dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskapa
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Psie Pole - Lipa Piotrowska
    Posty
    35

    Domyślnie Hangar przy bunkrze - komentarze

    Zapraszam do komentowania.
    Ostatnio edytowane przez kaskapa ; 02-01-2011 o 19:10

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Tytuł trafiony powodzenia, pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskapa
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Psie Pole - Lipa Piotrowska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dziękuję Wyjaśniając - hangar, czyli nasz dom, faktycznie stoi przy schronie z czasów I WŚ, który został zmieniony w czasie II WŚ i służył dalej.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Łoł.... .....aleeeeee!!!!!Nie mogę się doczekać efektu końcowego. bardzo imponujący i nietypowy projekt - można wiedzieć jak się nazywa??? Pozdrawiam i będę podglądać.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskapa
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Psie Pole - Lipa Piotrowska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Projekt się... nie nazywa
    Na zdjęciach jest projekt zamienny projektu budowlanego, a my jeszcze zamierzamy ten projekt zamienny... zmieniać
    Na początku to był zwykły dom dwukondygnacyjny z dwuspadowym dachem (typowy mały dworek), a do tego przylegać miał jednokondygnacyjny warsztat z gatunku stodół (długi, niski i wąski), z założenia miał to być warsztat naprawy sprzętu wodnego. No i potem poprzedni właściciel sobie taki hangar/parostatek wymyślił i uskutecznił go wraz z projektantem, którego nie polecam, więc i nie wymienię z nazwiska. Generalnie projektant okazał się niesłowny, nie zapłacił konstruktorowi, opóźnił termin budowy... Potem właściciel zachorował na raka i musiał sprzedać dom (na szczęście wyzdrowiał, ale kupił sobie już inny dom). Nam ostał się ten właśnie, dosyć nietypowy, projekt. Mój luby wybrał ten dom głównie ze względu na powierzchnię domu i duży ogród, bo początkowo w ogóle mu się ta bryła nie spodobała. Potem kombinowaliśmy czy projektu nie zmienić (ciężko było znaleźć wykonawcę tak dziwnego dachu), ale ostatecznie znalazł się wspaniały wykonawca, znalazła się wspaniała pani architekt i śmigamy do przodu z tym projektem bo z biegiem czasu się po prostu w nim zakochaliśmy. I to cała historia tego domu...
    Nie znam się na prawie autorskim aż tak, nie wiem też czy raz kupiony projekt można odsprzedać, ale poprzedni projektant zrzekł się praw autorskich, więc może byłaby możliwość coś podobnego zaprojektować na podstawie naszych rysunków.
    Elewacja ogrodowa wygląda tak:

    (oba dachy są łukowe, przy czym są do siebie ustawione pod kątem 90 stopni).

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar meg60
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Posty
    4.369
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    839

    Domyślnie

    Pięknie będzie wyglądał wasz dom. Gratuluję odwagi!

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskapa
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Psie Pole - Lipa Piotrowska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Och, z tą odwagą to bym nie przesadzała Dom stoi na dwóch działkach i to tak, że akurat wypada granica tam gdzie dzielą się dachy. Więc jakby coś, to wyjście awaryjne zawsze jest - sprzedaż połowy i życie w takim "bliźniaku". Rozwiązanie o tyle przydatne, że jak braknie funduszy albo życia na to przedsięwzięcie, to zawsze można skorzystać z koła ratunkowego.

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Aż się prosi żeby ogród pociągnąć na ten krzywy dach
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar MusiSieUdac
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Melmax
    Posty
    3.296

    Domyślnie

    Na dziennik trafiłam przypadkim, bo byl na liscie obok mojego i kliknęlam na Wasz. Coz za zbieg okolicznisci i tak mnie zaintrygowaliscie, ze sie zaczytałam. jestem pod mega wrazeniem bryły domu. Dodawaj zdjecia, bo z checia bede podczytywac Wasze poczynania. Powodzenia

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskapa
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Psie Pole - Lipa Piotrowska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dziękuję za miłe słowo A z ogrodem na dachu już myślałam, ale jak potem taki ogród utrzymać? Poza tym i tak koniec końców konstrukcja jest dość wiotka, trzeba było ją wzmacniać, żeby dachu zimą nie trzeba było odśnieżać, więc kolejne obciążenie wymagałoby ogromnego wkładu finansowego...

  11. #11

    Domyślnie

    Gratuluję projektu!!i odwagi!! Jestem pod ogromnym wrażeniem bryły
    A macie rzuty kondygnacji? Ile w sumie m2 po podłodze będzie miał dom, bo wydaje się być wielki
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar kaskapa
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Psie Pole - Lipa Piotrowska
    Posty
    35

    Domyślnie

    Karolakr25, dom ma mieć 180 metrów w części z małym dachem a w części z dużym jeszcze dokładnie nie wiem, ale z antresolą będzie drugie 200 metrów na pewno.
    Rzuty kondygnacji wymagają jeszcze dopracowania, a widok ogrodu z rysunku powyżej też już nieco się zmienił. Problem jest w tym, że obecne rysunki wyglądają dosyć dziwnie, bo projekt był już tyle razy adaptowany, że ciężko jest się połapać. W najbliższym czasie będę miała już projekt z wprowadzonymi wszystkimi zmianami, to umieszczę tu rzuty.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony