dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaka szerokość bramy wjazdowej?

Głosujących
65. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • do 3,0 m

    4 6,15%
  • od 3,1 do 3,3 m

    3 4,62%
  • od 3,3 do 3,5 m

    5 7,69%
  • od 3,5 do 3,8 m

    11 16,92%
  • powyżej

    42 64,62%
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 135
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    Jak rozumiem "poza drogą" coś istnieje ... trawa? bita ziemia ? czy Wielki Kanion ? Da się chyba podejść do skrzynki jeśli nie będzie przy drodze ? Czy nie ?
    To jest droga prywatna/wewnętrzna a nie gminna. Niestety droga ma 5m szerokości i zaraz przy drodze są ogrodzenia sąsiadów. Więc jedyny dostęp do mojej działki to z drogi.

  2. #102

    Domyślnie

    Najlepiej jest jeśli skrzynka jest dostępna z ulicy, wtedy ci co spisują liczniki nie dzwonią tylko sami sobie szafkę otwierają. Możesz dogadać się z sąsiadem. Czasami szafki są duże i można podłączyć więcej użytkowników. Jeśli sąsiad też będzie się podłączał dopiero to pomyślcie o wspólnej szafce.

    Ponad to jeśli masz dużo miejsca, bramę można cofnąć wgłąb i po jednej stronie zostanie wolne miejsce na szafkę. Kosz wystawiasz chyba jak jeździ śmieciarka, więc nie musi być przy bramie.

    Furtkę i bramę można zamówić jako jedno małe i duże skrzydło.

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Ups, to rzeczywiście problem. Ja się martwiłam o moje 17 metrów przy drodze...

    Tu znalazłam przykłady z odległościami :

    http://www.eurogates.com.pl/podstrony/standart.htm

    Jutro policzę odległości w firmie. Mam bardzo ograniczony " teren" i jest brama, furtka i śmietnik. A ponieważ to szeregowiec to jest dość ciasnawo...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #104

    Domyślnie

    Czy da się zrobić bramę wjazdową zintegrowaną z furtką. Wydaje mi się, że kiedyś coś takiego widziałem, ale nie mogę teraz znaleźć?

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Są też furtki wbudowane w bramę.
    Możesz też zbudować zatokę (wgłąb swojej działki o ile masz miejsce) i na jej boku wstawić furtkę.
    Możesz też mieć bramę z funcją furtki- uchylana.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #106

    Domyślnie

    Usytuowanie działki wygląda tak:


    więc robiąc zatokę będzie ciężko wjechać do garażu. Pozostaje chyba furtka w bramie.

  7. #107
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    O rety Jacuś , łatwo nie będzie Chociaż może zatoka ułatwiłaby CI wjazd ?Za dużo to nie ma tam miejsca na manewry...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    O rety Jacuś , łatwo nie będzie Chociaż może zatoka ułatwiłaby CI wjazd ?Za dużo to nie ma tam miejsca na manewry...
    Czy masz jakiś inny pomysł na zatokę niż taki:



    ja innej zatoki sobie nie mogę wyobrazić (chyba, że dłuższa niż 7m). Ale w przypadku zatoki między wjazdem do garażu a bramą byłoby 5m. Trochę ciasno.

  9. #109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A może tak ? Tylko gdzie masz domek ?

    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer
    A może tak ? Tylko gdzie masz domek ?
    Dom jest z lewej strony garażu. Działka ma 40x25m, brama jest na dłużym boku.

  11. #111
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie



    W tej wersji nie będzie widać ludzia przy furtce - ale od czego video-domofon ?
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.543

    Domyślnie

    Cytat Napisał JacusB
    Usytuowanie działki wygląda tak:


    więc robiąc zatokę będzie ciężko wjechać do garażu. Pozostaje chyba furtka w bramie.
    Albo brama dwuskrzydłowa niesymetryczna. Z lewej strony furtka 1 m, z prawej skrzydło 3m i zostaje jeszcze ponad 1m na skrzynkę i śmietnik.

  13. #113

    Domyślnie Jaka szerokość bramy wjazdowej i furtki?

    Jak w temacie, wiosną chcę zrobić od drogi ogrodzenie z pustaków firmy semmerlock, podajcie proszę jakie macie szerokości bramy i oddzielnie furtki.
    Może ktoś ma ogrodzenie z semmerlocka foto mile widziane.
    z góry dziękuję
    pozdrawiam

  14. #114

    Domyślnie

    tata latem robił u siebie ogrodzenie z kształtek betonowych ,podobnych do kamienia łupanego ,zalewanych w srodku betonem z Drew -betu
    http://ogrodzenia.drewbet.pl/index.p...nia-lupane-100
    kolor naturalny , tylko pola ma kute
    bramę zrobiliśmy 4 m przesuwaną , furtka ma 1 m , wystarczy napewno do wjechania samochodem

    u siebie mam brame 5,2 metra z racji że mam krótki podjazd (7,5m)do garażu dwu stanowiskowego i w momencie postoju samochodu na podjeździe drugim samochodem można spokojnie wjechać/wyjechać z garażu ,
    ale gosciu co mi bramę latem będzie robił przesuwną ze sterowaniem (obecnie mam dwuskrzydłową) trochę krzywił że jej wymiary są masakryczne i może być problem z cynkowaniem , chodzi o to że w czasie cynkowania ,pod duża temperaturą może sie trochę wygiąć pod swoim ciężarem ,
    dlatego ze przeciw waga musi miec min.2,5 metra wiec robi sie 1000kg na takiej bramie (kuta)

  15. #115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    tata latem robił u siebie ogrodzenie z kształtek betonowych ,podobnych do kamienia łupanego ,zalewanych w srodku betonem z Drew -betu
    http://ogrodzenia.drewbet.pl/index.p...nia-lupane-100
    kolor naturalny , tylko pola ma kute
    bramę zrobiliśmy 4 m przesuwaną , furtka ma 1 m , wystarczy napewno do wjechania samochodem

    u siebie mam brame 5,2 metra z racji że mam krótki podjazd (7,5m)do garażu dwu stanowiskowego i w momencie postoju samochodu na podjeździe drugim samochodem można spokojnie wjechać/wyjechać z garażu ,
    ale gosciu co mi bramę latem będzie robił przesuwną ze sterowaniem (obecnie mam dwuskrzydłową) trochę krzywił że jej wymiary są masakryczne i może być problem z cynkowaniem , chodzi o to że w czasie cynkowania ,pod duża temperaturą może sie trochę wygiąć pod swoim ciężarem ,
    dlatego ze przeciw waga musi miec min.2,5 metra wiec robi sie 1000kg na takiej bramie (kuta)
    Ale trafiłeś dokładnie o coś takiego mi chodzi, ten szary łupany kamień, muszę sprawdzić jak to wygląda cenowo.
    Teraz nie wiem czy zrobić bramę dwuskrzydłową, czy przesuwną, jakie mogą być plusy i minusy?. Myślę że przesuwna nie będzie się komponować w jednej lini z resztą kutą która ma być między słupkami

  16. #116

    Domyślnie

    Furtka - uważam, że powinna mieć szerokości min. 1,20-1,40 m, szczególnie przy "dużogabarytowych" słupkach.
    U mnie jest ok. 115 cm i jest prawie OK .... czasami jest potrzeba przez furtkę wjechać taczką (szer. 80 cm), rowerem z kierownicą 80 cm ....., quad ma 120 cm i niestety nie wchodzi (brakuje ok. 5 cm) !

    I zwróć uwagę, że zawiasy mają swój gabaryt i prześwit między słupkami nie równa się szerokości efektywnej po zamontowaniu furtki !

    Dałbym ok. 130 cm , szersze = wygodniejsze.

    Darek
    Darek

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał darek63
    Furtka - uważam, że powinna mieć szerokości min. 1,10-1,30 m, szczególnie przy "dużogabarytowych" słupkach.
    U mnie jest ok. 110 cm i jest prawie OK .... czasami jest potrzeba przez furtkę wjechać taczką (szer. 80 cm), rowerem z kierownicą 80 cm ....., quad ma 120 cm i niestety nie wchodzi (brakuje ok. 8 cm) !

    I zwróć uwagę, że zawiasy mają swój gabaryt i prześwit między słupkami nie równa się szerokości efektywnej po zamontowaniu furtki !

    Dałbym ok. 130 cm , szersze = wygodniejsze.

    Darek
    Dzięki, tego nie brałem pod uwagę

  18. #118

    Domyślnie

    u mnie brama wjazdowa 4 m , furtka 1m i jest ok

  19. #119

    Domyślnie

    Leszko zrobię foty płotu taty i wstawię tu
    brama przesuwna naprawdę wygląda spoko
    dobre idę te foty strzelić , zobaczysz sam

  20. #120

    Domyślnie






    troche sniegu nasypało ale jeszcze coś widać

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony