dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 990 z 1421
Pokaż wyniki od 19.781 do 19.800 z 28404
  1. #19781
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Przydałoby się trochę elementarnej wiedzy na początek... Jeśli sądzisz, że do podgrzania wody czy powietrza o 5 stopni C w zakresie +15C-(+20)C albo np. -15C- (-10)C potrzeba tyle samo ciepła to jesteś w będzie...duzym błędzie.
    Powiedział bym w ogromnym.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  2. #19782

    Domyślnie

    Fakt...pisałem tylko o róznicy temperatur, a należałoby wspomieć jeszcze choćby o ciśnieniu...
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  3. #19783
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Przydałoby się trochę elementarnej wiedzy na początek... Jeśli sądzisz, że do podgrzania wody czy powietrza o 5 stopni C w zakresie +15C-(+20)C albo np. -15C- (-10)C potrzeba tyle samo ciepła to jesteś w będzie...duzym błędzie.
    A gdzie tak sądzę ? Przecież widzę,że im zimniej tym więcej żere lub dłużej pracuje.
    Z tym,że różnica w żarciu od temp 5st.C do -18st.C to jest raptem 0,8kWh na godzinę pracy.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 21-08-2014 o 20:10

  4. #19784
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Witam,uzywa ktos do cyrkulacji programator czasowy z lcd?,ktory miałby wiecej niz 8 właczen i 8 wyłaczen dobowo.Mam manuala ale chciałbym ustawic mniej niz 15 min właczenia

  5. #19785

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Te moje 16% a Twoje pół złotego na dobę to 182,5zł przez rok, a za tą kwotę można już kupić dobry napój wyskokowy.
    I tak 16% w prosty sposób zmienia się w 40%
    Ukłony dla Redakcji

  6. #19786

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    ...Nie uważam,że mój Kocioł jest lepszy od RBR-a.jest po prostu inny niż obecne na rynku.
    Jeśli nie jest lepszy, to po jakie licho go robić?
    Ukłony dla Redakcji

  7. #19787

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jeśli nie jest lepszy, to po jakie licho go robić?
    Czasami taka niedoskonała istota która się Komuś/Czemuś wybitnie nie udała ma ochotę coś zbudować ... może pierwszy twór nie jest doskonały czy lepszy ale następny ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  8. #19788
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jeśli nie jest lepszy, to po jakie licho go robić?
    Bo chciałem?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  9. #19789

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A gdzie tak sądzę ? Przecież widzę,że im zimniej tym więcej żere lub dłużej pracuje.
    Z tym,że różnica w żarciu od temp 5st.C do -18st.C to jest raptem 0,8kWh na godzinę pracy.
    Naprawdę? Znów matematyka mi się nie zgadza... Przecież przy takiej rozpiętości temperatur delta T jest ponad dwukrotnie większa i skoro współczynniki przenikania się nie zmieniają, powierzchnie przegród również nie, zakładam, że temperaturę wewnątrz utrzymujesz stabilną, to chcąc nie chcąc zużycie energii musi być co najmniej dwukrotnie większe.

    Jeśli u Ciebie jest to zaledwie 0,8 kW/h więcej to gratuluję domu, bo rzeczywiście wystarczy ogrzać go zapalniczką....
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  10. #19790
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar timon120777
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Rawa Mazowiecka
    Kod pocztowy
    96-200
    Posty
    3.561

    Domyślnie

    on ma durszlak a nie dom tylko jeszcze o tym nie wie
    sam się kiedyś chwalił że odkrył duże mostki termiczne(pewnie wykasował ten post, żeby śladu nie bylo po tym jak to wspaniale pilnował budowy i nie dopilnował)
    tylko trzeba zimy normalnej a nie jesieni jak była w tym sezonie żeby mu oczy otworzyć.
    on ma specjalny kalkulator który liczy tak żeby jemu wyszło najtaniej i najlepiej
    potem ludzie czytaję te głupoty i pakują się w kłopoty
    TERMO-ECO 19KW BRUCER ST37/ COBRA/SCORPION
    Dokonaj czegoś niemożliwego, a szef zaliczy to do twoich obowiązków.
    Jedynym sposobem by zmądrzeć jest gra z mądrzejszym przeciwnikiem
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nik-dwustanowy
    LINK DO PORADNIKA ZABLOKOWAŁ ADMINISTRATOR JAKO NIEZGODNY Z REGULAMINEM

  11. #19791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    on ma specjalny kalkulator który liczy tak żeby jemu wyszło najtaniej i najlepiej
    potem ludzie czytaję te głupoty i pakują się w kłopoty
    Ile razy ja to pisałem

  12. #19792

    Domyślnie

    Może ten kalkulator przecinek w złym miejscu stawia, albo na odwrót pokazuje i miało być 8,0 kW wiecej? Wtedy bym nawet słowa nie pisnął...
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  13. #19793
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Naprawdę? Znów matematyka mi się nie zgadza... Przecież przy takiej rozpiętości temperatur delta T jest ponad dwukrotnie większa i skoro współczynniki przenikania się nie zmieniają, powierzchnie przegród również nie, zakładam, że temperaturę wewnątrz utrzymujesz stabilną, to chcąc nie chcąc zużycie energii musi być co najmniej dwukrotnie większe.

    Jeśli u Ciebie jest to zaledwie 0,8 kW/h więcej to gratuluję domu, bo rzeczywiście wystarczy ogrzać go zapalniczką....
    Czy wiecie,ze jest coś takiego jak COP ? Sądzę,że nie macie o tym pojęcia
    Urządzenie przy 5st.C na godzinę pracy pobiera 2,4kWh a przy -18st.C pobiera 3,2kWh czyli jakby ni ebyło różnica w zużyciu to 0,8kWh/h pracy.
    Przy +5st.C urządzenie pracuje jakieś 4h/dobę na ogrzewanie.
    Temperatura zasilania różni się w zależności od temperatury zewnętrznej,przy 5st.C jest o 28-30st.C przy -18st.C jest to max.35st.C bo taki max mam ustawiony.
    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    Może ten kalkulator przecinek w złym miejscu stawia, albo na odwrót pokazuje i miało być 8,0 kW wiecej? Wtedy bym nawet słowa nie pisnął...
    Nie wiem z jaką mocą czyli z jakimi kW w danej chwili pracuje urządzenie bo to jest inwenter czyli płynna moc w zależności od potrzeby domu.
    Wiem za to dokładnie ile energii czyli ile kWh pobiera w tym czasie.
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-08-2014 o 22:13

  14. #19794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    (...)Przy +5st.C urządzenie pracuje jakieś 4h/dobę na ogrzewanie.(...)
    A ile godzin na dobę pracuje przy -18C?
    COP to nie perpetuum mobile....
    Zresztą po temperaturach medium wnioskuję, że masz podłogówkę, wiec bezwładność układu jest dość duża i wszelkie "krótkoterminowe" wyniki i płynące z nich wnioski też mogą być mylące.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 22-08-2014 o 22:31
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  15. #19795
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał timon120777 Zobacz post
    on ma durszlak a nie dom tylko jeszcze o tym nie wie
    sam się kiedyś chwalił że odkrył duże mostki termiczne(pewnie wykasował ten post, żeby śladu nie bylo po tym jak to wspaniale pilnował budowy i nie dopilnował)
    A czego mam się wstydzić,żebym musiał usuwać posty,które mogą innym inwestorom pomóc ?
    Oczywiście po pierwszym sezonie wychodzą niektóre babole:
    Cytat Napisał Arturo72bis Zobacz post
    1.Na pewno do ocieplenia jest ściana garażu,która jest wspólna z kuchnią,myślałem,że w pseudo spiżarce będzie chłodniej ale było zimno zamiast chłodniej a że nie było szczelnego zamknięcia od kuchni to zimno przedostawało się do kuchni.
    2.Nie mam zaizolowanej murłaty i izolacja zewnętrzna ścian nie jest połączona z izolacją wewnętrzną stropu przez co ściany zewnętrzne wychładzały się przy suficie i były wyczuwalnie zimniejsze niż na dole-błąd i nie dopilnowanie wykonawcy/pana Kazia,którego wziąłem do ciężko dostępnych miejsc na poddaszu.
    3.drzwi tarasowe z sypialni mają wadę lub nie są wyregulowane dobrze,gdyż miedzy ramą a skrzydłem mam spory prześwit i dmucha,było amatorsko regulowane i nie pomogło,jak zrobi się chłodniej będzie zgłoszona reklamacja do producenta,gdyż sprzedawca,który mi sprzedał i montował okna plajtnąl.
    Dlatego też usuwam teraz te mostki i zużycie energii na ogrzewanie będzie niższe niż w tym sezonie,nawet jak zima będzie mroźniejsza a że przechodzę na G12w także sprzedawcy ekogroszka przygotujcie się na rekordy za ogrzewanie bez syfu w domu

  16. #19796
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał gmaj22 Zobacz post
    A ile godzin na dobę pracuje przy -18C?
    COP to nie perpetuum mobile....
    6-7h na ogrzewanie plus max.2h na cwu.
    Obciążenie domu przy -20st.C to 3,5kW.
    Licz to może ci wyjdzie

    A rekordu nie pobiję bo na elektrycznym są goście z obciążeniem 2,5kW w domach 160m2
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 22-08-2014 o 22:34

  17. #19797
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Chyba przesadzasz.
    Nie zapominajmy,że RBR ma 2kanały poziomie, które także trzeba wyczyścić i ta czynność nie jest inna jak w np. w galmecie, Twojej ence czy skamie
    Wajhą czyścić kanał pionowy do którego nie ma fizycznego, mechanicznego dostępu, więc skoro nie widzę co czyszczę a chcę to mieć lepiej ogarnięte, to machnę tym kilka razy...
    czy będzie przy tym wielka oszczędność czasu w stosunku do jednego kanału płaskiego więcej w takiej ence, skamie czy galmecie,- raczej sprawa wątpliwa czy tez stoperowa.

    Zaoszczędzi się ciut czasu w stosunku do modeli z kanałami pionowymi zarówno w przypadku enki, skama, galmeta czy też rbr-a

    Zgodzisz się z takim stwierdzeniem?
    Sporo zależy od tego co ile trzeba czyścić te kanały poziome bo przecież najpierw jest pionowy, więc przy dobrym węglu i ustawieniu na poziomy powinno niewiele trafiać.

    Tak naprawdę ktoś musiałby zrobić test jak to wygląda w RBR bo np. u mnie w Enka temp. spalin zaczyna wzrastać po około 300 kg spalonego ekogroszku, czyli powinienem czyścić wymiennik co drugi zasyp - i tego się trzymam.

    Może któryś z kolegów sprawdzi zimą w okresie w miarę stabilnych temperatur jak to u niego wygląda tj. po jakiej ilości spalonego węgla przy czyszczeniu tylko wajchą zacznie rosnąć temp. spalin i poda nam wynik na forum - wtedy będzie wiadomo jak to wygląda w praktyce [byle nie palił węglem z Komoran ].
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  18. #19798
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    A rekordu nie pobiję bo na elektrycznym są goście z obciążeniem 2,5kW w domach 160m2
    Minertu i karoka,jaki kocioł RBR dobierzecie do w/w 160m2 jak przyjdzie do was taki gość ?
    12kW będzie ok ?

  19. #19799
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Twoje liczydło pewnie by wyliczyło pompę ciepła 9kW jak i u Ciebie
    I najlepiej żeby ten gość u Ciebie kupił a może dałbyś mu też w gratisie żeby wyszła taniej niż kocioł ?

  20. #19800
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Twoje liczydło pewnie by wyliczyło pompę ciepła 9kW jak i u Ciebie
    I najlepiej żeby ten gość u Ciebie kupił a może dałbyś mu też w gratisie żeby wyszła taniej niż kocioł ?
    Gość ma kable 12kW,ciekawy jestem jakby taki kolo podszedł do ciebie i powiedział,że ma 160m2,jaki kocioł, byś mu zaproponował znając jego obciążenie 2,5kW ? A jaki nie znając jego obciążenia ?
    Mowa o R&K.

    Widzisz czemu musisz sam robić OZC chcąc postępować uczciwie wobec klienta a nie tylko łoić z niego kasę ?
    Gro osób w tym temacie ma znacznie przewymiarowane kotły wg obciążenia nawet nie wiedząc o tym,nawet nie wiedząc o tym,że zużywają o ok.50 do nawet 100% więcej energii niż powinni bo sprzedawca kotła RBR o tym ich nie poinformował tylko wcisnął im to na czym zarabia.
    Postępujesz uczciwie w stosunku do nich ?
    Wg mnie nie ale co tam,niech mają wrażenie że grzeją najtaniej jak można
    Ostatnio edytowane przez Arturo72 ; 23-08-2014 o 06:57

Strona 990 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony