dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1

    Domyślnie Jak urządzić mały wiatrołapo-przedpokój

    no właśnie...
    najpierw wstawiłam trzydrzwiową szafę, która zajęła całą wolną wnękę, pozostawiając niewielkie przejście od drzwi wejściowych do drzwi "na pokoje". Efekt był taki, że i owszem - mnóstwo miejsca do przechowywania butów i ciuchów, ale zero miejsca do ubrania się, czy rozebrania. Dwie osoby ledwo dawały radę, nie mówiac już o przyjmowaniu gości. No więc złożyłam w chol...ę tą szafę, ciuchy gdzieś tam poprzemieszczałam i myślę po prostu o wieszaku na kapoty, małej półce na bieżące buty i i drobnej szafce na podręczne rzeczy - klucze, torebkę itp. Oczywiście lustro musi być. No i tu mam problem bo zupełnie nie mam pomysłu jak to wszystko ładnie zaaranżować na niewielkiej przestrzeni.
    Moze podpowiecie coś - moze jakieś zdięcia jak sobie poradziliście (zakładam że spory odsetek z nas ma taki problem - zazwyczaj gotowe projekty domów o pow ok 150mkw mają trakie beznadziejne małe przedpokoje )
    buzia_K

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Wklej rzuty, to będzie łatwiej...albo napisz jakie wymiary, gdzie drzwi.
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  3. #3

    Domyślnie

    ja zaplanowałam sionkę malutką 1,5 m szer i 1,5 m dł. Od wejścia z zewnatrz po lewej sa drzwi do ubikacji a po prawej chcę koniecznie zasuwana szafę na 3 lub 4 kurtki/płaszcze oraz kilka kołków na inne rzeczy (np. torba) Nie dosyć że sionka mleńka to jeszcze zainstalowani tam głowne bezpieczniki ( ale własnie zabuduje szafą) za szafą bedzie jeszcze troche miejsa na jakiś stołeczek . Lustro dam gdzie bęzie wolne miejsce a może w drzwiach szafy.
    Uparłam sie na szafę bo nie lubie gdy przy wejściu wisi pełno kapot i stoi kilka par butów, dlatego koniecznie musze to mieć zasłonięte. Niebardzo mogłam zrobić to pomieszczenie większe bo kończy się na jednej linii z ubikacja, dalej jest juz otwarty duzy pokój, więc dobrze jak okrycia wierzchnie bedą w sionce. Na pewno będzie ciasno aby tam ubrac sie ale trudno, po wzięciu kurtki czy futra dokończę ubierać się w cześci pokojowej, dlatego drzwi planuje chyba zasuwane i to najcześciej beda otwarte.Do zakładania długich butów postawię coś do siedzenia tuz przy drzwiach. Nie wiem, jak o się sprawdzi w praktyce ale mierzyłam wiatrołapy w kilku domach i takie maleńkie tez funkcjonuja niezle.
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar AAgnieszk@
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    1.239
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    65

    Domyślnie

    Mój wiatrołap ma wymiary 1,70 x 1,90 i planuje w nim zmieścisz szafę z drzwiami przesuwnymi. Mam czasem obawy, że będzie malutki i ciasny, a nie lubię ciasnoty bardzo..

  5. #5

    Domyślnie

    No niestety ja zrobiłam ten błąd i władowałam szafę, teraz sie jej pozbyłam ale nie wiem co dalej...
    Mój przedpokój wyglądał tak (wymiary w przyblizeniu 1,5x1,5)

    teraz nie ma szafy. W miejscu korków chciałabym zrobić okno - korki przesunąć odpowiednio wysoko lub nisko (wiecie co o tym myśli mój małż ). I co dalej jakieś siedzonko wieszak na kapoty, półka na drobiazgi... ale jak gdzie jakie kolory w takiej klitce...
    pozdrawiam K

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800)
    Renia

    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    2.938
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    160

    Domyślnie

    Nie otwiera sie...
    życie jest zdecydowanie za krótkie...
    i beznadziejne bez kota w domu !

    Dziennik
    Komentarze

  7. #7

    Domyślnie

    Potwierdzam, nie można otworzyć

  8. #8

    Domyślnie

    a teraz?




    pozdro K

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Macie, sierotki

    http://foto.onet.pl/1pvod,5w84scgc3gcs,7odpj,u.html

    U mnie będzie jednak zabudowana szafa, ale specjalnie zaprojektowałem większy przedsionek (około 3x3m).

  10. #10

    Domyślnie

    Senkju frykow

    no to jak, ktoś pokarze jak sobie sprawę rozwiązał?

    Ja powtarzam: szafy nie polecam. Miałam taką z szufladami do podłogi oraz drzwiami otwieranymi, a nie przesuwnymi - dizaster! Jak buty stały poza szafą nie można było jej otworzyć nie suwając butów. Ciasno, no po prostu - jedyne skopane miejsce w moim domku!

    Pokarzcie jak macie, zachęcam

    buzia_K

  11. #11

    Domyślnie

    POmylka z wymiarami mojej sionki, aktualny pomiar wykazal 178 cm szer i 200cm dl.Watek stary ale nie lubie niescislosci, dlateog poprawiam
    Postanowienia co do zabudowy niezmienne
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  12. #12

    Domyślnie

    łeee myślałam, że zdjecie jakieś...
    Kadra

  13. #13

    Domyślnie

    Chetnie ale jak juz cokolwiek bedzie, na razie mam dluuuugie oczekiwanie az moj pan wykonczeniowiec bedzie wolny (przedluzyla mu sie poprzednia praca)
    Mam nadzieje ze moze pod koniec m-ca .
    Moj dom to moja przestrzen.
    Jakim cudem większość mieszka jednak w solidnie zbudowanych i wykończonych domach skoro ekipy które napotykam są do niczego ?

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar marta1210
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    27

    Domyślnie

    koniecznie wklejcie zdjecia malych sionek!

    ja tez mysle o szafie przesuwanej, ale mnie troche przestraszyliscie!

  15. #15

    Domyślnie

    Nie zdecydowałam się na szafę przy wejściu i czytając ten watek widzę, że miałam rację. Mam półkę na 8 par butów, drążek na wieszaki, kilka haczyków. Jest też lustro i niziutka szafeczka z 6 szufladami na szale, czapki, itp..Można na niej usiąść zakładając buty. Jeśli chodzi o utrzymanie porządku to muszę pilnować aby wszystkie nadprogramowe okrycia i buty chować do garderoby.
    Poza momentami pewnego nieładu /ach ta mlodzież.../wygląda to naturalnie i ładnie.
    Nie wyobrażam sobie ładowania wilgotnych okryć czy butów od razu do szafy.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    A ja usunęłam zbędne ścianki w wiatrołapie i wejdzie mi tam ok 3metrowa szafa na ubrania. Na drugiej ścianie będzie druga szafa ok. 1,5m szeroka ale nie tak głęboka, tylko na buty (ok 37cm). Spora ale chcę mieć wszystko schowane. Nie będzie wieszaków i półek. Wiatrołap w kształcie litery L. Przy takiej zabudowie spokojnie jeszcze wejdą 3 osoby i się rozbiorą Od początku wiedziałam, że powiększę wiatrołap i to była słuszna decyzja. Może nawet malutkie krzesełko tam wcisnę by łatwiej było buty zakładać
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    No dobra, nikt nie chce pokazac to ja pokażę

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Verunia ja mam dopiero ściany parteru więc nie ma co pokazywać
    Dobrze zagospodarowany masz ten wiatrołap
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  19. #19

    Domyślnie

    pokażcie, bo tylko krzyżyki widzę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony