dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 575 z 1144
Pokaż wyniki od 11.481 do 11.500 z 22870
  1. #11481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    I znowu się zaczyna jazda.
    Jakie znaczenie ma ten panel?
    Ogrzejecie nim dom?
    Dla mnie ważne są możliwości sterownika a nie wielkość wyświetlacza,za chwilę może będziemy telewizory montować na kotle.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #11482

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Wiesz, 7 calowy wyświetlacz nie jest częścią sterownika. Aby wyjaśnić całą sprawę,
    mam prośbę do Jareckiego79 - zrób proszę to, o co prosi Piotrek42, czyli
    zamieść zdjęcie Cobry i eCoala obok siebie.


    Panel wykonawczy od eCoala możesz podłożyć pod wyświetlacz eCoala, jeśli
    się zmieści w kadrze - jest odrobinę zwalisty. Ale czego się nie robi dla przyjaciół....
    Tak samo częścia sterownika jak twój moduł aligator -za który każesz sobie dodatkowo płacić, a kto chce sobie kupic tablet za np 150zł to sobie kupi i ma 7 calowy moduł... nie odwracaj kota ogonem zrob fotkę z tabletem 7calowym !! Panel wykonanawczy w kotłach jest zamaskowany z tyłu za koszem o czym oczywiście dobrze wiesz tylko ''zapomniało ci się wspomniec".... coś nie piszesz o restartach,cobry...spalonych płytach,gównianym sterowaniu kodami, kopczykami w gore w dół ale pewnie ci sie zapomniało...coż można wymagać od konstruktora sterownika?? żeby napisał że sterownik jest bani??że sie nie sprzedaje? a ze jest tani to kilku producentów wkłada je do swoich kotłów??

  3. #11483
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    I znowu się zaczyna jazda.
    Jakie znaczenie ma ten panel?
    Ogrzejecie nim dom?
    Dla mnie ważne są możliwości sterownika a nie wielkość wyświetlacza,za chwilę może będziemy telewizory montować na kotle.
    Masz rację, ale to nie ja zacząłem to drążyć. Wykonuję pracę wychowawczą...

  4. #11484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Coś dzisiaj od południa chyba ciśnienie za wysokie bo co trochę jakiś nowa wojenka wybucha.
    Proponuję położyć się do wyra i upuścić pary.
    Jutro będzie lepiej.

  5. #11485
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Tak samo częścia sterownika jak twój moduł aligator -za który każesz sobie dodatkowo płacić, a kto chce sobie kupic tablet za np 150zł to sobie kupi i ma 7 calowy moduł... nie odwracaj kota ogonem zrob fotkę z tabletem 7calowym !! Panel wykonanawczy w kotłach jest zamaskowany z tyłu za koszem o czym oczywiście dobrze wiesz tylko ''zapomniało ci się wspomniec".... coś nie piszesz o restartach,cobry...spalonych płytach,gównianym sterowaniu kodami, kopczykami w gore w dół ale pewnie ci sie zapomniało...coż można wymagać od konstruktora sterownika?? żeby napisał że sterownik jest bani??że sie nie sprzedaje? a ze jest tani to kilku producentów wkłada je do swoich kotłów??
    Bardzo miło mi się z Tobą rozmawia, ale niestety jest już prawie północ.
    Na zakończenie, w oczekiwaniu na zdjęcia Jareckiego79, mam do Ciebie
    jeszcze jedną uwagę.

    Otóż zawsze, kiedy do kogoś piszesz, rób to z Dużej litery. To świadczy
    o szacunku dla rozmówcy, a przy okazji dobrze świadczy o Tobie i Twoim
    wychowaniu.

    Kiedy tego nie robisz, jest niestety odwrotnie - to świadczy tragicznie
    o Tobie i Twoim wychowaniu...

    Serdecznie Cię pozdrawiam i dziękuję za ciepłe słowa i reklamę

  6. #11486

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Coś dzisiaj od południa chyba ciśnienie za wysokie bo co trochę jakiś nowa wojenka wybucha.
    Proponuję położyć się do wyra i upuścić pary.
    Jutro będzie lepiej.
    karoka65 jak znowu wojenka???..... gosciu zrobił sterownik... a że zrobił gniota i się nie sprzedaje, to dzięki FM usiłuje sobie troche podnieśc krzywą sprzedaży, reklama tez nie zaszkodzi , ot życie.. z czegoś musi przecież żyć ? a że przestrzegam NORMALNYCH potencjalnych użytkowników przed chamską reklamą na forum to chyba dobrze, nie??

  7. #11487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wlodek_PID Zobacz post
    Otóż zawsze, kiedy do kogoś piszesz, rób to z Dużej litery. To świadczy
    o szacunku dla rozmówcy, a przy okazji dobrze świadczy o Tobie i Twoim
    wychowaniu.
    Widzisz... na szacunek trzeba sobie zasłużyć... dla mnie jako kostruktor marnego wyrobu, który usiłuje WEPCHNAĆ użytkownikom forum swoj wyrób na takowy nie zasuguje...

  8. #11488

    Domyślnie

    Ciekawe od kiedy Panie Włodku piszesz z dużej litery, chyba odkąd mnie poznałeś

  9. #11489
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał darase Zobacz post
    Ciekawe od kiedy Panie Włodku piszesz z dużej litery, chyba odkąd mnie poznałeś
    To znajdź taki mój post gdzie rozmówcę traktuję z małej litery

  10. #11490
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    już kilka razy powtórzone tutaj zostało że wyglądem sterownika chałupy się nie ogrzeje.
    Piotrek - nie podoba Ci się Cobra - trudno - nie patrz na nią, nie myśl o niej zapomnij o jej istnieniu. To przecież nie dla Ciebie produkt. Jeśli znajduje nabywców i są zadowoloeni to dobrze, jeśli nie będą -trudno. Kłopot będzie miał producent.

    Panie Włodku szkoda czasu na szampana. lepiej wykorzystać kasę i pieniądze na coś pożyteczniejszego

    na koniec do wszystkich którzy pisali kiedyś o ilości prądu jakie zużywają ich zestawy (podajnik, dmuchawa,pompy, ) w ciągu sezonu.
    jest duża szansa że zapłacimy za to sporo więcej niestety
    http://biznes.onet.pl/prad-w-gore-i-to-bez-hamulca,18567,5129673,1,prasa-detal
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  11. #11491
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wlodek_PID

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Bytom
    Kod pocztowy
    41-902
    Posty
    1.327

    Domyślnie

    Dzięki za miły wpis. Staram się robić coś pożytecznego, ale
    nie zawsze od razu wychodzi...

  12. #11492

    Domyślnie

    Nie odrazu Rzym zbudowano Trzeba się nie przejmować tylko robić swoje


    Jeszcze się nie zdarzyło żeby powstał produkt bez bug`ów - ile updatów biosu do płyt głownych pc, laptopów,tv, media playerów itd.

    Najważniesze nie jest to czy sterownik będzie na starcie działał wspaniale (chociaż było by miło ) , ważne żeby było wsparcie i w miare szybko update`y wychodziły.

    Ja rozumię że produkt komercyjny i jak się zapłaciło to mozna wymagać ale każdy kto ma ochotę krytykować niech spróbuje napisać krótki programik w jakimkolwiek języku na jakikolwiek system ... zobaczy ile czasu zajmie projekt (chociażby taki w glowie) ile czasu pisanie (kodowanie) a ile czasu wyłapywanie błędów ... !

    O platformie sprzętowej celowo nie wspominam


    pozdrawiam
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  13. #11493

    Domyślnie

    Co do platformy sprzętowej wypowiadać się nie będę, ale dla mnie oczywiste jest, że wkrótce każde urządzenie w domu (i nie tylko) będzie podłączone do sieci, i nie mam tu na myśli sieci 220V.
    Trzeba tutaj przede wszystkim rozróżnić 3 różne funkcjonalności zaimplementowane w sterownikach eCoal i Bruli, bo mam wrażenie że wiele ludzi myli je lub nie ma świadomości ich istnienia:
    1. interfejs sieciowy Ethernet,
    2. wewnętrzny serwer HTTP,
    3. możliwość połączenia do platformy eSterownik.
    Być może sterowniki innych firm mają zaimplementowane wszystkie bądź niektóre z tych funkcji, ale chodzi mi jedynie o rozróżnienie tych trzech funkcji na przykładzie tych sterowników.

    ad1.
    To w zasadzie interfejs jak każdy inny, RS232 czy USB. Ma służyć do połączenia sterownika z komputerem. Dlaczego więc Ethernet, a nie USB? Bo tylko on umożliwia proste wpięcie sterownika do sieci i połączenie z każdego miejsca w domu gdzie ta sieć jest rozprowadzona (niekoniecznie kablem). Zalety chyba są oczywiste - nie trzeba podchodzić do kotła i podłączać się krótkim kablem. Oczywiście można także puścić sobie kabel USB do kotłowni i wyprowadzić do w salonie czy innym miejscu, ale obecnie standardem w każdym nowym domu jest okablowanie strukturalne - popularna skrętka. Popularny jest również standard WiFi który umożliwia połączenie z urządzeniem bez konieczności kabla. Odpowiednia konfiguracja sieci i routera umożliwia także dostęp spoza sieci wewnętrznej, czyli z każdego miejsca we wszechświecie podłączonego do Internetu. Jeśli ktoś nie dostrzega tych zalet i przewagi nad USB czy RSem - nie mam zamiaru go przekonywać.

    ad2.
    Ta funkcja umożliwia podgląd pracy oraz konfigurację sterownika za pomocą zwykłej przeglądarki, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Zaleta oczywista - nie wymaga określonej platformy sprzętowej (na ogół programy zarządzające dostępne są jedynie na jeden system operacyjny) oraz instalacji jakiegokolwiek oprogramowania. Nie jest tak ważne jak pkt. 1, ale równie ważne.

    ad3.
    To już coś pomocnego zarówno użytkownikom kotłów, jak i ich producentom (lub bardziej producentom sterownika). Ułatwia dostęp użytkownikowi kotła z zewnątrz sieci, a także umożliwia ten dostęp dla innych. To chyba najbardziej znana przez wszystkich funkcja, często utożsamiana nieprawidłowo z dwoma poprzednimi.

    Jeśli chodzi o mnie, to:
    1. Must have.
    2. Nice to have.
    3. Bonus pack.

    Nie rozumiem jak ktoś może pisać, że 1 lub 2 są w sterowniku wodotryskiem. Wytłumaczeniem może być jedynie brak zrozumienia tematu. Jeśli ktoś projektuje nowy sterownik i nie planuje w obecnych czasach interfejsu ethernet, moim zdaniem robi błąd.
    Dziennik w blaszaku.
    Komentarze można wieszać na tablicy obok.

  14. #11494

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolorado Zobacz post
    1. Must have.
    2. Nice to have.
    3. Bonus pack.
    Dziękuję za super precyzyjne ujęcie problemu.
    Tak to właśnie jest.
    Ukłony dla Redakcji

  15. #11495
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    zaczyna to być nudne
    Elfir
    gorąca prośba piszę otwarcie bo już mnie to zaczyna irytować żeby nie użyć innych słów
    Wydziel proszę z tego wątku wszystko co tyczy sterowników i wrzuć do innego kotła np o tytule "RANKING STEROWNIKÓW"

    Za chwilę jakiś nowy użytkownik zwariuje zanim się połapie że kłótnia zeszła na inny niż wątku temat a jego pytania utkną w stercie przepychanek o wodotryskach.

    Panowie
    gorzej niż dzieci w piaskownicy
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  16. #11496

    Domyślnie

    Kolorado zgadzam się w 100%

    To tak jak kiedyś był nie potrzebny internet w telefonie(teraz moja mama 67lat sprawdza w telefonie dotykowym program tv, czyta wiadomości), to tak jak kiedyś telefony komórkowe były dla bogaczy. Wszystko się zmienia, można żyć bez prądu ale kto z nas nie ma prądu?

  17. #11497

    Domyślnie

    Timon myślisz? Kto kupuje piec bez sterownika?

    To od dobrego sterownika zależy jak przebiega spalanie.

  18. #11498
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    i dlatego proponuję oddzielny wątek o dobrych i złych sterownikach

    myślę
    o tym co jest istotne dla prawidłowego prowadzenia procesu spalania a nie dla tego czym można się kumplom w pracy pochwalić
    Napisało już wielu
    wygląd sterownika czy jego zalety dodatkowe domu nie ogrzeją
    Ja paliłem w kotle ze sterownikiem dwustanowym i jakoś nie zamarzłem choć na początku były problemy
    Nie róbmy z tego tematu folwarku bo zaczynają wszyscy powoli przeginać
    dostało się Arturowi za pisanie nie na temat powinno się tak stac i z innymi
    w temacie o kotłach piszemy o kotłach w temacie o sterownikach piszemy o sterownikach
    chcecie być pomocni to bądźcie a chcecie śmiecić wasza sprawa. mnie to już znudziło
    Ostatnio edytowane przez timon120777 ; 14-05-2012 o 20:44
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  19. #11499

    Domyślnie

    Punkt 2 też wg mnie musi być bo dzisiaj nie tylko winda, ale coraz więcej innych os`ów w urządzeniach domowych. Ktoś powie - java ... http serwer w urządzeniu jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

    punkt 3 (dostęp z wan) można osiągnąć przez port forwarding + ewentualnie "dyndns" jak ktoś ma zmienne ip.

    Czy w bruli`m | ecoal jest "wymuszone" łączenie się z platformą eSterownik ?


    pozdrawiam
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  20. #11500

    Domyślnie

    Nie jest wymuszony dostęp przez stronę esterownik ale np. mam internet play i nie mam zewnętrznego ip i to jest dla mnie

Strona 575 z 1144