dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1089 z 1144
Pokaż wyniki od 21.761 do 21.780 z 22870
  1. #21761

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Zapytam nie złośliwie. Czym w takim razie kierować się przy kupnie kotła? [pomińmy aspekt czyszczenia...]
    - odpowiednio dobrany mocą kocioł (niezbyt mocno przewymiarowany)
    - wsparcie techniczne
    - rozwojowość kotła (prowadzone zmiany , modyfikacje)
    - odpowiedniej mocy palnik
    - inteligentna elektronika
    - łatwość czyszczenia

    I tyle ..

    Po co mi "testy i certyfikaty" kotła w warunkach które u mnie NIGDY nie wystąpiły i nie wystąpią ?

    Prawdopodobnie testy są stworzone aby największa ilość kotłów otrzymywała odpowiedni certyfikat , bo ten cerrtyfikat bardzo często oznacza że kupujący może otrzymać dofinansowania i dzięki temu właśnie wybierze ten kociol ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  2. #21762
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał wuwok Zobacz post
    Jednak powinny być jakieś kryteria które powinien spełniać dobry piec.
    Z tego co tu czytam jest to proste do określenia i sama norma to określa czyli kocioł MUSI mieć zrobione badania na 100% i na 30% mocy grzewczej.
    Czyli jak dom potrzebuje przy najniższej temp.obliczeniowej max.7kW mocy grzewczej to patrzymy na kocioł oferujący max.7kW mocy grzewczej i posiadający badania na max.7kW i 30% z tego czyli 2,1kW.
    Jeśli na rynku nie ma takiego kotła to znaczy,że nie ma odpowiedniego kotła do naszego domu i kupujemy w ciemno licząc się z tym,że kupiliśmy nieznane badziewie czyli wybieramy kotły,które najbardziej nam się podobają

    A że obecnie nowe domy rzadko potrzebują pow.7kW mocy grzewczej to widać,że walka między ludźmi z biznesu węglowego toczy się o target starych domów lub o strzyżenie owieczek,które o tym nie mają zielonego pojęcia
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-07-2015 o 11:37

  3. #21763
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    - odpowiednio dobrany mocą kocioł (niezbyt mocno przewymiarowany)
    Prawdopodobnie testy są stworzone aby największa ilość kotłów otrzymywała odpowiedni certyfikat , bo ten cerrtyfikat bardzo często oznacza że kupujący może otrzymać dofinansowania i dzięki temu właśnie wybierze ten kociol ...
    A no widzisz kaszpir,co to znaczy "odpowiednio" dobrany kocioł,wg jakich kryterii,czy na słowo producenta czy wg odpowiednich badań ?
    Czy nie chciałbyś wiedzieć kupując kocioł o "odpowiedniej" mocy grzewczej z jaką sprawnoscią będzie pracował u ciebie ten kocioł przez większość sezonu grzewczego na 30% mocy grzewczej ?
    A jak nie będzie to 90% tylko 20% ?
    Będziesz zadowolony ?

  4. #21764

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    To samo miałem napisać, ale mnie uprzedziłeś

    Zawijan sam potwierdził, że dla użytkownika liczy się głównie sprawność bo od niej zależy ile będzie płacił za ogrzanie swojego domu, wyjątkiem w tym są dotacje przy których warunkiem koniecznym jest spełnienie określonej klasy emisji.

    Tajemnicą poliszynela w branży jest, że kocioł o małej mocy z wysoką klasą emisji bardzo trudno jest wyprodukować.

    Dlatego w małym OEPM będą próby bez patrzenia na klasę doścignięcia sprawności Skam-a, który z tego co wiem ma ją w tej chwili najwyższą na rynku.
    Jakoś dziwnym trafem... Ty, taki wielki fachowiec...
    zapomniałeś??? podać... który to Skam... i na jakiej mocy... i przy jakiej temperaturze spalin.
    Bo to chyba nie wszystkie Skam-y mają taką sprawność? A może wszystkie? - to wtedy przepraszam...

    Niemniej jednak, fachowcy powinni podawać dane fachowo i rzetelnie. Co nie???
    Ukłony dla Redakcji

  5. #21765

    Domyślnie

    Cytat Napisał lsd Zobacz post
    Proszę zauważyć,że ''wspaniałe doktory'' po kolei eliminują każdy kocioł wybielając i serwując same zalety swojego produktu....... A Wy ich napędzacie ....
    Ło masz...
    Kolego, nie wiem, kim jesteś, ale odpowiem tak:
    A kto tu komu broni podawać charakterystyczne parametry pracy dla innych kotłów, tak jak ja dla OEPM (nie wiem, co podają te inne doktory). No, KTO???
    Właśnie oczekuję na podanie tych parametrów, aby możliwe stało się rzetelne porównanie tych wszystkich kotłów.
    P.S.
    Wspaniałość doktorów nie ma tu żadnego znaczenia.
    Ukłony dla Redakcji

  6. #21766

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    - odpowiednio dobrany mocą kocioł (niezbyt mocno przewymiarowany)
    - wsparcie techniczne
    - rozwojowość kotła (prowadzone zmiany , modyfikacje)
    - odpowiedniej mocy palnik
    - inteligentna elektronika
    - łatwość czyszczenia

    I tyle ..

    Po co mi "testy i certyfikaty" kotła w warunkach które u mnie NIGDY nie wystąpiły i nie wystąpią ?

    Prawdopodobnie testy są stworzone aby największa ilość kotłów otrzymywała odpowiedni certyfikat , bo ten cerrtyfikat bardzo często oznacza że kupujący może otrzymać dofinansowania i dzięki temu właśnie wybierze ten kociol ...
    Popatrz na te moje wytłuszczenia i odpowiedz:
    Jak bez badań weryfikujących chcesz określić te ODPOWIEDNIOŚCI ???
    Ukłony dla Redakcji

  7. #21767
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Z tego co tu czytam jest to proste do określenia i sama norma to określa czyli kocioł MUSI mieć zrobione badania na 100% i na 30% mocy grzewczej.
    Czyli jak dom potrzebuje przy najniższej temp.obliczeniowej max.7kW mocy grzewczej to patrzymy na kocioł oferujący max.7kW mocy grzewczej i posiadający badania na max.7kW i 30% z tego czyli 2,1kW.
    Jeśli na rynku nie ma takiego kotła to znaczy,że nie ma odpowiedniego kotła do naszego domu i kupujemy w ciemno licząc się z tym,że kupiliśmy nieznane badziewie czyli wybieramy kotły,które najbardziej nam się podobają

    A że obecnie nowe domy rzadko potrzebują pow.7kW mocy grzewczej to widać,że walka między ludźmi z biznesu węglowego toczy się o target starych domów lub o strzyżenie owieczek,które o tym nie mają zielonego pojęcia

    Gdybyś tak dobrał kocioł przy pierwszej ostrzejszej zimie miałbyś kłopot bo jak widzę nie masz o tym pojęcia, jak dobierać kocioł na pewno ci nie podam bo będziesz potem "gwiazdorzył" bazując na czyjejś wiedzy i doświadczeniu udając najlepszego doradcę na forum.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  8. #21768
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Gdybyś tak dobrał kocioł przy pierwszej ostrzejszej zimie miałbyś kłopot bo jak widzę nie masz o tym pojęcia, jak dobierać kocioł na pewno ci nie podam bo będziesz potem "gwiazdorzył" bazując na czyjejś wiedzy i doświadczeniu udając najlepszego doradcę na forum.
    Dlatego "obliczeniowa temperatura" przy określeniu max.mocy grzewczej dla domu określa "ostrzejsza" zimę.
    Panial ?

    Dlatego wybieramy kotły o takiej max.mocy grzewczej jakiej dom potrzebuje przy "ostrzejszej" zimie i taki kocioł MUSI mieć badania sprawności na 30% swojej max.mocy.
    A ze do nowych domów nie ma takich kotłów to wyraźnie mówcie to inwestorom.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-07-2015 o 12:35

  9. #21769

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Popatrz na te moje wytłuszczenia i odpowiedz:
    Jak bez badań weryfikujących chcesz określić te ODPOWIEDNIOŚCI ???
    Sądzę że nawet bez badać producent kotła z doświadczeniem wie jak duży musi być wymiennik oraz jakiej mocy palnik należy użyć aby powstał odpowiedniej mocy kocioł.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  10. #21770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Ło masz...
    Kolego, nie wiem, kim jesteś, ale odpowiem tak:
    A kto tu komu broni podawać charakterystyczne parametry pracy dla innych kotłów, tak jak ja dla OEPM (nie wiem, co podają te inne doktory). No, KTO???
    Właśnie oczekuję na podanie tych parametrów, aby możliwe stało się rzetelne porównanie tych wszystkich kotłów.
    P.S.
    Wspaniałość doktorów nie ma tu żadnego znaczenia.
    Miszczu, nikt niema tu żadnego obowiązku coś Ci pokazywać, paniał ?
    Kim Ty jesteś że każdy ma się przed Tobą prostować, ha ?
    To Ty chcesz tutaj pogwiazdorzyć a jak ktoś będzie kupował w "molochu" to co stworzyłeś nigdzie nie dostanie żadnych raportów z badań bo one leżą w jakiejś szafie u producenta, taki ktoś jak każdy i do każdego kotła dostanie co najwyżej świadectwo z badań i nic więcej, także jest dokładnie jak napisał ISD i skończcie w końcu z trollowaniem wszystkich wątków tymi swoimi badaniami już Ci pisałem że utworzyłem Wam do tego wątek ale trzeba robić zamieszanie żeby swoje było na wierzchu.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #21771

    Domyślnie

    1. Powtarzam, ja zlecałem badania
    2. Nie upubliczniam priva, tylko wysłałem oficjalne zapytanie z informacją,że odpowiedź zostanie upubliczniona, abym mógł się bronić przed pomówieniami
    3. Kotłów nie bada bliżej nieokreślona banda, tylko konkretna osoba badacza
    4. Moje atesty dotyczą kotłów z płytami żeliwnymi, moje czyli m.in. nr.1167
    5. Teraz wmieszana została firma sekom i jest szkalowana stekiem nieprawdziwych informacji
    6. Sekom - badania z płytami żeliwnymi atest nr.1170, badania z rusztem wodnym z osobnymi wynikami, innymi emisjami atest nr.1014 i tutaj faktycznie ruszt wodny z podwieszonym deflektorem

    oprócz tego atesty i badania z innego instytutu na kolejne opcje.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  12. #21772

    Domyślnie

    Pomówienie innej osoby, grupy osób,firmy itd. ,które może w oczach opinii publicznej poniżyć lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do prowadzenia danego rodzaju działalności jest przestępstwem wymienionym w art.212 kodeksu karnego

    Pomówienie za pomoca środków masowego przekazu obłożone jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 1roku
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  13. #21773

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Pomówienie innej osoby, grupy osób,firmy itd. ,które może w oczach opinii publicznej poniżyć lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do prowadzenia danego rodzaju działalności jest przestępstwem wymienionym w art.212 kodeksu karnego

    Pomówienie za pomocą środków masowego przekazu obłożone jest karą grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do 1roku
    No to po co wprowadzacie ludzi w błąd: raz kotły o nazwie XYZ z firmy S. a równolegle kotły o tych samych nazwach XYZ tyle że od pana Magistra. No to się może zdecydujcie. Jedne z rusztem wodnym, drugie bez przy tych samych nazwach.

    Może to szanowny pan Magister plebsowi ze mną na czele wyjaśnić?

    A co do badan z tych innych, to kto? Firma S czy może pan Magister, bo nawet pan karoka mający w ofercie wasze kotły zginie. Co je cyje, to je moje ?

    No i pokaż pan w dostępnych dla potencjalnego odbiorcy miejscach, który XYZ jest pański, a który nie. Po czym to poznać i skąd o tym wiedzieć? Na świadectwach upublicznionych o tych niuansach piszą?

    Nie chce mi się szukać, ale znajdę, to panu zacytuję ile i za co można tworząc sytuacje mogące wprowadzić w błąd ...

    Kończ waść, wstydu sobie oszczędź
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 23-07-2015 o 15:51 Powód: dopisek ostatniego zdania

  14. #21774

    Domyślnie

    Na ateście jest nagłówek a na nim widnieją dane firmy tej lub innej
    jak ktoś życzy sobie z rusztem wodnym, to taki otrzymuje atest z takimi a nie innymi wynikami badań.

    i g.wno mnie obchodzi, czy się znajdujesz czy nie znajdujesz

    szkalujesz i kręcisz, co miałem do wytłumaczenia- wytłumaczyłem.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  15. #21775

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Sądzę że nawet bez badać producent kotła z doświadczeniem wie jak duży musi być wymiennik oraz jakiej mocy palnik należy użyć aby powstał odpowiedniej mocy kocioł.
    Sądzisz...
    Ukłony dla Redakcji

  16. #21776

    Domyślnie

    Oj oj... Ale się narobiło. Nie doczyta taki, nie dosłyszy, ciągle po uszach go obijają, a to zaraz koło głowy (i zaszkodzić na komórkę nerwową może) to i nie dziwota, że innych obwinia zamiast jednak przyswoić umiejętność rozumienia słowa pisanego. Szacun tytan, panie Boczek

  17. #21777
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Zleć badania, zapłać kasę, odbierz certyfikat (nie szemrany, jedynie słuszny),
    a potem Cię obsmarują....
    Sterowanie bez nastaw.

  18. #21778

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Na ateście jest nagłówek a na nim widnieją dane firmy tej lub innej
    jak ktoś życzy sobie z rusztem wodnym, to taki otrzymuje atest z takimi a nie innymi wynikami badań.

    i g.wno mnie obchodzi, czy się znajdujesz czy nie znajdujesz

    szkalujesz i kręcisz, co miałem do wytłumaczenia- wytłumaczyłem.
    Może troszkę grzeczniej Panie Magistrze, bo każdy kijaszek ma dwie końcówki. Prawie takie same. Tylko to prawie czyni niekiedy wielką różnicę.

  19. #21779

    Domyślnie

    Panie Magistrze,
    ponieważ jak widać jestem strasznie uparty, przeto proszę uprzejmie Szanownego pana Magistra o wskazanie czym się te wszystkie SKAM jakoś im tam różnią od siebie i kogo to ja w końcu naraziłem, a raczej siebie pod paragrafy.

    Bo w jednej tylko ogólnodostępnej bazie Świadectw na Znak Bezpieczeństwa Ekologicznego wystawianego po badaniach przez IChPW Zabrze wyszukałem tyle:

    [B]Certyfikat nr : 1167 klasa B wydany 2013-08-08
    Dla kotła Skam-P typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 12,5
    Zleceniodawca : FHU Kotły 24 mgr Jarosław Orłowski ul. B.Krzywoustego 13/26 63-300 Pleszew

    Certyfikat nr : 1168 klasa B wydany 2013-08-08
    Dla kotła Skam-P typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25
    Zleceniodawca : FHU Kotły 24 mgr Jarosław Orłowski ul. B.Krzywoustego 13/26 63-300 Pleszew

    Certyfikat nr : 1169 klasa B wydany 2013-08-08
    Dla kotła Skam-P typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 12,5 - 25
    Zleceniodawca : FHU Kotły 24 mgr Jarosław Orłowski ul. B.Krzywoustego 13/26 63-300 Pleszew

    Certyfikat nr : 1170 klasa B wydany 2013-08-09
    Dla kotła Skam-P typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 12,5 - 25
    Zleceniodawca : PPHU SEKOM - Łucki ul. 24-go Stycznia 10 Kowalew 63-300 Pleszew

    Certyfikat nr : 1006 klasa B wydany 2010-02-24
    Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25
    Zleceniodawca : PPHU KONSTAL S.C. Jan WichłaczEwa Wichłaczul. Jana III Sobieskiego 2563-300 Pleszew


    Certyfikat nr : 1007 klasa B wydany 2010-02-24
    Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 50
    Zleceniodawca : PPHU KONSTAL S.C. Jan WichłaczEwa Wichłaczul. Jana III Sobieskiego 2563-300 Pleszew

    Certyfikat nr : 1008 klasa B wydany 2010-02-24
    Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
    Zleceniodawca : PPHU KONSTAL S.C. Jan WichłaczEwa Wichłaczul. Jana III Sobieskiego 2563-300 Pleszew


    Certyfikat nr : 1009 klasa B wydany 2010-02-24
    Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
    Zleceniodawca : PPHU WISTAL Jarosław WiśniewskiWola Książęca 103a 63-220 Kotlin

    Certyfikat nr : 1010 klasa B wydany 2010-02-24
    Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
    Zleceniodawca : Zakład Ślusarski Józef WoźniakWronów 5 63-311 Wronów


    Certyfikat nr : 1011 klasa B wydany 2010-02-24
    Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
    Zleceniodawca : Ślusarstwo Produkcyjno Usługowe "BIAŁEK "Sławomir Białek Lubomierz 63-300 Pleszew


    Certyfikat nr : 1012 klasa B wydany 2010-02-24
    Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
    Zleceniodawca : PPHU TOMEX Tomasz HadrzyńskiCzernin 63-304 Czernin



    Certyfikat nr : 1013 klasa B wydany 2010-02-24
    Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
    Zleceniodawca : PPHU MIK-MAR Marcin MikołajczakTomice ul. Wrzesiński 18aa 63-308 Gizałki



    Certyfikat nr : 1014 klasa B wydany 2010-02-24
    Dla kotła "SKAM-P" typu [ AUT ] na paliwo typu [ WGr ] o mocy 25 - 50
    Zleceniodawca : PPHU "SEKOM-ŁUCKI" Kowalewul. 24 stycznia 10 63-300 Pleszew



    Uprzejmie proszę Pana Magistra o wskazanie WHO IS WHO

    Pozdrawiam serdecznie i przepraszam za kłopot w rozszyfrowaniu zagwozdki.

    p.s. pewnie pana wierni druhowie czyli pan karoka oraz pan kobra panu pomogą bezinteresownie.

    O jest i pan PID. Zapraszam do pomocy panu magistrowi.

    A co reszta forum na to???
    Ostatnio edytowane przez bolek&lolek ; 23-07-2015 o 18:24 Powód: usunięto duplikaty wklejone przypadkowo

  20. #21780

    Domyślnie

    Zmień leki i pisz na temat !

Strona 1089 z 1144