dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 133
Pokaż wyniki od 441 do 460 z 2644
  1. #441
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    lipka, ja myślę, że sprawa tytan cynku jest zamknięta, bo jest brzydki. Baaaaaaardzo brzydki. Szczególnie te nierównomierne patynowanie Teraz pozostaje wybór Rheinzink za jakieś 10 tysięcy (u mnie, bo u atiki pewnie wyjdzie około 9000), Lindab czy Galeco za jakieś 6000-7000 (u atiki 5000), albo ostatecznie PCV. A ja wpadłam wczoraj jakie jeszcze pytanie panom dzisiaj w hurtowni zadam... Bo tak wszyscy ten Rheinzink polecają, wiadomo, jakościowo super, ale cena I porównują tylko Rheinzink z powlekanym metalem (czyli Galeco lub Lindab). Piszą o rdzewieniu, wcale nie zachwalają... Zadam węc dzisiaj pytanie, co by sugerowali - metal powlekany, czy PCV. Nie sprzedają ani jednego ani drugiego, bo niby oba są blee więc zobaczymy, jaka będzie ich opinia. A panów kilku tam jest więc trochę informacji powinnam zebrać... Bo rzeczywiście zaczynam myśleć tak jak napisała atika w poprzednim poscie, że skoro te powlekane nie są takie super a jednak kosztuja sporo, to po co je kupować - może lepszy zwykły plastik Kręcimy się w kółko tak naprawdę

  2. #442
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    To na rozluźnienie tematu - wklejam fotki.

    Jestem dumna z moich budowlańców - 2 dni roboty - poszli ostro.

    Okna gotowe pod nadproża, i do góry na szalowanie wieńca.

    Widok na pokoje dziecięce + ostatnie okno po prawej kuchnia



    Po prawej nasza łazienka, po lewej pokój dziecięcy



    okna w narożniku pokoju gościnnego/dziecięcego



    tu nieco niżej - widok z salonu - wydaje sie taki malutki.... a każde okno ma 1,8mb



    Wjazd do garażu



    I całościowo. Przód nie ruszony - Panowie zostawili miejsce na dostawę towaru.



    To tyle. dzisiaj Panowie mają przerwę, bo nie dojechał towar i nie mieliby co robić.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  3. #443
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    No to machina ruszyła Zupełnie inne wrażenie się ma, jak dom jest biały, a nie czerwony. Jakoś tak więcej przestrzeni jest

  4. #444
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Aniu (to odnośnie różnicy w kolorach).
    szczerze to mi się cały czas wszystko malutkie wydaje w środku - nie wiem gdzie te wszystkie pomieszczenia się zmieszczą.
    Z zewnątrz rzeczywiście jest dużo ścian

    A ja wczoraj wynegocjowałam dobrą cenę na komin - więc będzie PLEWA

    Dzisiaj też jadę zamówić moje drzwi wejściowe do domu. To była "miłość od pierwszego spojrzenia". Będą więc Hormanny TPS700
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  5. #445
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Kolejna fotorelacja.
    Mam już 3 strony domu przygotowane pod szalowanie pod wieniec

    pokoje dziecięce - od wewnątrz



    i z zewnątrz





    W narożniku Kuchnia - wczoraj zobaczyłam że jednak będzie spora + drzwi balkonowe na taras.



    Okno kuchenne, Wyjście na tarasik i okna w salonie





    garaż



    I od frontu - zaczyna być widać zarys okien - po prawej nasza sypialnia, po lewej gabinet.



    To tyle. Dzisiaj mam nadzieję dobudują przód i też będzie gotowy do szalowania.
    Ostatnio edytowane przez atika ; 15-07-2011 o 11:01
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  6. #446
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar lipka71
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    567
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    atika super, możesz juz na pokoje zapraszać
    ps. wrzuciłam fotki do mojego dziennika

  7. #447
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    lipka - to już biegnę pooglądać
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  8. #448
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar myszonik
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4.137
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    93

    Domyślnie

    Faktycznie bardzo przestrzennie pomieszczenia wyglądają... i zazdroszczę dużej kuchni

  9. #449

    Domyślnie

    no racja takie duze się wydaje a ile m ma kuchnia??
    zaczęło się

  10. #450
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Ech, dopiero teraz, ale znajomych gościłam więc czasu na FM nie było... Super postępy! Kuchnia rzeczywiście na dużą wygląda Ciekawe, jak jadalnia wypadnie... A stawiacie ściny działowe przed wiązarami? Bo mnie poprosili, żebym nie stawiała, żeby im było łatwiej z rusztowaniem do środka wejść...

    Wiem, że juz czas do oddania kluczy odliczacie Życzę bezproblemowego pakowania i wyprowadzki ze sprzedanego domu no i miłych ostatnich chwil w "starych" czterech ścianach. A potem to już tylko kibicować będę, żeby szybciutko i sprawnie budowa poszła

  11. #451
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulciapulcia Zobacz post
    no racja takie duze się wydaje a ile m ma kuchnia??
    Kuchnia ma 13,9m2 - może dla niektórych nie jest duża - ale dla mnie spora. I jak na razie - patrząc tylko na rozstaw okien spora się wydaje, w przeciwieństwie do reszty.... nie wiem jak wcisnę w ten zarys wszystkie pomieszczenia
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  12. #452
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Aniu - mnie też prosili by nie stawiać działówek, bo łatwiej wejść, itp. Zresztą stwierdzili, że lepiej, ze ich nie ma bo nie muszą się martwić czy cos uszkodzą. Zresztą wykonawca sam nie chciał stawiać przed wiązarami, by mu ścian nie poprzewracali wiec czekamy.... choć nie powiem że mi się to czekanie uśmiecha... już bym chciała do przodu iść

    Ostatnie chwile w domku mijają na pakowaniu

    Dzisiaj byli u nas nowi właściciele. Spisaliśmy liczniki, wytłumaczyliśmy jak działają wszelkie sterowniki, zmywarka, itp.... w środę zostanie tylko oddanie kluczy.... i na wakacje
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  13. #453
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Wszystkiego dobrego na dzisiaj

  14. #454

    Domyślnie

    a w kuchni będzie wyspa ,czy stół?
    zaczęło się

  15. #455
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    ulcia, tutaj masz kuchnię




  16. #456

    Domyślnie

    ale Ty jesteś ekspresowa zanim bym to znalazła - mam tu na myśli to że dziecko mi się obudziło i jestem tu z doskoku, a jeszcze mnie zawiało i postrzykło w szyi, i żeby patrzeć co syn majstruje muszę obracać cały tułów
    zaczęło się

  17. #457
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Piszę z zalanych deszczem wakacji... pogoda

    stary dom oddany nowym właścicielom. Wynoszenie ostatków zajęło nam cały dzień. Dom opuściliśmy o 20.30....

    Na wakacjach net udaje się łapać jako tako więc coś tam mogę pisać.

    Z wieści z budowy. W poniedziałek-wtorek panowie zaszalowali wieniec. Wczoraj mimo paskudnej pogody wieniec został zalany. Zalano też ławy fundamentowe pod tarasy. W przyszły poniedziałek mają zostać wymurowane tarasy, a we wtorek wylane....

    Z powodu paskudnej pogody przesunie się montaż wiązarów. Miały być w ten poniedziałek - będą tydzień później (oby się nie przesunęły).

    Zamówiłam dachówki, folie i rynny. Dachówki podrożały od 1 lipca. Ale panowie przełknęli ceny z mojej wyceny z zeszłego roku z października. Wiec dach wyszedł tak jak zakładaliśmy. Aniu - wyszło za dachówki i wszystkie dodatki 19.890zł. Zamówiłam też rynny..... też w Biskupicach. Byliśmy tam prawie 2 godziny... naoglądaliśmy się rynien na ich magazynie i na istniejących dachach w pobliżu. I zamówiliśmy jakiś lux ocynk już spatynowany, ale dość jasny. Więc też będę miała, tak jak Ty Aniu jaśniejszą obwódkę
    Mąż powiedział, że jak mi sie nie będą podobać i sie uprę to mi je pomaluje Ale na żywo wyglądały ok. Widziałam i nowe i po 4 latach. Podobały mi się.
    Rynny wzięliśmy 150 a rury spustowe 100.
    Cenne uwagi od Panów z Biskupic - dekarz ma ciąć dachówkę na ziemi a nie na dachu !! i do przybicia łat i kontrłat używać gwoździ - - gunebo kwadratowych - podobno to ma znaczenie przy wiązarach - bo nie rozłupuje drewna tylko je miażdży jak dla mnie różnicy nie ma ale podobno ma to znaczenie.

    I każda dachówka, która będzie docinana, ma być nawiercona i przykręcona, lub przydrutowana, a nie klejona na silikon, itp. !! Nie lepimy tych pod gąsiorami !! tylko przykręcamy.

    Zamówiliśmy też okna. z MS TytanThermo. Z zewnątrz antracyt, wewnątrz białe. Szare uszczelki. Srebrne klamki. Do tego rolety mechaniczne, sterowane radiowo.

    To tyle jak na razie.....

    Ulciapulcia - jak masz jakieś pytania o kuchnie, itp - pisz... jak złapię net na pewno odpowiem.
    Ostatnio edytowane przez atika ; 22-07-2011 o 13:32
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

  18. #458
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    Ja mam pytanie, ja mam !!!! Ile za rynny? No i cieszę się, że jednak tytan cynk

    I pogody życzę My jutro albo w niedzielę ruszamy

  19. #459
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar anna-maria3
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    4.751
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    170

    Domyślnie

    I jeszcze pytania mam... Macie siatkę wentylacyjną okapu? I z czego macie kosze i blachę na komin?

  20. #460
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar atika
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Poznań i okolice
    Posty
    2.535

    Domyślnie

    Aha - jeszcze coś o rynnach.
    Panowie mimo, że mieli nie polecali rynien stalowych malowanych. Powiedzieli, że te malowane są najpierw malowane, a później zwijane, uginane w kolanka, itp. Więc ta farba ulega naprężeniom, napięciom, itp i po jakiś 3-5 latach zaczyna pękać.
    Jak już lepiej samemu pomalować zwykłe stalowe rynny. Podali, że do malowania świetnie nadaje się ta farba - ma konsystencję lukru i ładnie się rozprowadza, a jak wyschnie nie widać śladów pędzla.
    "szarak pod lasem"... - Mieszkamy od 6 stycznia 2012 !!!!



    dziennik i komentarze do Szaraka czyli 2 w 1...

Strona 23 z 133

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony