dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 113 z 1144
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 22870
  1. #2241
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Darase był fajny chłop ale ostatnio się bardzo rozbrykał ale ty chochla72 przerosłeś wszystkich. Czepiasz się i wszystkiego i wszystkich. Jeszcze jeden co ma wszystko naj,naj, naj a reszta to same głupole. Uszczypliwość ? Ale z czyjej strony ? Nie łam tyle obietnic.

  2. #2242

    Domyślnie

    Witam
    Kolega chochla72 ma rację czytam to foru bo zamierzam kupic piec, jak wcześniej pisałem, ale powiem szczerze lepszym rozwiazaniem było by stworzenie rankingu wad i zalet danych kotłów, niż ciągłe przekomażanie się z waszej strony. Z którego takai laik jak ja nie może nic wynieść

  3. #2243

    Domyślnie

    Koledzy
    Każda kotłownia jest inna, każdy kocioł jest inny, każdy użytkownik jest inny.
    Nie wolno bezkrytycznie słuchać (czytać) tego, co inni mówią (piszą), bo rzeczywiście potrafią czasem pisać rzeczy przedziwne.
    Przypomnę, co napisaliśmy na naszym blogu, w rozdziale o wyborze kotła:
    "Wybór rodzaju kotła – bardzo ważna decyzja ekonomiczna – jest dopiero pierwszym krokiem. Kolejnym jest analiza konstrukcji dostępnych na rynku kotłów pod względem funkcjonalności obsługi. Każdy kocioł (także automatyczny – nazywany przez niektórych bezobsługowym) trzeba regulować, czyścić oraz zasilać paliwem i usuwać popiół. Ważne jest, aby czynności te można było wykonać w sposób prosty i nieuciążliwy. W przypadku niedostosowania wymiarów obsługiwanego urządzenia oraz przestrzeni wokół niego do możliwości fizycznych organizmu ludzkiego, czynności związane z obsługą mogą być bardzo uciążliwe, a czasem nawet niebezpieczne. Wskazane jest, aby sprawdzić łatwość wykonania tych czynności (tzn. zażądać zademonstrowania i samemu spróbować wykonać).

    Rozpalanie i wygaszanie kotła oraz kontrola paleniska, załadunek paliwa do kotła, usuwanie popiołu z popielnika – sprawdź, czy drzwiczki łatwo się otwierają i zamykają, czy otwory manipulacyjne są dostatecznie duże i na dogodnej wysokości, czy uszczelnienia drzwiczek sprawiają wrażenie trwałych i skutecznych (jakość uszczelnień możesz zweryfikować dopiero w trakcie eksploatacji, ale będziesz mógł je reklamować), a w przypadku kotłów zasypowych sprawdź czy komora spalania posiada zabezpieczenie przed wypadaniem żaru po otwarciu drzwiczek.

    Czyszczenie powierzchni wewnętrznych wymiennika ciepła – sprawdź, gdzie są zlokalizowane otwory wyczystkowe oraz czy będą one łatwo dostępne po ustawieniu kotła w Twojej kotłowni, sprawdź sposób otwierania i zamykania oraz uszczelnienia otworów wyczystkowych. Pamiętaj, że czystość wymiennika ma poważny wpływ nie tylko na efektywną sprawność eksploatacyjną kotła, ale także na żywotność kotła.

    Sprawdź, czy kocioł posiada komplet narzędzi do obsługi i dowiedz się, jak się nimi posługiwać.

    I nie traktuj tego co napisano powyżej jako mało ważne bzdury – pomyśl, że w okresie żywotności kotła wykonasz te czynności setki razy."
    Ukłony dla Redakcji

  4. #2244

    Domyślnie

    Chodzi mi oto Bobek że łatwiej by było dla przeglądających to forum jak pisał chochla72, gdyby więcej osób pisało o wadach i zaletach różnych kotów np: Defro, Kostrzewa, Kielar, Ling i wiele wiel innych w tym Ogniwo i Sekom bo jak na razie to można śmiał zmienić temat głowny z rankingu kotłow na porównanie kotłow Secom i Ogniwo.

  5. #2245

    Domyślnie

    karoka z Ciebie też fajny człek, czasami żartuję i jest to źle odbierane, widzę że Budowniczy rozumie moje żarty i właśnie z tym gościem często się zgadzam. Czasami jak Ktoś krytykuje moje ''kotlisko bidne'' to muszę się wtrącić i jest wymiana zdań. Jeśli chodzi o wyczystkę od strony kosza to w moim Ogniwie eko 15kw można z niej korzystać i nic mi jej nie blokuje.

  6. #2246

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    A nie patrz na to widzisz to w sumie przeglad wszystkich kotłów, bo jak poczytasz o kotłach np sekom...to pozniej patrzysz na inne kotły w tej technologii i wiesz wszystko a jak poczytasz o ogniwie a pozniej zerkniesz na kotły wykonane w technologii ogniwa to też wiesz wszystko róznią się tylko sterownikami ,jakością wykonania,i wygladem wiec te 2 firmy to taki przekrój polskiego kotlarstwa
    Nie wiem, jak w SEKAMIE, ale "w technologii ogniwa" są tylko kotły OGNIWO. Wydaje mi się, że coś na ten temat chyba wiem.
    I te dwie firmy to "na 100%" nie jest przekrój polskiego kotlarstwa. Wydaje mi się, że na ten temat też coś wiem.

    A chochla ma 100% racji, żeby pisać tylko to, o czym się wie.
    I nie kłóćcie się już tyle, bo stajecie się podobni do tego wstrętnego kłótnika zawijana.
    Ukłony dla Redakcji

  7. #2247

    Domyślnie

    Budowniczy i mod ''zabiłby'' to forum a raczej ten wątek.

  8. #2248

    Domyślnie

    Jeszcze trochę o czyszczeniu kotła Ogniwo Eko. Mój ojciec wraz z instalatorem nie przeczytali niestety poradnika zawijana, wiem bo zapytałem ojca. Kocioł ma podajnik z prawej strony i został ustawiony w kącie lewą stroną tuż przy ścianie, jak przestrzegał chochla. Toteż teraz aby wyczyścić wymiennik muszę prawie włazić na zasobnik węgla, bo to ja najczęściej go czyszczę. W dodatku zrobili jeszcze taki postument na 20cm wysoki i na nim postawili kocioł, pytałem czemu ale sami nie wiedzą czemu. Kocioł jest wyższy od tych które opisujecie, bo to 35kW i teraz jeszcze ten postument. Górę kotła mam powyżej nosa. Czyszczenie od strony zasobnika węgla jest dla mnie łatwiejsze, bo od strony drzwiczek kotła nie sięgam za dobrze do trzeciego ciągu wymiennika, musiałbym włazić na kocioł.
    Poza tym nie widzę kłopotów z czyszczeniem tego kotła, czyszczenie góra 10 minut, pylenie do kotłowni prawie żadne, cięższy pył spada w dół a lżejszy wciąga do czopucha, na kotłownię nie leci nic. Wyczystka dolna ze strony podajnika otwiera się bez problemów, szkoda tylko że kocioł stoi także tyłem bardzo blisko ściany i muszę prawie wczołgać się pod zasobnik żeby ją otworzyć. Ojciec z instalatorem nie popisali się jak widać, piwnica jest bardzo duża a kocioł stoi ślicznie w kącie a mógł być wysunięty do przodu i w bok i byłoby OK. Ale może to poprawimy, tak żeby kocioł można było czyścić od lewej strony.
    Mam jeszcze takie pytanie. Do lewego otworu na palnik nie ma teraz żadnego dostępu, tak jak pisał chochla. Po co jest ten drugi otwór, czy ma on jakieś ważne znaczenie i jak daleko powinien być od ściany.

  9. #2249

    Domyślnie

    Cytat Napisał wolanty Zobacz post
    Mam jeszcze takie pytanie. Do lewego otworu na palnik nie ma teraz żadnego dostępu, tak jak pisał chochla. Po co jest ten drugi otwór, czy ma on jakieś ważne znaczenie i jak daleko powinien być od ściany.
    Nie ma ważnego znaczenia. Ponieważ OGNIWO produkuje znaczne ilości kotłów, nie jest w stanie przewidzieć strukturę zapotrzebowania na kotły lewe i prawe. W zależności od zamówień montuje podajnik z określonej strony a drugą zaślepia. Z punktu widzenia użytkownika ten otwór nie spełnia żadnej funkcji użytkowej.
    Kocioł należy więc ustawić tak daleko od ściany, aby mieć wygodny dostęp do czyszczenia wymiennika.
    Ukłony dla Redakcji

  10. #2250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    Głupia sprawa....ale jakby mod przejechał się po tym wątku to zostałoby moze z 10% postów...
    Ja chętnie też wyciąłbym prawdopodobnie tyle samo. Obawiam się jednak, że nie byłyby to te same wątki, który chciałbyś aby wycięto. Ale to mniej ważne.

    Przejdźmy do tematu "ranking".

    Ranking jest to klasyfikacja w kolejności wartości liczbowych, przyporządkowanych według określonych kryteriów. Ważne jest więc, żeby operować w nim cechami wymiernymi liczbowo – bo bez liczb nie ma rankingu. Taki ranking jest rankingiem obiektywnym.
    Możliwe jest także robienie rankingów opartych na cechach niewymiernych liczbowo, jednak w takich przypadkach trzeba tym cechom przypisać tzw. „wagi”, czyli ilość punktów od „0” do „?”, którą to ilość w sposób subiektywny przyznają „rankingotwórcy”. Wyniki te sumuje się i uśrednia, tworząc w ten sposób rankingi w poszczególnych funkcjach użytkowych lub grupach funkcji o podobnym znaczeniu oraz ranking globalny. W ten sposób tworzą się rankingi subiektywne, np. rankingi oprogramowania komputerowego czy rankingi szkół wyższych, które także mogą być dużą pomocą przy dokonywaniu wyboru lub analizy trendów.
    W przypadku rankingów subiektywnych niezmiernie ważne jest, aby tworzyła je jak największa grupa „rankingotwórców”, wystawiająca oceny wyłącznie na podstawie sprawdzonych przez nich walorów użytkowych – powtarzam: sprawdzonych, a nie wyobrażonych sobie.
    I druga niezmiernie ważna cecha takiego rankingu – dobranie do poszczególnych funkcji użytkowych „wag” odpowiadających ich rzeczywistemu znaczeniu praktycznemu. Cecha najistotniejsza powinna mieć „wagę” najwyższą np. 0-50 czy 0-40, a cechy mniej istotne np. 0-5, o-10 czy 0-20, w zależności od ich znaczenia praktycznego. Takie ustalenie „wag” jest początkiem każdego rankingu. Od jakości tej operacji zależy wartość rankingu.
    Jeśli rzeczywiście chcecie tworzyć taki ranking kotłów, a nie tylko pod przykrywką pojęcia „ranking” promować „swoje” wyroby, to zabierzcie się do ustalania „wag” cech użytkowych kotłów. A po ich ustaleniu załóżcie nowy wątek np. „RANKING KOTŁÓW RETORTOWYCH”, dobrze opiszcie te zasady i rozpocznijcie zbieranie danych. Ktoś to musi moderować i kierować, aby drogą konsultacji odrzucać „głupie” wpisy, których nie należy brać pod uwagę. Myślę, że SUSPENSER bardzo dobrze spełniłby tę rolę i chętnie ją przyjmie.
    Reszta jest już stosunkowo prosta.
    Ukłony dla Redakcji

  11. #2251

    Domyślnie

    Nie ma zbyt wiele opini na forach odnosnie kotlow termoeko eko tech. Takowy posiadam (26kw) i jesli idzie o jego czyszczenie nie ma zadnych problemow. Ani zbyt wiele pylow ani problemow z dostepem do tych miejsc. Jedyna niedogodnosc to brak mozliwoscie czyszczenia samego palnika - kanalu powietrza, gdyz mimo istnienia sruby od dolu palnika, nie moge sie tam dostac. Zalatwilem wiec sobie dluga koncowke do odkurzacza i nik wybieram nieczystosci. Niestety musze do tego odkrecic zeliwny kielich retorty. Poza tym odnosnie rankingu, to powiem tylko tyle, ze mam go juz 2 sezon i jak na razie ani razu nie zablokowal sie slimak, nie zerwala sie zawleczka. Ani razu rowniz nie wygasl. Nie zalaczyl sie nigdy zaden alarm. Sterownik ST37. Czytalem kilka niepochlebnych opini o tych kotlach. Niby spawy slabe, zamalowywane itp Zarzut jest rowniez dotyczxacy dostepnosci tego kotla w centrach typu castorama, itp. nie wiem. Swoj kupilem od producenta. Obym sie nie przejechal, choc na klapie od podajnika byly naklejki w stylu: zloty instalator, odkrycie roku itp) To tatkie moje odczucia. Aha mialem z nim lekkie problemy, przed zalozeniem zaworu 4d, po prostu pracowal zbyt "pulsacyjnie" to znaczy kiedy zalaczala sie pmpa CO temp szybko spadala i dlugo nagrzewal. Dom 280m2. Obecnie zawor na polowie skali, temp zadana 65Stopni i smiga ok. Podlogowki okolo 60m2 - zawor 3d. Zasobnik 300l. 3 pompy cyrkulacyjne

  12. #2252

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    NIe widzę czegoś takiego...przede wszystkim na osobowość zawijana na tym forum, w przypadku niekorzystnego obrotu sprawy ,czytac- słabego miejsca w rankingu kotłów promowanych przez zawijana, pojawia się zawijan na forum- i torpeduję całą sprawę, nie raz , nie dwa, mieliśmy próbki chamskiego zachowania i próby podważenia autorytetu (własnie SUSPENSER -a) nawiasem mówiac raz posty zawijana czyta się całkiem przyjemnie a nieraz to totalny bełkot...ale cóż nikt nie jest doskonały.
    Tylko nie dodałeś czym i przez kogo te zachowania były sprowokowane.. Z tego co widziałem to również Twoje posty i innych tez użytkowników były powodem do takich zachowań. Myślisz ze lepiej gdyby sie nie odzywał ,czy lepiej żeby zwracał uwagę komuś kto ewidentnie pisze bzdury, albo promuje usilnie jakiś produkt z którym nawet nie miał styczności i mówiąc szczerze ma o nim bardzo marne pojecie? Albo cos widziałeś albo słyszałeś- to chyba nie to samo co robiłeś? Popraw mnie jeśli sie mylę....

  13. #2253

    Domyślnie

    Budowniczy racja

  14. #2254

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    sorry kolego ale kim on jest wyrocznią?? to ze pracuje w instytucie to nie daje mu prawa oceniania innych kotłów które stoją juz u innych userów i są użytkowane(w warunkach domowych),a nie... nowe czyste jadą sobie po pieczatke do instytutu...

    Ps wole posty userów jak pisza, mam kocioł xyz...palę nim kilka lat, sprawuje się tak i tak,ale zmieniłbym np to...
    Jasne, tylko ze on nigdy innych kotłów nie oceniał. Ocenia tylko te które zna z badan. Skąd wiesz z jakich? Wole sie opierać na jego wiedzy ( zresztą nie tylko ja) niż na Twojej opinii wziętej z domysłów i ze słyszenia np o wymienniku pionowy ogniwa którego na oczy nie widziałeś. O białych skarpetach w których ślizgasz się po swojej kotłowni nawet nie wspomne…

  15. #2255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    sorry kolego ale kim on jest wyrocznią?? to ze pracuje w instytucie to nie daje mu prawa oceniania innych kotłów które stoją juz u innych userów i są użytkowane(w warunkach domowych),a nie... nowe czyste jadą sobie po pieczatke do instytutu...

    Ps wole posty userów jak pisza, mam kocioł xyz...palę nim kilka lat, sprawuje się tak i tak,ale zmieniłbym np to...
    Bobek
    Wsadź łeb do zimnej wody, a potem poszukaj i znajdź mi choć jeden przykład, kiedy dokonuję oceny - jak piszesz - "innych kotłów które stoją juz u innych userów".
    Jeszcze raz powtarzam, że nie oceniam kotłów, których osobiście nie przebadałem eksploatacyjnie. A jak nie oceniam, to również nie piszę o nich opinii. Niezależnie od tego, czy mam do tego prawo, czy nie.
    I nie będę brał udziału w tym nowym "rankingu użytkowników kotłów", bo nie jestem użytkownikiem kotła - jak też już pisałem.
    A to, że nie jestem użytkownikiem kotła (tzn. kimś kto posiada i eksploatuje własny kocioł), nie oznacza wcale, że znam się na kotłach gorzej od użytkowników eksploatujących swoje kotły. Obiektywnie stwierdzam, że są użytkownicy, którzy znają się na nich lepiej ode mnie - ale to nie Ty.
    Także to, że Ty nie dajesz mi prawa do oceniania kotłów, nie oznacza, że nie będę ich oceniał. Będę - czy Ty tego chcesz, czy nie. Będę - według kryteriów, które przyjąłem, tzn. według wyników fachowych badań eksploatacyjnych.

    Mam taką cichą nadzieję, że może moderatorzy, którzy czytują ten wątek, wywalą z niego wreszcie Ciebie, bo Twoje działania tutaj są wyjątkowo destrukcyjne - jak widać choćby z ostatnich Twoich wpisów. Nie byłoby to żadną szkodą dla tego wątku, bo Twoja wiedza o kotłach jest mizerna, choć Ty - zdaje się - sądzisz inaczej. Mam udokumentowane kwalifikacje do wyrażenia takiej opinii, choć rzeczywiście nie jestem wyrocznią. A ponieważ mam kwalifikacje do takiej opinii, więc ją piszę. A Ty oczywiście masz prawo się z nią nie zgadzać.
    Ukłony dla Redakcji

  16. #2256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    Mała dygresja... ja absolutnie NIGDZIE nie napisałem że znam sie na kotłach( bo się nie znam)...
    No dobra... Zgadzam się z Tobą.
    Ukłony dla Redakcji

  17. #2257

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Koledzy
    Każda kotłownia jest inna, każdy kocioł jest inny, każdy użytkownik jest inny.
    Nie wolno bezkrytycznie słuchać (czytać) tego, co inni mówią (piszą), bo rzeczywiście potrafią czasem pisać rzeczy przedziwne.
    Przypomnę, co napisaliśmy na naszym blogu, w rozdziale o wyborze kotła:
    "Wybór rodzaju kotła – bardzo ważna decyzja ekonomiczna – jest dopiero pierwszym krokiem. Kolejnym jest analiza konstrukcji dostępnych na rynku kotłów pod względem funkcjonalności obsługi. Każdy kocioł (także automatyczny – nazywany przez niektórych bezobsługowym) trzeba regulować, czyścić oraz zasilać paliwem i usuwać popiół. Ważne jest, aby czynności te można było wykonać w sposób prosty i nieuciążliwy. W przypadku niedostosowania wymiarów obsługiwanego urządzenia oraz przestrzeni wokół niego do możliwości fizycznych organizmu ludzkiego, czynności związane z obsługą mogą być bardzo uciążliwe, a czasem nawet niebezpieczne. Wskazane jest, aby sprawdzić łatwość wykonania tych czynności (tzn. zażądać zademonstrowania i samemu spróbować wykonać).

    Rozpalanie i wygaszanie kotła oraz kontrola paleniska, załadunek paliwa do kotła, usuwanie popiołu z popielnika – sprawdź, czy drzwiczki łatwo się otwierają i zamykają, czy otwory manipulacyjne są dostatecznie duże i na dogodnej wysokości, czy uszczelnienia drzwiczek sprawiają wrażenie trwałych i skutecznych (jakość uszczelnień możesz zweryfikować dopiero w trakcie eksploatacji, ale będziesz mógł je reklamować), a w przypadku kotłów zasypowych sprawdź czy komora spalania posiada zabezpieczenie przed wypadaniem żaru po otwarciu drzwiczek.

    Czyszczenie powierzchni wewnętrznych wymiennika ciepła – sprawdź, gdzie są zlokalizowane otwory wyczystkowe oraz czy będą one łatwo dostępne po ustawieniu kotła w Twojej kotłowni, sprawdź sposób otwierania i zamykania oraz uszczelnienia otworów wyczystkowych. Pamiętaj, że czystość wymiennika ma poważny wpływ nie tylko na efektywną sprawność eksploatacyjną kotła, ale także na żywotność kotła.

    Sprawdź, czy kocioł posiada komplet narzędzi do obsługi i dowiedz się, jak się nimi posługiwać.

    I nie traktuj tego co napisano powyżej jako mało ważne bzdury – pomyśl, że w okresie żywotności kotła wykonasz te czynności setki razy."
    To jest najlepszy wpis jaki miałem okazję czytać, umieszczony przez Zawijana.
    Rzeczowy, konkretny i mogący pomóc kupującemu.

    Co do kanałów pionowych, czy to Ogniwo, czy SEKOM, UKS, czy jeszcze naście podobnych z mechanicznego pkt widzenia zawsze czyścimy od góry i wybieramy najczęściej z boku za koszem zasypowym w przypadku kotłów z podajnikiem (nie zawsze, bo np. kocioł TRIO tej bocznej wyczystki nie potrzebuje, popiół spada do popielnika)
    Jak widać po wpisie Wolantego mój wpis o czyszczeniu tych kanałów, o kłopocie z dojściem do dolnej wyczystki nie jest bzdurny jak to określił Darase.

    Ważne, aby taki model kotła kupić świadomie, jak będę wiedział,że tam ma być dodatkowo np.60cm miejsca, to z obsługą nie będzie problemu.


    Kanały pionowe są wybierane przez użytkowników niskich kotłowni lub z nisko umieszczonym wejściem kominowym. taki kocioł jest niższy, ale też z kolei zajmuje więcej miejsca na głębokość.
    Model z kanałami poziomymi czyści się tylko od przodu, zajmuje mniej miejsca na głębokość, nic nie czyszczę z boku za koszem. Wybierany jest często do kotłowni małych gabarytowo. Jest wyższy, wyżej jest też wyjście kominowe.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  18. #2258

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bobek_Budowniczy Zobacz post
    Zadałem sobie troszkę trudu i przeglądnełem ten wątek..
    Dzięki Ci za ten ogromny trud. Wykonałeś kawał dobrej roboty.
    Czytaj jak najwięcej. To dobrze robi... Każdemu.
    Ukłony dla Redakcji

  19. #2259

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    To jest najlepszy wpis jaki miałem okazję czytać, umieszczony przez Zawijana.
    Rzeczowy, konkretny i mogący pomóc kupującemu.
    Ten wpis "wisi" na nazym blogu od 21 maja 2009r.
    Ukłony dla Redakcji

  20. #2260

    Domyślnie

    mister Jarecki- wolanty demontuje kosz? Gdzieś ktoś napisał że piec powinien być odsunięty od komina i ścian minimum 50cm.

Strona 113 z 1144