dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jaki najlepszy sposób na kreta

Głosujących
30. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • siatka pod trawnikiem

    14 46,67%
  • odstraszacz dżwiękowy

    3 10,00%
  • odstraszacz chemiczny

    2 6,67%
  • świece dymne, spaliny

    0 0%
  • wyłapanie i wywiezienie poza ogród

    2 6,67%
  • mogą sobie u mnie spokojnie żyć i zjadać pędraki

    9 30,00%
Strona 49 z 68
Pokaż wyniki od 961 do 980 z 1350
  1. #961

    Domyślnie Czy karbid zabija kreta ?

    Witam

    Mam problem z kretami . . Szukając złotego środka na pozbycie się ich (nie zabicie bo sa pod ochroną ) znalazłem w necie informacje ze karbid jest dobrym środkiem na pozbycie się złoczyńcy z działki . Ktos gdzieś napisał że po wrzuceniu karbidu do korytarza powoli wydziela sie z niego acetylen powodując ze kret ucieka nie mogąc znieśc tego zapachu. Jednak po wizycie w dwóch sklepach ogrodniczych i przeczytaniu opakowań karbidu zaczęły targac mną wątpliwości . Na obu opakowaniach jest rysunek przedstawiający kopiec kreta i ..............więcej nic . Nie ma na opakowaniu zadnego opisu do czego to służy ,jak to stosować ,jakie jest działanie preparatu na kreta , nawet nie napisali ze preparat słuzy do .....no właśnie czego ? zabicia kreta, wygnania go z działki itp . Jedynie po rysunku kopca kreta można wywnioskować że słuzy jako preparat na kreta . Jednak ta tajemniczosć producenta nie jest przecież ot taka sobie . Nie napisali nic gdyż nie chcą miec problemów .....więc ? zabija czy wygania ?

    pozdrawiam

  2. #962
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    hej
    Poszukaj sobie na forum wątków o kretach. Tak de facto to za dużo na tego "przyjaciela" nie poradzisz. Rodzice próbują walczyć z nim różnymi sposobami poprzez butelki na drutach, karbid, inne środki chemiczne i nic - kret jak rył tak ryje.

  3. #963

  4. #964

    Domyślnie

    najlepiej włożyć karbid do nory polać wodą odczekać minutę i odpalić- przynajmiej działka skopana

  5. #965
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lilaer
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Zielona Góra
    Posty
    140

    Domyślnie

    Czytałam, że któryś z forumowiczów wykorzystał żwirek po swoim kocie To kreta na pewno nie zabije

  6. #966
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    batata

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał braszyns
    najlepiej włożyć karbid do nory polać wodą odczekać minutę i odpalić- przynajmiej działka skopana
    Święta prawda! Ja tak zrobiłam. Prawie tak, bo użyłam karbid zgodnie z instrukcją czyli polałam wodą, ale dla wzmocnienia efektu użyłam również świec dymnych, a te znowu trzeba podpalić.
    Efekt przeszedł moje oczekiwania. W powietrze wyleciały 4 rododendrony i 2 azalie, a huk był taki, że biedny mąż myślał, że wysadziłam mur. Ziemia była bardzo ładnie skopana. Jak po wybuchu granatu.
    Warto też wspomnieć o tym, że kret przejął się wybuchem na jakąś godzinę. Potem zaczął spokojnie robić swoje.

  7. #967

    Domyślnie jak walczyć z kretem?

    mamy zamiar posiać trawę a tu nam się krety zaczynają ładować!!!!!! Poradźcie - jak pozbyć się kreta ????

  8. #968
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie Re: jak walczyć z kretem?

    Cytat Napisał ewik75
    mamy zamiar posiać trawę a tu nam się krety zaczynają ładować!!!!!! Poradźcie - jak pozbyć się kreta ????
    poszperać na forum. O kretach napisano już sporo.

  9. #969

    Domyślnie

    Dodam tylko jeszcze że nie sporo, ale wszystko co było można.
    Konkluzja po tej lekturze jest taka, że nalezy je pokochać albo się wyprowadzić skoro one nie chcą tego zrobić.
    Najlepszy i najskuteczniejszy podany sposób na krety to :
    fotel, łopata i pare piw.
    pzdr.
    To, co jest, było już dawno,
    a to, co będzie, też już jest
    od dawna;
    bo Bóg przywraca to, co przeminęło.
    Kazn. 3, 15

  10. #970

  11. #971

  12. #972

    Domyślnie

    Ja kupiłem solarny odstraszacz kretów i nornic. Te drugie są twarde, ale i one przestały zjadać tulipany poszadzone na wysokim skalniaku, bo się całkowicie wyniosly.
    Krety atakowały naszą działkę systematycznie, zwłaszcza miejsca obficie podlewane, czyli byliny i krzewy były oczywiście obkopane już od rana.
    Popełniłem jeden błąd, bo kupiłem jeden taki odstraszacz na powierzchnię ok. 1500-2000m.kw. i początkowo bawiły się ze mną w ciuciubabkę przenosząc się np z drugiej strony domu-tam gdzie to ustrojstwo akurat nie działało. Teraz wypośrodkowałem umiejscowienie ustrojstwa i jest spokój.
    Najlepszy byłby odstraszacz o zmiennej częstotliwości.
    No albo łopata i te piwa
    dajesz kretowi najpierw się napić piwka a poźniej go łopatą po... futerku

  13. #973

    Domyślnie

    ja się może podepnę, bo po lekturze wszystkich wątków nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie, mianowicie, jak zamontować tą pułapkę? Kupiłam taką, ale ona mi się do korytarza nie miesci, jest dużo większa i nie mogę wcisnąć za nic, a jak zaczynam rozkopywać, to wszystko mi się zasypuje, ech kicha. Czy ten mój krecik taki malutki, czy ta pułapka felerna?

