dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 118
  1. #21
    Guest

    Domyślnie

    JoShi

    ale ja nie miałam na myśli płytek imitujacych cegły, nawet tych rewelacyjnych z Klinker Sire, lecz płytki ścienne potocznie nazywane glazurą - w w technice klinkierowej .

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Wybacz mimi, ale ja oczekuje odpowiedzi i porad od osob, ktore majo doswiadczenie w uzytkowaniu kuchni murowanych z cegly klinkierowej
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Rozumiem, ze poza wykwitami na ceglach przy styku ze sciana (tak to zrozumialam) problemy dotyczyly glownie utrzymaniu fugi w czystosci. Czym to bylo fugowane ?
    Powinnas raczej zapytac "czym to bylo wymurowane"? Wymurowane bylo niestety zaprawa z domowej roboty "uszlachetniaczami" .Gotowe kleje i zaprawy do klinkieru, to bylo wowczas marzenie.
    Fugowane bylo zaprawa fugowa Dyckerfoffa /dzisiaj Sopro odp.MFs+b ze wzgledu na rozna chlonnosc i kontakt z zywnoscia/ sciagana z RFN-u.Szerokosc fugi 6mm, gl. ok3mm. Oprocz czystosci , o czym juz wspominalem , byly rany i poszarpany towar, wowczas takze deficytowy pt. rajstopy damskie

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Powinnas raczej zapytac "czym to bylo wymurowane"? Wymurowane bylo niestety zaprawa z domowej roboty "uszlachetniaczami" .Gotowe kleje i zaprawy do klinkieru, to bylo wowczas marzenie.
    Fugowane bylo zaprawa fugowa Dyckerfoffa /dzisiaj Sopro odp.MFs+b ze wzgledu na rozna chlonnosc i kontakt z zywnoscia/ sciagana z RFN-u.Szerokosc fugi 6mm, gl. ok3mm. Oprocz czystosci , o czym juz wspominalem , byly rany i poszarpany towar, wowczas takze deficytowy pt. rajstopy damskie
    Czy uwazasz, ze utrzymanie w czystosci fugi miedzy plytkami w kuchni murowanej i okladanej plytkami byloby latwiejsze ?
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  5. #25
    Guest

    Domyślnie

    JoShi,

    przepraszam, ale wychodzę właśnie...

    co do płytek jeszcze - mogą być malutkie 10x10 a mogą też mieć format typowej cegły
    aha, wczoraj poznałam na priva kogoś kto prowadzi jedną z najlepszych polskich cegielni I mam informacje beposrednie - ceny rewelacyjne - a cegła to od zawsze mój ulubiony materiał i będzie jej u mnie mnóstwo, choć w nowoczesnym bardzo wydaniu.
    to uniwersalny, naturalny i piękny materiał z charakterem - daje wspaniały klimat
    jak co, pytaj , narazie

    aha, fugi do spoinowania możesz kupić np. ciemny brąz czy grafit - włąsnie Quick mix - bedą praktyczne, jeśli boisz się jasnych kolorów spoin

  6. #26
    Guest

    Domyślnie

    Joshi

    Czy uwazasz, ze utrzymanie w czystosci fugi miedzy plytkami w kuchni murowanej i okladanej plytkami byloby latwiejsze ?
    tak , wynika to z techniki położenia

    płytki-wąskie fugi, licujące z płytką

    a cegły - spoiny są szersze, troszkę/minimalnie wklęsłe, bo inaczej brzydko wyglada

    ale naprawdę JoShi - dziś sa takie materiały, że nie ma żadnego problemu

    zapraszam Cie do siebie JoShi - przełamiemy resztę lodów -poważnie piszę

    pokaże Ci najpiękniejsze cegły, cały dom wewnątrz z cegły, barek, kominek , kuchnie - a przy okazji zobaczysz tę piękną bramę u mojego kumpla, a jak Ci się spodoba, to przecież mnie nie sprzedadzą inaczej, jak po kosztach
    papa

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Przepraszam Cie mimi, ale z kolorami i frontami oraz doborem materialow jestem w stanie poradzic sobie sama. A jak uznam, ze nie jestem, to kogos zapytam.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    nie chodzi o kolory JoShi - ale o sprawdzenie w realu, jak to wygląda przy bardzo intensywnym użytkowaniu - taka kuchnia właśnie...i cegły w tysicu barw

    pozdrówka
    pa

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    nie chodzi o kolory JoShi - ale o sprawdzenie w realu, jak to wygląda przy bardzo intensywnym użytkowaniu - taka kuchnia właśnie...i cegły w tysicu barw

    pozdrówka
    pa
    Nie przypominam sobie, zebys miala kuchnie z cegly, poczekam na doswiadczonych uzytkownikow takowej.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  10. #30
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał JoShi
    Czy uwazasz, ze utrzymanie w czystosci fugi miedzy plytkami w kuchni murowanej i okladanej plytkami byloby latwiejsze ?
    Coz, powierzchnie chropowate bardziej sie brudza a zaglebienia im wieksze tym bardziej utrudniaja czyszczenie. Plytka jest troche inaczej wykonczona niz cegla, nawet jesli to plytka z ryflem. Szerokosc fugi i glebokosc jest inna mniejsza dla plytki niz cegly. Latwiej wiec wyczyscic w miare gladka powierzchnie z plytek niz z cegiel. Mozna tez przy plytkach latwiej wykonac np nadproza drzwiczek.Ja musialem z tego zrezygnowac , bo zrobienie tego z cegly bylo zbyt ciezkie i pracochlonne./No dobra przekroczylo moje umiejetnosci /.Plytki z klinkieru ciagnionego , maja wlasnie zatapic prawdziwa cegle, szczegolnie we wnetrzach stylizowanych - bardziej wiec sa praktyczne i "przyjazne". "Pewnych poziomow nie mozna przeskoczyc nawet fikolkiem" jak mawial Lew Davydowicz Landau Albo wiec niefunkcjonalny do konca ale prawdziwy do bolu rustyk, albo w miare jego udana imitacja.
    PS I taka drobna uwaga. Wykwity na klinkierze nie wynikaja tylko i wylacznie z uzycia niewlasciwej zaprawy.Sol na powierzchni czasem wytraca sie na klinkierze w ogole nie murowanym a wiec ni majacym kontaktu z zaprawa

  11. #31
    Guest

    Domyślnie

    2112 wojtek


    Plytka jest troche inaczej wykonczona niz cegla, nawet jesli to plytka z ryflem.
    to nie tak, bo może być gładka cegła klinkierowa i ryflowana, chropowata płytka klinkierowa, tak jak np. niektóre kolekcje klinker sire.
    moja ulubiona płytka kliner sire ma nawet "posypkę" ceramiczną, a więc jest bardzo chropowata i faktycznie rajstopy by darła non stop

    2112 wojtek
    Latwiej wiec wyczyscic w miare gladka powierzchnie z plytek niz z cegiel
    tak że to akurat może być zupełnie odwrotnie jak widać

  12. #32
    Guest

    Domyślnie

    JoShi

    Nie przypominam sobie, zebys miala kuchnie z cegly, poczekam na doswiadczonych uzytkownikow takowej.
    mieszkałam troszkę w Holandii, to ceglane zagłębie , a tu mam znajomy dom

    www.klinkersire.com

    tak a propos wcześniejszych postów ten adres , seria I GRAFFIATI RUSTICI

    pozdrawiam - mimi

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    2112 wojtek
    Plytka jest troche inaczej wykonczona niz cegla, nawet jesli to plytka z ryflem.
    to nie tak, bo może być gładka cegła klinkierowa i ryflowana, chropowata płytka klinkierowa, tak jak np. niektóre kolekcje klinker sire.
    moja ulubiona płytka kliner sire ma nawet "posypkę" ceramiczną, a więc jest bardzo chropowata i faktycznie rajstopy by darła non stop

    2112 wojtek
    Latwiej wiec wyczyscic w miare gladka powierzchnie z plytek niz z cegiel
    tak że to akurat może być zupełnie odwrotnie jak widać
    Jednak "Sa przyklady glupoty tak piekne , ze jakikolwiek komentarz odbiera im urode."
    Nie chce mi sie z toba nawet polemizowac, chociaz prowokujesz . Czytaj do licha cudze teksty ze zrozumieniem. Piszesz tylko po to zeby sobie poklapac? Wiesz , ze dzwonia , nie bardzo wiesz, w ktorym kosciele.Co ty chcesz udowodnic? Co ma do rzeczy twoja ulubiona plytka z posypka z cytowanymi przez ciebie moimi slowami? O czym ty w ogole piszesz?Ja o sposobie wykonczenia produktow ,ty o rodzajach powierzchni.
    Ty sie jednak nudzisz.

  14. #34
    Guest

    Domyślnie

    no to jeszcze raz, bo 2112wojtek sie irytuje


    2112wojtek
    Coz, powierzchnie chropowate bardziej sie brudza a zaglebienia im wieksze tym bardziej utrudniaja czyszczenie. Plytka jest troche inaczej wykonczona niz cegla, nawet jesli to plytka z ryflem.
    napisałam powyżej, że nie ma to nic do rzeczy i to jest tak oczywiste, jak 2+2=4
    tym bardziej, że są także płytki zrobione z przeciętych na trzy pasy cegieł formowanych i jak w kiełbasie - mamy trzy identyczne plastry

    2112wojtek
    Coz, powierzchnie chropowate bardziej sie brudza a zaglebienia im wieksze tym bardziej utrudniaja czyszczenie. Plytka jest troche inaczej wykonczona niz cegla, nawet jesli to plytka z ryflem.
    to odnośnie fugi w płytkach i spoiny pomiędzy cegłami i napisałam dokładnie to samo przed 2112wojtek
    proszę:

    mimi
    a cegły - spoiny są szersze, troszkę/minimalnie wklęsłe, bo inaczej brzydko wyglada
    szerokie spoiny w cegłach mogą być trudniejsze w utrzymaniu od fug w kafelkach.

    wyluzuj

  15. #35
    Guest

    Domyślnie

    GK7

    Witam
    Ja również zastanawiam się nad klinkierem w kuchni a konkretnie chcę komin wentylacyjny wymurować od razu z klinkieru tak aby ozdabiał a nie szpecił kuchnię. Tylko problem bo będzie się on znajdował w sąsiedztwie kuchenki i nie wiem czy to nie jest problem. Może ktoś wie czym go czyścić i konserwować?


    polecam ten QUICK MIX - pisałam o wielu kolorach :

    zaprawa murarska do klinkieru - VM 01 V.O.R.

    Do wznoszenia murów ze słabo nasiąkliwych cegieł licowych o nasiąkliwości od 3 do 8% z jednoczesnym wykonaniem spoin.

    Zużycie: 43-53 kg/m2 przy normalnym formacie cegły

    VM 01 szara - 03209 9 30 40 19 sprawdź A
    VM 01.w ekstra biała - 05208 0 40 35 26 B
    VM 01.2 czarna - 03229 7 30 40 19 A
    VM 01.3 ciemnoszara - 03309 6 30 40 19 A
    VM 01.4 antracytowa - 03409 3 30 40 19 A
    VM 01.5 biało-beżowa - 03509 0 30 40 19 A
    VM 01.6 biało-szara - 03609 7 30 40 19 A
    VM 01.7 brązowa - 03709 4 30 40 19 A
    VM 01.8 marchewkowo-
    brązowa - 03809 1 30 40 19 A
    VM 01.9 piaskowa - 04001 8 30 40 19 A
    VM 01.10 żółta - 04002 5 30 40 19 A
    VM 01.11 zielona - 04003 2 30 40 19 A
    VM 01.12 pomarańczowa - 04004 9 30 40 19 A
    VM 01.13 różowa - 04005 6 30 40 19 A
    VM 01.14 łososiowa - 04006 3 30 40 19 A
    VM 01.15 miedziana - 04007 0 30 40 19 A
    VM 01.16 brązowo-czerwona - 04008 7 30 40



    ZSE/KSE płyn do usuwania wykwitów i nalotów wapiennych

    Gotowy do użycia środek czyszczący różne podłoża i wszelkiego rodzaju ściany murowane z wykwitów cementowo-wapiennych. Kolor: bezbarwny.

    Zużycie: około 150-350 ml/m2 w zależności od sposobu nakładania

    Środek płynny




  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    GK7
    Może ktoś wie czym go czyścić i konserwować?

    świetne środki REMMERS


    do konserwacji (hydrofobizującej impregnacji) - np. krem impregnujący FUNCOSIL FASSADENCREME


    do konserwacji, zabezpieczenia przed brudzeniem, tkaże tłuszczem - FUNCOSIL OW - środek na bazie kombinacji specjalnych silikonów

    są też polskie preparaty http://www.silikonypolskie.pl szukaj SARSIL

    ale te powyższe sprawdzone przy renowacji i konserwacji starego, 100 letniego, ceglanego domu


    i klinkierowy murek w kuchni będzie pięknym elementem, nawet w sąsiedztwie kuchenki


    pozdrawiam

    mimilapin

  17. #37

    Domyślnie

    Dzięki Mimilapin za wyczerpujące informacje.
    A może masz jakieś ciekawe zdjęcia z wykończenia kuchni klinkierem. Jeżeli tak to proszę o zdjęcia, najlepiej prywatną wiadomość.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    Cytat Napisał mimilapin
    2112 wojtek
    Plytka jest troche inaczej wykonczona niz cegla, nawet jesli to plytka z ryflem.
    to nie tak, bo może być gładka cegła klinkierowa i ryflowana, chropowata płytka klinkierowa, tak jak np. niektóre kolekcje klinker sire.
    moja ulubiona płytka kliner sire ma nawet "posypkę" ceramiczną, a więc jest bardzo chropowata i faktycznie rajstopy by darła non stop

    2112 wojtek
    Latwiej wiec wyczyscic w miare gladka powierzchnie z plytek niz z cegiel
    tak że to akurat może być zupełnie odwrotnie jak widać
    Jednak "Sa przyklady glupoty tak piekne , ze jakikolwiek komentarz odbiera im urode."
    Nie chce mi sie z toba nawet polemizowac, chociaz prowokujesz . Czytaj do licha cudze teksty ze zrozumieniem. Piszesz tylko po to zeby sobie poklapac? Wiesz , ze dzwonia , nie bardzo wiesz, w ktorym kosciele.Co ty chcesz udowodnic? Co ma do rzeczy twoja ulubiona plytka z posypka z cytowanymi przez ciebie moimi slowami? O czym ty w ogole piszesz?Ja o sposobie wykonczenia produktow ,ty o rodzajach powierzchni.
    Ty sie jednak nudzisz.
    Najpiekniej o glupocie powiedzieli w "Szpitalu na peryferiach" :
    gdyby glupota mogla unosic , to latalaby pani jak golebica

  19. #39
    Guest

    Domyślnie

    GK7

    Dzięki Mimilapin za wyczerpujące informacje.
    A może masz jakieś ciekawe zdjęcia z wykończenia kuchni klinkierem. Jeżeli tak to proszę o zdjęcia, najlepiej prywatną wiadomość.
    z przyjemnością

    najlepiej na e-mail - tam mogę przesłać pliki w dowolnym formacie


    [email protected]

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    mimi

    do konserwacji (hydrofobizującej impregnacji) - np. krem impregnujący FUNCOSIL FASSADENCREME
    tu jeszcze uzupełnię, bo sa także środki w płynie, np. FUNCOSIL WS
    i wiele innych do cegieł klinkierowych, kamieni, cegieł typu silka itp.

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony