego roku kupiłem ENKa 18kW za 6 300 zł ze sterownikiem pokojowym i podajnikiem stndardowym 120 kg.

    Są też wersje z wyjściem spalin (czopuchem) do góry i z pogodówką.
    Do tego Enka ma dziś w standardzie sterownik PID.

    Większy podajnik niewiele pomoże, bo i tak popiół trzeba przy mrozie wyrzucać co 2-3 dni, no chyba, że planujesz palić peletami.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  17. #1977

    Domyślnie Re: Piec.

    Cytat Napisał SUSPENSER
    Większy podajnik niewiele pomoże, bo i tak popiół trzeba przy mrozie wyrzucać co 2-3 dni, no chyba, że planujesz palić peletami.
    dokładnie

  18. #1978

    Domyślnie

    sterownik pogodowy( osobiście nie mam) wiekszosc ludzi narzeka zwłaszcza przy wiekszych minusowych temperaturach.Duze spadki temperatur na piecu. Nie wiem jak teraz ale jak ja kupowałem to popielnik był do bani. Jesli kupujesz to teraz tylko z obrotową retorta ( chyba innych juz nie robia?
    Nigdy nie mów nigdy

  19. #1979

    Domyślnie

    Cytat Napisał Martinezio
    No to chyba postanowione - u mnie będzie sobie stał i popalał HEF-ik Eko-Plus U 18kW w układzie czołowym, z powiększonym podajnikiem (na 270kg zasypu), oraz sterowaniem pogodowym

    Tak to wygląda


    Układ jest uwarunkowany kotłownią (wąska kiszka). Mam nadzieję, że spełni oczekiwania mojej rodzinki

    Cena za taki zestaw wyniesie mnie ok. 11 tys. brutto, niestety, ale to głównie dlatego, że nietypowy układ, oraz pogodówka w zestawie (sterownik ma możliwość podpięcia hydraulicznie sterowanego zaworu n-drogowego).

    HEF to chyba jedyna firma podchodząca najbardziej elastycznie do konstrukcji pieca (umiejscowienie podajnika, czopucha, podłączeń wodnych, itp).

    Czy ma ktoś jakieś konstruktywne uwagi co do użytkowania HEF-ów?
    ja też przymierzam się do zakupu HEF-a, tylko tego EKO-PLUS 20 KW bez dodatkowego rusztu. U mnie też będzie ten nietypowy - czopuch z lewej i zasobnik z prawej tak, jak u Ciebie. Na początku planowałem sterownik ognik PID, ale dowiedziałem się, że nie współpracuje on z zaworami n-drogowymi i dlatego wybiorę sterownik Combit z priorytetem cw i możliwością podpięcia pogodówki. Mam już u siebie zamontowany zawór 4 drogowy. HEF montuje do wyboru: ognik PID, Combit i Geco, ale bez priorytetu cw.
    A z jakim sterownikiem go bierzesz i dlaczego HEF-a?

  20. #1980
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    A z jakim sterownikiem go bierzesz i dlaczego HEF-a?
    Cytat Napisał Martinezio
    Układ jest uwarunkowany kotłownią (wąska kiszka).
    [...]
    HEF to chyba jedyna firma podchodząca najbardziej elastycznie do konstrukcji pieca (umiejscowienie podajnika, czopucha, podłączeń wodnych, itp).
    Jeśli chodzi o sterownik, to chyba będzie Combit, ale tak na 100% to jeszcze nie wiem - mój pośrednik miał dzisiaj pogrzeb w rodzinie i nie było go w robocie, więc nie było z kim ustalać. ZTCW, to HEF wycofuje się z Gecko właśnie z powodu braku możliwości kontroli zaworów n-drogowych.
    Tylko trochę mnie dziwi podejście HEFa do sterowników pogodowych - dopłata za "pogodynkę" to ok. 1000 zł
    Jeśli chodzi o pogodynkę, to nie wiem, czemu uważasz, że ludzie narzekają. Ja słyszałem, że wprost przeciwnie - ci, którzy kupili sterownik pokojowy to narzekają na zbyt wolną reakcję na zmianę warunków zewnętrznych, czemu właśnie ma zapobiegać pogodynka. Oczywiście użycie pogodynki nie eliminuje możliwości użycia sterownika pokojowego Oba w zasadzie się uzupełniają.

    SUSPENSER: wiem, że sporo liczą, ale nie znalazłem alternatywy, która dawała by takie wymiary (de facto kotły HEFa maja chyba najmniejsze wymiary z dostępnych na rynku) i takie usytuowanie podajnika i czopucha, jak HEF. Wybór poniekąd jest wymuszony warunkami kotłowni. Co do zasobnika większego, to łatwiej wynieść garść popiołu, niż co 2-3 dni latać z worami grochu

    jeanpascale: tylko nie wiem, czy HEF robi obrotowe retorty. Chciałbym taką, oczywiście, ale co będzie, to się zobaczy
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


Strona 99 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony