dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 252 z 756
Pokaż wyniki od 5.021 do 5.040 z 15117
  1. #5021
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli chodzi tylko o prysznic (wodę do kąpieli) to są takie małe chińskie zmiękczaczyki, podłączane przelotowo pod jeden kran, z ręczną regeneracją (trzeba ręcznie przekręcić wajchę, regeneracja zrobi się sama, ale popłuczyny z regeneracji popłyną przez słuchawkę prysznicową). Brzmi to mało wygodnie, ale kosztuje coś ok 900~1000 PLN i można to później zabrać ze sobą przy przeprowadzce.
    Jonitu jest w tym 4,5 litra, mieści się w większej szafce łazienkowej. W cenniku Alamo nazywa się "One step regeneration shower softener".
    W normalnych warunkach nikt by na to nie spojrzał, ale może robili to właśnie na takie okazje... ??
    W 4.5 litru jonitu predzej uwierze niz w filtr o objetosci zewnetrznej 0.3litra gdzie powmieszany jest KDF, cos tam i dopiero jonit. Czyli jonitu jak jest 0.2l to juz szał.

    marcin

  2. #5022
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    muraSZ

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    28

    Domyślnie

    A ja mam pytanie - jakie filtry/uzdatniacze wody zastosować w mieszkaniu na wejściu wody aby oczyścić ją(chlor, metale ciężkie) i zmiękczyć?

    Chciałbym zamontować jakiś filtr póki mieszkanie w stanie developerskim na wejściu, pomożecie coś dobrać do zimnej i ciepłej wody?

  3. #5023

    Domyślnie

    Warto, żebyś przeprowadził analizę wody. Wtedy można dobrać złoże do filtracji tej wody. Jesteś gotowy/Masz miejsce w razie co na instalację nawet małej kolumny (butli)?

  4. #5024
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał muraSZ Zobacz post
    A ja mam pytanie - jakie filtry/uzdatniacze wody zastosować w mieszkaniu na wejściu wody aby oczyścić ją(chlor, metale ciężkie) i zmiękczyć?

    Chciałbym zamontować jakiś filtr póki mieszkanie w stanie developerskim na wejściu, pomożecie coś dobrać do zimnej i ciepłej wody?
    Zeby usunac chlor, tudziez poprawic smak, zapach stosuje sie wegiel aktywny. Spory filtr narurowy np 20 cali wysokosci powinien przez chwile na cale mieszkanie podzialac. Jak dlugo zalezy od jakosci wody i zuzycia tej wody. Potem wklad trzeba wymieniec.
    Ale jak pisalem wyzej, u mnie zmiekczenie 5m3 srednio twardej wody wymaga filtra z 25L zloza. Zloza na tyle drogiego ze w dluzesz perspektywie gdyby to mialo dzialac na zasadzie wymiany jednorazowych wkladow filtracyjnych, bedzie to bardzo drogie. Z drugiej strony zloze mozna regenerowac, ale wtedy dochodzi Ci zbiornik na sol, troche automatyki, wiec calosc zaczyna kosztowac od 1500 w gore, i wersji kompaktowej zajmowac jakies 40x40cm najmarniej (i miec dostep do kanalizacji!)

    Reasumujac musisz wydac ze 2000+ miec kawalek miejsca z dojsciem do kanalizacji.

    marcin

  5. #5025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał muraSZ Zobacz post
    A ja mam pytanie - jakie filtry/uzdatniacze wody zastosować w mieszkaniu na wejściu wody aby oczyścić ją(chlor, metale ciężkie) i zmiękczyć?

    Chciałbym zamontować jakiś filtr póki mieszkanie w stanie developerskim na wejściu, pomożecie coś dobrać do zimnej i ciepłej wody?
    Problemem jest też ciepła woda. Żadne (żadne w normalnej cenie) urządzenia nie zapewnią ci uzdatniania wody gorącej (powyżej 43-46 stopni C).
    Moim zdaniem jedyna rozsądna opcja na tej nitce to korpus BB na ciepłą wodę i wymienne wkłady (na ciepłą wodę są z innych materiałów niż na zimną).
    Jeśli chodzi o złoża/wkłady to masz opcję z węglem, siatką metalową (mechaniczny) lub KDF (drogi).

  6. #5026

    Domyślnie

    Witam,
    Będzie lekki OT, ale nie mogę znaleźć odpowiedniego wątku, aby zapytać o reduktor ciśnienia. A Wy macie dużą wiedzę, więc może pomożecie
    Muszę jak najszybciej kupić reduktor ciśnienia. Oglądam Honeywell, ale nie bardzo wiem co wybrać i czym się różnią poszczególne modele?
    http://products.ecc.emea.honeywell.c...md_auto48.html

    I czy zawór antyskażeniowy jest niezbędny? (woda z wodociągów).

  7. #5027
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Marczak
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    116

    Domyślnie

    Przed czym chcesz ten reduktor ciśnienia postawić? Zależy Ci na samym reduktorze czy może potrzebujesz wersję z filtrem? Chodzi o to, że za niewiele większe pieniądze honeywell ma filtry FK06, które już mają ten regulator wbudowany, a oprócz tego przeprowadzają filtrację mechaniczną.

    Jeżeli chodzi o ten zawór antyskażeniowy to też w jakim celu? Masz już jakąś stację? Coś kiedyś pisałaś o zmiękczaczu pamiętam...

  8. #5028

    Domyślnie

    Mam zmiękczacz i filtr wstępny.
    Zależy mi na reduktorze, żeby uniknąć niemiłych konsekwencji skoków ciśnienia wody miejskiej.

  9. #5029
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mattis.K

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    muszyna
    Kod pocztowy
    33-370
    Posty
    1

    Domyślnie

    witam mam wielka prosbe... zgubilem gdzies instrukcje do Buderusa loga nice 20... ma ktoś taka moze? jakie ustawienia powinny byc ?? prosze o pomoc

  10. #5030
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    muraSZ

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Problemem jest też ciepła woda. Żadne (żadne w normalnej cenie) urządzenia nie zapewnią ci uzdatniania wody gorącej (powyżej 43-46 stopni C).
    Moim zdaniem jedyna rozsądna opcja na tej nitce to korpus BB na ciepłą wodę i wymienne wkłady (na ciepłą wodę są z innych materiałów niż na zimną).
    Jeśli chodzi o złoża/wkłady to masz opcję z węglem, siatką metalową (mechaniczny) lub KDF (drogi).

    No właśnie do zimnej wody znalazłem filtry, natomiast do ciepłej nie mam pojęcia - możesz dokładniejsze modele podać? Mowa o węglu aktywnym

  11. #5031
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    muraSZ

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-288
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemik67 Zobacz post
    Warto, żebyś przeprowadził analizę wody. Wtedy można dobrać złoże do filtracji tej wody. Jesteś gotowy/Masz miejsce w razie co na instalację nawet małej kolumny (butli)?
    Mam miejsce na instalację

  12. #5032

    Domyślnie

    Witam
    Mam studnie od miesiąca głębokość 11m odwiert 24m lustro wody na około 6m i właśnie! Oddałem wodę do badania i mam następujące wyniki Żelazo 3080,0 mangan 1800,0 Jon amonowy 0,390 azotany <0,4 Bakterie grupy coli >200,0 Bakterie Escherichia coli 0 Enterokoki kałowe 10,0 Ogólna liczba mikroorganizmów po 48h >300 po 72 >300. Proszę o inf czy są to bardzo złe wyniki, wykonawca stwierdził że mogliśmy żle wykonać pomiar mimo iż staram się pompować wodę około 1h dziennie mogła być nie wypłukana lub przez rury które leżały na powietrzu /są to niebieskie rury/ studnia została skażona. Zaproponował wsypanie 100ml podchlorynu sodu /zapas wody w studni to około 600l i po 48h wypompować tą wode i oddać raz jeszcze do badan na obecność tylko bakterii Coli. Dodam że 2 lata wstecz sąsiad wylewał szambo z "ekologicznego szamba " jak stwierdził na moją działkę . Proszę o poradę czy warto i co mogą zastosować aby woda nadawała się do picia lub tylko do kąpania. A i jak wleję wodę do szklanki to jest przezroczysta i nie ma złego zapachu ale po pewnym czasie robi się osad a jak umyję samochód to pozostaje biały nalot

  13. #5033
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał biesieq Zobacz post
    Witam
    Mam studnie od miesiąca głębokość 11m odwiert 24m lustro wody na około 6m i właśnie! Oddałem wodę do badania i mam następujące wyniki Żelazo 3080,0 mangan 1800,0 Jon amonowy 0,390 azotany <0,4 Bakterie grupy coli >200,0 Bakterie Escherichia coli 0 Enterokoki kałowe 10,0 Ogólna liczba mikroorganizmów po 48h >300 po 72 >300. Proszę o inf czy są to bardzo złe wyniki, wykonawca stwierdził że mogliśmy żle wykonać pomiar mimo iż staram się pompować wodę około 1h dziennie mogła być nie wypłukana lub przez rury które leżały na powietrzu /są to niebieskie rury/ studnia została skażona. Zaproponował wsypanie 100ml podchlorynu sodu /zapas wody w studni to około 600l i po 48h wypompować tą wode i oddać raz jeszcze do badan na obecność tylko bakterii Coli. Dodam że 2 lata wstecz sąsiad wylewał szambo z "ekologicznego szamba " jak stwierdził na moją działkę . Proszę o poradę czy warto i co mogą zastosować aby woda nadawała się do picia lub tylko do kąpania. A i jak wleję wodę do szklanki to jest przezroczysta i nie ma złego zapachu ale po pewnym czasie robi się osad a jak umyję samochód to pozostaje biały nalot
    Zdezynfekowac zawsze warto. Ale ja bym osobiscie nie badal wody bakteriologicznie od razu po dezynfekcji (bo pewnie nic nie bedzie) tylko pare tygodni pozniej. Jesli bakterie dostaja sie do warstwy wodonosnej z zanieczyszczonej gleby powyzej to pewnie chwili potrzebuja zeby przelezc.

    Metniejaca woda i robiacy sie brazowy osad to utleniajace sie zelazo.To ze sie to dzieje to znak ze zelaza sie latwo odzeleziaczem pozbedziesz. A ze manganu duzo, to ten odzelaziac powinien byc sporych rozmiarow zapewne.

    Biale osady po wyschnieciu wody to pewnie twardosc, ktorej tu nie podales.

    marcin

  14. #5034

    Domyślnie

    Witam
    Proszę o info z którego miejsca pobrać wodę do badań mikrobiologicznych. Własne ujęcie , głębinówka - czy z kranu przy studni czy też z kranu wewnątrz budynku za stacją uzdatniania ?

  15. #5035

    Domyślnie

    Byle przed jakąkolwiek filtracją. Najlepiej jak najbliżej ujęcia.

  16. #5036
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał chemik67 Zobacz post
    Byle przed jakąkolwiek filtracją. Najlepiej jak najbliżej ujęcia.
    I zrob to dokladnie. Najlepiej przeczytaj opis na stronach senepidu. Ujecie (np kran) nalezy zdezynfekowac.

    marcin

  17. #5037
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coppi

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    114

    Domyślnie

    Mam filtr 10x54 ze złożem Greensand do usuwania żelaza. Głowica Clack WS1. Minusem jest zbiornik hydroforowy, ale filtr był montowany na czas przejściowy do czasu podłączenia wodociągu (miało być 6 miesięcy, będzie pewnie niecały rok).

    Kiedy wypada zrobić konserwację tego filtra?? Jak ewentualnie sprawdzić, czy jest już potrzebna? Chciałbym spróbować samemu

  18. #5038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.093

    Domyślnie

    Cytat Napisał coppi Zobacz post
    Kiedy wypada zrobić konserwację tego filtra??
    Jeśli masz wodę "tragiczną" to pewnie wypadałoby sprawdzić filtr po kilku miesiącach. Jeśli tylko "kiepską" to przegląd raz na rok powinien wystarczyć, tylko skoro planujesz go sam przejrzeć to możesz to zrobić co miesiąc albo i częściej

    Jak ewentualnie sprawdzić, czy jest już potrzebna?
    Nie bardzo rozumiem pytanie... po to jest przegląd żeby filtr sprawdzić. Nie znam metody "sprawdzenia czy potrzebne jest sprawdzenie" (no chyba, że filtr przestał działać - wtedy na pewno trzeba sprawdzić)

  19. #5039
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coppi

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    114

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli masz wodę "tragiczną" to pewnie wypadałoby sprawdzić filtr po kilku miesiącach. Jeśli tylko "kiepską" to przegląd raz na rok powinien wystarczyć, tylko skoro planujesz go sam przejrzeć to możesz to zrobić co miesiąc albo i częściej


    Nie bardzo rozumiem pytanie... po to jest przegląd żeby filtr sprawdzić. Nie znam metody "sprawdzenia czy potrzebne jest sprawdzenie" (no chyba, że filtr przestał działać - wtedy na pewno trzeba sprawdzić)
    Faktycznie nieprecyzyjnie napisałem.

    Co się sprawdza w takim filtrze?? Złoże (jak)?? Nadmanganian do regeneracji (w tym pojemniku mam taki "smołowaty" szlam)??

    Ostatnio woda się poprawiła nawet. Pół roku temu (przy montażu) przed filtrem była śmierdząca i z żelazem. Po zamontowaniu filtra przez 2 miesiące było dobrze. Potem po roztopach wody gruntowe się podniosły i woda mocno się pogorszyła - zżółkła i zaczęła śmierdzieć chyba siarkowodorem (hydrofor mam niestety przeponowy). Teraz zapach i kolor się poprawił.

  20. #5040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał coppi Zobacz post
    Co się sprawdza w takim filtrze?? Złoże (jak)??
    Robiac np badania wody za filtrem. Jak masz plytka studnie reagujaca na opady, poziom wody gruntowej, to najlepiej badanie wody przed i za filtrem. W ostatecznosci okreslenie poziomu zelaza przed i za filtrem bo to ma glownie ten filtr robic.

    Cytat Napisał coppi Zobacz post
    Nadmanganian do regeneracji (w tym pojemniku mam taki "smołowaty" szlam)??
    Pusc kiedys regeneracje recznie w srodku dnia, i zobacz czy roztwor nadmanganianu sie pobiera. Wzglednie mozna sprawdzic czystosc inzektora w glowicy.


    Marcin

Strona 252 z 756

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony