dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 505 z 1521
Pokaż wyniki od 10.081 do 10.100 z 30404
  1. #10081
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    wiem tyle że
    pierwsze pompy sprzedał Calmotherm Pompy AG pod szyldem jeszcze Thermotechnik Bauknecht TTB ..póżniej go przejął .
    Schulthess Group w 2000 roku przejał Alpha Inno Tec z Niemiec i Calmoptherm ze Szwajcarii a w 2001 r przejeli pompy grzewcze Siemensa w Niemczech i Austrii . Pózniej przejęli jeszcze Genvex A / S, Haderslev (Dania)
    ( klimatyzacja , wentylacja , ) ( 2004 ) KKT Kraus Kälte-und Klimatechnik GmbH ( 2005 ) i Corona Solar GmbH ( 2007 ) Tholey-Theley (Niemcy ) .
    Jest jeszcze Alpha Inno Tec Sun ( to dawna Corona Solar ) jako spółka zależna od Alphy .
    RWXW
    ale ja tylko tak z ciekawości chciałam pokazać .
    Nie jako jakikolwiek zarzut , absolutnie . Cieszę się że jest tak jak jest , że się rozwijamy .., że jest ciekawie ...że każdy może znaleźć pomoc ...i ogólnie jesteśmy jedną Rodziną
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  2. #10082

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonetka
    [...]Sys ...policzyłeś ilu ludków ( jaki % wszystkich ) ma Apha
    Aplha - 9
    Nibe - 14

    Cytat Napisał sledz98
    Cytat Napisał bonetka
    http://wp-verbrauch.in-tostedt.de/index.php?button=verbrauch
    Nie znam niemieckiego[...]
    Cytat Napisał bonetka
    Sledz
    a może spróbuj sobie zainstalować tłumaczenie stron przez google toolbar
    Prawy górny narożnik strony - flagi narodowe i mamy po polsku (no tak w miarę po polsku).
    Pozdrawiam
    Jerzy
    --------------------

  3. #10083

    Domyślnie

    Bonetka aż takich dokładnych informacji nie oczekiwałem
    Chodziło mi o coś innego a mianowicie o bazę fachowców, którzy doświadczali się w Kulmbach

  4. #10084
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJDOCIEKLIWSZA KOBIETA NA TYM FORUM
    bonetka

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1.529

    Domyślnie

    a w Kulumbach ....to Dimpex króluje ( ma tam zakład )
    no nie wspomnę o konferencji z 8 lipca tego roku gdzie miał wykład przedstawiciel Alpha ( chwilł się tym terminem 800 KW ) wsród 60 firm z Bawarii i Niemiec z okazji Dnia Energii
    Gorgio
    dziękuję za policzenie
    Pozdrawiam .
    Czasami coś dopisuję , za utrudnienia bardzo przepraszam

  5. #10085

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli. Pompa załączyła się 3 razy na dobę, pracowała 5 godzin. W domu temperatura taka, jaka ustawiłem. Gdyby nie Wasze podpowiedzi nadal szalałaby prawie na okrągło.

  6. #10086
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał ska
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy mi pomogli. Pompa załączyła się 3 razy na dobę, pracowała 5 godzin. W domu temperatura taka, jaka ustawiłem. Gdyby nie Wasze podpowiedzi nadal szalałaby prawie na okrągło.
    Nie ma tak lekko .
    Napisz (dla potomnych), co zrobiłeś, że z tych 30 włączeń na dobę - http://forum.muratordom.pl/post3782270.htm#3782270 , doszedłeś do 3.

  7. #10087

    Domyślnie

    geoTHERM plus VWS 62-2









    Przed zalozeniem obudowy oczywiscie

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  8. #10088

    Domyślnie

    Cytat Napisał bonetka
    Nie jako jakikolwiek zarzut , absolutnie
    Wiem, wiem, i wcale nie potraktowałem tego jak zarzutu. Myślę, że parę rzeczy uda się zastosować i u nas.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  9. #10089
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    phoenix*

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    202
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    czesc

    takie pytanko z ciekawosci mej,
    czy umiejscowienei PC ma zwiazek z wydajnoscia ukladu grzewczego ?
    Chodzi mi o to czy stojaca pompa w pomieszceniu nr4 bedzie miala problem aby doporwadzic cieplo w podlogowce rownomiernie po calym domu ? (np by dT GZ byla ok)


  10. #10090

    Domyślnie

    Cytat Napisał phoenix.pl
    czy umiejscowienei PC ma zwiazek z wydajnoscia ukladu grzewczego ?
    Nie ma. Związek z wydajnością układu grzewczego ma instalacja grzewcza, tzn. średnice rur i długości poszczególnych sekcji.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  11. #10091

    Domyślnie

    Generalnie najlepiej gdy odleglosci sa jak najmniejsze, dotyczy to zarowno co jak i cwu. Niemniej jednak jest to rzecz pomijana bo nie mamy zazwyczaj takiej mozliwosci zeby ustawic PCi po srodku domu.
    Sa projekty w ktorych domyslnie pom. techniczne sa umiejscowione w srodku, ale to marginalna ilosc -ja taki mam hehe...
    Skracajac droge w instalacji zmniejszamy rowniez straty na "przesyle" -nie wiem jakiego rzedu moga one byc, pewnie nieznaczne przy domach jednorodzinnych bo przeciez w gre wchodza odleglosci co najwyzej kilku/ kilkunastu metrow

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  12. #10092

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    Skracajac droge w instalacji zmniejszamy rowniez straty na "przesyle" -nie wiem jakiego rzedu moga one byc
    Przy domku jednorodzinnym strat na przesyle w zasadzie nie ma, bo rury są prowadzone w podłodze, czy ścianach tworząc dodatkowe ogrzewanie podłogowe/ścienne pomieszczeń i tak ogrzewanych. Chyba że poprowadzimy rury przez pomieszczenia nieogrzewane, ale tu taka sytuacja nie zachodzi. Fakt, że lepiej gdy źródło jest na środku, ale przy takim rozmiarze budynku znaczenie tego jest pomijalne.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  13. #10093

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw
    Też mi się wydawało, że praca obiegówki przez całą dobę to rozrzutność
    Czy ktoś w nibe ma podobne ustawienie?
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  14. #10094
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    phoenix*

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    202
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    W Nibe mam non stop obieg GZ.
    Pytasz czy ktos w Nibe ma wlaczana lub wylaczana pompe GZ razem z pompa DZ ?

  15. #10095

    Domyślnie

    Dokładnie chodzi mi o sterowanie pokojowe w systemie jaki opisywał HenoK.
    Pokojówka załącza PC na podstawie zmierzonej temperatury wewnętrznej.
    Pompki GZ uruchamiają się razem z PC.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  16. #10096

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Dokładnie chodzi mi o sterowanie pokojowe w systemie jaki opisywał HenoK
    Ja poradziłem sobie podłączając sterowanie pokojowe pod sygnał "taniej taryfy z elektrowni", bo coś takiego mój sterownik miał. Bezpośredniego sterowania z czujnika pokojowego nie przewidzieli...
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  17. #10097

    Domyślnie

    Ty masz Stiebla a mnie,ciekawi czy można coś podobnego odpalić w Nibe.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

  18. #10098
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    phoenix*

    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    202
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    40

    Domyślnie

    Nibe ma cos takiego jak room sensor wiec sterowanei pokojowka (jako dodatkowa opcja) rowniez jest, pytanie tylko czy wylacza to pompke GZ

  19. #10099

    Domyślnie

    Cytat Napisał klimaw
    Ty masz Stiebla a mnie,ciekawi czy można coś podobnego odpalić w Nibe. :o
    W N1140 też jest sterowanie taryfami, a więc można odciąć sprężarkę. Czy wyłączą się wtedy obiegówki, tego nie wiem - trzeba doczytać lub sprawdzić. Jest też możliwość podłączenia termostatu pokojowego (zewnętrzna kompensacja), ale wg. instrukcji on chyba zmieni tylko krzywą.
    TU jest wątek na Forum "Instalacja pompy ciepła tymi ręcami robiona".
    Dom 200m2 po podłogach, dół podłogówka, góra grzejniki+podłogówka w łazience, 2 drabinki w łazienkach, zasilanie bezpośrednio z pc bez mieszacza. Ocieplenie: ściany 20cm, poddasze 30cm, podłoga 10cm, pc Stiebel Eltron 11kW, kolektor spiralny 4x200m. Reku

  20. #10100

    Domyślnie

    Cytat Napisał rwxw
    wg. instrukcji on chyba zmieni tylko krzywą.
    Dokładnie tak.
    Postów coraz więcej, a wiem coraz mniej!
    Kliknij TU, a zobaczysz zużycie energii mojej pompy ciepła

Strona 505 z 1521