  14. #974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    cyt. z art Prawdziwą zmorą wielu działkowców są krety występujące na trawnikach i usypujące kopce. Dlaczego występują i jak je odstraszyć?: Krety występują najczęściej na glebie żyznej, w której jest dużo owadów, co jest pożywieniem kretów. Nie należy zatem przesadzać przy zakładaniu trawnika z próchnicą, a zawartość piasku nawet w 70% nie pozwala na dużą obecność owadów, a więc i kretów. Krety, jeżeli już są, nie lubią hałasu, a więc częste koszenie mechaniczne je odstrasza. Istnieją również elektroniczne odstraszacze, które można stosować jeżeli nie ma innych możliwości, a krety robią nam ogromne szkody.

    reszta o trawniku tu- http://dzialkowicz.private.pl/trawnik.htm

    albo tu http://www.ogrody-krzekowo.pl/index....ask=view&id=98

    Po 4 latach obserwacji walki mojego tescia z kretem doszlismy do wniosku ,że ogrod jest bogaty w skladniki pokarmowe i .....robactwo ,ktore zyje w ziemi ,wiec kreta sie nie przegoni z takiego żerowiska .....chyba trzeba bedzie go polubić ,bo jak nie bedzie kreta to pedraki i inne robactwo zeżre trawnik od spodu i też bedzie problem z zamieraniem i usychaniem trawy

  15. #975
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Krety występują najczęściej na glebie żyznej, w której jest dużo owadów, co jest pożywieniem kretów. Nie należy zatem przesadzać przy zakładaniu trawnika z próchnicą, a zawartość piasku nawet w 70% nie pozwala na dużą obecność owadów, a więc i kretów.
    Widzę pierwszy pozytywny aspekt posiadania gleby gliniastej i piaszczysto-żwirowej

  16. #976
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar marius37
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Skąd
    puszcza darżlubska, prawie
    Posty
    252

    Domyślnie

    glina może i ogranicza obecnosc kretów ale na pewno ich nie eliminuje - u mniej jest glina okrutna a kret też sie pojawił, w zeszłym roku zachowywał sie kulturalnie i stawiał kopce wszędzie oprócz trawnika ale w tym roku zmienil upodobania i zaczął od trawnika. krety są wrażliwe na dźwięki i zapachy i myślę, że w tym kierunku trzeba dążyć
    --------------------
    pozdrowienia
    Mariusz

  17. #977
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał marius37
    glina może i ogranicza obecnosc kretów ale na pewno ich nie eliminuje - u mniej jest glina okrutna a kret też sie pojawił, w zeszłym roku zachowywał sie kulturalnie i stawiał kopce wszędzie oprócz trawnika ale w tym roku zmienil upodobania i zaczął od trawnika. krety są wrażliwe na dźwięki i zapachy i myślę, że w tym kierunku trzeba dążyć
    Nie! U nas ziemia gliniasta, a tych stworzeń od groma i trochę. Kopczyków tyle ile grzybów po deszczu. Odstraszacz dźwiękowy też ich nie zniechęcił
    Chyba trzeba się przyzwyczaić

  18. #978
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ew-ka
    Po 4 latach obserwacji walki mojego tescia z kretem doszlismy do wniosku ,że ogrod jest bogaty w skladniki pokarmowe i .....robactwo ,ktore zyje w ziemi ,wiec kreta sie nie przegoni z takiego żerowiska .....chyba trzeba bedzie go polubić ,bo jak nie bedzie kreta to pedraki i inne robactwo zeżre trawnik od spodu i też bedzie problem z zamieraniem i usychaniem trawy
    I trzeba będzie zakładać takie wątki:
    http://forum.muratordom.pl/slimaki-i-pedraki,t2672.htm
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  19. #979
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) KRÓLOWA RÓŻ Avatar monia i marek
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    14.992
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    929

    Domyślnie

    gorzej jak się ma masę pędraków, ślimaków i co kawałek kretowiska i rośiny z korzeniami wykopanymi na zwnątrz

  20. #980

    Domyślnie

    Wszystkim bardzo rozeźlonym na krety przypominam o istnieniu znacznie gorszych szkodników ogrodowych:
    - jelenie (mam działkę pod lasem) zżerają kwiaty, wszystkie młode pędy drzew owocowych wiosną, a jesienią owoce prosto z drzew,
    - psy - rozkopują gdzie popadnie, jednak obsikują nie gdzie popadnie, tylko upatrzone ciągle te same rośliny,
    - mróz (nie wiem czy mój duży orzech przeżyje po tej zimie),
    - przymrozki wiosną,
    - ludzie (zdarzyło mi się przed laty, że dokładnie 8 grudnia jakiś nygus wyciągnął z ziemi kilka drzewek owocowych posadzonych na wiosnę - po co?).
    A krety? Znam, znam, bardzo dobrze znam. Jednak krety to pikuś przy tych innych szkodnikach. Wystarczy systematycznie kosić trawniki kosiarką spalinową i częstotliwość ich wizyt maleje.
    Pozdrawiam
    Flexus

Strona 49 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony