dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 99 z 112
Pokaż wyniki od 1.961 do 1.980 z 2232
  1. #1961

    Domyślnie

    Witam. Nie wiem po co tyle kombinować .Nie jestem fachowcem ale moja ściana o pow.6 m2 istnieje od roku i nic (odpukać))) się nie dzieje.
    Ścianę pomalowałam unigruntem -jakimś zwykłym-,płytki ze starej cegły (dosyć grube) kleiłam zwykłym klejem do kafelek.
    Fugę też robiłam ze zwykłej zaprawy murarskiej.Potem impregnacja i jest ok.Wygląda staro i naturalnie.
    Czasami za bardzo wymyślamy

  2. #1962

    Domyślnie

    Nie kombinuję, tylko dzielę się swoim doświadczeniem. Też najpierw posmarowałem pomalowaną ścianę zwykłym gruntem, po czym dowiedziałem się, że to nie działa. I zrywałem 17m2 cegły.

  3. #1963

    Domyślnie

    Nie chciałam Cię urazić...Mówiłam ogólnie.
    Mnie też kilka odpadło ,ale jak wspomniałam moje płytki były grube i przez to ciężkie.
    Poza tym u mnie to była wina złej konsystencji kleju i sposobu przyklejania .Jak to opanowałam było ok.
    Ale ja baba jestem a nie fachowiec)))

  4. #1964

    Domyślnie

    Podpowiedzcie jaką kupić fugę półsuchą do płytek ciętych z cegły ? W sklepach typu OBI i czy Merkury Market nic nie wiedziałem.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  5. #1965

  6. #1966

    Domyślnie

    NO to i ja pokażę swoją.
    Stara Cegła Skalna- Elkamino
    fuga jasnoszara również z elkamino
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150227_090819.jpg
Wyświetleń:	583
Rozmiar:	92,4 KB
ID:	306466  

  7. #1967

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat - ja z kolei mam świeżo wytynkowaną ścianę tynkiem gipsowym. Zastanawiam się czy kleić na to płytki stegu parma czy zostawić ścianę gładką jak jest. Jest ona idealne gładka i nie uśmiecha mi się jej "dziurawić" bo pisaliście, że jak nie będzie chropowatej powierzchni to płytka nie będzie się trzymać? Dobrze zrozumiałam?

  8. #1968
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro świeżo wytynkowaliście to szkoda poniesionych nakładów. Cegłe dałoby się kleić bezposrednio do nieotynkowanego muru.

  9. #1969

    Domyślnie

    endka, śliczna. Narożnik też fajny

  10. #1970

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiabuilder Zobacz post
    Podepnę się pod temat - ja z kolei mam świeżo wytynkowaną ścianę tynkiem gipsowym. Zastanawiam się czy kleić na to płytki stegu parma czy zostawić ścianę gładką jak jest. Jest ona idealne gładka i nie uśmiecha mi się jej "dziurawić" bo pisaliście, że jak nie będzie chropowatej powierzchni to płytka nie będzie się trzymać? Dobrze zrozumiałam?

    Będzie się trzymać bez niszczenia powierzchni. Pamiętaj tylko o dobrym markowym gruncie.

  11. #1971

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    skoro świeżo wytynkowaliście to szkoda poniesionych nakładów. Cegłe dałoby się kleić bezposrednio do nieotynkowanego muru.
    Wiesz, akurat tynkowałam większość domu, na tym kawałku może i rzeczywiście mogły zostać stare tynki, ale były bardzo krzywe.

  12. #1972

    Domyślnie

    Cytat Napisał GzE Zobacz post
    Będzie się trzymać bez niszczenia powierzchni. Pamiętaj tylko o dobrym markowym gruncie.
    A możesz doradzić jaki grunt jest dobry pod taką płytkę?

  13. #1973

    Domyślnie

    Też robię przymiarki do tej cegiełki. znalazłam coś takiego
    https://www.youtube.com/watch?v=sWLK6NzU4b0#t=346
    Myślę, że dam radę sama ułożyć

  14. #1974
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucecita Zobacz post
    Też robię przymiarki do tej cegiełki. znalazłam coś takiego
    https://www.youtube.com/watch?v=sWLK6NzU4b0#t=346
    Myślę, że dam radę sama ułożyć
    Chciałas napisać ze też robisz przymiarki do płytki gipsowej a nie cegiełki
    jesli cegiełki a bardziej płytki czyli cięte cegły to zerknij http://www.nelissen.pl/

  15. #1975

    Domyślnie

    kasia, ja na taką powierzchnie użyłem, gruntu beton kontakt, po wyschnięciu ma strukturę papieru ściernego.

  16. #1976

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasiabuilder Zobacz post
    A możesz doradzić jaki grunt jest dobry pod taką płytkę?
    Mnie polecano ceresit ct17. głównie chodzi o to, żeby nie używać tych najtańszych, bo to w większości woda.

    Mam nadzieje że nie zabrzmi to jak jakakolwiek reklama, ale na youtube jest ciekawy filmik - dlaczego warto gruntować. Można się dużo nauczyć

    (z autorem nie mam nic wspólnego )

  17. #1977

    Domyślnie

    Podpinam sie pod temat. Jakis czas temu kupilem pytki z prawdziwej cegly. Cegla juz na scianach ale pozostaje fugowanie i impregnacja. Zastanawiam sie co najpierw? Czy nie lepiej jak zaimpregnuje a potem dam fuge? Bedzie sie lepiej czyscilo cegly? Dodatkowo zauwazylem ze na wielu ceglach byla jakas plesn. Towar musial byc z rozbiorki jakiegos naprawde starego budynku. Dlatego mysle nad pokryciem sciany najpierw jakims srodkiem na grzyba.
    Ale najgorsze jest to ze nie wiem czego mam szukac gdyz znajduje sie na terenie Wielkiej Brytanii i nie mam pojecia czego szukac w sklepach typu B&Q. Ktos cos pomoze ?

  18. #1978

    Domyślnie

    Cytat Napisał Inezka Zobacz post
    Niestety, nie wiem dlaczego, wiekszosc osob uwaza, ze ladna to rowniutka, prosciutka, sliska i nie daj boze blyszczaca. Dla mnie piekno tkwi w naturalnosci, a jednoczesnie cieplym minimalizmie... I dlatego w swoim domku nie bede miala nawet jednej klinkierowki... Ale.... na temat gustu podobno sie nie dyskutuje




    Zgadzam się z Inezka. Czy w cegle nie chodzi właśnie o to, żeby była surowa? Pomalować na biało i jest super. Szwagierka tak sobie zrobiła, wygląda to rewelacyjnie.

  19. #1979

    Domyślnie

    Generalnie zgadzam się, ale trzeba też coś z taką cegłą zrobić, aby nie zbierała brudu. Pomalowanie na jakiś kolor wydaje się dobrym pomysłem. Albo pomyśleć trzeba o jakimś impregnacie. To najlepiej pytać przy zakupie.
    ciekawy świata

  20. #1980
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bbettka

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    9

    Domyślnie

    Moi znajomi zrobili w jednym pokoju jedną ścianę w tak zwanym murze pruskim. Nie wiem, ładnie to wygląda rzeczywiśćie, ale jednocześnie pokój jest masakrycznie mroczny i ciemny.

Strona 99 z 112

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony