Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
Fakt TP652 jest droższa wychodzi 27 PLN/mb , ale wg karty technicznej właściwie niczym się nie różni może to kolejny chwyt marketingowy firmy illbruck .....
zapewne
Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
Ja mam takie odczucie, że robisz, poczytaj sobie poprzednie swoje posty.....
czytam i jedyne co w nich jest to wskazanie niebezpieczeństw jakie może nieść ze sobą wykonanie opaski z drewna jak i uzmysłowienie że wcale to nie będą o wiele niższe koszty wykonania. Pomijam kwestię szczelnego połączenia kantówki z murem. Tu jest jedna wielka niewiadoma z powodu samego materiału jakim jest drewno. Można oczywiście dodać oprócz taśmy jeszcze folię paroszczelną tylko pytam się po co ? Skoro jest przebadany system montażu
Zrozum jacentyy
Nie jestem przeciwnikiem innych rozwiązań ale nie wymagaj od ekipy montującej okna by wykonywała montaż w niesprawdzonych rozwiązaniach i brała jeszcze za to odpowiedzialność udzielając na swoje prace gwarancji. Można budować systemem gospodarczym - można, Tak samo nikt nie broni samemu wykonać taką opaskę.
Koszt montażu, całościowy koszt (materiały i robocizna) MOWO kształtuje się na poziomie 150-180 zeta. Przy dużej ilości metrów spada do 120-130 zł. Może z jakiś innych powodów ktoś zejść jeszcze niżej bądź zmanipulować cenę końcową dodając część kosztów do ceny samego okna - różnie można się "bawić" cyferkami by nie odstraszyć klienta kosztem montażu. Można wszystko.