dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 55 z 108
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 2142
  1. #1081

    Domyślnie

    Ja planuję swoją sypialnię na dole dlatego interesuje mnie w miarę wygodna łazienka, gdzie zmieszczę i wannę i prysznic dlatego powiększę ją o toaletę, którą przesunę w miejsce wnęki z szafą. Żałuję tylko, że nie będę miała tam okna. Może uda się umieścić tam chociaż jakiś świetlik tunelowy, choć nie wiem czy technicznie będzie to możliwe. Może zabiorę trochę kotłowni, w której będzie piec gazowy ( w zeszłym roku doprowadzili mi gaz) i planuję tam też pralnię.
    Na górze będzie królestwo mojego 21-letniego syna. Nad garażem dwustanowiskowym będzie miał salon z małym aneksem kuchennym, żeby mógł przyjmować swoich gości i zajmie jedną z sypialni ( jeszcze nie wiadomo, którą sobie wybierze) dwie pozostałe sypialnie będą dla gości.
    Podoba mi się Twój daszek nad wejściem, też planowałam jego powiększenie bo ten w projekcie nie prezentuje się zbyt dobrze.
    W wykuszu w salonie muszę zrobić drzwi bo tam będzie taras od strony południowej. Wejście do domu mam od zachodu.
    Planuję też wyrównać ścianę salonu ze ścianą schodów, zawsze trochę więcej miejsca


    W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym

  2. #1082

    Domyślnie

    Witam Wszystkich budujących
    Ja mam w planach budowę W-49.12b i zastanawiam się nad zmianami w projekcie.
    Chcę usunąć okna dachowe w pokojach na górze i nad klatką schodową myślałem też o podniesieniu ścianki kolankowej o 1 pustak, ale architekt adoptujący projekt nie godzi się na to twierdząc, że musiałby przerysować wszystkie rysunki. Mam zgodę na podniesienie ścianki ,którą dostałem wraz z projektem od autora projektu,czy to nie wystarczy ?
    Projektant za adaptację polegającą na usunięciu kilku okien chce 1500.
    Może są osoby ,które wybudowały dom nie podnosząc ścianki kolankowej-czy jest wystarczająco funkcjonalnie?
    Proszę jeszcze o komentarz na temat usunięcia okien dachowych w pokojach-czy okna balkonowe wystarczająco doświetlą pomieszczenia?

    Na razie jestem jeszcze na etapie walki z pozwoleniami, ale myślę że tak późną wiosną może uda się wbić łopatę i zalać fundament.
    POZDRAWIAM

  3. #1083
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Nie rezygnuj z okien dachowych zwłaszcza nad schodami bo klatka schodowa i przedpokój na górze będą po prostu ciemne i ponure.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  4. #1084

    Domyślnie

    Do marcin2372
    Odnośnie podwyższenia o 1 pustak to nie powinno być problemu. Do projektu masz, jak pisałeś zgodę autora na wymienione zmiany. Ten Twój architekt to chyba trochę leniwy jest i chce niemałą kasę za jak najmniejszą robotę. Poza tym, myślę, że nie jest konieczne przy adaptacji wprowadzenie tej zmiany ( przynajmniej ja budowałam już kiedyś dom i w trakcie budowy zachciało mi się podnieść poddasze, kierownik budowy nie miał nic przeciwko).
    Też myślałam nad ograniczeniem okien dachowych, chociażby ze względu na późniejsze problemy w razie jak się zapomni takie okno zamknąć i zacznie zacinać deszcz ( moja mama i sąsiadka musiały wymieniać przez to panele bo zalało, namokły i się wybrzuszyły). W sypialniach gdzie są na ścianie szczytowej okna bądź drzwi balkonowe można wstawić świetliki tunelowe. To samo nad schodami. W najmniejszej sypialni bez okien dachowych pewnie się nie obędzie. Jak już pisałam wcześniej zastanawiam się też nad świetlikami tunelowymi w łazience na parterze ale nie wiem czy technicznie będzie to możliwe bo do dachu kawałek drogi i jeszcze jedna kondygnacja po drodze.

    W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym
    Ostatnio edytowane przez izabelalalka ; 12-02-2011 o 19:55

  5. #1085

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin2372
    Witam Wszystkich budujących
    Ja mam w planach budowę W-49.12b i zastanawiam się nad zmianami w projekcie.
    Chcę usunąć okna dachowe w pokojach na górze i nad klatką schodową myślałem też o podniesieniu ścianki kolankowej o 1 pustak, ale architekt adoptujący projekt nie godzi się na to twierdząc, że musiałby przerysować wszystkie rysunki. Mam zgodę na podniesienie ścianki ,którą dostałem wraz z projektem od autora projektu,czy to nie wystarczy ?
    Projektant za adaptację polegającą na usunięciu kilku okien chce 1500.
    Może są osoby ,które wybudowały dom nie podnosząc ścianki kolankowej-czy jest wystarczająco funkcjonalnie?
    Proszę jeszcze o komentarz na temat usunięcia okien dachowych w pokojach-czy okna balkonowe wystarczająco doświetlą pomieszczenia?

    Na razie jestem jeszcze na etapie walki z pozwoleniami, ale myślę że tak późną wiosną może uda się wbić łopatę i zalać fundament.
    POZDRAWIAM
    Witaj marcin2372

    Bardzo drogi jest ten twój architekt Drobne zmiany nie wpływające na konstrukcję budynku może ci "przyklepnąć" w dokumentacji kierownik budowy (bez dodatkowej opłaty). Potwierdzam to co piszą irysy bez tych okien będzie ciemno. My nawet w jednej sypialni dodaliśmy drugie okno dachowe, bo wcześniej obejrzeliśmy sobie na budowie u znajomych (zaraz po zrobieniu dachu) ile światła potrzeba na dany metraż a ja nie lubię "ciemnicy". Na dodatek wzrosną ci koszty zużycia prądu.
    Pozdrawiam - Jola
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  6. #1086
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    agaj-83

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    śledzę to forum już od paru miesięcy i jestem pewna w 100 % że chcemy z mężem wybudować domek W-49.12b z wykuszem. Co prawda dopiero jesteśmy na początku walki z urzędami (tak muszę to nazwać bo "walka" to odpowiednie słowo). Od ponad pół roku staramy się o warunki zabudowy, ale jak się okazało budowa na terenie Poznania wymaga wiele cierpliwości i determinacji ( czego na razie mi nie brakuje, jeszcze się nie zniechęciłam). Mam jednak prośbę o przesłanie na maila kilku skanów domku. Chodzi mi przede wszystkim o rzuty, przekroje, rzut więźby dachowej, ogólnie rysunki które przydałby się do wstępnego przedmiaru i wyceny projektu.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  7. #1087
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    laddy

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolapp2 Zobacz post
    Hej izabelalalka

    Skany wysyłam na maila. [...]

    Pozdrawiam - Jola

    Jolapp2, czy ja również mógłbym uśmiechnąć się do ciebie o ww. skany?
    Bo faktycznie na tych otrzymanych od projektanta niewiele widać....

    Pozdrawiam!

  8. #1088

    Domyślnie

    Mam prośbę do wszystkich budowniczych W-49.12b o przesłanie orientacyjnego zużycie materiałów jakie wam wyszło przy budowie domu.
    Buduje wariant b z garażem jednostanowiskowym praktycznie bez znaczących zmian w projekcie.Ściany będą z ceramiki 25cm z dociepleniem 14cm styropian.
    Jeżeli ktoś ma takie zestawienie to będę bardzo wdzięczny za informację.
    Chciałbym powoli zacząć gromadzić materiały na budowę , a wiadomo lepiej kupić mniej niż więcej bo później nie będzie co z tym zrobić.
    Ceny w okolicznych hurtowniach dosyć wygórowane dla tego myślę o zakupie większej ilości od sprzedawców znalezionych w sieci np.allegro - różnice w cenach są znaczne.


    Pozdrawiam

  9. #1089

    Domyślnie

    Witaj laddy


    Podaj adres e-mail to wyślę skany.

    Pozdrawiam
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  10. #1090
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    laddy

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jolapp2 Zobacz post
    Witaj laddy


    Podaj adres e-mail to wyślę skany.

    Pozdrawiam
    Cześć!

    Adres wysłałem ci na priva.

    A dla wszystkich zainteresowanych polecam wątek dotyczący kolejności prac budowlanych.

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?t=11748

    Na stronie 4 jest link do arkusza exela z którego możemy skorzystać przy sporządzaniu własnego mini - kosztorysu

  11. #1091
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez Jarus05 ; 13-01-2015 o 17:49
    Wykańczamy

  12. #1092

    Domyślnie Schody

    Cytat Napisał Jarus05 Zobacz post
    Stopnie są zbyt wysokie i nieco za wąskie, żeby wygodnie stopa stanęła.
    A już myślałam, że temat schodów mam z głowy jak jolapp2 napisała, że są wygodne. Jarus05 dałeś mi znowu do myślenia i poszperałam troszkę w necie, żeby się przekonać jak to z tymi schodami jest.
    Znalazłam coś takiego :

    http://www.budnet.pl/Zasady_konstruo...log,a=973.html

    Plus dodatkowe, przydatne info z innej strony :

    W praktyce budowlanej najczęściej spotykane wielkości to:

    * wysokość stopni h = 14-19 cm (schody bardzo wygodne – 15 cm, wygodne – 16 cm, przeciętne – 17 cm, podrzędne – 19 cm);
    * szerokość stopni s = 25-32 cm (schody bardzo wygodne – 32 cm, wygodne – 30 cm, przeciętne – 29 cm, podrzędne – 25 cm);

    Mam nadzieję, że teraz będzie już łatwiej dokonać wyboru jakie schody są dla nas najlepsze

    W-49.12 z wykuszem i garażem dwustanowiskowym

  13. #1093
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    Chyba też się tym sugerowaliśmy. Tyle że adaptację robiliśmy już 2,5 roku temu więc dużo szczegółów wyleciało mi z głowy.

    Ale tak długi czas sprzyja też przemyśleniom. Dom mam dopracowany (na razie w głowie oczywiście) prawie we wszystkich szczegółach
    Wykańczamy

  14. #1094
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez Jarus05 ; 13-01-2015 o 17:49
    Wykańczamy

  15. #1095
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar emisb
    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Kod pocztowy
    34-324
    Posty
    170
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    witam wszystkich,
    Czekając na wiosne, kiedy to mamy w planie rozpocząć budowę tego pięknego domku - 49.12b, zerkam czasem na wasze forum.
    Jeśli chodzi o zmiany to: usunęliśmy lukarne, przesunęliśmy kominek do samego rogu salonu (a w zasadzie to już w ogóle z niego zrezygnowałem), zrezygnowaliśmy z balkonu. Natomiast czego nie zrobiliśmy to: nie podnosiłem ścianki kolankowej. Pokoje na poddaszu mają 15m2 (po podłodze 23m3) więc dla nas w zupełności wystarczająco, a widziałem już budynki ze zbyt wysoką ścianą kolankową i nie wyglądały ciekawie.
    Jeśli chodzi o okna dachowe to w projekcie mam 8 sztuk, a w planach 2 może 3 i nie wymaga to wcale dodatkowej adaptacji projektu, podobnie jak z balkonem-w projekcie jest w rzeczywistości nie będzie.
    Poza tym to będę budował z PTH25 + 15cm styropian, dach Brass + pełne deskowanie. Dom ogrzewać planuję eko-groszkiem, choć to jeszcze nie przesądzone.
    Pytania:
    Jeśli ktoś budował lub buduje ten domek to mam takie pytanie, czy na stropie teriva budowaliście ścianki działowe na poddaszu murowane, Jeśli tak to z czego?
    Jeśli ktoś grzeje eko-groszkiem to ile tego spalacie w ciągu roku?
    A jeśli gazem to ile zużywacie gazu?

  16. #1096
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ellik
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    166
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    Witam wszystkich! Cieszę się bardzo, że trafiłam na ten wątek. My właśnie zamówiliśmy też projekt W-49.12 wersja b z garażem dwustanowiskowym i czekamy na kuriera. Mamy nadzieję zacząć późnym latem/wczesna jesienią - plan na ten rok to stan zero, a potem już pełną parą na wiosnę.
    Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

    jolapp2, gocha, dzięki dziewczyny!

  17. #1097
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Jarus05
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    J. Kol.
    Posty
    471
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    30

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez Jarus05 ; 13-01-2015 o 17:50
    Wykańczamy

  18. #1098

    Domyślnie

    witam
    my też w końcu zdecydowaliśmy sie na zakup projektu - bez oglądania "na żywo" bo z naszą Stonką niełatwo gdzieś pojechać kupiliśmy w-49.12b z garazem jednostanowiskowym. Drobne zmiany jakie wprowadziliśmy to likwidacja balkonu, lekkiego podpiwniczenia pod schodami, okna nad schodami, okna w garażu i na strychu ( za wąska działka) Na strychu będą okna dachowe. Zmiany niewielkie. Pozwlenie na budowe załatwia się od listopada i ciągle nie ma...ale podobno na dniach ma byc wiec pewnie coś zaczniemy działać.
    U nas dodatkowe utrudnienia to strefa konserwatorska na dzialce ale juz mamy pozwolenie od szanownego konserwatora

    więc oby do wiosny!!

  19. #1099

    Domyślnie

    A my w sezonie jakby całą zimę.

    A to stan z ubiegłego tygodnia


    No i kominek się projektuje Więc oby do wiosny

    Pozdrawiam
    Dziennik naszej inwestycji Komentarze do dziennika

    Wybudowaliśmy W-49.12 z wykuszem i mieszkamy od 30.01.2012r.

  20. #1100

    Domyślnie

    Szukam ekipy do wybudowania W-49.12b i jak na razie najtańsza oferta to 25000 za SSO czyli fundament,ściany, strop,schody bez wiązania.
    Co myślicie o takiej ofercie? Ile płaciliście swoim ekipą?

Strona 55 z 108

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony