dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 106 z 903
Pokaż wyniki od 2.101 do 2.120 z 18052
  1. #2101
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nóżki do skrócenia, machnąłem się o 10cm. Do górnej wężownicy to się dostanę jak wykuje dziurę w stropie Fakt zrobienie wężownicy w/g Semirajest bardzo pracochłonne, ale robiłem to z nadzieją na lepszą sprawność - zobaczymy. Najprostsze wydaje się zespawanie 3 kegów tak jak zrobił to NJerzy i najtańsze

  2. #2102

    Domyślnie

    jak zabezpieczacie te bufory przed korozją?

  3. #2103
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W zasadzie to nie zabezpieczamy U mnie został elegancki zardzewiały środek.

  4. #2104
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    najłatwiej anodą cynkową, bufor zacznie korodować dopiero gdy zeżre cały cynk
    A przypadkiem nie anodą magnezową?

  5. #2105
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78
    gdybym teraz robił to chyba bym dał te 55m tak jak ma Piczman,
    Ja mam 25 mb ! Tylko średnica większa ,,,

  6. #2106

    Domyślnie

    Nie wiem czy mozna porównywac długości bo przeciez tu jest całkiem inna zasada działania.

  7. #2107
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie


  8. #2108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teves
    ......... Fakt zrobienie wężownicy w/g Semirajest bardzo pracochłonne, ale robiłem to z nadzieją na lepszą sprawność - zobaczymy. Najprostsze wydaje się zespawanie 3 kegów tak jak zrobił to NJerzy i najtańsze
    Nikt nie mówił, że będzie łatwo (w moim opisie o tym wspomniałem) ale jest mały drobiazg mianowicie takie bufory w wersji komercyjnej kosztują ok. 3000 euro

  9. #2109
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A masz gdzieś linka do takiego komercyjnego cudeńka ?

  10. #2110
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie


  11. #2111
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw
    Cytat Napisał HenoK
    A przypadkiem nie anodą magnezową?
    może być i magnezowa, grunt żeby korodowała szybciej niż stal i dzięki temu wydłużyła żywotność zbiornika
    Po co zabezpieczać skoro zład to woda techniczna zobojętniona.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  12. #2112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teves
    A masz gdzieś linka do takiego komercyjnego cudeńka ?
    Tu jest zdjęcie, które kiedyś wstawiłem a z linkiem chyba nie będziesz miał kłopotu.
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic482463-1770.html

  13. #2113
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał Quercus
    Mam zbiornik 1500 l z nierdzewki i chcę zrobić wężownicę z nierdzewki. Jak wiadomo z doświadczenia 25 m wężownicy miedzianej wystarczy. Ciekawi mnie ile dłuższa musi być z nierdzewki aby wydajnie grzać wodę użytkową?
    A z czyjego to doświadczenia wiadomo że te 25m wystarczy Ja z doświadczenia wiem że przy 45stopniach w całym buforze żadna wężownica nie da ci na tyle wody o takiej temperaturze żeby można było się w niej wykąpać natomiast gdyby to był zbiornik np. jak ma to rozwiązane NJerzy podejrzewam że bez problemu może się kąpać kilka osób jedna po drugiej Pozdrawiam

  14. #2114
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78
    A z czyjego to doświadczenia wiadomo że te 25m wystarczy

    Hmm, znaczy się wątku całego nie czytałeś.
    Żeby daleko nie szukać to Piczman ma tej długości wężownicę i nie zgłasza zastrzeżeń.
    Można znaleźć nawet zdjęcia obrazujące odczyty temperatury przy podanym wypływie wody.
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  15. #2115
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Cytat Napisał samir
    Cytat Napisał adam_mk
    Są takie pianki. Dla Ciebie niedostępne! (chyba, że się mylę)......
    Pianka z puszki wiąże przyłączając cząsteczkę pary wodnej......
    Zmień podejście albo zleć za kilka tysięcy...
    Adam M.
    Są piany dwuskładnikowe więc do wiązania nie potrzebują nic z otoczenia. Są powszechnie dostępne.np tu: http://www.hanpolbudowlane.pl/chemia...uretanowe.html
    A gdyby tak zastosować zwykłe pianki do okien mają one wydajność około 40l i wszędzie można je kupić ,myślę żeby zrobić formę z blachy wysokość około 50cm wypełnić pianką, wcześniej oddzielając blachę od pianki folia i po wyschnięciu przesuwać blachę w górę i w ten sposób po sam szczyt tylko chyba te pianki do okien maja gorsze parametry cieplne ???
    A jeszcze odnośnie tego alufoxu wyczytałem że ma on dużo lepsze parametry cieplne jak pianka, styrodur itp ciekaw jestem jaka grubośc musiał bym dać tego cuda aby uzyskać te same parametry co przy 10 cm pianki?

  16. #2116

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78
    A jeszcze odnośnie tego alufoxu wyczytałem że ma on dużo lepsze parametry cieplne jak pianka, styrodur itp ciekaw jestem jaka grubośc musiał bym dać tego cuda aby uzyskać te same parametry co przy 10 cm pianki? :roll:
    Odniosłem wrażenie czytając stronę producenta, że wystarczy 5mm bo to wynika z konstrukcji tej izolacji. Dlatego o tym napisałem bo cena jest przystępna a mniej kłopotu z założeniem tego na zbiornik niż z pianką. Jeśli ktoś się do tego przekona bardzo chętnie posłucham opinii.

  17. #2117
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał romano78
    A z czyjego to doświadczenia wiadomo że te 25m wystarczy Ja z doświadczenia wiem że przy 45stopniach w całym buforze żadna wężownica nie da ci na tyle wody o takiej temperaturze
    Myślałem że wszyscy sie przekonali, a jednak nie
    Uważam że wężownica tylko na górze zbiornika zawsze będzie mniej wydajna od takiej jak u mnie.
    Wychodzi na to że nie tylko powierzchnia wymiany się tu liczy.
    U mnie przy 45 C w buforze mam 44,5-44,9 w kranie !!!
    PRZEPŁYWOWO.

    Te 25 mb u mnie to wężownica sprawdzona w praktyce i użytkowana od 5 miesięcy

  18. #2118
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Zadzwoniłem do producenta i po przedstawieniu tematu:

    1. Alufox bezpośrednio na zbiornik dla zabicia promieniowania.
    2. Wełna lub coś podobnego tak z 3 cm - dla wytworzenia czegoś na kształt szczeliny powietrznej
    3. Alufox druga warstwa dla pełnego zamknięcia.

    No i teraz mam zagwozdkę po przewidziałem 20cm miejsca na izolację a wystarczy 4cm - tajemniczy ten materiał.

    Cena 8.26 za m^2
    Przesyłka ze sklepu internetowego (który tnie tyle ile potrzeba) 22 pln

    Materiał jest ciekawy bo wytrzymuje bezpośrednio 100C a 140C ze szczeliną, można by go wsadzić do środka do izolacji rury pionowej

    Swoją drogą w komercyjnym oryginale rura z zimna woda jest podłączana z góry i w pionowym odcinku biegnie podwójnie, dla przyśpieszenia schładzania w pionie.

    Drugi bufor będzie lepszy

  19. #2119
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Teves

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    555
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piczman
    Myślałem że wszyscy sie przekonali, a jednak nie
    Uważam że wężownica tylko na górze zbiornika zawsze będzie mniej wydajna od takiej jak u mnie.
    Wychodzi na to że nie tylko powierzchnia wymiany się tu liczy.
    U mnie przy 45 C w buforze mam 44,5-44,9 w kranie !!!
    PRZEPŁYWOWO.

    Te 25 mb u mnie to wężownica sprawdzona w praktyce i użytkowana od 5 miesięcy
    O.K. ale przy stosunkowo małym przepływie, wanna wody będzie napełniała się 25 min. I z Twoim buforem, który ładowany jest kotłem w całej objętości takie rozwiązanie wężownicy wydaje się najlepsze. Przy solarze to już trochę inaczej będzie bo możną mieć te 100l o temp. 50C na samej górze a resztę np. 30C, w Twoim układzie skutecznie będzie działało tylko 1/3 wężownicy.

    Każdy z układów ma zalety i wady, zarówno Adama, Samira, czy Njerzego. Trzeb dobrać co komu bardziej odpowiada i jeszcze zmodyfikować pod siebie.

    W systemach profesjonalnych znacznie rozwijana jest powierzchnia wymiany poprzez karbowanie rurek. Można kupić gotową wężownice z kwasówki fi32, z dospawanymi króćcami za niecały 1000 netto.

    Można wydłużać czas wymiany długością wężownicy albo zrównolegleniem dwóch lub trzech.

  20. #2120
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Piczman
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Leżajsk
    Kod pocztowy
    37-300
    Posty
    4.875
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał Teves
    Można kupić gotową wężownice z kwasówki fi32, z dospawanymi króćcami za niecały 1000 netto. .
    Czyli można drogo i do d ... !

Strona 106 z 903

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony