dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 156 z 459
Pokaż wyniki od 3.101 do 3.120 z 9163
  1. #3101
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cześć Ashu Złotemu dębowi mówimy stanowcze nie
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  2. #3102

    Domyślnie

    Cytat Napisał ;1180587
    Odradzam te żarówki w miejscach "krótkiego pobytu" takich jak łazienka, garderoba. Żarówka energooszczędna dość długo się zapala więc jeśli wchodzisz tylko żeby umyć ręce to robisz to po ciemku
    A poza tym rozgrzewając się ciągną dużo więcej prądu. Sprawdzają się tylko w miejscu gdzie światło pali się przez długi czas.

  3. #3103

    Domyślnie

    A ja nie wiem jaki kolor bym zrobiła no bo kopiliśmy kolor TIAMA z Oknoplusa (obustronnie) i mamy ciekawe zadanie dobrać do tego koloru resztę (http://www.oknoplus.com.pl/62/dostepne-kolory/ - trzeci w górnym pasku) o dobraniu bramy i drzwi zew nie ma mowy więc mamy antracytowe z hormanna, z pomocą arch zaprojektowalismy łupkową część portalową do domu. Ale jak mi przyjdzie wnętrza robić to się pochlastam a białym nie byłoby tego kłopotu

  4. #3104
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    No to widzę, że kolor okien to duży problem. Męczy mnie on od dłuższego czasu. Marzą mi się okna w kolorze drewna (od środka i od zewnątrz), ale mam problemem z wyborem rodzaju i zabarwienia drewna. Białych od środka nie chcę, teraz mam i denerwuje mnie ich mycie. Po latach zdecydowanie nie są białe.
    Miałam nadzieję, że jak się zdecydujemy na kolor drewna będą łatwiejsze w utrzymaniu czystości.

  5. #3105
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna P Zobacz post
    No to widzę, że kolor okien to duży problem. Męczy mnie on od dłuższego czasu. Marzą mi się okna w kolorze drewna (od środka i od zewnątrz), ale mam problemem z wyborem rodzaju i zabarwienia drewna. Białych od środka nie chcę, teraz mam i denerwuje mnie ich mycie. Po latach zdecydowanie nie są białe.
    Miałam nadzieję, że jak się zdecydujemy na kolor drewna będą łatwiejsze w utrzymaniu czystości.
    Ja właśnie z tego samego założenia odnośnie białych okien wyszłam i zamówiłam złoty dąb. Może i oklepany kolor, ale podoba mi się i łatwo dobrać inne elementy stolarki (drzwi, brama garażowa) czy rolety zewnętrzne (też chciałam w "drewnianym" kolorze). Zastanawialiśmy się nad innymi odcieniami drewna ale właśnie baliśmy się, że potem trudno będzie do tego coś dobrać. Poza tym wydaje mi się, że złoty dąb jest ponadczasowy a inne (wenge czy jakieś jeszcze inne) są modne teraz a za dwa-trzy lata mogą stać się obciachowe, więc zdecydowaliśmy się na coś bardziej neutralnego.
    Home sweet home!

  6. #3106
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    DObrze, że mam gdzieś mody i kupuję to co mi się podoba To czy to będzie obciachowe za parę lat zupełnie nie spędza mi snu z powiek. I to chyb ajest dobra metoda - w końcu to domy dla nas i nam się mają podobać A każdy ma inaczej . Ja już miałam serdecznie dość białych okien (we wszystkich mieszkaniach takowe posiadałam) więć poszłam na drugą stronę skali hihi
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  7. #3107
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    DObrze, że mam gdzieś mody i kupuję to co mi się podoba To czy to będzie obciachowe za parę lat zupełnie nie spędza mi snu z powiek. I to chyb ajest dobra metoda - w końcu to domy dla nas i nam się mają podobać
    Ja kilka razy tak zrobiłam, że "napaliłam" się na coś co akurat mi się podobało ale po paru miesiącach czy latach nie mogłam na to patrzeć Dlatego też staram się unikać wpływu trendów i tak jak Ty wybierać to co ładne ale też to co praktyczne. Dlatego białym oknom mówię nie Pozdrawiam!
    Home sweet home!

  8. #3108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    aaaaaaaaaa faktem jest,że białe okna ciężko utrzymać w śnieżnobiałym kolorze. To może dlatego ich tak nie znoszę ? Pewnie tak, bo w moim mieszkaniu po 10 latach były raczej żółtawe... ale może technologia poszła do przodu ...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  9. #3109
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.182
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja zamierzam mieć białe od wewnątrz i szare na zewnątrz

  10. #3110
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    Miałam białe drewniane, potem białe pvc, a teraz mam pvc w okleinie złoty dąb, bardzo zbliżony do koloru orzecha laskowego, którego uwielbiam... jeść i okazało się, że to mój najbardziej pożądany kolor drewna

  11. #3111

    Domyślnie

    Wybierając kolor okien i pozostałej stolarki nie było wielkiego dylematu i poszedł "oklepany" złoty dąb. Był najbardziej ciepły kolorystycznie i jak ktoś słusznie zauważył nie kłóci się z innymi detalami nawet z takimi jak popielate parapety. Poza tym okleina ta w Brugmannie idealnie pasuje do złotego dębu w Hormannie. Na razie wygląda to wszystko zarąbiście.

  12. #3112
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    kilka ostatnich postów jest juz chyba nie w temacie
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  13. #3113

    Domyślnie

    Już edytuję w drugim moim poście hehe. Tak jak dopilnowałem tego, aby nadproża zewnętrzne po zaszalowaniu uzupełnić dwucentymetrowym styropianem, tak na etapie wylewania stropu tego już nie zrobiłem. A mogłoby być cieplej : D. Nie robiłbym dodatkowego fundamenciku pod 7m komin systemowy, który jest bardzo lekki. Dałbym większe okno w łazience zamiast takiego jak mam 60x90.

  14. #3114

    Domyślnie

    Doszłam do 30 strony tego wątku, na razie nie mam już siły czytać, znalazłam jednak siłę aby wam odradzić:

    1. Kominek z płaszczem wodnym. Powód: wiecznie czarna szyba, śmierdzi jak z wędzarni, kotłownia jest w salonie.
    2. Za mały wiatrołap. Wystarczy, że przyjdą znajomi z dzieckiem i już ładują się z buciorami na dom bo miejsca za mało żeby się okręcić i "rozpłaszczyć".
    3. Całkowicie otwarta kuchnia na salon.
    4. Poddasze tylko z oknami połaciowymi. Jak pada deszcz to zapomnijcie, że sobie coś wywietrzycie. Jak napada śnieg to ciemno i też nie wywietrzycie.
    5. Podnoszenie ścianki kolankowej. Może się okazać, że jak są tylko okna połaciowe to nic przez nie zobaczycie.
    6. Opaska na około domu zasypana kamykami. Później wszystko w trawie leży. Ulubione miejsce zabaw dzieci i psa.
    7. W ogrodzie krzaczki rozrzucone po całości, za dużo dokaszania (ale na szczęście chociaż tego uniknęłam) Za to słyszę nieraz od sąsiadów jak podczas koszenia "mięso" leci
    8. Różne rodzaje i kolory podłóg przy otwartych przestrzeniach.
    9. Nigdy otwieranej na zewnątrz kabiny prysznicowej na dodatek ze zwykłego przeźroczystego szkła.
    10. Nigdy więcej kafelek na tarasie, zwłaszcza jak się ma psa.

    W nowym domu będzie na pewno:

    1. Ogrzewanie z pieca na eko groszek (samo zasypowy) + piec gazowy kondensacyjny a jako rekreacja kominek ale zwykły z szamotem i rozprowadzenie instalacji na górę i duża wnęka na drzewo.
    2. Nadal pralnio-suszarnia
    3. Duży wiatrołap zamiast malutkiego i dużego bez użytecznego hallu.
    4. Kuchnia częściowo osłonięta od reszty.
    5. Nadal jasne, matowe z maziajami kafelki na całym parterze.
    6. W ogóle tylko kafelki matowe i jasne.
    7. Podwójny garaż nawet jak się obecnie ma tylko jedno auto.
    8. Nadal ogrzewanie podłogowe ale już na całej powierzchni parteru.
    9. Lukarny i okna połaciowe jako dośwetlenie.
    10. Nadal podwieszane sufity z oświetleniem w nich, nie koniecznie halogenowe, ale to bez różnicy. Żyrandol tylko nad stołem w jadalni.
    11. Tylko ubikacja z umywalką na dole a nie łazienka.
    12. W pokojach dzieci i sypialni wykładziny dywanowe. Oszczędzamy czas. Tylko odkurzamy a nie odkurzamy i myjemy a poza tym milej.
    13. Nadal kontakty Na wysokości opuszczonej ręki
    14. Kabina prysznicowa ze szkłem nie przeźroczystym, wygląda jak zmrożone. Po błędach pierwszej łazienki w drugiej umieściłam właśnie taka i jest super.
    15. Mała łazienka z prysznicem w sypialni.
    16. Okna w okleinie złoty brąz ale tym razem kolor po dwóch stronach. Praktycznie nie widać brudu.
    17. Taras wyłożony granitem lub polbrukiem, To samo dotyczy wejścia do domu. Żadnych kafelek na zewnątrz.

    No trochę się nazbierało. Tylko szkoda, że dotarłam do tego wątku po 4 latach zamieszkiwania w domu przytulny III muratora, a na drugi muszę poczekać jeszcze trochę. Na razie walczymy z zakupem drugiej działki.

  15. #3115

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nefer Zobacz post
    aaaaaaaaaa faktem jest,że białe okna ciężko utrzymać w śnieżnobiałym kolorze. To może dlatego ich tak nie znoszę ? Pewnie tak, bo w moim mieszkaniu po 10 latach były raczej żółtawe... ale może technologia poszła do przodu ...
    mam biale okna 10 lat i wygladaja jak nowe
    zzolkly za to na nich klamki

  16. #3116

    Domyślnie

    żółkną czasem od gazu, papierosów i CIF -u

  17. #3117
    ELITA FORUM (min. 1000)
    bdan

    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.237
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ewelkae

    "W nowym domu będzie na pewno:

    1. Ogrzewanie z pieca na eko groszek (samo zasypowy) + piec gazowy kondensacyjny "

    Dlaczego takie połączenie. Jak masz teraz?

  18. #3118
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    ewelkae

    wszystko jasne tylko napisz o tej szklanej kabinie bo mam dwie takei i nie mogę załapać czemu odradzasz

  19. #3119

    Domyślnie

    Cytat Napisał bdan Zobacz post
    Ewelkae

    "W nowym domu będzie na pewno:

    1. Ogrzewanie z pieca na eko groszek (samo zasypowy) + piec gazowy kondensacyjny "

    Dlaczego takie połączenie. Jak masz teraz?
    Teraz mam kominek z płaszczem wodnym i zwykły piec gazowy. Palimy wyłącznie w kominku. Jest tanio to fakt. Jednak z tego palenia żadnej przyjemności. W salonie ciągle syf, bo jak się cały czas pali w kominku to ciągle trzeba drzewo przynosić z dworu i ciągle ta czarna szyba. Jak ją wyczyszczę to ogień w kominku widzę przez pierwsze 15 minut od rozpalenia, a potem jest cały czas czarna. Więc jej nie czyszczę. Równie dobrze mogłabym chodzić dokładać drzewo do pieca w kotłowni. W domu cieplo i czysto w salonie. Piec gazowy używamy głównie do ogrzania wody i jak wyjeżdżamy w zimę to go załączamy.

    A dlaczego w nowym domu piec samo zasypowy? A no po to żeby rozpalić i zapomnieć o tym, że trzeba iść dołożyć do niego. Piec kondensacyjny gazowy ponieważ w lato nie chciałabym palić w piecu żeby mieć ciepłą wodę, poza tym rachunki z takiego pieca mniejsze bo dobrze odzyskują niewykorzystane ciepło. No i dlaczego kominek zwykły z szamotem i instalacja grawitacyjna? Dlatego, że jest przyjemnie patrzeć na ogień, a instalacja z wywiewem na piętrze przy podłodze wcale nie brudzi tak ścian jak przy suficie.

    Wszystko widziałam u sąsiadów. Dlatego uważam, że takie rozwiązanie jest najpraktyczniejsze.

  20. #3120

    Domyślnie

    Cytat Napisał efilo Zobacz post
    ewelkae

    wszystko jasne tylko napisz o tej szklanej kabinie bo mam dwie takie i nie mogę załapać czemu odradzasz
    Mam jedną z cersanitu, która ma takie zwykłe szkło a na środku kilka białych pasków no i na niej o wiele bardziej widać ślady po wodzie a w drugiej łazience, którą kończyłam dopiero w zeszłą zimę zamontowałam z szybą "sqare" (nie wiem jak to się pisze dokładnie), jest nie przeźroczysta a najlepiej zrobię zdjęcie i wkleje.

    Pierwsze dwa zdjęcia są z kabiną nową, ta polecam wszystkim, a następne ze starą cersanitu.

    Poza tym ja patrzę przy zakupie jak sa montowane drzwi. Bo w niektórych kabinach jest tyle zakamarków, że na pewno nie da się ich doczyścić. Ja pod tym względem jestem zadowolona w oby dwóch.

    PS. jakby się komuś spodobała moja kabina to kupiłam ja w castoramie za około 1000 zł (90cm)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0063.jpg
Wyświetleń:	754
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	25353   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0064.jpg
Wyświetleń:	708
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	25354   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0066.jpg
Wyświetleń:	691
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	25355  

Strona 156 z 459

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony