dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 1144
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 22870
  1. #441
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Wosto

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    okolice Przodkowa
    Posty
    549

    Domyślnie

    Cytat Napisał mendras
    (...) izolacja termiczna od posadzki pod spodem!! Najlepiej płyta Firerock Rockwool, kupisz w OBI albo Castoramie za 18zl. Musi być przed ustawieniem kotła! To bardzo ważne![b] Nie zaniedbaj tego.
    .
    Mozna poprosić o wyjaśnienie - jak to wykonać?
    Pozdrawiam.

  2. #442

    Domyślnie Re: ..

    Cytat Napisał Jarecki79
    Model Tango Negro obsługuje podajnik, dmuchawę i tylko jedną pompę C.O., nie obsługuje CWU. Ma niby wyjście na panel pokojowy, ale jest ono aktywne tylko dla ślimaka, bo w wersji tłokowej w to gniazdo wkręca się kontrakton pozycjonujący.
    l
    @jarecki79 a czy do Tango Negro jest sens instalowania Eurostera 2005? Nie ukrywam że chciałem go montować, ale instalator mi odradzała - co Ty na to ?? ( przypomnę mam piec Tilgnera EKR25KW)

  3. #443

    Domyślnie ...

    pawelo_pl
    jarecki79 a czy do Tango Negro jest sens instalowania Eurostera 2005? Nie ukrywam że chciałem go montować, ale instalator mi odradzała - co Ty na to ?? ( przypomnę mam piec Tilgnera EKR25KW)

    Nie wiem czy konkretnie eurostera 2005, euroster serii 2000 chodzi na 100% (w 2005 jest chyba odwrotna zasada zwarcia i rozwarcia styków).

    Czy jest sens- raczej tak. Przy współpracy tango negro z eurosterem po osiągnięciu temp. zadanej na panelu pokojowym sterownik tango rozłączy pompę c.o. i przejdzie w przedmuch, możliwe,że będziesz musiał dokonać korekcji nastawa przedmuchu (np. Coc nie 5minut a 10minut), aby kocioł zbyt mocno nie przeciągał nastawy przy wyłączonej pompie.

    W trybie serwisowym w Tango Negro masz parametr o nazwie CoP, fabryczna nastawa 3. To jest czas "przedmuchu" pompy przy zwarciu panelu pokojowego. Nastawy w zakresie 0-20minut. Nastawa na 3 oznacza,że pompa c.o. będzie załączana co 3minuty, czas pracy jest stały i wynosi 30sekund.
    Do wejścia w menu serwisowe/konfiguracji musisz rozłączyć sterownik guzikiem 0/1, trzymać guzik "F" i jednocześnie włączyć zasilanie.

    Szkoda,że nie wybrałeś kotła Skam-P Premium z Brucerem, w standardzie jest sterownik Argon, który obsługuje się podobnie a ma jednak lepsze rozwiązania do obsługi panelu pokojowego (łącznie ze swoim firmowym panelem PILOT R, gdzie z domu widzę stan pracy podajnika, dmuchawy, pompy c.o., pompy cwu, mogę ustawiać temp. na kotle bądź pracować z zadaną temp. pomieszczenia. W pilocie przy pracy z temp. pomieszczenia oprócz cyklicznego rozłączania pompy decyduję o ile obniżam nastawę kotła na czas utrzymania temp. powietrza, no i Argon obsługuje druga pompę cwu, czego nie ma sterownik Tango Negro)
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  4. #444

    Domyślnie

    Wosto, przycinasz płytę firerock od strony folii Al, tak by wchodziła ciasno między stopy kotła. Następnie stawiasz na niej kocioł.Wsunąć pod stojący kocioł raczej nie da się. Boki uszczelniłem przyciętymi na miarę paskami styropianu gr.
    2cm, by nie wchodził tam kurz i popiół.

  5. #445
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia_S_M

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5

    Domyślnie

    a co sądzicie o kotłach firmy Elektromet 25kW?? Cenowo wydaje mi się, że niezłe. Sprawność wysoka (85%).
    Na co powinniśmy zwrócić uwagę?
    Jakieś doświadczenia, opinie??

  6. #446

    Domyślnie Re: ...

    Cytat Napisał Jarecki79
    Szkoda,że nie wybrałeś kotła Skam-P Premium z Brucerem, w standardzie jest sterownik Argon, który obsługuje się podobnie a ma jednak lepsze rozwiązania do obsługi panelu pokojowego
    Jarecki79 ślicznie dziękuję za podpowiedź - nie ukrywam że z perspektywy być może piec Skam-P byłby lepszy - niestety wybrałem Tilgnera - gdyż na innym forum opisywałeś ( z palinikem brucera) ten i SEKOM-Łucki a że SEKOM-Łucki nie znalazłem na allegro tylko Tilgnera .... ( choć cena widzę podobna )

  7. #447

    Domyślnie

    Kasiu,tu masz całe forum na temat kotłów elektromet

    http://forum.muratordom.pl/piec-na-e...1db12f1759be2e

    kocioł jak kocioł, każdym można grzać trochę lepiej lub trochę gorzej

  8. #448
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia_S_M
    a co sądzicie o kotłach firmy Elektromet 25kW?? Cenowo wydaje mi się, że niezłe. Sprawność wysoka (85%).
    Na co powinniśmy zwrócić uwagę?
    Jakieś doświadczenia, opinie??
    mam taki kociolek i zapraszem do osobnego watku

    ja jestem zadowolony - dzis jade 12 dzien na 140kg zasobniku i [pewnie na 2 dni mi jeszcze wystarczy
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  9. #449

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    ja jestem zadowolony - dzis jade 12 dzien na 140kg zasobniku i [pewnie na 2 dni mi jeszcze wystarczy
    Masz zawór czterodrogowy ?? Jeśli tak jaką temperaturę masz puszczone rurkami na kocioł a jaką w kalorfery - pytam bo zauważyłem że gdy zaworem podwyższyłem temp na kotle momentalnie mi spadło spalanie. Teraz ( -8stopni w nocy) kocioł włącza się na 13min a pauzuje 23 min - i zaczynam być zadowolony z wyników spalania ( przez noc jakieś 10 kg) ..

  10. #450
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    Cytat Napisał piotrulex
    ja jestem zadowolony - dzis jade 12 dzien na 140kg zasobniku i [pewnie na 2 dni mi jeszcze wystarczy
    Masz zawór czterodrogowy ?? Jeśli tak jaką temperaturę masz puszczone rurkami na kocioł a jaką w kalorfery - pytam bo zauważyłem że gdy zaworem podwyższyłem temp na kotle momentalnie mi spadło spalanie. Teraz ( -8stopni w nocy) kocioł włącza się na 13min a pauzuje 23 min - i zaczynam być zadowolony z wyników spalania ( przez noc jakieś 10 kg) ..
    mam zawor chyba z 4 wejsciami/wyjsciami z pokretelkiem ktore mam ustawione kolo 8-ki

    co to znaczy ta 8-ka tak przy okazji zapytam?

    80% goracej idzie na kaloryfery czy 80% zostaje w kotle?
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  11. #451

    Domyślnie

    80% pozostaje w kotle - kocioł zaczął trzymać nastawioną temperaturę i bez problemu rozgrzewa się do 68 stopni ( poprzednio było to niemożliwe)

  12. #452

    Domyślnie VIP JACEK

    Witam. Mam pytanko do Vip Jacek.Ile już ten piec używasz i dlaczego chcesz go sprzedać? Jaka cena Cię interesuje? Jaki to piecyk"moc".Jaką stałopalność uzyskujesz?.....

  13. #453

    Domyślnie Re: VIP JACEK

    Cytat Napisał EDZIA11
    Witam. Mam pytanko do Vip Jacek.Ile już ten piec używasz i dlaczego chcesz go sprzedać? Jaka cena Cię interesuje? Jaki to piecyk"moc".Jaką stałopalność uzyskujesz?.....
    na priva wysłałem Ci informacje.

  14. #454

    Domyślnie

    Witam,

    Czy ktoś z Was użytkuje lub zna opinie nt kotła Vulcanus 18kW.
    Taki poleca nasz instalator, w domku (130m2) ma byc wszedzie podlogówka, c.wu z powietrznej pompy ciepła.

    Pozdrawiam
    K.

  15. #455

    Domyślnie

    Witam,

    Mial ktos do czynienia z kotlami firmy KorloStal http://www.kotlostal.com.pl/ ? Mam okazje kupic duzo taniej, ale firma mi nie znana. Zamierzalem kupic z podajnikiem tlokowym bo jest mniejs czuly na grubosc paliwa, ta firma nie oferuje takich, ale jak jest okazja kupic taniej, to moze warto skorzystac, tylko czy warto?
    Powierzchnia do grzania to niecale 150m2, lubie cieplo i nie wiem czy wybrac 19, czy 25kW.

    Pozdrawiam

  16. #456

    Domyślnie

    Witam.
    Kupiłem kocioł Zębiec KP 30 ze sterownikiem elster PID i mój problem jest taki że piec który nie powinien wchodzić w nadzór po obniżeniu temp przez zawór 3 drożny bardzo często ,albo prawie zawsze wchodzi w nadzór. Kiedyś czytałem na jakimś forum jak Pan Jarecki zachwalał sterownik ognik z PID,chciałbym się dowiedzie czy piece ze sterownikiem ognik też wchodzą w nadzór przy obniżenu temp. przez zawór mieszający.Ja ze swojego doświadczenia mógłbym powiedzieć czy doradzić że zakup takiego pieca powinien być bardzo ale to bardzo przemyślany gdyż kierując się zakupem takiego pieca byłem laikiem i nie miał mi nikt dobrze doradzić.Kupiłem piec na 180 m 30kw z mocą regulowaną myśląc sobie że będzie mniej palił( będę mógł regulować sobie) i teraz mam kocioł przewymiarowany.Dlatego uważam że najważniejszy jest prawidłowy dobór mocy do obiektu.Proszę nie słuchać fachowców którzy doradzają aby kupić z zapasem mocy. Pozdrawiam

  17. #457

    Domyślnie

    to, co dużo Ci opału spala?
    Ja też zastanawiam się nad mocą kotła do mojego domu.
    Też mam 180 m2 pow. użytkowej bardzo dobrze ocieplony i planuję dać 20 Kw.
    I też myślę, że może dać 15 Kw.
    Znowu inni twierdzą, że jak za mały kocioł, to też niedobrze, bo będzie chodził cały czas i będzie spalał dużo węgla.

  18. #458

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelo_pl
    80% pozostaje w kotle - kocioł zaczął trzymać nastawioną temperaturę i bez problemu rozgrzewa się do 68 stopni ( poprzednio było to niemożliwe)
    Witam,
    Ja mam zawór trójdrożny, czy ta zasada jest taka sama również dla tego zaworu?
    Mam piec STALKOT 19kW, temperaturę ustawiłem na 55C, a za zaworem i pompą mam ok. 40, w domu 21-22 ( i teraz i przy -20), zawór w okolicach nr 4.
    Pytam o ten zawór bo uzywam pieca dopiero od dwóch miesięcy i przyznaję sie - troche zielony jeszcze jestem

  19. #459
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał wwojtekg
    ... zawór w okolicach nr 4.
    Pytam o ten zawór bo uzywam pieca dopiero od dwóch miesięcy i przyznaję sie - troche zielony jeszcze jestem
    my mamy 4-drozny na okolice 8 ustawiony
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  20. #460

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał wwojtekg
    ... zawór w okolicach nr 4.
    Pytam o ten zawór bo uzywam pieca dopiero od dwóch miesięcy i przyznaję sie - troche zielony jeszcze jestem
    my mamy 4-drozny na okolice 8 ustawiony
    No tak, ale ja mam trójdrozny i naprawdę chciałbym wiedziec jakie ustawienie tego stwora jest najkorzystniejsze ze względów oszczędności węgla a zby z kolei nie przegrzewać domu ilub nie wychładzać. Jak pisałem mam cały czas 21-22 stopnie i to nam odpowiada. Dom 150 m2

Strona 23 z 1144