dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie Wentylacja hybrydowa

    Hej!

    Czy ktoś zastanawiał się nad wentylacją hybrydową, taką jak opisana jest np. tutaj (http://www.e-instalacje.pl/128_2972.htm) lub tutaj (http://www.instalacjebudowlane.pl/3899-26-90.htm).

    Może ktoś ma u siebie coś takiego? Będę wdzięczny za opinie jak to się sprawuje.

    Wentylacja naturalna (grawitacyjne) bywa nieskuteczna. Wentylacja mechaniczna jest kosztowna, nie działa gdy nie ma prądu i wywołuje różne obawy (że będzie hałasować, że dużo prądu pobiera, że ...).

    Zastanawiałem się czy taka hybrydówka łączy zalety jednej i drugiej, czy może wady...

    Jak myślicie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    patrzyłeś ile ta "przyjemność" kosztuje?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Nie patrzyłem.

    Ale nakładka na komin i jeden silniczek 10V nie mogą przecież kosztować majątku. A na pewno powinny być sporo tańsze niż rekuperator i kilkadziesiąt metrów izolowanych rur...

    Chyba, że się mylę...

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Wentylacja tego typu "polepsza" tylko w pewnym zakresie (np. w lecie) wentylacje grawiracyjną. Mozna powiedzieć, że jest to odmiana (uboga raczej) wentylacji wyciagowej i której nie można stosować np. przy kuchence gazowej.
    Porównanie TEGO do wentylacji mechanicznej, a zwłaszcza z rekuperacją, a dodatkowo (zwłaszcza) z GWC jest oglednie mówiac NIEPOROZUMIENIEM.
    To tak jak porównanie roweru z doczepionym silnikiem (były takie) z dobrym motocyklem, a zwłaszcza z samochodem a dodatkowo (zwłaszcza) z wysokiej klasy samochodem - tym też sie można przemieszczać z miejsca na miejsce.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale jak to można porównywać do instalacji mechanicznej z reku?
    I dlaczego hybrydowa?
    Toż to zwykła grawitacyjna z "polepszaczem"

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Hmm, no OK. Z tym rekuperatorem, to przesadziłem, ale co do reszty...

    Jeśli dobrze rozumiem, jak mamy nawiewniki w oknach + taki polepszacz na kominie, to wtedy wentylacja grawitacyjna działa niezależnie od warunków (tzn. jak są warunki odpowiednie, to działa sama z siebie, a jak nie ma odpowiednich warunków, to wspomaga ją polepszacz), czyli tak jak mechaniczna bez rekuperatora... Czy mam rację?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie - bo nie ma nawiewów i ukierunkowanego przepływu powietrza między pomieszczeniami.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem. Jeśli zamontujesz nawiewniki w oknach w pokojach, a kominy wentylacyjne w kuchni i łazienkach, to jest tak samo jak przy mechanicznej nawiew do pokojów, a wywiew z kuchni i łazienek...

    albo jakiś niedouczony jestem...

  9. #9

    Domyślnie

    A gdy w łazience/ubikacji nie mam okna?

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Vafel
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    1.923
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Ale w łazience/ubikacji i tak nie masz nawiewów, bez względu na to czy masz okno czy nie i czy wentylacja jest grawitacyjna czy mechaniczna. W łazience/ubikacji powinieneś mieć wywiew (komin lub wyciąg przy wentylacji mechanicznej). Po to masz mieć otwory w drzwiach do łazienki/ubikacji, żeby przez nie wpływało powietrze z innych pomieszczeń.

    Nawiewy robisz w pokojach. Tam też nie masz okien? (a nawet jeśli, to nawiewniki można też instalować w ścianie

  11. #11

    Domyślnie

    No tak zapędziłem sie z tymi nawiewami w łazience. Ale nie zmienia to mojego zdania że jest wentylacja grawitacyjna z doładowaniem. Ale jak już masz grawitacyjną to można się nad tym zastanowić. W fazie projektu uważam że mechaniczna będzie lepsza niż ta hybrydowa.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    a załuż se tą "budyniówkę" (a pewnie kilka) na dach i daj spokój
    w innym wątku pisałeś o wyborze tanio coś tam drogo coś, czy drogo coś tam, tanio coś
    moja rada: daj sobie z tym siana i dołóż tą kasę do ocieplenia budynku, bo na pewno będzisz miał za to tak z dychę styro extra, jak nie dodatkowo na kominek

    żadnej głębokiej/ukrytej filozofii w tej "hybrydowej" wentylacji nie ma,
    szkoda kasy, nie zrekompensuje Ci poniesionych wydatków
    te kilka dni w roku, kiedy PRAWIDŁOWO wykonana grawitacja nie działa nic nie zmienia
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    te kilka dni w roku, kiedy PRAWIDŁOWO wykonana grawitacja nie działa nic nie zmienia
    Nie dni tylko tygodni, za to zimą wszystko działa perfect: jak się PRAWIDŁOWO wentyluje to daje -25 po nerach że aż miło. No ale nikt normalny nie wietrzy przy mrozie -25, w zasadzie nikt nie wietrzy zimą, no może okna "jak szeroko" na godzinkę, berbecie won z domu na sanki i po sprawie... Następna wentylacja po jutrze..
    Pozdrowienia
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  14. #14

    Domyślnie

    Przy -25 też jakoś oddychać trzeba...

  15. #15

    Domyślnie

    Właśnie przy -25 też oddychać trzeba - tylko tlenu coraz mniej...
    Kiedy misjonarze po raz pierwszy przybyli do Afryki mieli ze sobą Biblię, a my mieliśmy ziemię. Powiedzieli nam: "Módlmy się". Zamknęliśmy oczy. A kiedy je otworzyliśmy, było na odwrót - my mieliśmy Biblię, a oni ziemię. - Desmond Tutu

  16. #16

    Domyślnie

    Dlatego wentylacja mech. z rekuperacją ma mnie napędzać

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    DeeM
    nie zrozumiałem o co Ci chodzi, jakieś podpowiedzi?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    DeeM
    nie zrozumiałem o co Ci chodzi, jakieś podpowiedzi?
    bo niedziała Ci wentylacja grawitacyjnaw ten upał i nie masz hybrydowej

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    taaak?
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barbossa
    taaak?
    nie zrozumiałem o co Ci chodzi, jakieś podpowiedzi?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony