dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 21
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 403
  1. #201

    Domyślnie

    Jężeli wady te były widoczne przy odbiorze to po jakiego diabła odbierałeś ,
    poczytaj papiery , prawdopodobnie masz punkt w którym pisze ,że zapoznałem sie z towarem przy odbiorze i odebrałeś jakościowo .Jeśli zładowali na budowie , tzn. ze jest ok .To jest tak jak z kasami, po odejściu od kasy reklamacji nie uznajemy.Generalnie jest gwarancja ,która to obejmuje , ale w tym momencie trochę sie po wkurzasz czekając na te święte krowy. Gdybyś nie odebrał, bo przywieźli badziewie , możliwe że dziś już byś kładł dobrą dachówkę.

  2. #202

    Domyślnie

    Mi przywieziono czarną angobę matową, marsylkę. Uważam, że jest to bubel. Ma w 60% odpryski koloru ceglanego. Fatalnie to wygląda na dachu. Nie wiem, czy mam to ściągać i kupować coś innego, czy w obawie przed zimą nakładać tak jak jest, a potem zamalowywać te czerwone plamki. Pozdrawiam.

  3. #203

    Domyślnie

    Nie tylko Tondach tak ma ale jeszcze wiele znanych producentów, praktycznie każda ceramika barwiona na czarno lub brązowo, a nie barwiona w masie moja rada kup angobę na zimno daj dekarzom parę złoty aby Ci malowali odpryski i po sprawie , bo reklamacji i tak nie uwzględnią

  4. #204
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    sailor_man

    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Łódź
    Dzielnica
    Rąbień AB
    Posty
    156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Tondach Stodo 12 - poszukuję w dobrej cenie

    Witam,
    przymierzam się do kupna dachówki ceramicznej Tondach Stodo 12 kolor "Glazura szyfrowo czarna". Czy moglibyście podzielić się namiarami na hurtownie w Polsce lub Czechach gdzie można kupić Tondach'a w dobrej cenie?
    Może ktoś sprowadzał prosto z fabryki, a może gdzieś w Polsce są lepsze ceny niż w Łodzi w APK?

    Będę wdzięczny za informacje.

    sailor_man

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar atija
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Żuławy
    Posty
    2.711
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    57

    Domyślnie

    podciągam wątek
    jak się mają wasze dachy po kilku latach?
    a może ktoś teraz zdecydował się na dachówki TONDACH?
    STOP PIJANYM KIEROWCOM
    Dziennik Ani
    Komentarze Ani

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pam

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Wieliczka
    Posty
    1.270

    Domyślnie

    Cytat Napisał atija Zobacz post
    podciągam wątek
    jak się mają wasze dachy po kilku latach?
    a może ktoś teraz zdecydował się na dachówki TONDACH?
    Ja mam od maja 2008. Może to nie jest długo, ale jak na razie nie ma śladu, że coś jest nie tak.

  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ciaputek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Odgrzewam temat - bardzo proszę o opinie nt. tondachu, jestem tuż przed decyzją o dachówce, tondach przebija wszystkie pozostałe cenowo, wygląd OK, ale jak z jakością ?

  8. #208

    Domyślnie

    Właśnie fachowcy skończyli mi układać dachówki z Tondachu.Zdecydowałam się na nie po wielu konsultacjach.Rzeczywiście dobrze się układa,dachówki są równe,kominki wentylacyjne bardzo ładne-też ceramiczne -do Braasa musiałam 3 lata temu kupować pcv i już zmieniły kolor.Oglądałam domy pokryte Tondachem kilka lat temu-wyglądają ok.Więc po co przepłacać?Zwłaszcza jak liczy się każdy grosz.

  9. #209
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Marcin1978

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Kraków
    Posty
    275

    Domyślnie

    Ja mam Tondacha od 2007. Żeby nie sąsiad palący syfem w piecu to wygladał by jak w momencie montażu. Ogólnie polecam.

  10. #210
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ciaputek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Dzięki za informacje, zdecydowaliśmy o kupnie tondachu - różnica 7 tys, za to będzie część stolarki, lub brama garażowa.

  11. #211
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    igodyn

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    4

    Domyślnie reklamacja dachówki Tondach

    w 2002 r. pokryliśmy dom dachówką angobowaną Tondachu - przy zakupie dostaliśmy kartę gwarancyjną, dachówka po 7 latach zaczyna się sypać - już 7 dachówek rozsypało się w mak, i następne zaczynają się łuszczyć. Firma Tondach po złożeniu reklamacji wysłała swojego praownika na wizję lokalną, a następnie w piśmie odmówiła nam uznania reklamacji powołują się na błędy w wykonaniu pokrycia- zbyt mało dachówek wentylacyjnych i wykończenie boczne blachą a nie dachówką krańcową. Przy sprzedazy kupiłam tyle wentylacyjnych ile mi polecono w sklepie - ale oczywiście nie mam na to żadnego dowodu, gwarancja nie zawierała żadnych zaleceń co do ich liczby. Co do dachówek krańcowych, sprzedawca nic mi nie mówił, że obowiązkowo muszę ich użyć, zresztą przecież np. jak kryje się dachy w zabudowie szeregowej to nie używa się dachówek krańcowych. Czy ktoś miał takie problemy z Tondachem? Jak można zakwestionować ich opinię?

  12. #212
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    igodyn

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    4

    Domyślnie reklamacja dachówki Tondach

    w 2002 r. pokryliśmy dom dachówką angobowaną Tondachu - przy zakupie dostaliśmy kartę gwarancyjną, dachówka po 7 latach zaczyna się sypać - już 7 dachówek rozsypało się w mak, i następne zaczynają się łuszczyć. Firma Tondach po złożeniu reklamacji wysłała swojego pracownika na wizję lokalną, a następnie w piśmie odmówiła nam uznania reklamacji powołując się na błędy w wykonaniu pokrycia- zbyt mało dachówek wentylacyjnych i wykończenie boczne blachą a nie dachówką krańcową. Przy sprzedazy kupiłam tyle wentylacyjnych ile mi polecono w sklepie - ale oczywiście nie mam na to żadnego dowodu, gwarancja nie zawierała żadnych zaleceń co do ich liczby. Co do dachówek krańcowych, sprzedawca nic mi nie mówił, że obowiązkowo muszę ich użyć, zresztą przecież np. jak kryje się dachy w zabudowie szeregowej to nie używa się dachówek krańcowych. Czy ktoś miał takie problemy z Tondachem? Jak można zakwestionować ich opinię?

  13. #213
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Wentylacja połaci jest niezmiernie istotna dla żywotności dachu (pokrycia). Dachówki wentylacyjne wspomagające tą wentylację są oczywiście potrzebne ale ich mniejsza ilość nie ma decydującego wpływu na żywotność pokrycia. Natomiast zastosowanie bądź nie dachówek szczytowych nie ma żadnego wpływu na żywotność pokrycia. W Twoim przypadku mogły wystąpić błędy w wykonaniu okapu oraz kalenicy. Powinnaś zasięgnąć opinii doświadczonego dekarza i po jego cenie zdecydować czy kierujesz sprawę do sądu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  14. #214
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    igodyn

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    dziękuję serdecznie za odpowiedź - do kogo można się zwrócić o ekspertyzę ? czy ma Pan może adres jakiegos Instytutu Materiałów Budowlanych czy experta (Małopolska)?

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Proszę się skontaktować z Małopolskim Oddziałem Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy (www.dekarz.com.pl). Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  16. #216
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    igodyn

    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    jeszcze raz serdecznie dziękuję

  17. #217
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek i

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    REKLAMACJA DACHÓWKI TONDACH TO WIELKA LIPA !!!!!! TONDACH TO OSZUŚCI Moja dachówka popękała po 3 latach Reklamacji nie uwzględniono Teraz Mam Sprawę w SĄDZIE NIE KUPUJCIE TEGO DZIADOSTWA !!!! 30 lat i gwarancja nie jest u nas respektowana TO OSZUŚCI!!!!! MOGĘ wysłac zdjęcia Marsylki która rozpada się w kawałki !!!

  18. #218
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    slawek i

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    jeszcze mogę dodać że sytuacja była identyczna przysłano pracownika,który stwierdził że jest zbyt mało dachówki wentylacyjnej, mogę podać nr tel państwu igodyn.

  19. #219

    Domyślnie

    no ładnie , ja mam tondach romańska12 , leży na dachu już 2 lata na razie nic się z nią nie dzieje
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Ja mam dachówkę Tondach od 2007. Angobę chyba właśnie romańską (miała być marsylka ale firma zmieniła profil). Nic się z nią nie dzieje, leży i bardzo ładnie wygląda. Z góry tez, bo mąż był na dachu i patrzył. Reklamować na szczęście nie muszę.
    A co dachówek wentylacyjnych i krańcowych to fakt. Firma sprzedająca uprzedzała nas, że reklamacja wymaga odpowiedzniej liczby wentylacyjnych na mb I tyle, ile wymaga zakupiłam. Fajnie to wyglada, takie dziubki

Strona 11 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony