dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 839 z 1421
Pokaż wyniki od 16.761 do 16.780 z 28404
  1. #16761

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Ważne ,że serwis zadziałał w 4h od zgłoszenia awarii
    U mnie było szybciej

  2. #16762

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid36 Zobacz post
    Witam wszystkich. Mam takie pytanko. Czy jak piec (spalanie grupowe 8/ nie osiąga zadanej ale w domu mam ciepło 23C to trzeba zmienić na 12/12 i czy to że nie osiąga zadanej nie szkodzi kociołkowi? Drugie pytanko czy to normalne że gdy chodzi pompa podłogowa to temperatura CO na piecu jest dużo niższa od zadanej i nie ma szans żeby tą zadaną osiągnęła?
    Podglądnij kociołek minertu a będziesz miał odpowiedź. On nie podnosi a kocioł nie dochodzi
    Zawsze to będzie lepsze bo pracuje w górnej swojej wydajności a co za tym idzie sprawności ale to jest tylko moje zdanie

  3. #16763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Oj tam , ciesz się,że nie czekałeś 2 tyg jak u innych.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #16764

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Oj tam , ciesz się,że nie czekałeś 2 tyg jak u innych.
    Qrde, cieszę się i dlatego to napisałem

  5. #16765
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Obiecałem więc napisze.To maleństwo bez badań całkiem nieźle daje sobie radę w moim iglo.Za oknem -13deg a kocioł daje radę.Leci w ciągłej 12kW.Może być problem jak będzie -20deg bo ten palnik nie wyrobi.Podawanie powyżej 12kW to przesypany palnik albo spieki.ES. jest jednak nieugięty i podawanie 3sek ma gdzieś.Szkoda że nie można zaadoptować Grenia do mojego kotła.Ekoenergia to kicha.Tak czy siak jestem mile zaskoczony

  6. #16766
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartus825

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Nowe Oborzyska
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Otwórz w aktualizatorze aktualizuj strone www i wpisz IP oraz login i hasło ,musisz mieć połączenie internetowe oczywiście.
    Dzięki!Ale pomogło,za radą Zbyszka, rozpakowanie bezpośrednio na kartę.

  7. #16767
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Obiecałem więc napisze.To maleństwo bez badań całkiem nieźle daje sobie radę w moim iglo.Za oknem -13deg a kocioł daje radę.Leci w ciągłej 12kW.Może być problem jak będzie -20deg bo ten palnik nie wyrobi.Podawanie powyżej 12kW to przesypany palnik albo spieki.ES. jest jednak nieugięty i podawanie 3sek ma gdzieś.Szkoda że nie można zaadoptować Grenia do mojego kotła.Ekoenergia to kicha.Tak czy siak jestem mile zaskoczony
    To ile Ci teraz łyka na dobę ?

  8. #16768
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    To ile Ci teraz łyka na dobę ?
    Ok 28kg/doba i palnik nie wyrabia.Zejść z nadmuchem nie mogę bo przesypuje a moc 8kW to za mało....Ekoenergia to syf jest.

  9. #16769
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Ok 28kg/doba i palnik nie wyrabia.Zejść z nadmuchem nie mogę bo przesypuje a moc 8kW to za mało....Ekoenergia to syf jest.
    U mnie 25 kg/dobę, ustawienia ręczne 5sek/68sek dmuchawa 41% i jeszcze się odstawia. Palnik jak na razie daje radę. Może powyżej 30 kg zaczną się problemy. Tylko czy aż do tylu dojdzie ?

  10. #16770
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Novy mówiłem Ci że nawet przy -20 wyrobi, to jest tylko malutkie wyglądem ale wielkie sercem
    Ciekawi mnie znowu tylko następna Twoja teoria, czyli "dokładamy paliwa a obcinamy tlen", niestety tak się nie da, można na tym palniku spalić dobrze dużo więcej jak 28kg/dobę jak się nie świruje że tak powiem.

  11. #16771
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    U mnie 25 kg/dobę, ustawienia ręczne 5sek/68sek dmuchawa 41% i jeszcze się odstawia. Palnik jak na razie daje radę. Może powyżej 30 kg zaczną się problemy. Tylko czy aż do tylu dojdzie ?
    Gdybym wiedział że można zamówić ten kocioł z Greniem Multi.Ehh.

  12. #16772
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Novy mówiłem Ci że nawet przy -20 wyrobi, to jest tylko malutkie wyglądem ale wielkie sercem
    Ciekawi mnie znowu tylko następna Twoja teoria, czyli "dokładamy paliwa a obcinamy tlen", niestety tak się nie da, można na tym palniku spalić dobrze dużo więcej jak 28kg/dobę jak się nie świruje że tak powiem.
    Może.Ale nie Wesołej.Dlatego mógłbym obciąć nadmuch i spaliłbym opał dużo lepiej,ale nie przy 5sek podawaniu.16kW z nadmuchem 43% i po paleniu.Sprawdzałem.

  13. #16773
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Dlaczego PAN mi nie powiedział że można zamówić ten kocioł z Greniem Multi?Stan z forum ES jest jakiś wyjątkowy?On taki ma.

  14. #16774

    Domyślnie

    Wydaje mi się ,czy ES najlepsze rozwiązania zbiera i szykuje do swojego nowego modelu stera?
    ps
    Korzystajcie z edycji posta :/
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 25-01-2014 o 17:00

  15. #16775

    Domyślnie

    A ja napiszę że nie jest taki RBR-11 idealny z wykastrowaną półką, przy temperaturach dodatnich trzymał się w miarę dobrze (spalanie poniżej 12kg/24h jak poradziłem sobie z obniżeniem temperatury spalin), jak przyszły mrozy spalanie przekracza 25kg/24h temperatura spalin poszybowała pod 200C i brak jest w RBR-eże wymiany ciepła pomiędzy palnikiem a wymiennikiem (wychodzi brak półki wodnej). Komin mam systemowy także nie mam problemu z niskimi temperaturami spalin, i zawsze mogę tak posterować aby tą temperaturę w razie czego podnieść, ale obniżyć się już jej nie da przy większych mocach, także podtrzymuje to co pisałem że RBR-11kw jest nieumiejętnie pomniejszoną wersją RBR-17/23 wyprodukowany tylko po to aby się dostosować się do zapotrzebowania na rynku i nie licząc się z kosztami obsługi klienta.

    Obserwuje statystyki spalania i pracy innych kociołków i tylko RBR-11 ma taki duży skok spalania węgla przy pracy przy większych temperaturach, znajomy ma podobny dom i piec ogniwo i zawsze o kilogram do dwóch spalanie miał większe, przyszły mrozy i jemu spalanie wzrosło z 30% u mnie o 100%.
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 25-01-2014 o 17:00

  16. #16776
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    A ja napiszę że nie jest taki RBR-11 idealny z wykastrowaną półką, przy temperaturach dodatnich trzymał się w miarę dobrze (spalanie poniżej 12kg/24h jak poradziłem sobie z obniżeniem temperatury spalin), jak przyszły mrozy spalanie przekracza 25kg/24h temperatura spalin poszybowała pod 200C i brak jest w RBR-eże wymiany ciepła pomiędzy palnikiem a wymiennikiem (wychodzi brak półki wodnej). Komin mam systemowy także nie mam problemu z niskimi temperaturami spalin, i zawsze mogę tak posterować aby tą temperaturę w razie czego podnieść, ale obniżyć się już jej nie da przy większych mocach, także podtrzymuje to co pisałem że RBR-11kw jest nieumiejętnie pomniejszoną wersją RBR-17/23 wyprodukowany tylko po to aby się dostosować się do zapotrzebowania na rynku i nie licząc się z kosztami obsługi klienta.


    Obserwuje statystyki spalania i pracy innych kociołków i tylko RBR-11 ma taki duży skok spalania węgla przy pracy przy większych temperaturach, znajomy ma podobny dom i piec ogniwo i zawsze o kilogram do dwóch spalanie miał większe, przyszły mrozy i jemu spalanie wzrosło z 30% u mnie o 100%.
    Przypomnij jeszcze co ogrzewasz ?

    U mnie kocioł też 11 kW (albo 12; ) ) i przy spalaniu 25kg/dobę spalina maks 140-150 oC, przy nadmuchu 41 % i to przy brudnym kotle. Jutro zasyp i czyszczenie, idę o zakład że temperatura spalin spadnie o ok. 20 oC

  17. #16777
    Novy!
    Guest
    Novy!

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    A ja napiszę że nie jest taki RBR

    Obserwuje statystyki spalania i pracy innych kociołków i tylko RBR-11 ma taki duży skok spalania węgla przy pracy przy większych temperaturach, znajomy ma podobny dom i piec ogniwo i zawsze o kilogram do dwóch spalanie miał większe, przyszły mrozy i jemu spalanie wzrosło z 30% u mnie o 100%.
    Nie jest źle.Trzeba wymienić tylko palnik,a u mnie wywalić część ceramiki

  18. #16778
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    Novy
    a nie możesz zwyczajnie palić w dwustanie jak Ci w grupowym nie pasuje?
    dajesz podanie jakie chcesz przerwę jaką chcesz i nadmuch też
    lepsza kontrola parametrów może poprawić coś co nie do końca się u Ciebie sprawdza
    tak walczyłeś na watku o manualu a teraz o nim zapomniałeś???
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  19. #16779
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    A u mnie maks 100. Chyba że mi się nudzi i zacznę kręcić, to do 130 dojdzie ale to chyba jak leci z górki i z rozpędu .

    A gdzie zniknęli obrońcy uciśnionych i oszukiwanych na tym wątku?? p.Z, jego adwokat, forumowy pompiarz, i paru innych??
    Ostatnio edytowane przez edgar184 ; 25-01-2014 o 17:52

  20. #16780
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Novy! Zobacz post
    Dlaczego PAN mi nie powiedział że można zamówić ten kocioł z Greniem Multi?Stan z forum ES jest jakiś wyjątkowy?On taki ma.
    PAN, PANU nie powiedział bo niema takiej możliwości.
    Minertu z tego co wiem zamówił u producenta goły wymiennik z odpopielaniem i sam montował sobie palnik zakupiony u p. Grenia, zasobnik, dmuchawa i sterownik odzyskał po Ogniwie, jak zrobił to Staś nie wiem, czy podobnie ? nie wiem i mnie to nie interesuje.
    Znając życie po miesiącu Greń musiałby przerobić ten palnik pod Ciebie.

Strona 839 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony