dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 218
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 4349
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie Komentarze do dziennika DorciIQ

    Z góry przepraszam za nudziarstwo, dłużyzny, słowotok, subiektywizm i dyletanctwo i proszę o niewyrozumiałą acz konstruktywną krytykę
    Za pochwały też się generalnie nie obrażam...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Nudno nie jest - czytam i czekam na ciąg dalszy
    A domek bardzo fajny.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Niesamowita jesteś - siedzisz tu ciągle?
    Musiało Cię strasznie wkręcić budowanie, sądząc z Twojego dziennika, coś mi się wydaje, że mnie też wciągnie...

    Dzięki

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorciaIQ
    Niesamowita jesteś - siedzisz tu ciągle?
    Musiało Cię strasznie wkręcić budowanie, sądząc z Twojego dziennika, coś mi się wydaje, że mnie też wciągnie...

    Dzięki

    Lajcik, wieczór, gorąco, ruszać się nie chce, necik - wiesz
    Czy mnie wciągneło ? Jak popatrzysz na daty to zrozumiesz, że czasem nastepuje wyrzyg i zużycie materiału
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    A ja dziś po wczorajszej wizycie na Bartyckiej obudziłam się nad ranem i nie mogłam już zasnąć myśląc sobie o tych wszystkich superrozwiązaniach i jak to będzie pięknie i fajnie i w końcu wstałam żeby popisać na forum

    A dodam, że jestem śpiochem nieprzeciętnym, więc dla mnie to naprawdę jakiś fenomen...

  6. #6

    Domyślnie

    Bradzo ladny projekt (fakt ze troche skomplikowany i ze tani nie bedzie ale wlasnie w tym jego urok )
    W porownaniu z wieloma domami o podobnym metrarzu, wasz jest naprawde bardzo fajnie rozplanowany (atresola, garderoby w pokojach, lazienka malzenska- swietnie!)

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Dzięki, też mi się podoba

    Trochę żeśmy pozmieniali jeszcze, jak już się nauczę to powklejam rzuty po adaptacji

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Hej. Widzę że wybrałas projekt z tej samej pracowni co ja . Domy pana Szewczyka są śliczne ale to prawda że nieco upierdliwe w budowaniu. Mam nadzieję że będzie się za to fajnie w nich mieszkac
    Mąż mi teraz wypomina ze nie wybraliśmy "Domu nad wodą" bo ma lepiej rozwiązany taras i większy salon. Tylko po co nam byłby taki duzy dom nas dwoje i córkę niedługo na wylocie Ten co budujemy wydaje mi się i tak za duzy.

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Dokładnie tak - piękne są te domy i zupełnie inne niż wszystkie

    No ale Ty jak widzę to już bardzo zaawansowana jesteś i w ogóle strasznie szybka, jeszcze budowa daleko - jak Wy jesteście w stanie wszystkiego dopilnować???

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Mamy generalnego wykonawcę, inaczej bysmy nie dali rady. Zalatwia za nas mnóstwo rzeczy.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar 78mysz
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    12.040
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    173

    Domyślnie

    Przeczytalam jednym tchem, czekam na jeszcze. No i czekam też na te przeróbki projektu kiedy je wkleisz do dziennika? Widze, ze jestes pelna entuzjazmu, wiec chyba nie kazesz nam dlugo czekac?
    Z Twojego opisu wynika ze dokonalas fajnych przerobek. Ja chcialam budowac bungalow z gabinetem i poddaszem, ale jak wprowadzilam swoje poprawki to Pan Szewczyk troche nie byl zadowolony, no i wciaz nie zdecydowalismy sie ostatecznie na zaden projekt. Wiem tylko ze to bedzie ktorys z "tych" projektow.
    pozdrawiam

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    Dobra, dobra, wklejam zaraz w weekend

    A to pan Szewczyk ma Wam robić adaptację? Bo on podobno jest marudny... Nawet nasza pani od adaptacji nas straszyła że on nie chce wydawać pozwoleń na odstępstwa, ale że już komuś dał podobne, to nie za bardzo miał argument

    Pozdrawiam

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darpil

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Ponieważ z na projekty Szewczyka też mnie los bezlitosnie rzucił więc wdarłem się do twojego dziennika. Piszezs o wentylacji mechanicznej a próbowałaś z firmą, która reklamuje się na oststn ich stronach katalogu autora?

    Pozdrawiam
    Dy

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    A Twój dziennik to nie wymagałby reanimacji? Co z tą oczyszczalnią?

    Nie wiedziałam nawet że się tam ktoś reklamuje...

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    darpil

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    150
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    chodzi o firmę, która robi ogrzewanie nadmuchowe. Ponieważ pisałaś o tym od razu przyszło mi do głowy zapytać Cię o nich. Ale to tylko tak przy okazji.

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie Re: Komentarze do dziennika DorciIQ

    Fajny ten Wasz domeczek (taki miałam mieć ale...)
    Jeżeli chodzi o odstępstwa od projektu od p.Szewczyka to nie ma problemu (oczywiście wszystko w granicach rozsądku) my tez zaczynamy budować a zmian trochę było i z pozwolenie od Szewczyka nie było problemu co prawda to prawda był trochę zdziwiony po co tyle zmian (przedłużenie ganku, podniesienie ścianki kolankowej,zlikwidowanie pustki nad salonem) ale nie marudził.Prawda taka że gdyby się nie zgadzał to pewnie nie sprzedał by żadnego projektu.Czekam na dalszy rozwój.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    DorciaIQ

    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Warszawka
    Posty
    5.596
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    198

    Domyślnie

    "Ale" - co?

    Święta racja że by nie sprzedał - niektóre rzeczy to prawie w każdym projekcie rzucają się w oczy, że trzeba je poprawić.
    Podobno zresztą większość pracowni sprzedaje projekty "masowe" z celowymi oczywistymi błędami, żeby klienci musieli je poprawiać, a jak już jedna zmiana, to następne lecą... No bo jak inaczej zarobić jak projekty kosztują od 1000 zł?

    Czytałam Twój dziennik Rossa i czekam na dalsze postępy

  18. #18
    Guest

    Domyślnie Re: Komentarze do dziennika DorciIQ

    Cytat Napisał Rossa
    Fajny ten Wasz domeczek (taki miałam mieć ale...)
    Jeżeli chodzi o odstępstwa od projektu od p.Szewczyka to nie ma problemu (oczywiście wszystko w granicach rozsądku) my tez zaczynamy budować a zmian trochę było i z pozwolenie od Szewczyka nie było problemu co prawda to prawda był trochę zdziwiony po co tyle zmian (przedłużenie ganku, podniesienie ścianki kolankowej,zlikwidowanie pustki nad salonem) ale nie marudził.Prawda taka że gdyby się nie zgadzał to pewnie nie sprzedał by żadnego projektu.Czekam na dalszy rozwój.
    Na pewno jeden by sprzedał Nasze drobne zmiany nie wymagały jego zgody Na początku myslałam o tym zeby troche uproscic dach, ale tak cmokał z niezadowolenia przez telefon że dałam sobie spokój . teaz nie załuje bo ładnie wyszło.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Rossa
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    566
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    56

    Domyślnie Re: Komentarze do dziennika DorciIQ

    Na pewno jeden by sprzedał Nasze drobne zmiany nie wymagały jego zgody Na początku myslałam o tym zeby troche uproscic dach, ale tak cmokał z niezadowolenia przez telefon że dałam sobie spokój . teaz nie załuje bo ładnie wyszło.[/quote]
    No właśnie verunia o to mi chodziło że jak kupujesz projekt to zazwyczaj coś chcesz w nim zmieniać , jedni zmieniają trochę na co nie trzeba pozwolenia od strony architekta inni zmieniają też w sumie niewiele ale już z pozwoleniem i to niewiele jest potrzebne żeby ten wymażony domek stał się tym jednym jedynym , no bo moja droga uprościć dach to totalna zmiana dachu a to już coś, to nawet można by powiedzieć że to już inny dom.A tak poza tym jak przetrwałaś dzisiesze upały??

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Ja to z tych ciepłolubnych, gorzej znoszę mrozy .
    Czy w waszych projektach obliczenia konstrukcyjne tez były wykonywane odręcznie? Wydaje mi sie ze to troche obciach sprzedawac taki projekt, za niemałe zreszta pieniadze w takiej formie. Zresztą zastosowane są tu trochę juz przestarzałe rozwiązania konstrukcyne. O projekcie instalacji to się nawet nie wypowiem

Strona 1 z 218

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony