dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 611 z 1144
Pokaż wyniki od 12.201 do 12.220 z 22870
  1. #12201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Aleee o so chozii ?
    Przeciez mówię,że 80l za malutki,140l grzany do 80st.C mógłby być za mały a 300l z 50st.C styknie spokojnie dla 3 osób
    Komuś wytykasz że ma mały a sam szału nie masz....300l cwu 50st...mi by brakło... tym bardziej że dodatkowo pralka i zmywarka podłaczona do cwu...

  2. #12202
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    300l cwu 50st...mi by brakło... tym bardziej że dodatkowo pralka i zmywarka podłaczona do cwu...
    A no widzisz,ja mam 300l tylko do kąpania
    Do bierzących potrzeb,w kuchni czy w łazience będą małe bojlerki po 5l a zmywara będzie podpięta bezpośrednio do wodociągu

  3. #12203
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Te nowe wynalazki.Pracuję w szpitalu powiatowym. |Zrobiliśmy termomodernizację. Ponad 200 m2 paneli słonecznych. I co? myślicie ,że to jest eko?
    G...no prawda.Zużwamy tylo samo energii co przedtem
    Ostatnio edytowane przez tesel ; 30-06-2012 o 22:15
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  4. #12204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A no widzisz,ja mam 300l tylko do kąpania
    Do bierzących potrzeb,w kuchni czy w łazience będą małe bojlerki po 5l a zmywara będzie podpięta bezpośrednio do wodociągu
    Co jak co.... ale energetyka na Tobie zarobi

  5. #12205
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesel Zobacz post
    Te nowe wynalazki.Pracuję w szpitalu powiatowym. |Zrobiliśmy termomodernizację. Ponad 200 m2 paneli słonecznych. I co? myślicie ,że to jest eko?
    G...no prawda.Zużwamy samy energii co przedtem
    Solary to bardzo duża pomyłka za taką kasę
    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Co jak co.... ale energetyka na Tobie zarobi
    A ja sądzę,że niezbyt zarobi,może spodziewać się tylko max.4000kWh i to 3/4 w taniej taryfie
    Wszak u mnie będzie COP2,5
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 30-06-2012 o 22:17

  6. #12206

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesel Zobacz post
    Ale widzisz.Taki mały bojler mogę ogrzać takim dużym piecem.Tylko muszę c zęściej czyścić piec.Na początku bałem się o komin.moim piortytetem była wysoka temp spalin.Później przekonałem się ,że mam w d...ie komin.Mam stary poniemiecki dom i jak narazie nic złego z kominem się nie dzieje.
    U Ciebie jest już sprawa łatwiejsza.
    Masz możliwość wpływu na temp. spalin.

    Te płyty żeliwne w Twoim 12kW można wyjmować. Teraz masz założone obie, jakby był kłopot ze skroplinami, to jedną możesz wyjąć.
    Jedna płyta jest mniejsza a druga większa, możesz zatem zostawić tylko większą a jak to nie wystrarczy, to możesz pracować tylko na mniejszej.
    Oczywiście w tym przypadku płytę przesuwasz na środek,

    Na tej płycie wieszasz deflektorek i jest ok.

    Andrew a jak tam Twój kolega z 12kW?, on miał jeden z pierwszych kociołków z takim palnikiem jak ma Tesel.
    Sterowniki - przegląd: http://forum.muratordom.pl/showthrea...C4%85d-rynkowy
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...sterownik-Puma
    Szacunkowy dobór źródła ciepła: http://cieplowlasciwie.pl/
    Spalajmy węgiel czysto!

  7. #12207

    Domyślnie

    Tesel wcale się nie sugeruję, ani nie biorę używanego przez Ciebie kociołka za reklamę służącą do jego kupna, tak jak napisałem jakaś podstawa jest, ale czekam jeszcze na wypowiedzi reszty m.in. użytkowników: RBR Ekouniwersal i Ogniwo Eko Plus. Pozdro

  8. #12208

    Domyślnie

    81marek budowa kotła to nie konstrukcja bomby atomowej w całej tej zabawie chodzi o to, żeby odpowiednio dobrac kilka parametrów, -sterowanie, palnik i dmuchawa, jak to będzie ladnie ze sobą współpracowac to reszta to już bajka...ile zykasz na konstrukcji kotła?? 2-5%?? ale są również dodatkowe parametry np trwałość kotla,zastosowane materialy, estetyka,jakośc wykonania

    Ps O ogniwie i rbr są osobne wątki możesz poczytać w wolnej chwilii

  9. #12209
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    O trwałości pieca nie mogę nic powiedzieć.To się okaże za naście lat Co do konstrukcji to mogę powiedzieć tyle.Proste jest piękne.Żadnych bajerów.Łatwy dostęp do wszystkiego.Nie trzeba nic odkręcać,by dostać się gdziekolwiek.Czyszczenie łatwe i szybkie.Wykonanie,w moim egzemplarzu,estetyczne i solidne.No chyba Jarek nie zrobił mi kotła ekstra.
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  10. #12210
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew01 Zobacz post
    A ja przy grzaniu samego CWU ze strefami (dwie godzinki rano, dwie wieczorem) zauważyłem przy górnych drzwiczkach świecące się ścianki... znaczy się na moje oko się smoła osadza i pewnikiem jak się zasobnik skończy to przejdę na prund. Zużycie jakie mam przy grzaniu samego CWU to około 3kg ekogroszku na dobę.
    Też swego czasu miałem smołę na ściankach.Wystarcz raz na jakiś czas rozpalić na ruszcie awaryjnym i po sprawie.3 kg/doba eko i Ty chcesz przejść na prąd?
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  11. #12211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    81marek budowa kotła to nie konstrukcja bomby atomowej w całej tej zabawie chodzi o to, żeby odpowiednio dobrac kilka parametrów, -sterowanie, palnik i dmuchawa, jak to będzie ladnie ze sobą współpracowac to reszta to już bajka...ile zykasz na konstrukcji kotła?? 2-5%?? ale są również dodatkowe parametry np trwałość kotla,zastosowane materialy, estetyka,jakośc wykonania

    Ps O ogniwie i rbr są osobne wątki możesz poczytać w wolnej chwilii
    Właśnie tak jak piszesz, można poczytać na osobnych wątkach. Co do konstrukcji kotła i doboru kilku parametrów, też się zgadzam Ale co do bomby atomowej to już nie. Dla mnie jako nowicjusza w paleniu w piecu z podajnikiem i człowieka który pierwszy raz w swojej historii ma piec, te twoje 2-5% zysku na konstrukcji kotła też jest do przełknięcia, jako mały szczegół który w finansach jest do przełknięcia
    Z jednego się cieszę o czym już gdzieś kiedyś pisałem (chyba na wątku o RBR) że kocioł który kupiłem bardzo mnie cieszy, chociaż kupiłem go po 2 min. oglądania. Pojechałem obejrzeć inny a gdy zobaczyłem ten to od razu wiedziałem że to ten właściwy który potrzebuję
    Od pół roku palę w nim i nie mam żadnych (już nie mam) kłopotów.
    Jednak nie to mnie tak bardzo cieszy.
    Cała satysfakcja w tym kotle pewnie polega na tej właściwej konstrukcji tego kotła o czym się przekonałem czytając wasze wypowiedzi na różnych forach.
    Z czym jest to związane
    Właśnie z konstrukcją ale i nie tylko. Konstrukcyjnie satysfakcję mam na tym że :
    1. nie muszę dokładać żadnych dodatkowych deflektorów (czapek) mających na celu wyhamowanie spalin aby jak najdłużej przebywały w komorze spalania,
    2. nie muszę przytykać żadnych kanałów aby zwiększyć prędkość spalin a tym samym obniżyć moc kotła (ja to tak rozumiem),
    3. szybkie i bezproblemowe czyszczenie bez jakiegokolwiek demontażu osłon i klap,
    4. zasyp węgla do podajnika w każdej chwili bez konieczności wyłączania kotła aby się nie kopciło.
    Z tego co zrozumiałem z waszej lektury jako zielony w konstrukcjach kotłów mój kocioł jest inaczej zbudowany bo inaczej ma rozwiązane wyjście spalin z komory spalania. Wychodzą one nie bezpośredni do góry przez co palnik nie potrzebuje aż takiego deflektora, one po prostu opuszczają komorę poniżej poziomu palnika. Czyli najpierw oddają ciepło w komorze spalania a potem opadają w dół i trafiają dopiero w kanały.

    Piotrek wiem że już też masz RBR-a i na ten temat też już możesz coś napisać ze swojej obserwacji, chociaż nie wiem czy już go uruchomiłeś.
    Jako człowiek światły w testach sterowników i oglądaniu produkcji kotłów od strony "turysty" już też pewnie nasunęły ci się jakieś wnioski skoro takiego RBR-a już masz
    Czy możesz się ustosunkować do tej mojej wypowiedzi jako "użytkownik fachowiec"?
    Przepraszam że tak cię nazwałem ale przynajmniej z twojej strony wypowiedzi nie są tendencyjne, bo piszesz co wiesz i co zaobserwowałeś jako użytkownik i człowiek dociekliwy.
    Ja mam do czynienia tylko z tym kotłem a resztę wiem z czytania

    Dawno się tyle nie napisałem

  12. #12212

    Domyślnie

    hoho... na taki treściwy post to aż TRZEBA odpowiedziec

    Niejednokrotnie pisałem juz o kotłach i zawsze pisałem co widzialem , co wiem, co dostrzegłem, i mowiąc szczerze średnio mnie obchodzi co o tym myślą producenci,sprzedawcy ,konstrutorzy czy goście którzy piszą softy na sterownik, jak wspomniałem wczesniej (albo nie wspomniałem ) nie mam kominka ale mam kociolek na eko i lubię sobie iść do kotłowni usiąść w fotelu zaplić papieroska poobserwować prace kociołka, coś przy nim pogrzebać, spróbowac oszukac sterownik itd..itd moje posty nie są udokumentowane żadną aparaturą pomiarową (bo poprostu takiej nie posiadam) wyznacznikiem dla mnie jest ciepło w mieszkaniu, ciepla woda w każdej chwili, i możliwie niskie zużycie ekogroszku.oczywiście codzienna obsługa kotła (raczej jej brak ) też się liczy, a że lubię czystość i estetykę to i ten aspekt biorę pod uwagę,podchodzę do kotła hobbystycznie i jak uda mi sie zrobić coś czego nie przewidzial producent to mam zwykłą ludzką satysfakcję, a że mnie kotły na eko ''wciągneły'' to poprostu jeżdze sobie po wystawach, sklepach ,producentach i porownuję opisy na stronach www ,forach czy opowieściami sprzedawców z życiem, swoją drogą kolego Jarecki mogłbyś podsypać krawęznik u siebie bo kiepsko stanąć samochodem jeżeli trafi mi się coś fajnego to opisuję na forum, jeżeli kiszka to też opisuję ale dziwnym trafem te komentarze ktore są niepochlebne dla danego wyrobu ''znikają '' z moich wędrówek kol [ B]zbigmaz01[/B] własnie kocioł rbr wyszedł na nr1 ze wzgędów na dopracowanie każdego szczegółu, detalu, czy chocby nawet innowacyjne zastosowanie prostego czyszczaka, jest jeszcze kilka rzeczy ale już to opisywalem,z moich wędrówek własnie wyłapalem kociołek Tilgnera (chociaż o nim wczesniej nie wiedzialem) i go nie widzialem, dla nas jako użytkownikow bardzo ważną rzeczą są realia... bo papier i strona www przyjmie wszystko

    Rbr-a jeszcze nie odpalilem bo murarz wystawił mnie do wiatru i nie postawił mi komina
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 01-07-2012 o 09:04

  13. #12213

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesel Zobacz post
    Też swego czasu miałem smołę na ściankach.Wystarcz raz na jakiś czas rozpalić na ruszcie awaryjnym i po sprawie.3 kg/doba eko i Ty chcesz przejść na prąd?
    Będę musiał przepalić i zobaczę jak to będzie wyglądało, odnośnie ekonomiki... 3kg na dobę daje nam 90 kg, zaokrąglijmy do 100kg czyli biorąc moje okolicie to jest około 90 zł za sam ekogroszek, plus niewielkie koszty prądu to daje nam już 100zł na miesiąc.

    Moim zdaniem o ile nie jest to więcej niż grzanie prądem to co najwyżej wychodzi na to samo. Gdybym grzał prądem to w najgorszej sytuacji grzania ciągłego przez dwie godziny rano i wieczorem grzałką 2kW wychodzi nam 2kW * 4h * 30dni * 0,5cena = 120zł

    Nie jestem fanatykiem prądu jak Arturo ale na siłę grzać kociołkiem to też nie ma sensu. Wszystko zależy również od tego gdzie mieszkamy, gdybym miał groszek za 600pln to już sytuacja wyglądałaby inaczej.
    Ostatnio edytowane przez andrew01 ; 01-07-2012 o 09:40

  14. #12214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post

    nie mam kominka ale mam kociolek na eko i lubię sobie iść do kotłowni usiąść w fotelu zaplić papieroska poobserwować prace kociołka, coś przy nim pogrzebać, spróbowac oszukac sterownik itd..itd moje posty nie są udokumentowane żadną aparaturą pomiarową (bo poprostu takiej nie posiadam) wyznacznikiem dla mnie jest ciepło w mieszkaniu, ciepla woda w każdej chwili, i możliwie niskie zużycie ekogroszku.
    Ja też tak mam
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  15. #12215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jak już mamy kocioł na eko to lepiej nim grzać niż go odstawiać.
    U mnie samo CWU latem to 2,69kg/doba
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #12216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesel Zobacz post
    Karoka. Jesteś? Sobota.
    Wczoraj nie miałem neta, do tego robota, robota i jeszcze raz ....
    Skończyłem bardzo późno, wykąpałem się i zasnąłem w fotelu

  17. #12217
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew01 Zobacz post
    Będę musiał przepalić i zobaczę jak to będzie wyglądało, odnośnie ekonomiki... 3kg na dobę daje nam 90 kg, zaokrąglijmy do 100kg czyli biorąc moje okolicie to jest około 90 zł za sam ekogroszek, plus niewielkie koszty prądu to daje nam już 100zł na miesiąc.

    Moim zdaniem o ile nie jest to więcej niż grzanie prądem to co najwyżej wychodzi na to samo. Gdybym grzał prądem to w najgorszej sytuacji grzania ciągłego przez dwie godziny rano i wieczorem grzałką 2kW wychodzi nam 2kW * 4h * 30dni * 0,5cena = 120zł

    Nie jestem fanatykiem prądu jak Arturo ale na siłę grzać kociołkiem to też nie ma sensu. Wszystko zależy również od tego gdzie mieszkamy, gdybym miał groszek za 600pln to już sytuacja wyglądałaby inaczej.
    Ja grzeję czeskim za 60zł/100kg workowany.Luzem jeszcze taniej.
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  18. #12218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał tesel Zobacz post
    Ale widzisz.Taki mały bojler mogę ogrzać takim dużym piecem.Tylko muszę c zęściej czyścić piec.Na początku bałem się o komin.moim piortytetem była wysoka temp spalin.Później przekonałem się ,że mam w d...ie komin.Mam stary poniemiecki dom i jak narazie nic złego z kominem się nie dzieje.
    Nic się nie bój Tesel ja 4 lata już tak grzeję i też nic się nie dzieje. Czecha miałem za grosze i już pisałem Arturo że przy moich 81gr/ na dobę to jest w ciemnej dupie ze swoim czystym prądem

  19. #12219
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Many Zobacz post
    Kiedyś grzałem prądem i wychodziło dużo drożej w tym kontekście.
    Czy wy macie podobnie?
    Ogrzewałem kilka lat w lecie prądem ale to nie na moją kieszeń.

  20. #12220

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew01 Zobacz post
    Będę musiał przepalić i zobaczę jak to będzie wyglądało, odnośnie ekonomiki... 3kg na dobę daje nam 90 kg, zaokrąglijmy do 100kg czyli biorąc moje okolicie to jest około 90 zł za sam ekogroszek, plus niewielkie koszty prądu to daje nam już 100zł na miesiąc.

    Moim zdaniem o ile nie jest to więcej niż grzanie prądem to co najwyżej wychodzi na to samo. Gdybym grzał prądem to w najgorszej sytuacji grzania ciągłego przez dwie godziny rano i wieczorem grzałką 2kW wychodzi nam 2kW * 4h * 30dni * 0,5cena = 120zł

    Nie jestem fanatykiem prądu jak Arturo ale na siłę grzać kociołkiem to też nie ma sensu. Wszystko zależy również od tego gdzie mieszkamy, gdybym miał groszek za 600pln to już sytuacja wyglądałaby inaczej.
    Tu się zgadzam. U mnie kocioł tez jest wyłączony ,bo biorąc pod uwagę ze on oprócz tego ze zużywa eko zużywa tez prąd to wątpliwe żeby mi wyszło na tym 10 zl miesięcznie do przodu. W tamtym sezonie niestety nie wyszło. Ale jestem wstanie uwierzy, ze jak ktoś ma więcej osób w rodzinie to wychodzi taniej grzanie eko groszkiem..

Strona 611 z 1144